Rozvod alebo ešte druhá šanca?

tynda
8. júl 2019

Ahojte. S manzelom mame dost velku krizu. Teda on ma. Odcudzil sa mi. Tvrdi ze bokovku nema a zatial sa mu snazim verit. Ale ... minule mi povedal ze sice ma ma rad ale uz nie tak ako by mal muz mat svoju zenu. Tiez sa ma nedotyka, odtahuje sa, sex sme uz dlho nemali atd. Na druhej strane ked riesime ci sa rozviest tak aj povieme ze ideme do toho ale po chvili zas spolu riesime co bude zajtra a o tyzden, kam pojdeme na vylet a tak. Jednoducho ja ho lubim a neviem si predstavit zivot bez neho. On ma ako tvrdi ma rad ale nemiluje. Mame spolu malu dcerku. Riesime prerabku domu. Chodime na rodinne vylety. Proste navonok fungujeme. Ale medzi nami je to kriza. Myslite ze sa to este da zvratit alebo sa vazne rozviest?

anita6666
8. júl 2019

Podla toho ako dlho trva tento stav? Kolko spolu nespavate? Povedal ti dovod?

mondolina
8. júl 2019

@tynda
Kto navrhol rozvod?koľko trvá kríza?
Muž potrebuje ženu dobíjať, a áno aj manželku, skús byť preňho nedostupná a uvidíš.

pribinak
8. júl 2019

No a opýtala si sa preco ta nema rad tak ako kedysi?
Mate male dieta, nemate ziadne velke nezhody a hádky, podla mna by sa oplatilo zabojovať

tynda
autor
8. júl 2019

@mondolina
@anita6666 dovod je ze uz ma nelubi. Pravda je ze moje telo sa zmenilo -pribrala som a to bol asi prvy impulz. Ale to ako dovod neuvadza. Jednoducho ppvie ze ma uz nelubi. Kriza sa crtala dlhsie ale tento stav je cca pol roka. Bez sexu sme asi 4 mesiace uplne. Predtym bol sporadicky ale raz sa nechcelo jemu raz mne. A rozvod sa vlastne nenavrhol. Nejak sa obaja tym ohaname ale ani jeden realne nic nekona. Len vravim ja viem ze ho lubim a tuzim po intimnosti (nemusi byt hned len sex) no on sa strani a ja si myslim ze sa to este da zvratit len neviem ako a ked sa ho na to pytam tak odpoved je ze nevie.

tynda
autor
8. júl 2019

@pribinak ved prave aj ja si myslim ze sa oplati. Ale on len povie ze proste to prestalo.

148terka148
8. júl 2019

ked tusis, ze by si sa mu pacila viacej chudsia tak zacni chudnut niak viem ide to tazko ale skus cvicit alebo niečo pre tu postavu robit..(jedalny listok..sport)
- skus vyvinut niaku aktivitu spolocnu ktoru kde by ste boli vy dvaja (bicyklovanie, plavanie,..)
Mozno budes potrebovat trocha trpezlivosti ale napriklad poznate knihu 5 jazykov lasky a ked zisite jeho jazyk lasky tak mozno pomaly zacne naberat chut do vztahu...
- mozno sa s nim porozpravat o tom co by si mala urobit aby si sa mu viac pacila..a na tom popracovat....
a niekedy si myslim, ze vztah neni o citoch..niekedy je to tazke..ale potom oplati sa zabojovat.

tosomja
8. júl 2019

My sme sa odcudzili tiež, najprv ma začal odmietať v sexe, z 3x týždenne, to bolo 1x týždenne, potom 1x za dva týždne, 1x za mesiac... Vzdy "ho niečo bolelo", raz išiel dobrý film, raz futbal, raz bol unavený... Tak to išlo asi tri roky až som sa ho v noci opýtala, či má niekoho... Vraj nemal ale "ja už neviem, či ťa ľúbim, uz zo nie je laska"... Zranilo ma to, ale aj som to čakala, postupne sme sa vyhýbali jeden druhému úplne, ked on chcel spat v spalni, ja spala s dcerou, a naopak. Neskôr sme prestali aj komunikovať, mat spoličné záujmy, az som ho prestala vnímať...raz mi na oslave povedal, že aj keď ma nelubi, sex môžeme mať... Vtedy u mňa skončil ako muž celkovo. Nasla som si iného. On si nevšimol ani to. Uplne ignorant. Podala som o rozvod, az vtedy sa spamätal, ze to nečakal. Je neskoro, uz mi dovolil sa zaľúbiť a som aj lubena

tynda
autor
8. júl 2019

@tosomja nooo tak toto vyzera aj na nas pripad. Ale ja nejak nechapem ze inak sa bavime ako najlepsi priatelia. No uvidime. Snad sa to vyvinie nejakym smerom.

