Rozvod "o nás bez nás"?

merkelica
31. júl 2019

Zaujimal by ma Vas nazor. Mam kolegynu, ktora kade tade po firme hovori, ze chysta rozvod so svojim manzelom pricom manzel netusi, ze sa s nim manzelka ide rozviest a ani ze nieco taketo hovori tretim stranam.

Je podla vas OK taketo spravanie? Nemalo by to byt tak, ze s manzelom najprv riesim taketo rozhodnutia?

A uz som sa viackrat stretla s takymto pre mna zvlastnym spravanim.. ja osobne by som osobne veci v prvom rade riesila s osobami, ktorych sa to priamo tyka a neobchadzala ich takto..

lula313
31. júl 2019

Citujem tá: “ja osobne by som osobne veci v prvom rade riesila s osobami, ktorych sa to priamo tyka a neobchadzala ich takto..” tato tvoja diskusia je presne o tom istom. Povedz jej do oci, čo si myslis, že to nie je voči jej mužovi fér a nie ju za chrbtom rozoberať/ohovárať.

liligreg
31. júl 2019

Poznám osobne prípad, kedy muž o rozvode nevedel. Bol niekolkot týždňov na liečení, so ženou si volali, všetko ok. Prišiel domov a našiel si postu, v ktorej mu prišla info, že sa s nim žena rozvádza. Tam sa tiež neskôr ukázalo, že viacerí vedeli, že sa chce rozviesť

merkelica
autor
31. júl 2019

@lula313 hm, mas pravdu.. takto som sa na to nepozerala. dakujem

nyusika
31. júl 2019

no vy ste tam fasa banda...ale tvoje klebetenie na koníku je špica...

merkelica
autor
31. júl 2019

@nyusika klebeta = nepravdiva sprava, osocovanie. Nejde o nepravdivu spravu a kedze su dani ludia v anonymite, nejde o osocovanie, pretoze subjekt osocovania by bol neznamy, aj keby mal byt text hanlivy. o com to prosim hovoris?

pininka1
31. júl 2019

Moja mama mala kolegyňu ktorá roky každému stále rozprávala že sa ide rozvádzať, pričom doma o tom nikto netušil. Až sa raz jej muž naštval a ozaj podal na rozvod, z čoho ona ostala v šoku, nikdy sa k nej už nevrátil a ona to nikdy nespracovala. Žiaľ to prináša doba a často to čítam aj tu, že hneď keď je problém, musí prísť rozvod. A niekto to slovo používa ako slovo chlieb. Ja keby som raz vyslovila, tak preto že skutočne ten rozvod bude.

nyusika
31. júl 2019

@merkelica nie...to opisujes ohováranie.
klebetenie je o nás bez nas

merkelica
autor
31. júl 2019

@nyusika myslim si, ze ak by som toho cloveka zverejnila, tak by islo o klebetenie. dany clovek je v anonymite, skor ma zaujima nazor na taketo spravanie a nie kydanie klebiet na daneho cloveka... ten nie je ani podstatny

nyusika
31. júl 2019

@merkelica pozri, chystáme sa za slovíčka.
dobre vieš, ako to bolo myslené.
keď máš rada priamost, ries to s kolegyňou a nie nezmyselnou diskusiou na koníku 😊

flimelka
31. júl 2019

@merkelica urcite jej spravanie nie je fer, ale ak si sa s takym niecim v minulosti od nej stretla tak ta to nemusi prekvapovat, su ludia ktori potrebuju byt zaujimavymi za kazdu cenu, preto na seba putaju pozornost aj tym ze siria nejaky svoj vymysleny hoax o nich, mozno sa ani nebude, len hlada nejaku oporu, niekoho kto sa bude zaujimat, a ako vies ze jej manzel o tom nevie? mala by si jej povedat co si myslis, ak ste si blizke

merkelica
autor
31. júl 2019

@nyusika dakujem za priamost a konstruktivne ukoncenie sporu

fokuska
31. júl 2019

@merkelica A preto, ze ty si taka a ze ty by si to riesila inak, tak musia aj vsetci ostatni byt taki ako ty?
Ona to ocividne chce riesit takto, je v pohode s tym, ze to kazdemu rozprava.
Naco ta to trapi? Nechaj ju, nech si riesi svoje veci ako ona uzna za vhodne.
A ak to nechces nechat tak, ale mas silnu potrebu to riesit, tak to urob s nou - jej povedz co ti vadi. Som zvedava co ti na to povie, ze sa do nej staras :D

merkelica
autor
31. júl 2019

@flimelka z uvedeneho rozhovoru to vyplynulo, ze on to nevie.. Nie sme si blizke. A nejde mi ani o klebetenie na konikovi.. len mam taky divny pocit, ze ludia okolo mna a ludia v mojich vztahoch sa spravaju tak, ako mne je cudzie.. a ja sama uz zacinam byt neista, ze co je spravne a co nie, tak som potrebovala nejaky nazor a mozno aj uistenie.. lebo co vidim v okoli, ako sa bezne ludia spravaju, vacsinou by som sa tak nespravala.. a ja sama uz zacinam pochybovat, ci som ja nenormalna, alebo vsetci okolo...

merkelica
autor
31. júl 2019

@fokuska ako som pisala vyssie trapi ma to preto, lebo mam pocit ze ludia sa spravaju zlvastne.. a chcela som sa uistit ci je to ok, alebo nie

veronikazuko
31. júl 2019

@merkelica vies,ze aj ty sa spravis zvlastne,ked mas potrebu riešit inych ludi na internete?

