Rutina v manželstve už po 4 rokoch

ivmila
6. nov 2011

ahojte..mozno si mnohe z vas povedia, ake je to trapne, ale ja sem pisem preto, lebo mi je tazko a nemam sa s kym porozpravat o tom co citim... vlastne ani neviem co napisat..s manzelom sme spolu 4 roky a predtym sme chodili spolu od 15tich takze nejaky ten piatok sa pozname no ja mam pocit ze ho nepoznam az tak dobre, ako by sa na prvy pohlad zdalo...som matka troch nadhernych deti, su este male, najstarsia ma 3,5 roka.On nepije, s detmi mi maximalne pomaha,aj teraz ich uklada spat a ja tu pisem....Ide o to, ze sme sa stale lubili a mali sme oci len jeden pre druheho a teraz sa strasne casto hadame a NESKUTOCNE ma vie priviest do nepricetnosti...stale nic nestiha, je velmi vytazený( aj ked ja si myslim, ze si len nevie zorganizovat cas) a potom vecer zaspi s detmi a ja som zas sama, cele dni s detmi doma, vecer sama pri PC..a ked nezaspi, tak si pusti telku a ked som unavena a idem spat, jeho ani nenapadne ist spat so mnou, minule som myslela ze ma porazi, ked som vstala o 1,30 v noci a on kuka telku a potom na druhy den zaspal uz o 20,00. Mam pocit ze som uz naspäť panna, čo na posledny sex uz ani nepamatam...no ked ja nevyviniem nejaku snahu tak sa nic nedeje a ja nemam chut stale sa mu nukať, dofrasa!! je neuveritelne nudný a mam pocit ze postupne zabija vo mne lasku a vasen, ktoru som citila....nebavi ma to....neviem co mam robit...on sa mimochodom tvari ze je vsetko OK...ked mu poviem co ma trapi, tak sa mi ospravedlni a potom je tri dni pozorný ale potom som zas len vzduch. niekedy ma pohladkal ked isiel okolo...teraz si ma takmer vobec nevsima a okrem matky a kucharky niesom nikto !!! som z toho neskutocne smutna...keby videl co som napisala tak len povie -zas prehanas a zvelicujes :( dokelu ked je to teraz takto, co bude o 10 rokov???? ja nechcem tak žiť!!!bojim sa ze nakoniec aj ja budem taka ako on a ze bude vsetko v haji!!! nemam ani 30rokov a tuzim byt milovana!!!

magali
6. nov 2011

no neviem bud je lenivy a takto mu to vyhovuje alebo ma milenku a takto mu to vyhovuje.. sorry ale toto ma napadlo pri tvojom prispevku.. nepoznam chlapa ktory by nemal chut na sex, vacsinou to byva skor naopak

danka86
6. nov 2011

@ivmila ahoj, ja si nemyslim, ze ma milenku. Podla mna je lenivy.. Myslim, ze nieco podobne mam doma 😒 Viem, ze ma lubi, strasne mi pomaha s detmi, snazi sa ich uspavat, nosi peniaze, nepije, neflaka sa... ale je lenivy prvy nieco zacat.. stale je to len z mojej iniciativy a tiez ma to nebavi a rezignovala som, takze nic.. 😀 teraz sa smejem, ale popravde mi do smiechu nie je.. aj som sa mu snazila hovorit o tom, ale tiez sa len nejake tri dni snazi a zas sme v starych kolajach.. oni podla mna uz podla mna su zenaty, maju rodinu a to im staci. naco sa viac snazit.. Naposledy ma nasral tym, ze si otvoril sam sampanske de luxe a popijal si!!! to nemohol aj mne naliat a mohol byt z toho romanticky vecer.. istotne, mozem snivat... Evidentne som ti nepomohla 😒 ale mozem ti povedat, ze nie si takto sama..

