S manželom si nerozumiem

levica2013
16. okt 2013

Ahojte baby. Potrebujem poradiť čo mám robiť ....
S manželom sme spolu 7 rokov. Máme 2,5 ročnú dcéru. Byt na hypotéku. S manželom sme si prestali rozumieť ... teda ja som mu prestala rozumieť ... nič okrem roboty a peňazí ho nezaújma ... Keď ho o niečo poprosím aby mi pomohol tak mi povie, že som doma a mám sa starať. Dcérku nezoberie von lebo on je unavený ... celé leto sme chodili samé von ... on bol večne unavený a nakoniec som ho 3 krát pristihla na pokeci a vypisoval si tam s babami a keď som chcela heslo povedal mi, že mi ho nedá lebo keď si to prečítam tak sa s ním hneď rozvediem ... V roku 2011 ma seklo v krížoch a on mi povedal, že si nemám vymýšľať ... z ničím mi nepomohol a povedal mi, že si mám zavolať svoju mamu ... o rok nato sa mi zapálil prsník a mala som teplotu 38,5 a povedal mi, ze si nemám vymýšľať .. keď som ho poprosila nech zoberie malú na ihrisko, že si potrebujem lahnúť tak toľko do mňa hučal, ze som sa obliekla a išla s nimi von, ale keďže som nevládala a prišla som po prvú lavičku tak mi zas vynadal, že čo to tu hrám .. tak som sa postavila a išla som dnu ...
Dcérka je dosť tvrdohlavá a neposlúcha ... keď jej niečo zakážem on jej to v tom momente dovolí ... a hrá sa nato aký je on super otec ...
Momentálne sme v takej situácii, že som ho prestala ľúbiť ..... rozprávali sme sa už aj o rozvode, ale on sa len vyhráža .... že nech si nemyslím, že mi dá dcérku ... že ma zničí ... že keď od neho odídem tak ma radšej zabije lebo ho zruinujem ... potom, že zabije seba .... ďalší deň mi hovorí ako ma strašne miluje a aká som krásna ... dokonca mi pobral na jeden deň všetky peniaze, doklady od auta, gastrolístky .. no proste všetko, že aby som si zvykala žiť v biede .... už na mňa skúsil všetko možné aj nemožné, ale so mnou to vôbec nepohlo a chcem sa rozviesť i keď mi to strašne sťažuje tým ako sa k tomu stavia .... Nesexujeme už nejakú dobu i keď on by chcel, ale ja si to neviem s ním už ani predstaviť .... je to možno aj tým, že už pár týždňov sa stretávam s chalanom, ktorého poznám 7 rokov a vždy nás to k sebe ťahalo len nejak sa to celé pokašlalo .... a teraz by sme chceli byť spolu .... je ochotný mi pomôcť zo všetkým ... len mám strach čo manžel keďže sa vyhráža ... Naše manželstvo nefungovalo už dávno a to že mám teraz niekoho o koho sa môžem oprieť nie je dôvod toho, že sa chcem rozviesť.
Prosím Vás o rady alebo Váš názor lebo ja som už naozaj zúfala ☹
Ďakujem

hradnapani
16. okt 2013

@levica2013 strach je zly pan ☹ Keby si nemala strach,co urobis? Mas okolo seba nejaku svoju rodinu ci kamaratky, ktore by ti mohli byt oporou? si ochotna vyhladat aj odbornu pomoc? (aby si sa zbavila toho strachu a naucila sa vhodne reagovat na jeho slova)
to co opisujes, je obraz muza - manipulatora, vydieraca, zakomplexovaneho chudaka...

