Rozvedený chlap

2nona2
5. sep 2013

Čaute, mám známeho, kt. je rozvedený 1 rok, rozviedol sa kvôli nevere zo strany manželky, deti nemajú, chodili spolu 5 rokov, manželmi boli dokopy 1 a pol roka. Moja otázka znie ako dlho trvá chlapovi, kým sa cez to všetko povznesie, dokáže zabudnúť, vytvoriť si nový vzťah a pod.? Ćakám Vaše skúsenosti ak máte takých chlapov v okolí...

juliana77
5. sep 2013

@2nona2 Ak hovorí pravdu, že rozvod bol kvôli nevere manželky a on ju miloval, nikdy žiadnej žene nebude veriť. Rok je krátka doba na objektívny prístup k novému vzťahu.

Ak klame, aby nebol on za toho špatného čo podvádza, tak potom dostal dobré ponaučenie od bývalej, že len tak sa také veci netolerujú a mal by sa polepšiť a druhý vzťah si bude držať v bavlnke.

ninasidielko
5. sep 2013

@2nona2 moja osobna skusenost aj ked trosku opacne garde.. Ja rozvedena zena po 5 rocnom manzelstve ( teraz v septembri budu dva roky od rozvodu). Noveho partnera mam rok a pol..Zalezi aj od povahy cloveka a od roznych faktorov . A každy je iny a potrebuje niekto viac a niekto menej casu na to aby sa vysporiadal s takou vecou. Je to individualne podla mna. Neda sa povedat kedy je kto pripraveny na novy vztah a zabudne a pod..

laila22
5. sep 2013

@2nona2 co ho chces za frajera? 🙂 a zitujes kolko mu bude trvat dostat sa do normalu?

sissy27
5. sep 2013

@2nona2 niekto sa spamätá za mesiac a niekto ani do konca života nie...

pragmaticka
5. sep 2013

noo moj ex sice nebol rozvedeny koli nevere expriatelky ale rozideny..bol to tiez dlhy 4r. vztah a ta baba ho podvadzala dlhsiu dobu s jeho kamaratom. ja som sa s nim dala dokopy asi rok po ich rozchode. a ake to malo negativa? on sice zo vztahu bol uz uplne vonku , ale celych cas co sme boli spolu bol hrozne ziarlivy, stale ma upodozrieval...takze s tymto treba asi ratat pri byvalych podvadzanych chlapoch.. ☹

briketa
5. sep 2013

@juliana77 to nie je pravda co hovoris, ked raz niekto najde potom toho praveho partnera k sebe, nie je co upodozrievat a neverit..

mirkita
5. sep 2013

@2nona2 ako ktory...jedneho poznam a ten o rok po rozvode uz ma priatelku,s ktorou byva a planuje buducnost...pomohla mu praca a stavba domu a ze ma len 30 rokov...dalsi ktoreho poznam vzdialene sa tiez rychlo otriasol, stretol kocku s dietatom a ziju spolu....pokial chlap dalej funguje v praci a neodmieta chodit medzi ludi, naskytne sa mu prilezitost na nove vztahy,a to ho moze rychlo vyliecit z rozvodu 😉 😉...este doplnim ze obaja svoje ex poznali dlhe roky a rozvod bol kvoli nevere zeny...

jabadaba
6. sep 2013

@juliana77 ee, nie je pravda. Ak niekto podvadzal a z tohto dovodu ukoncil jedno manzelstvo tak je vysoko pravdepodobne, ze rovnaky kurz naberie aj manzelstvo dalsie. Mam odsledovane z blizkeho okolia. Patologicky kurevnik nikdy nehodi spiatocku akoze sa poucil. Nie nie.