tina_22
6. nov 2011

@ivmila ahoj, to sa občas stáva, že nastane v manželstve akýsi stereotyp. Záleží však od oboch partnerov, či to pociťujú rovnako,alebo jedného ide poraziť a druhý v pohode-nič sa nedeje. V prvom rade by si sa mala s ním porozprávať, povedať mu, čo ti vadí, ako to cítiš a čo potrebuješ. Chlapom niekedy treba polopate povedať, čo nám vadí, lebo oni to akosi sami nezbadajú. V manželstve je dôležitá komunikácia oboch partnerov. Keď sme ticho, nemôžeme čakať, že sami od seba prídu na to, že nás niečo trápi-no čo už. Takých je málo. Niekedy ich treba jednoducho nakopnúť 😀
Ale dievčatá, nie vždy je to o milenke, netreba hneď myslieť na to najhoršie.
Držím ti palce, aby si sa nenechala znechutiť a aby vám to klapalo, ako má🙂

miroslava124
6. nov 2011

ahoj nechcela som reagovat ale musim. Takže ja ta uplne chapem. Asi pred dvoma rokmi som mala uplne podobne pocity ako ty. Som vydatá 7 rokov a cspolu sme asi 8 rokov. Moj manžel je a bol stále výborný otec a čo sa týka deti nedalo sa mu nikdy nič vytknut. Aj čo sa týka prace a tak. Ale inak uplne ako ten tvoj. Neboj prejde to, je to len kríza.U nas to trvalo cca 1 rok a stále ked som mu to vravela tak on to vobec nevidel ako poroblém vravel že zveličujem. 🙂 Začala som znovu troška žiť. Tým žiť myslím že som zašla občas na kávu ku kamoške aj bez malého, teda cez obed ked spal 2 hod. 🙂 A podobne. Postupne sa to dalo do poriadku. Dnes si neviem predstavit že by som nebola s nim. A je mi až hrozne ked si predstavim, že som mala až myšlienky rozviest sa. Milujem ho a viem že aj on mna. Skrátka každý vztah prejde z času na čas krizou a treba len vydržať a opať svitne na dobré časy. Ale snažit sa musite obaja ale aj ty sa musiš snažiť vidiet v nom hlavne to dobre..

danka86
6. nov 2011

@tina_22 moj konkretne si mysli, ze je vsetko ok 😖 a tiez si myslim, ze to nie je o milenke.. Su unaveni a nechce sa im prvym nieco riesit podla mna.. Lebo ked som bola iniciativna ja, tak ma v zivote neodmietol.. Len sa mu asi nechce zacinat, neviem.. Aj som sa s nim o tom rozpravala, ale ako vravim, tri dni nastala zmena a zas po starom.. Ja len dufam, ze ked deti odrastu, ze sa to zlepsi.. Sestra ma 9r a 11r chlapcov a povedala, ze teraz sa im to zacina vracat do starych kolaji 😀 😅 tak ja tiez v to dufam, ze ked nebudeme tak obaja vytazeni, ze to bude lepsie.. Dolezite je neodcudzit sa jeden druhemu. Aj ked to je tazke.....

miroslava124
6. nov 2011

Som si uplne istá že moj muž nemal milenku a ani na sekundu ma to nenapadlo. A ja som uvažovala aj nad rozvodom lebo som mala pocit že nášmu vzťahu niečo chýba a tiež som nikoho nemala. Niečo proste chýbalo ale mne..trochu žiť a mať čas sa s niekym normálne pobaviť. Všetko sa dá riešiť, proste chlapi su raz taký nevidia hned problém vo všetkom. A čo sa týka sexu tak ja som vtedy mala tiež vačšiu iniciativu.