levica2013
autor
16. okt 2013

@hradnapani chceme si vziať byt do podnájmu so spomínaným chalanom .... rozmýšľam aj nad nejakou psychologičkou alebo nejakým odborníkom .... a vždy keď mu poviem, že som unavená tak mi povie, že nemám byť z čoho unavená lebo som doma .... teraz sa síce snaží správať normálne, ale to mu vydrží chvíľku a keď sa spomenie rozvod a to že ho neľúbim tak znova reaguje ako som písala .... neviem čo by bolo v mojom prípade najlepšie ... či zostať s ním napriek tomu, že ho neľúbim a trpieť celý život alebo prekonať strach, rozviesť sa a odísť .... trápi ma to hlavne kvôli malej ... raz mi povie, že keď odídem tak malú už nebude vidieť, keď mu poviem, že ako to môže povedať, že môže s ňou byť koľko chce a ako často chce tak mi povie, že nie lebo nechce už vidieť mňa ... potom zas že mi malú nedá a vybaví si striedavú starostivosť ... pritom ju nikdy neokúpal, neprebalil, nedal jej jesť ... je toho strašne veľa ....

levica2013
autor
16. okt 2013

@hradnapani kebyže nemám strach tak sa rozvediem a žijem si svoj život ....

maria1989
16. okt 2013

@levica2013 ťažko sa to číta... ale môžeš si položiť otázku: chcem s týmto človekom týmto spôsobom prežiť svoj život, ktorý mám len jeden?

maria1989
16. okt 2013

@levica2013 strach z rozchodu prekonáš len raz, s ním budeš v strachu celý život.

nivi
16. okt 2013

@levica2013 tych vyhrazok by som sa nebala. ved kto sa akoze o malu bude starat? jeho mama? a sud ju aj tak skor prideli tebe ako jemu.
poradnu ste neskusili?

levica2013
autor
16. okt 2013

@maria1989 jednoznačne nie ....len ten strach je taký veľký, že neviem čo robiť .... na jar nastupujem do práce čiže momentálne nemám žiadny iný príjem než rodičovský a to znamená počkať ... lenže ja neviem ako to celé vydržím ...

levica2013
autor
16. okt 2013

@nivi poradňu sme neskúšali ...

hradnapani
16. okt 2013

@levica2013 kazdy normalny clovek, ktory ma odstup by ti povedal, ze mas pravo na stastny zivot 😉

Ak zmysel vidis v tom, ze by si zostala s clovekom, ktory ti ublizuje? Kvoli dietatu? a co by z toho to dieta malo? naucilo by sa jedine ak tomu, ze nema svoj zivot vo vlastnych rukach a ze s nim mozu ludia manipulovat a takisto, ak si najde nevhodneho partnera, tak sa ma obetovat podobne ako jeho mama? Prave kvoli dcere musis najst to sebavedomie, aby si si zariadila taky zivot, v ktorom budes stastna a v ktorom ta nebude viest strach. Ked budes spokojna ty, bude aj ona. Ked budes vo vztahu nestastna, bude trpiet aj ona. A to, prosim ta, nedovol!

A kde si ty? kde je tvoja hodnota a pravo prezit taky vztah, kde budes brana ako rovnocenna bytost? To sa chces spamatat v patdesiatke, ked ti muz odide za inou? lebo tak to casto chodi... muzi odchadzaju od zien, ktore si nevazia vlastneho zivota, ktore sa im obetovali ...
Ak uvazujes nad psychologom, tak za nim chod co najskor.

Tvoj muz ta vydiera cez dieta, tak ako to robi mnoho muzov, lebo toto je citliva zenska struna... a velmi ucinna, lebo najvacsou obavou zeny je, ze pride o dieta. A vies coho sa boja muzi? Sebavedomej zeny! :D Ale boja sa ich len taky chudaci, akeho mas doma...

nivi
16. okt 2013

@levica2013 a nechcete skusist alebo si myslis, ze uz vam nic nepomoze? v niku mas levia tak bojuj, ci uz o vas vtzah alebo o svoj novy zivot. a neboj sa aj ako slobodna matka to zvladnes. mas oporu v rodin? vedia o vasich problemoch?

levica2013
autor
16. okt 2013

@hradnapani Ďakujem ti veľmi pekne za povzbudenie 🙂

levica2013
autor
16. okt 2013

@nivi ako poznám manžela tak nebude chcieť ísť do poradne a neľúbim ho .... takže neviem či to má zmysel ... polovica rodiny o tom vie ... mám okolo seba ľudí,ktorý mi chcú pomôcť ....