A kolko sa bude rozvedeny muz spamatavat je vysoko individualne. Nech uz su dovody rozvodu akekolvek. Niekto sa otrepe v priebehu niekolkych mesiacov, inemu to potrva aj dva roky. Ziadna univerzalna odpoved tu neplati preto nema zmysel ju ani hladat. Zalezi od druhej strany nakolko je ochotna cakat kym sa niekto pozbiera a bude pripraveny dat do vztahu to co k nemu patri. Z osobnej skusenosti - cakanie, ze sa niekto odblokuje po neprijemnom vztahu je totalna strata casu. Pre mna bola celkom urcite a pana zablokovaneho som velmi rychlo poslala lizat si laby po nevernej krave niekde inde. No este aby som cakala....chlapov sucich dost. Odblokovanych, netraumatizovanych.

juliana77
6. sep 2013

@jabadaba V podstate pravda čo píšeš a Kde sú tí chlapi????? 🙂 🙂 🙂

jabadaba
6. sep 2013

@juliana77 ale su, treba len kukat. Hadam nie kazdy ma nejaky mindrak a je blokovany z nejakej traumy....No je fakt, ze dnesni chlap len tak babu neoslovi, to sa okuna a nist. Lebedy nam zleniveli. Aj kamoska si stazuje. 😀

juliana77
6. sep 2013

@jabadaba Buď som divná, alebo nevídim dobre, ale ja skutočne nič normálne nevidím. 😉

timca55
6. sep 2013

a ked ten moj je rozvedený uz 6 rokov, a tiez sa to skoncilo koli nevere jeho byvalej, a somnou, mometalne spolu zijeme , čakame spolu dieta, a nechce sa ani brat, ani zasnuby, dokonca od vtedy čo som tehotna ani nespava somnou..... ☹

jabadaba
6. sep 2013

@timca55 a to Ta tresta za neveru inej zeny? Lebo tak to vyzera v takychto vztahoch - pan sa sklamal tak voci inej je nedovercivy. Ja sa uprimne cudujem ako moze zit niekto s niekym kto k nemu prechovava nedoveru. Ako mozno verit cloveku, ktory neveri mne?

No mas moj urpimny obdiv, ze Ta to neuraza. Ja som migala okamzite z potencialneho vztahu akonahle sa dotycny vyjadril, ze je zablokovany co sa citov tyka lebo ho byvala podvadzala. Ja nie som nieci citovy trenazer takze odblokovavat sa pan musel inde. Na mne veru nie.

jabadaba
6. sep 2013

@juliana77 tak ja potom neviem...asi si mi zhasla aj tie posledne iluzie. 😀

timca55
6. sep 2013

@jabadaba tak na začiatku kym sme nezili spolu ma aj podozrieval z nevery , sme sa stretavali len cez vikend bo ja som pracovala v nitre on v Mt. tak som to tak nebrala som si myslela ze len koli praci, teraz zijeme spolu uz dlhšie , vidi ze jednoducho som stale doma, aj ma chvali ze aka som šikovna ze pride z prace ma poupratovane, navarene proste sa staram, a dokonca a budeme mat aj dietatko a to on hlavne tuzil po dietati,cize ma vsetko co od svojej byvalej nedostal,tak som cakala ze ked sa dam nahovorit na dieta ze aspon prsten si zasluzim, ale akonahle pride tema na svadbu alebo len ze by sme sa mohli zasnubit hned sa vyhovara na vsetko mozne na co sa len da, som mu hovorila uz ze dietatko sa bude volat po mne, nazaciatku ho to hnevalo potom nakoniec aj s tym suhlasil. ja chapem ze ho to sklamalo ze prve manzelstvo mu nevyšlo ale tak bolo to pred 6 rokmi a ja tiez tuzim byt vydata. ja som uz z toho zufala .... ☹

