Rušenie nočného kľudu

17. jún 2021

AHOJTE, bývam na dedine v rod dome, oproti je restika a teraz ako uvoľnili opatrenia tak sú svadby nie ze piatok a sobotu ako boli predtým ale skoro každý deň v týždni, viem ze do desiatej môžu robiť čo chcú? Ale co v noci ? Je leto ,okná uz musíme mať otvorené v noci, inak sa tu podusíme, ta hudba mi ani tak nevadí, ale najhoršie je keď tu o pol štvrtej ráno zastaví autobus rovno pred domom a podnapiti svadobcania sa tu lúčia, vysvevuju a hulakaju, vždy nás to všetkých pobudi, cez víkend nech, ale takto v týždni napríklad aj dnes a viem ze sa decka pobudia a ráno vstávajú do školy, do škôlky, a muž do roboty. Neviete náhodou co vraví zákon? Ďakujem

deti95060810
17. jún 2021

nočný kľud je od 22 hod do 6 hod.
Tiež sme neraz volali políciu na hlučných mládencov....

kkovacovak
17. jún 2021

Niektorí majú možno povolenie z úradu že môžu robiť hluk aj po 22. Každopádne volala by som policajtov. Ja som na susedov volala pravidelne. Mladí feťáci čo robili bordel. Takže máš na to právo

autor
17. jún 2021

Viete, tu svadbu majú raz za život ja to úplne chápem, nikdy nikdy zatiaľ nikomu nič nepovedala, ale fakt je to tu už na dennom poriadku a začína mi to riadne liezť na nervy. Aj teraz poriadne ani telku nepočujem skrz tu hudbu.

kkovacovak
17. jún 2021

Je to pochopiteľné hlavne keď máš doma deti a budí ich to. Hlavne človek má len jedny nervy. Raz za čas sa to dá ale ak je to takto pravidelne tak to úplne chápem. Ak nechceš hneď volať policajtov tak by som nejako skúsila informovať majiteľa objektu ale toto je bohužiaľ o ľuďoch a on tam tiež nemôže každého strážiť. Hlavne je to biznis a nikto by im tam nechcel chodiť. Ešte možnosť to riešiť s obcou nech sa to pokúsia nejako skorigovať

autor
17. jún 2021

@kkovacovak nechápem, prečo sú aj susedia ticho. Neviem ani kto je majiteľ musím zistiť, ale muž mi hovoril ze to je nejaký prachac, tak neviem ci bude s nim nejaká rozumná reč. Skúsim sa popýtať susedov, ak nás bude viac tak napisat fakt asi starostovi.

kkovacovak
17. jún 2021

Málokto je schopný sa ozvať. Ľudia často sedia doma so založenými rukami a čakajú kto iný to za nich vyrieši. Tak to bolo aj u nás v paneláku. Behali tam feťáci, robili bordel, hluk a nikto sa neozval. Ak je to nejaký pracháč čo pozerá len na biznis tak sa toho asi nebude chcieť vzdať. Najlepšie bude ako píšeš obísť susedov nech sa pod to podpíšu a riešiť to na úrade. Len dávaj pozor aby sa to neotočilo proti tebe. Najlepšie anonymne nech nemáš potom problémy s majiteľom

1katus1
17. jún 2021

Reštauráciu otvorili až po Tom čo ste sa nasťahovali? Ak áno ries zavolaj aj políciu ale ak si vedela že je tam restika kde sa robia akcia a išla si tam bývať tvoj problém. Treba porozmýšľať než sa niekde nastahujem ver že aj to ti môže povedať majiteľ tak veľa šťastia v boji

lujza123
18. jún 2021

No v prvom rade treba ísť za majiteľom, nie hneď spisovat petície ci volať políciu. To ze je "nejaký prachac" ešte nič nehovorí o jeho povahe, možno si toto naozaj neuvedomuje.
Proste celý rok sa nič nedialo tak teraz všetci využívajú tie 3 mesiace koronavolna a robia veselice... Tomu sa ťažko hovorí nie keď máš prevádzku rok zavretu, topis sa v dlhoch a zrazu máš šancu zarobiť. Ale zákon hovorí jasne, žiadne rušenie nočného kľudu. Keď chceš nejaké hudobné mecheche tak jedine s ohlaskou týždeň vopred a pochybujem ze by to niekomu schválili každý vecer

autor
18. jún 2021

@1katus1 nie reštaurácia tu už bola, ale ako som písala vyššie svadby bývali sem tam, a aj to len v piatok alebo v sobotu, ale teraz chce každý využiť uvoľnenie opatrení a je to tu každý deň. Prečo by som nekúpila dobrý dom, len kvôli tomu ze tu je restika? Kto vedel aká príde doba?

@lujza123 ved ja som aj vyššie písala ze tých ľudí úplne chápem, len aj s našej strany je to na prd hlavne kvôli deťom, malý je už starší ,keď tu opitý vykrikuju všelijaké nadávky tiež mi to není príjemné pred deťmi.

mondolina
18. jún 2021

@kkovacovak
žiadny úrad nedáva povolenie na rušenie nočného kľudu.

kkovacovak
18. jún 2021

@mondolina dávajú povolenie keď je nejaká akcia že môžu byť dlhšie ako do 22.

mondolina
18. jún 2021

@kkovacovak
povolenie na úpravu prevádzkových hodín je jedna vec, rušenie nočnēho kľudu druhá vec.

nelkaccc
3. aug 2021

Ahoj ako ste to poriešili...mame taky isty problém po 12 tich rokoch u nas oproti nam urobili kultúru a teraz svadba kazdu sobotu...a to sa neda spat...mame dieťa autistu a to je des, volala som na policiu a tam mi povedali ze mam byt empaticka...to akoze do konca zivota sa nemam v sobotu uz vyspat?? Ci ako co??? Dala som staznost na obec kedze on to povoluje ale neviem bojim sa ďalšej soboty ..potom asi pojdem a podam trestne oznamenie ci co uz ja neviem ...ale takto sa neda zit je to strašné a stresujúce a to nevravim ze je leto a vsetky okna na dome zatvorené a kazdu nedelu nas boli hlava od nervov...zatial uz tretia sobota...co dalej s tym....

autor
3. aug 2021

@nelkaccc ahoj zatiaľ nijako, mame ísť za starostom ale pochybujem ze sa niečo vyrieši. Viac krát som volala aj políciu ale prišli a nič sa nedialo, dokonca raz tu mali svadbu ich známy a prisli sem policajti a ešte na drzovku sa tu pod našimi oknami s nimi rozprávali o druhej ráno. Tiež uz som na nervy, tyto to ťahajú dnes už 10ty deň v kuse.

nelkaccc
4. aug 2021

Tak trestne oznámenie...a potom dať.zalobu na súd.. nočný kľud je stanovený zákonom.

autor
4. aug 2021

@nelkaccc myslím ze ony majú nejaké povolenia nato ,asi by to nerobili len tak takéto hukoty v noci

nelkaccc
6. aug 2021

Povolenie maju ale nie na rusenie nočného kludu ten je stanovený zákonom a aj ustanoveniami v obci..