lilitela
8. júl 2019

@tynda poradna?

tosomja
8. júl 2019

@tynda komunikácia je zaklad. My sme sa nedokázali rozprávať, on bol ako ňuňo... On nevie, čo mu je, nic mu nie je, všetko v poriadku...ak ho stále lubis, tak este sa pokúste o záchranu, u nás to zamrzlo na oboch stranách, samozrejme, časom...tiez som sa dlho snažila, nie len čo sa postele týka, ale celkovo. Raz mi povedal, že ma bral ako samozrejmost, ze vyperiem, navarim, upracem a uspokojím...ale ja som prestala toto všetko robiť a aj tak mu to bolo jedno, žiadna výstražna kontrolka, nic...

ruzasipova
8. júl 2019

Akoby som citala nas pripad len vo vymenenych roliach. Mame male dieta, dalsie na ceste. A ja uz vyse roka chodim ako tiger v klietke. Hadame sa, moc a odmietam ho, odmietam akykolvek dotyk. Citim sa ako tvoj muz.
Mne trochu pomohlo, ked sme dali malu na par dni prec, uplne, nielen ze cez den. A obaja si vzali volno od prace. Nejak sme sa ukludnili obaja. Uz nie som tak zufalo nervozna aj ked dokonale to stale nie je. Ale teda tuto moznost navrhujem aj pre vas. Byt sami dvaja a aj kebyze nejdete na dovolenku ci welnes, travte cas spolu ako priatelia a postupne sa to samo prehupne aj do objati napriklad.

tynda
autor
8. júl 2019

@lilitela no aj to mi napadlo. Len sa musime o tom este pobavit.

limetka69
8. júl 2019

@tynda ahoj, no myslim, ze si opisala 75% manzelstiev, je vzacne mat horuci, laskyplny vztah po cely zivot. aj ja som v takom manzelstve, budeme mat vyrocie 5r v auguste a 3 premyslam ci sa nemam rozviest. jedine co ma drzi pri muzovi je maly, nechcem mu brat otca, premyslam kazdy den nad tym ci to tak ma byt, ci dospeju vztahy do takehoto bodu vo vacsine pripadov, alebo si totalne posieram mladost a zivot. moj muz nie je zly, nepije, nefajci, chodi do prace, malemu by dal modre z neba, ja mam tiez co chcem ak financie dovolia, len nemam muza co by mi bol oporou, co by ma miloval, co by mi to vravel, co by sa so mnou rozpraval, co by sa so mnou zabaval. vie mi len vycitat prkotiny, na ktorych nezalezi, alebo nekomunikovat, ked komunikujeme tak to skonci hadkou, lebo mame ine nazory na vsetko. neviem ci je to na rozvod, fakt, ale neverim, ze sa to da napravit, to by musel chciet aj muz, a mna nebavi mu liezt do zadku, snazit sa a bez odozvy. ruzovo to nevidim ani u seba ani u teba. ale mozno niekto povie nieco mudrejsie. ale tam asi dojde vacsina vztahov.

anabella111
8. júl 2019

@tynda ...ľúbiš ho..a on Teba pravdepodobne tiež...len na to zabudol. Nepremýšlaj nad rozvodom...kým si nič ešte neurobila. Vycerpaj vsetky možné sposoby na ozivenie vztahu. V neposlednom rade odchod. Mna by ,,tosomja " ..co pouzila jeho vetu...,,to som necakal" inspirovala. Dokonca..by ťa tá tvoja práca na zachrane vztahu mohla aj tesit . Niektore zenske to proste vedia. Aj z krizy vytazia silu na premenu. A nielen seba. A uvedom si...ze vsetky pary..ktore pretrvaju..presli svojimi krizami. A nemysli si...ze preto, lebo to mali lahsie. Ale preto...lebo to nevzdali. A ty kym to vzdas..tiez urob vsetko...pre dva dovody-pre lasku a pre seba...aby si navzdy vedela..ze si urobila vsetko. Daj si ciel. Moj vztah s mojim milovanym muzom...ktoremu dnes šibe. Je mozne..ze mu bude sibat uz dozivotne...ale je rovnako mozne..ze sa spamata. Vela stastia..❤