jabadaba
6. sep 2013

@timca55 a tebe taky vztah postaveny na nedovere neprekazal? Ved vztahy su stabilne a perspektivne len ak stoja na pevnych zakladoch a k tym neodmyslitelne patri aj dovera. Bez nej sa budovat nic neda. Skoda, ze si si to neuvedomila skor, nebola by si sklamana. 😒 Kazdopadne taketo spravanie, ake prejavuje tvoj partner, je totalne neferove a neseriozne. A nesvedci to zrovna o dobrom charaktere. Ferove by bolo nezacinat si dalsi vztah ak ten predchadzajuci este nie je straveny. Byt tebou tak si s nim riadne od pluc pohovorim na temu jeho byvala a co Ty mas do pekla s nou spolocne, ked ma obavy z obdobneho spravania. Ved je to vrcholne urazajuce byt za nedoveryhodnu a byt porovnavana s nejakou nevernou pizdou. Mna osobne by to neskutocne urazalo. To ako on od teba ocakava rovnako lahkovazne spravanie a vobec mu nedochadza, ze Ta tym znevazuje a uraza? V podstate Ta za potencialne nevernu povazuje tym, ze je pri tebe maximalne obozretny a teda toto by som si ja vyprosila viac ako razne. Dieta nedieta! Mal by chlapec po vtakoch a ak by sa nespamatal aj po dietati. Nech si trhne. Tiez ho nepodozrievas vopred z toho, ze je zlodej, vrah ci deviant len preto, ze plne spravy su takychto individui. Vsak chlap ako chlap nie? Lebo zjavne on k tebe pristupuje tiez stylom zenska ako zenska, podvadzala jedna podvedie dalsia. 😠 Som sa normalne nasrala. 🤐

Jo este som chcela k tomu, ze Ta chvali ako pekne robis to ci ono - Ty sa nemas co snazit vyhoviet mu a zasluzit si jeho doveru a ziadost o ruku. Ty si nepochybila v ziadnej rovine, aby si panovi robila drobne radosti.

janinah
6. sep 2013

@timca55 v budúcom živote zmeň poradie,najprv ten prsteň a až potom sa daj nahovoriť na dieťa 😉 chápem ťa,mňa by tot tiež riadne sklamalo 😒

timca55
6. sep 2013

@jabadaba tak ja by som ho tiez mohla podozrievat, bo odvtedy co som tehotna ani somnou nespava, a ma to uraza velmi, nie raz sa stalo ked som uz mala dost ze som vybuchla a som preplakala cely den, som sa snazila s nim o tom rozpravat viac krat ale nic som s tym nedosiahla, inak zas na druhej strane velmi sa snazi, a vidno na nom ze ma velmi ma rad, mi to dava najavo kazdy den, aj na malu sa velmi teši , a ze konečne ma rodinu, ale toto nedokazem pochopit ani ja, ja som tiez vela veci musela obetovat aby som ho urobila štastnym , a pocit že svoju byvalu si zobral po pol roku,ktora ani doma ani prstom sa nepohla , a ja sa kazdy den snazim ako mozem a si nezasluzim, abo mu ani nestojim zato ☹ vela krat som o tom rozmyslala a keby bola by som vedela ze takto dopadnem tak asi do toho vsetkeho ani neskocim a isla by som si radsej za svojim snom..... ☹

timca55
6. sep 2013

@janinah tak teraz uz viem , ze vlastne ja som spravila chybu , len som si myslela ze si ma bude natolko važit, a ked videl ze co všetko som obetovala koli nemu ze sa zachova aj on trošku inač.

janinah
6. sep 2013

@timca55 teraz máš byť šťastná /s babetkom pod srdcom/ ako nikdy,mysli pozitívne,rob si malé radosti,veľa sa s partnerom rozprávajte,plánujte,smejte sa,....že s tebou nespáva to si tiež vydiskutujte,je možné,že nechce "ublížiť" bábetku,veci okolo babetka robte spolu,nákup,postieľku,izbu nachystať,momentálne to nemáš suprové,ale mnohé na tom nie sú ani zďalaka tak "dobre",máš človeka,ktorý ťa ľúbi,možno časom z neho bude manžel...a dieťa by som pomenovala po sebe/priezvisko/ to teda určite...a nevyhadzuj mu na oči,čo všetko si obetovala,on možno obetoval viac a ani o tom nevieš