hradnapani
16. okt 2013

@levica2013 nemas za co. Prajem ti, aby si nasla tu vnutornu silu a porazila svoj strach. Mas evidentne dost ludi okolo seba, ktori ta mozu podrzat, tak im doveruj a sebe takisto 🙂

levica2013
autor
16. okt 2013

@hradnapani 🙂 ďakujem

svano
16. okt 2013

@levica2013 ja veľmi dobre viem, ako život so psychopatom (a to tvoj muž je) dokáže pripraviť o sebavedomie a schopnosť rozhodovať sa. V prvom rade si nájdi dobrého psychiatra,ktorý ťa dá dohromady. Potom rieš rozvod, ale ak ti môžem poradiť, nevrhaj sa do ďalšieho vzťahu. Si teraz príliš zraniteľná a aj tvoj pohľad na novú lásku môže byť neobjektívny. Aby si nešla z blata do kaluže. Dopraj si čas, ak ťa má rád, pochopí to. Drž sa.

levica2013
autor
16. okt 2013

@svano presne ako píšeš ... obral ma o schopnosť rozhodovať sa sama .... všetko riešime spolu a aj keď niečo chcem ja tak to nikdy nie je lebo on to chce ináč ... za 7 rokov sa nič nespravilo podľa mňa ... ďakujem 🙂

havana_frost
16. okt 2013

Takto sa opýtam, načo si s ním? Nič ti to nedáva, nechceš to, trápi ťa to a chceš niečo iné. Iba živoríš a snívaš o krajšom živote. Ak bude tebe dobre, bude aj dcére lepšie. Manžel robí to čo aj predtým - vyhráža sa a vydiera. Ak skutočne požiadaš o rozvod, môže splniť svoje vyhražky, ale aj nemusí. Ty si už aj tak rozhodnutá, že s ním nechceš byť.

nivi
16. okt 2013

@levica2013 tak v tom pripade chod od neho. zatial ak mozes k rodine a ked uz budes mat staly prijem tak sa osamostatnite. Na jeho vyhrazky fakt neber ohlad, zrejme su to len slova aby ta udrzal v sachu.

levica2013
autor
16. okt 2013

@havana_frost áno, ale strach je veľký .... ☹

seraa
16. okt 2013

@levica2013

nemozes niekedy tie vyhrazky nahrat na telefon ? mozno ma silne slova lebo vie ze sa bojis ale
ak by si ho nalakala s tym ze to nahalsis na policu alebo zavolas ked sa vyhraza mozno by sa stiahol
neviem je to takze treba sa informovat na sude ci polici aky je postup

jarka0812
16. okt 2013

@levica2013 ahoj, nečítala som odpovede, tak ak sa po niekom opakujem, tak prepáč. Ja by som od neho odišla, keby mám kam... podala návrh na rozvod a uviedla všetky dôvody, čiže rozdielne názory, nezhody ohľadom výchovy (nevie, či naozaj sú, ale medzi riadkami sa mi zdalo...) a potom aj to vyhrážanie. Inak, je dosť možné, že tvoj manžel ja psychicky chorý a nezvláda rodinu. Z tvojich riadkov sa mi javí taký schizofrenický... Ujasni si, či ho naozaj už nemiluješ a nechceš s ním žiť. Viem, teraz si zamilovaná do iného, čo ťa veľmi ovplyvňuje, ale predsa manželstvo a rodina, to by malo byť na prvom mieste. Ak by bol naozaj chorý, potrebuje pomoc odborníka a ty ako manželka by si mu mala pomôcť. Veď kto má stáť po jeho boku? Možno to nejde, možno si to už skúsila a možno vzdala, tak potom ak si to už uzavrela a chceš začať nový život, pripadá do úvahy jedine rozvod. A vyhrážanie? Asi by som to ohlásila na polícii... alebo sa aspoň informovala, že čo sa s tým dá robiť. Ale ak už to je v takom štádiu, že sa bojíš, tak rýchlo preč od neho...