ivmila
autor
6. nov 2011

@miroslava124 ano snazm sa vidiet v nom dobre veci a je ich vela..mozno aj on ma so mnou tažky zivot, ja neviem...ja ho tiez milujem ale neznasam jeho povahu...asi je to trocha nahlavu povedane ale je to tak...ja by som chcela aby bolo vsetko ok...aby sme sa lubili ale on povie ze nemoze byt vsetko ako ja chcem a ze to ze vecer zaspi este neznamena ze ma nelubi a bla bla ten isty kolotoc dokola a dokolecka....brrrrrrrrrrr

miroslava124
6. nov 2011

@ivmila uplne ta chápem mala som to iste. Prejde to len tomu daj čas. Skus si trošku spestrit svoj program pokial je to možne a hlavne sa veeela vykecať. Ale nemyslým so svojim mužom lebo podla mna to nemá cenu myslým tym s kamoškou keď maš taku ktorej doveruješ na 100 % Ja som si davala také 2 hod. každý druhý den len pre seba. Ked moj synček spal. Išla som ku kamoške na kávu na plavaren, pokecat do práce...skrátka trocha zmeny. Prejde to len to netreba hned vzdať. Možno si musi len uvedomit že ta nemá istu na 100 % a troška požiarliť 😉

tina_22
6. nov 2011

@danka86 Správny postoj, že neodcudziť sa jeden druhému. Manželstvo je vždy o kompromisoch, len niekedy máme pocit, že ustupujeme len my a muži nič 😀 Niekedy je aj dobré správne sa naštvať a vykričať zo seba všetko, aspon sa nám uľaví🙂 Alebo im dať na javo, že aj my si zaslúžime pozornosť a vyraziť s kamoškou na nočný výjazd 😀 Prinallepšom si otvor vínko ty a popíjaj-že čo povie.

Baby, držte sa. Ja mám tiež mnohokrát pocit, že na mňa ten môj... Potom to prežeriem, idem ďalej a zas je dobre, on sa dakedy preberie a prekvapí. A keď nie, tak si to vydupem sama 😉

lussy211
6. nov 2011

Ahojky, ja síce nemám veľa v manželstve za sebou ale viem asi ako sa cítiš. Ja si nemyslím že má milenku, ale vzhľadom na to že sa poznáte od 15 tá rutina prišla ešte celkom normálne.Som presvedčená o tom že to prejde pokiaľ sa ľúbite. Ja som napríklad tiež celý týždeň sama doma a príde mi všetko ako rutina, ale je to len o tom že si musím sama urobiť nejaký program, stretnem sa s pár ľuďmi alebo idem s kamarátkou na kávu. Skús to aj ty, i keď viem, máš 3 detičky, skús aj ich vziať trebárs niekam na prehádzku s nejakou aj kamoškou čo má tiež deti/nemusí mať/ a uvidíš🙂Držím palčeky a tiež súhlasím s @miroslava124 čo sa týka toho aby možno trošku požiarlil, aby si mu nebola stále takpovediac po ruke🙂

michelleuk
6. nov 2011

@ivmila ahoj tak ti poviem moj sedi teraz pri mne a cital si tvoj uvodny prispevok a len sa smial a to pre to ze u nas je to presne tak ako u vas apsolutne do jednej bodky 😕 poradim ti odlozte deti na vykend a chodte niekam von uvolnit sa moj je na prasky s nasej male si neiem predstavit ako to tvoj zvlada s 3 ked naras pustia,,,nemyslim to v zlom ale dobrom moj mi uz povedal ze po celom dni stravenom doma sa citi unavenejsi ako by robil 12 v bani,po tom ho prejde aj chut na sex na vsetko je rad ze sa vyvali na gauc a moze nerusene kukat telku

michelleuk
6. nov 2011

@magali ja ho poznam sedi vedla mna na gauci a cumi na telku a nema milenku

duracelko
6. nov 2011

@ivmila sú chlapy ktorý sex k životu vôbec nepotrebujú. možno aj ten tvoj je taký. ja mám toto isté doma, ja som sa s tým už zmierila. no keby som vedela že bude takýto nikdy by som sa zanho nevydala 😖 nenechaj to zajsť až tak daleko skús sa s ním porozprávať držím palce nech to pochopí a nepokazíte si manželstvo.