anabella111
31. júl 2019

@merkelica ....može to mat aj dovod...ktory by si dokazala pochopit. Podobne reaguje vela ludi. Ma problem/smutok/trapenie a vidi z neho cestu...s ktorou vsak nie je vnutorne stotoznena . Doma este nie je pripravena o tom hovorit a mozno si praje pravy opak. Ale zaroven si tuzi pomoct. A slovo rozvod pouziva tak casto..az ju ,,vy" jej okolie presvedcite...ze je to ,,normalne"...ze sa nemusi bat...ze kazdy druhy clovek je rozvedeny...Respektive ...mozno si chce na tu myslienku len zvyknut. Mozno je zufala...darmo...ved nikto nevieme ..ako je to medzi nou a nim. Mozno si on zasluzi ..aby bol sokovany papierom. A mozno to ona iba hovori ..aby nieco zo seba dostala...a ostane s nim navzdy..A este kadejako inak to moze byt. ☺

flimelka
31. júl 2019

@merkelica pozri kazdy sa sprava tak ako sa citi, ked ty nechces byt ako ostatni nebud, preco by si aj mala?

merkelica
autor
31. júl 2019

@veronikazuko dakujem za mravne ponaucenie. neriesim konkrentneho cloveka, ale ten princip, ako sa niektori ludia zvyknu spravat k inym

barbellka
31. júl 2019

@merkelica a akym titulom je tvoja vec co robi kolegyna? To ci je to moralne je druha vec, kazdy ma svoj nazor. Je to o tom istom - riesit si to ma ona, nie ty na diskusnom fore, kedze sa ta to netyka.

merkelica
autor
31. júl 2019

@barbellka nebol ciel sa zamerat na kolegynu, ale na princip, spravanie samotne. drzme sa prosim temy

merkelica
autor
31. júl 2019

@flimelka ano nechcem byt ako ini, tak nevytahujem rodinne problemy pred kolegami, ale v anonymite internetu, kde to nikomu neublizi.

barbellka
31. júl 2019

@merkelica pytas sa ci je "ok spravanie kolegyne" :D to nie je k teme? ...no ale teda k principu - my nevidime niekomu do hrnca, nevieme preco tak reaguje, sprava sa tak, takze sa nemame co starat do rozhodnuti druhych ludi, pokial sa nas priamo netykaju, pripadne ak tam nedochadza k nejakej forme tyrania, ublizovania. Ja by som to vobec neriesila ani sa nezamyslala nad nou a hlavne jej spravanie neriesila na fore...Kazdy si ma riesit svoju rodinu. Ake by to bolo krasne na svete, keby sme neriesili zivoty cudzich ludi.

flimelka
31. júl 2019

@merkelica tak napriklad ja by som nesla ani anonymne lebo net a ludia za obrazovkami su zli, velmi casto neprijemni, ja sa radsej porozpravam s kamaratkou

barbellka
31. júl 2019

@flimelka presne....ja mam 2 top kamaratku z vysky a ked sa cosi deje len im napisem, stretneme sa abo skypujeme. Predsa len ma poznaju, nie ako cudzi ludia na nete

sissy27
31. júl 2019

@merkelica akože tebe vadí, že kolegyňa sa o chystanom rozvode rozpráva s každým okrem svojho manžela, ktorého sa to priamo týka, ale že ty sa o jej správaní bavíš s kadejakými cudzími ľuďmi len nie s ňou aj keď sa jej to priamo týka, to už je v poriadku? 😕
Toto si pekne nakakala na hlavu slušne povedané 😅
Choď kolegyni príkladom a povedz jej to priamo do ksichtu, že sa ti jej správanie nepáči.
Inak akože made my day hneď zrána 👏👏👏

veronikaszabova
31. júl 2019

@merkelica neries nieco, co sa ta bytostne nedotyka. Nech si robi co chce, aj keby to do novin dala, teba do toho absolutne nic.

fokuska
31. júl 2019

@merkelica Ked mas pocit, ze ludia sa spravaju zvlastne, tak s tym nic neurobis. Nemozes menit druhych ludi, len samu seba.
Ak mas svoje zasady a ty sa spravas inak, tak pri tom ostan a rob tak, ako si myslis, ze je najlepsie.
A druhych ludi nechaj nehc tiez robia ako uznaju za vhodne.

Ak si ja myslim, ze skakat do studne je somarina a zrazu si 100 ludi zmysli, ze urcite je to super napad, tak zacnem pochybovat ci som normalna? Ak je to pre mna hlupost, tak je a nebudem sa menit kvoli tomu ze ostatni si myslia, ze je to cool.

Ci ty sa prisposobujes vzdy vacsine?

eliska13
31. júl 2019

@merkelica prečo súdis druhých to sú tvoje domnienky...ty si zi svoj život.co ona rozpráva o mužovi je jej vec.Mas pocit, že ľudia žijú zvláštne....je to ich vec.Ak rozpráva o rozvode asi nie je spokojná a jej muž, keď netusi o rozvode asi to zlahcuje., alebo to už počul 100x

simca06022011
31. júl 2019

Vieš , možno ten chlap nijak nekomunikuje a teda nemá sa s ním o čom baviť. A to že väčšina mužov berie slovo rozchod a odchádzam a rozvádzame sa na ľahkú váhu až pokým už nemajú papiere v ruke...

lujza123
31. júl 2019

Tiez poznam ludi co kydaju na svojich partnerov, prezentuju sa ako "davno rozideny, rozvedeny" a my uz spolu niesme.... no a potom ich stretnes o par dni ako dve hrdlicky ruka v ruke a laska najvacsia