najorbitka
17. okt 2013

@levica2013 Moja rada znie rychlo prec!Je to arogantny sebec...prepac,ale ja mam doma nieco podobne,mozno len slabsi odvar toho tvojho a cakala som 17 rokov ci sa to zmeni.A nezmenilo.Cakala som preto ze som si vravela ze rodina je prvorada.Ano je to tak,ale ked uz potom matka ma na pokraji nervoveho zrutenia tak aky to ma zmysel?ziadny.Aj matka je len clovek a potrebuje plnohodnotny zivot.Neda sa len obetovat.Takze podla mna teraz si hladaj ludi co ti v tom pomôzu,mozno by nebolo zle zajst aj k psychologicke,myslim si ze ta by urcite pomohla a poradila. Hlavu hore a drzim palce aby to vsetko dobre dopadlo a aby si zila stastny zivot po boku niekoho kto si ta bude vazit 😉

tykat
17. okt 2013

@levica2013 rozmysli si hlavne ako by si fungovala s dcerkou kebyze nemas toho "chalana", ten ti moze pomoct na zaciatok ale nikde nie je napisane ze s nim budes stastna.
Mozno budes, prajem ti to z celeho srdca ked mas doma takeho tlka ale co ak nie? kam pojdes? mas aj ine zazemie? mas peniaze na byvanie a uzivenie seba a dcerky? co po materskej? mas pracu? da sa sklbit so starostlivostou o dcerku?
S tym chrapunom co mas doma nepocitaj, ten nepomoze, teraz ma silacke reci ako ti zoberie dieta ale vacsinou je to len zastrasovanie, skor ti bude hadzat polena pod nohy. Aby si potom nemusela so stiahnutym chvostom spat k nemu.
Mozno by som pockala kym zacnes chodit do prace aby si sa trochu postavila na vlastne nohy, zatial si vnutorne ujasni ze ho nechces, a pripravuj sa na odchod. Do narucia ineho chlapa by som sa hned nevrhala, ani pred sudom to nevyzera dobre ze koncis manzelstvo a hned sa hodis okolo krku inemu.

levica2013
autor
17. okt 2013

@najorbitka Ďakujem za pochopenie 🙂
Akurát včera sme sa zas pohádali a zas ma len utvrdil v tom, že to s ním nemá zmysel ☹

levica2013
autor
17. okt 2013

@tykat chcem počkať kým začnem robiť čo znamená počkať do marca ..... mám kam ísť ak by som nemala toho "chalana" 🙂 ďakujem za tvoj názor 🙂 😉

tykat
17. okt 2013

@levica2013 tak podľa mňa choď do toho, vytýč si cieľ (kedy odídeš) a doma sa snaž fungovať bez hádok, nahoď nejaký neutrál s vidinou že si s ním len dočasne, povedz si že teraz si odskúšaš ako to bude keď budeš s dcérkou sama, muža skús vynechávať z chodu domácnosti a starostlivosti o dcérku, možno úplne vyšumí keď bude mať od teba pokoj a nebudeš od neho nič chcieť. Držím palce 🙂

levica2013
autor
17. okt 2013

@tykat on mi z ničím ani nepomáha ... ani v domácnosti a ani s malou ... na všetko som sama ... on chodí len do roboty a tým to pre neho končí ... už som sa rozhodla ... nastúpim do práce a odchádzam ...

monciky
17. okt 2013

@levica2013
mas rodicov? mala uz nemoze ist do skolky? lebo do marca je dlha doba, ja by som to nevydrzala..., viem ako sa citis, mam super manzela, ale niekedy ma podobne nalady, tiez doma nepohne ani prstom, ale za to mozem ja, nechcela som aby mi pomahala a teraz sa uz ani nesnazi....
ak sa zacnes spravat inak, on to vyciti a bude zle, on je spickovy manipulator, vie ako na Teba...
snaz sa nejak zacat s peniazmi bokom robit, odkladaj si euro tam, euro sem...

levica2013
autor
17. okt 2013

@monciky malú mi zoberú do škôlky od februára na 4 hodiny ... peniaze som si začala odkladať ... no neviem ako to vydržím, ale nejak musím ...

monciky
17. okt 2013

@levica2013
a davaj velky pozor aby nezistil, ze niekoho mas, to bude potom pri rozvode v tvoj neprospech...