magali
6. nov 2011

@michelleuk ja som si tiez myslela ze poznam svojho priatela a ked sme mali dost velku krizu pred par rokmi, strasne som sa dusovala, ze urcite nikoho nema a ako som sa vtedy paradne mylila.. 😒 ale to je uz za nami a nemusi to byt aj u teba tak.. asi mu to takto fakt vyhovuje, tak potom uz zostava len trpezlivost a dat to znova nejako dokopy, asi fakt niekam strcit deti a vypadnut trebars aj na vikend.. zavidim parom ktorym dlheee roky vydrzi vasen a vsetko okolo ale mam pocit ze vacsinou ta rutina pride.. drzim palce

michelleuk
6. nov 2011

@magali no u nas to neni rutina ale stresy co su problem moj fakt vela pracuje,nocne(hodiny dokladovane na vyplatnej paske 😀 ) mame problem s dokladom pre malu lebo sa narodila v uk a chceme sa vratit na sr no proste je toho vela 😒

viera27
6. nov 2011

@ivmila skor si myslim, ze si uz dlho doma a trosku ti to ide na nervy. Teraz si to predstav opacne. Ty sedis doma a za cely den su povacsinou tvojim jedinym kontaktom so svetom zivych blabotajuce deticky. Jasne ze si vytesena ako stepna koza (sorry za vyraz 😀 ) ked pride manzel - dospelak. A strasne by si chcela a potrebovala aj trosku "normalneho" kontaktu.
A teraz manzel. Cely den maka v praci a vybavuje a neustale s niekym nieco riesi. Cely ohucany pride domov, tam nanho cakaju "ukecane" deticky a rovno 3kusy + manzelka, ktora sa chce len rozpravat a venovat. Vsak musi mat hlavu ako balon. Ja sa mu vobec cudujem, ze zvlada telku pozerat.
ked clovek nema cas sam na seba, nevie sa "rozdat" ani partnerovi. Skus nastavit dva vecery v tyzdni tak, ze jeden bude cisto jeho, nech relaxuje chce (hoci aj pozera futbal s pivom) a vy mu date absolutny klud a pokoj. A druhy vecer bude tvoj relax a stravis ho ako chces ty a nebudu zas do toho kecat oni tebe (teda manzel samozrejme musi participovat, pokial si svoj relax vecer predstavujes ako vasnivy vecer 😀 )

danka86
6. nov 2011

Napriklad aj ja citim, ze sa potrebujem odreagovat od deti, domacnosti a tak.. Lenze bud deti strazi MM a ja idem niekam-cvicit, kadernicka, kamoska. Alebo strazim deti ja a on si vacsinou cez ten volny cas vybere, ze ide robit okolo domu 😀 ale my chceme byt spolu, teda aspon ja chcem, dufam ze aj on 😅 ale nemame dat komu deti, ani na chvilu. A mladsia na mne tak lipne, ze sa neda ani na ruky chytit, tak kde by este vydrzala u niekoho 2-3h, neexist. Ale pokial
@ivmila ty mas moznost ich niekam nachvilu dat, tak by som to urcite vyuzila. Ist na veceru, do kina, divadla... Podla mna je uz z toho kolotoca unaveny. Aj my, zeny sme, ale my to zvladame nejak lepsie psychicky, asi nam je to geneticky dane alebo co 😒 a inac, aj ja som citala prvy prispevok manzelovi, a len sa uzgrnul. A ja ze, no co tato, o nas pisu, co?? 😉