jabadaba
6. sep 2013

@timca55 no zial, spravila si chybu Ty hned v zaciatkoch,, ale stalo sa. S nim si kazdopadne pohovorit treba, cakate dieta, budete rodina. A v nej sa musite citit dobre vsetci. Tak on, vase dieta ako aj Ty! Ze zle odhadol predoslu partnerku a bral si ju prirychlo je jeho problem a patri jemu a jeho minulosti. Preto by teba tym uz zatazovat nemal. Ani vas vztah ako taky. Ten je predsa iny a o inom a toto ked si neuvedomi zrejme stastni obaja nebudete. On je v pohode, Ty nie. Nieco tu nesedi, kazdy mate ine predstavy o zavrseni vztahu. Dokedy to takto chce tahat? O rok o dva uz Ti verit bude? Ci ani po dvadsiatich rokoch nenadobudne k tebe plnu doveru, aby Ta poziadal o ruku ako to Ty chces? Na toto nech da odpoved a aj na to co vlastne caka od teba, od vas ako paru, od vasej novej rodiny...snad sa mu vyjasni.

timca55
6. sep 2013

@janinah tak to som mu hovorila ze babatko sa bude volat po mne, najprv bol urazeny, ptm nakoniec suhlasil, to ze sa boji ze babatku ublizi moc neverim, ked sme sa rozpravali aj o tom tak sa vyhovoril na mna ze je to koli mne, ze ho to nebavi, ako som nepochopila bo na zaciatku bolo vsetko v poriadku odrazu ho to uz nebavi , a potom neviem co si mam mysliet ci som sa mu zhnusila bo trocha som aj pribrala , abo ako to mam chapat., a toto mu vyhadzovat nemusim šak on to vie dobre sam, a on konktretne obetovat nemal co bo si zil sam, v praci co chcel to dosiahol, ale moje sny a plany všetko padlo a ked uz budem mat doma dieta tak z toho uz ani nic nebude .... 😒 a tak zas na malinku sa tešim na zaciatku som to aj tazko prezivala som ani nebola na dieta pripravena ale teraz sa uz tešim

timca55
6. sep 2013

@jabadaba tak mozno uz druhy krat sa nechce zenit, a si mysli ze ja po tom netuzim, ajked som mu to hovorila viac krat ze ja by som chcela ale jemu asi je to jedno , nekedy mam pocit ze mysli len na seba .... ☹ som mu to naznacila uz aj predtym ako som otehotnela, ale ani vtedy nic ani sa k tomu nevyjadril, tak som dufala ze teraz sa to uz zmeni , aj to dobre vie ze ma to trapy , a uraza ale tak počkam este uvidim ako bude dalej mozno sa s tym zmierim , mozno nie , neviem , alebo asi chcem od neho priliž vela 😒

miskap2111
6. sep 2013

@2nona2 môjho priateľa podviedla manželka asi 5 rokov po svadbe, ale už mali 2 deti. Nejako to "rozchodili" (on jej odpustil, ale úplne nezabudol), ale o ďalších 5 rokov ho zase podviedla a to už teda nerozchodil a do 2 mesiacov sa s ňou rozviedol. No a pol roka po rozvode stretol mňa a zabudol na všetky trápenia. 😀 Už sme spolu 3 roky a je nám krásne. Povedal, že to tak proste malo byť. S jeho bývalou vychádza ok, dokonca na birmovke jeho syna sme boli všetci spolu na oslave- on so mňou a jeho bývalá s frajerom, s ktorým ho vlastne vtedy aj podviedla. 😀 Ale bolo to super. Radšej takto, ako nejaká nenávisť a robenie si zle. Či nie?

ivana.natasha
6. sep 2013

môj manžel sa rozvádzal po 5 rokoch bezdetného vzťahu, kde podvádzala jeho manželka- viem to naisto, lebo teraz je už za svojho milenca vydatá. ja som manžela spoznala keď už bol v rozvodovom konaní a po 3 mesiacoch od jeho rozvodu sme začali spolu chodiť. po dvoch rokoch od rozvodu sme mali svadbu a rok a pol po svadbe sa narodila naša dcérka. nemám pocit, že mi manžel neverí, aj keď sa už spálil, ale to veľmi záleží od správania sa obidvoch vo vzťahu, mi žijeme jeden pre druhého a obaja spolu pre našu dcéru. o všetkom sa môžeme porozprávať a na 90% vecí máme rovnaký názor. ja si myslím, že je to o tom aký ten ďalší vzťah je, nie o tom ako zlý bol rozvod, alebo o tom kto podvádzal.