danielle65
8. júl 2019

Je ťažké čítať vaše komentáre. Som vydatá 30 rokov. Môžte mi veriť že naše manželstvo prešlo nejednou krízou,neverou,dokonca sme boli aj na prvom rozvodovom konaní. To bolo prvých 10 rokov. Teraz, deti máme dospelé, zostali sme už len sami dvaja. A naše manželstvo? Tešíme sa spolu z našich detí, trávime spolu voľný čas, milujeme sa 3 krát do týždňa, ja viem nieje sa čím chváliť, jednoducho sa ľúbime. Určite sa aj povadíme, ale obaja vieme že by sme bez seba nikdy byť nechceli. Manželstvo je o veľkej tolerancii, tolerancii oboch partnerov. Ináč to neklape. Muži sú divný druh, akoby boli z inej planéty. Asi je na tom niečo pravdy že sú z Marsu, a ženy z Venuše. A tu na Zemi sa stretli dva rozdielne druhy a skúšajú spolu žiť.

danielle65
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danielle65
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adulkas
8. júl 2019

Ahoj nečítala som všetky príspevky, ale vyzerá to akoby si písala o mne, tiež začal s tým, že ma už neľúbi.......detaily vynechám, plače doma ako je nešťastný ako sa už nemôže pretvarovať aký je šťastný......ako to už nevydrží.....a ja som ho ešte ľutovala.....a čo som objavila pred týždňom????? No predsa má priateľku.......boli sme spolu 20 rokov, neskutočne ma sklamal.......

lucyluv
8. júl 2019

Určite dať tomu šancu, pokiaľ budete chcieť obaja, nie je problem opäť sa začať približovať časom. Ľúbi, nelubi, občas city chladnu, občas sa znova rozhoria. Nič nie je stratené, láska má rôzne formy, vzťahy sa vyvíjajú. Hádam si nemyslel, že váš vzťah bude navždy rovnaký. Možno je len zmätený a nevie čo chce, možno potrebuje aj iný pohľad na vec. Poradna znie ako dobrý nápad.

anita6666
8. júl 2019

@tynda ak ti povedal, ze ta nelubi,tak to je fakt, na ktorom uz nic nezmenis a on sa pravdepodobne rychlo zalubi inde,ak uz aj nie je....podla mna uz sa tak aj s najvacsou pravdepodobnostou stalo,to ukaze az cas...ma ta rad,ako matku svojich deti, mozno ako "kamosku - spolubyvajucu",ale ocenujem minimalne jeho uprimnost a prijala by som to ako fakt....osobne by som nic nezachranovala....laska sa vynutit neda

pivonka6
8. júl 2019

@adulkas ak sa takto chlapi správajú, majú na to len 2 dôvody. Buď majú milenky, alebo sú geyovia. Každý normálny chlap potrebuje sex a keď ho odmieta s vlastnou manželkou, má inú. Rôznymi pokusmi a záchrannými sieťami strácate čas, treba rázne zakročiť a rozhodnúť sa. Buď rozvod, kde je nádej na ďalší vzťah, alebo zvyšok života trpieť. Ale jedného z manželov to predsa len časom prestane takýto život baviť a k rozvodu dôjde tak, či tak. Akurát už budete staré baby a už si nikoho nenájdete. Muž áno, aj vo veku vlastnej dcéry.

tosomja
8. júl 2019

@anabella111 no mňa teda nazlostila tá veta, že to nečakal...snáď som nemala nárok za 13 rokov na objatie?na milé slovo? Na kvet k sviatku? Mala som mu Roztiahnuť nohy len tak.. Lebo ma nelubi ale ma plne vajca?! To snáď nie...moje dieťa potrebuje aj vidieť ze mamka je šťastná, potrebuje príklad rodiny,... Mali ste vidieť jej veľké oči, keď ku mne prišiel priateľ a chytil ma odzadu za pas a pobozkal ma na krk. Ona to nevidela 8rokov. Alebo ako večer zapraje dobru noc a povie, že nás ľúbi....to mi nikto nenahovori, ze treba prosikat o pozornost. To co zazivam posledné obdobie, som nezažila za 13 rokov.