magali
6. nov 2011

@michelleuk no to poznam, stresy, niekedy uz mam aj ja toho dost.. tiez to nemame lahke, ten moj by aj pracoval ale odkedy som na materskej je nezamestnany, takze sa trapime s peniazmi, dorabame dom, nervna som z toho lebo uz chcem byt vo svojom.. drahy by zasa len do postele skakal ale pri malom sa nam hocikedy neda a ja som stale jak zbity pes, takze u nas je to naopak 😀 kazda mame svoje problemy a musime sa s nimi popasovat.. ja som bola zvyknuta z prace byt v strese a zvladala som to v pohode, ale toto je ina kava, celkom som prekvapena ako ma dokazal vycerpat taky drobec, ale uz to je lepsie.. ale priznam sa ze strasne rada by som isla niekam zit a nejako sa dala do kopy, ale vobec sa mi nechce, najradsej by som si lahla a spala sto rokov 😉

ajca123
6. nov 2011

@ivmila ahoj precitala som si tvoju ranku na srdiecku....
Vies ani ja si nemyslim ze ma nejaku milenku 🙂 to keby mal spraval by sa dost inac...
Len asi by to chcelo zmenu a vies vase najstarsie dieta ma iba 3,5 roka a mate este dve mladsie... Aj on potrebuje vypnut... Nech ide s kamaratma na pivo nebo na fudbal proste na nieco co ho bavi...
A o sexe- aj ja milujem sexik a som priam na tom zavisla 🙂,ale moj muz teraz moc nechce sa so mnou milovat lebo cakame tretie babo a ja ho do toho musim nutit 🙂 . Ale viem ze ked budu po porode tak zasa budeme mat krasny sexik 🙂
Neboj ked deti povyrastu budete aj vy mat to co teraz nemate...
Me teraz drahy hovori ze som jeho maly tucko a tak 🙂 lebo uz mam riadne velke brusko.

michelleuk
6. nov 2011

@magali no s tym spankom to mame rovnake ja ho aj praktizujem spavam vzdy dlho vecsinou vstava priatel s malou ak neni po nocnej inak ja,podla mna stres sposoby vela problemov v partnerstve

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marecek1
8. nov 2011

@ivmila ahoj 🙂 môj názor: problém bude asi v tom, ako píšeš: celé dni si sama doma, len s troma maličkými deťmi, to dá človeku riaaaadne zabrať. no a keď príde tvoj manžel z práce, tak očakávaš nehu lásku k tebe, k deťom, on je však tiež len človek, a únava robí svoje... tri detičky určite po namáhavom dni v práci vyšťavia aj jeho. tu vidím jedno jeho obrovské plus: že ti s detičkami pomáha - vieš, koľko chlapov príde unavených z práce, a žene vôbec nepomôžu?
chce to čas, deti máte teraz maličké, takže určite to ešte dlhší čas nebude také, ako na začiatku, keď ste spolu začínali a boli tu len jeden pre druhého.
super by bolo, keby vám niekto postrážil deti a vy by ste si spolu niekam vyšli, na pár hodín, na večeru, prechádzku, do kina, oddýchli by ste si obaja, a pripomenuli staré časy. alebo sa skús vyventilovať aspoň ty - dohodni si niečo s priateľkami, keď bude tvoj manžel doma, a vyraz si niekam, niekedy to veľmi-veľmi pomôže, keď sa človek "nahodí", a porozpráva s niekým iným, a nemusí byť stále v strehu, čo jeho malí nezbedníci vyvedú. alebo si skús nájsť čas na nejaké cvičenie - zumbu, aerobic, hocičo, čo ti prevetrá hlavu.

fiffinkaa
26. okt 2012

nevešala by som hlavu ešte..rieš to sním, plánujte spoločné aktivity, napr. len pozreť spolu dvd, ked deti uložíte, plánujte sex..si myslíš že v rodine s dvomi deťmi sa dejú sexuálne orgie? a ešte ked je manžel zaneprázdnený? 😝 ..sú aj horší muži moja..
niektoré páry sa dobre doplňujú aj spontánne, iné páry musia narovinu diskutovať a ustavične plánovať pre dobro vzťahu.