vea28
8. júl 2019

Chris Pavel sa chcel tiež rozvádzať, ale povedali si so ženou, že si dajú výzvu: budú mať sex každý deň po celý jeden mesiac. Vyskúšali a čuduj sa svete, okrem sexu boli rozhovory, vzájomne dotyky, prekonali sa,aj keď sa im nechcelo a museli si nájsť čas jeden pre druhého,aby tu výzvu dodržali. Podarilo sa, stále sú spolu a šťastní, možno si treba dať výzvu a takto sa donútiť aj k novému spoznávaniu navzájom. Navrhla som to môjmu mužovi, zasmial sa, ale aj keď nebudeme mať toľko intímnosti, chce to skúsiť, veď prečo nie, robíme toľko bláznivých vecí v živote a jeden mesiac ukáže kam máme smerovať a či sa oplatí bojovať. Možno s fantáziou si to môžeš vylepšiť a budeš prekvapená. Stereotyp je vo všetkých vzťahoch, nie sú veci ideálne a život jednoduchý.

janinah
8. júl 2019

Ak chceš ešte niečo zachraňavať,tak musíš začať so sexom,hoc trochu aj "nasilu"....vravia psychologovia .

mondolina
8. júl 2019

@vea28
Držím zakladatelke palce aby to chcel aj jej muž....

matabb73
8. júl 2019

@pivonka6 presne tak. My sme spolu nespali tri roky a mne bolo jasné, že on určite nežije v celibate. Bála som sa rozviesť, lebo dcéra bola ešte mala a ja som mala zdravotné problémy. Nakoniec on podal o rozvod a až po rozvode som postupne zistila, že na podvádzal a mal priateľku. Tušila som to, len som si to asi nechcela priznať. Keď chlap prestane spať so ženou, skoro na 100 % je v tom druhá žena. Aj keď väčšinou zapierajú.

adulkas
9. júl 2019

@pivonka6 sme po prvom pojednávaní, vyhodila som ho, tak už len veľa šťastia mu želám

dzulli1980
9. júl 2019

Ja mám pocit, že nie ženám, ale mnohým mužom, udrie po pôrode mlieko do hlavy ☹

tynda
autor
9. júl 2019

@janinah no ale znásilniť ho predsa nemôžem, skúšala som sa o tom s nim baviť, ale odpoveď bola, že on nemá chuť.
@pivonka6 presne toto mi vŕta hlavou. Už som sa ho aj na rovinu pýtala, že ako rieši tieto potreby teda a on že to nepotrebuje až tak a že si to sám ... veď viete. Myslím, že gay nie je. Mám veľa priateľov gayov a vždy som to u nich odhadla aj keď mali rodinu. Neverím, že by som sa práve tu zmýlila. Skôr ma trápi tá frajerka, čo teda on tvrdí, že nemá, ale ja stále pochybujem a aj moji najbližší, ktorým som to povedala (sú len 2) tak sa prvé spýtali na toto. Nik však nemá dôkaz. Faktom ale je, že ak sa aj rozvedieme v pokoji a budeme potom fungovať ako rodičia dcérky, tak ak sa to prevalí tak ja s nim skončím nadobro. Prieky okolo dcérky mu robiť nebudem, ale už sa s nim nebudem baviť o ničom inom len o tom, kedy treba kam pre ňu prísť a aký má program.

táto diskusia mi však pomáha vidieť aj veci, ktoré možno aj nechcem. Teda ďakujem baby za každý príspevok.

janickacrazy
9. júl 2019

@tynda neverím tomu, že sex mu nechýba a nepotrebuje ho, to je blbosť jak mraky, podľa mna má inú alebo ak ju ešte nemá, tak je do nej aspon zaľúbený, preto ťa odmieta, určite to nie je normálne, hlavne ak ste predtým fungovali normálne, odkedy máte vlastne tú krízu? po narodení dieťaťa? lebo to je veľká záťaž pre vzťah. Ja na tvojom mieste by som sa začal viac starať o seba, malú mu nechaj doma a ty chod na kávu s kamoškou, oddýchni si, prihlás sa niekam na cvičenie, chod ku kaderníčke, kozmetičke, čo najviac bud preč z domu a on nech sa stará o dieťa, aspon nebude mať čas na blbosti a tebe to len prospeje.