fiffinkaa
26. okt 2012

@ivmila jééj až tri detičky malinkéé..tak to je nič..to treba len ešte vydržať pár rôčkov a potom už ked budú deti samostatnejšie aj vy budete mať na seba viac času..toto prežíva skoro každá mamina..hmm..čo už, je to etapa obetovania sa pre deti a potom prídeme na rad my, aj ked slovo obetovať sa nie je uplne vystížné, lebo každá mamina to urobí rada 🙂

digysa
27. okt 2012

@ivmila
@danka86
@miroslava124
Baby ja dost pocuvam od zien aj od kamosiek, co maju starsie deti, ze treba vydrzat. Proste tie deti vas obidvoch potrebuju 24-hodin a ked vas nepotrebuju, tak vtedy mate prave cas na pracu, ktoru ste zameskali a ked nemate pracu, tak chcete oddychovat a nie sexovat....
My s muzom to mame podobne s tym spanim, ako pise ivmila. Ale teda u nas je to cisto iba z pracovneho dovodu...spolu proste spat nechodime, lebo moje deti by asi nemal co jest. Moj manzel vstava o 4:45 rano a ja 6:30. Tym padom, my sa mozeme aj pretrhnut ale u nas sa cez tyzden "radovanky" nekonaju.....

Ale predstavte si deti, ktore sa dokazu same osprchovat, same sa ulozit do postele, same si precitat knizu, zapnut/vypnut telku, same si urobit ulohu, same si dohodnut stretnutie, ze pojdu s kamaratmi von..... Vtedy zacne toho volneho casu pribudat....

Podla ma to treba iba vydrzat.... Ak sa muz neflaka, nepije, snazi sa financne zabezpecit rodinu, venuje sa detom v ramci jeho casovych moznosti, dokonca aj pohne prstom v domacnosti...tak ja by som ozaj tomu sexu az taku velku mieru neprikladala..... toto je zbytocne vytvaranie problemu. Kazde manzelstvo si tymto prejde ( a kto pise, ze tym nepresiel, tak klame....take krizy su tusim v manzelstve az 3 😕 mame sa na co tesit 😉 )

Dasia vec je, ze teda este nemas ani 30 rokov...no je pravda, ze ta vas kriza zacala trosku skoro.....ale zavisi, od toho, kolko sa poznate, kedy ste sa brali a kedy ste mali deti....
My sme mali medzi 28-32 najbujaresie obdobie....u nas kriza neprisla po 4-och rokoch....my sme totiz zacali planovat baby az 5 rokov po svadbe....A musim skonstatovat, ze deti (hoci je to krasny dar a dame za ne aj vlastny zivot) su jeden z hlavnym faktorom, ktore prinasaju krizu do vztahu ( peniaze, nevera, deti).....
Co uz....tieto krizy vyriesi cas/tolerancia a popripade manzelska poradna.

janinah
27. okt 2012

@ivmila máš doma poklad,stačí,ak si prečítaš aké skutočné problémy ženy majú 😒 poznáš to o tej koze,čo jej dobre bolo a tak sa šla na ľad šmýkať? /teda hľadať milenca napr. v tvojom prípade/ ?

cat
27. okt 2012

@janinah zase by som to takto nezlahčovala, ono to riadne mrzí a trápi keď má vlastný muž svoju ženu úplne na háku 😔 ☹

janinah
27. okt 2012

@cat mrzieť a trápiť ju to bude presne do momentu,kedy si uvedomí,že toto je prechodné obdobie a že jej muž robí čo vládze a má právo byť unavený,predsa nesedí pri pc,nečíta noviny na gauči,nesedí s kamošmi v krčme...väčšinou pri troch deťoch žena padá od únavy a na sex ani nepomyslí,ak je to u nich naopak,tak čo tak položiť si otázku,či muža netreba trochu nechať vydýchnuť...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz