Rozvádzame sa. Dieťa je viac pripútané k otcovi ako ku mne

mamalucka
18. dec 2015

Prečo to tak je? Už dva mesiace s manželom nežijem, rozvádzame sa. Momentálne žijem s mojim priateľom v spoločnej domácnosti.S manzelom Mame spoločne dieťatko(4roky). Moje dieťa ma miluje, to viem ale akonáhle ho beriem ku sebe do bytu, plače a vzpiera sa, ze tam nechce spinkat, ze chce byt s tatinkom. Velmi ma to boli a trápi, neviem co mam robit ako sa mam správať ako reagovať. Prečo to tak je? S terajším priateľom si rozumejú, v tom nie je problém. Som už zúfalá maminky...poraďte mi prosím. ☹

mima4
18. dec 2015

@mamalucka tvoje dieta sa sprava uplne normalne, ved je to je otecko, a kazde dieta potrebuje maminu a otca, ono nemoze za to ze jeho matka si nasla frajera. Bud rada, ze ma taky vztah s ockom, proste rodic je vzdy rodicom, nesnaz sa dietatu vnucovat svojho frajera a vyclenovat manzela z rodiny.

jana_eyre
18. dec 2015

@mamalucka nevidim do vasho vztahu, ale nie je to trocha skoro byvat s priatelom? myslim tym, ze to je skoro pre dieta.. pises, ze dva mesiace nezijes s manzelom, ale uz byvas s priatelom - to musi byt pre dieta velmi narocne pochopit.. predtym boli maminka, tatinko a ono a teraz tam uz nie je milovany tatinko, ale niekto uplne iny..
podla mna by bolo vhodnejsie aby ste byvali nejaky cas sami bez priatela a dieta by si postupne zvykalo na novu situaciu..

pre dieta bude jeho otec vzdy otec, ci sa rozidete alebo nie - moje obe deti su na otcovi tak zavisle, ked pride domov, tak ja upadam do uzadia a otca si uzivaju najviac ako sa da.. neviem si predstavit ako by brali, keby tam bol vecer zrazu niekto cudzi a tatinko by spal niekde inde..

moni244
18. dec 2015

@mamalucka zeby preto, ze miluje ocka a je jej s nim dobre a trapi sa, ze ide prec? Ma len styri, nechape, preco s tebou je cely den a s ockom uz len chvilu. Ale jasne, len sa dalej ty malicherne trap, co po tom, ze sa ti dieta trapi

marionmarion
19. dec 2015

@mamalucka tvoje dieta ma 4 roky, absolutne nechape co sa deje a preco sa to deje, preco zrazu nie ste rodina a preco musi ocko odist a nemoze byvat spolu s vami v tvojom byte. Samozrejme ze dieta sa trapi a nedokaze to spracovat, jasne ze place. Urcite je velmi skoro ho nastahovat k novemu partnerovi, bez ohladu na to ci si rozumeju, je to len cudzi clovek na mieste kde tvoje dieta potrebuje svojho otca. Samozrejme ze ta miluje...ale rovnako miluje aj ocka! Cim skor sa bez poradit s detskym psychologom ako pomoct dietatu, lebo inak bude mat z toho skaredu traumu, ak ju uz nema...

tova
19. dec 2015

fuj cu... 2 mesiace Rovno od muza sa stahovat k priatelovi aj s dietatom. Sudy by mali v takom pripade automaticky udelovat deti otcovi a vyzera ze ostal byvat v povodom byte a ty si sa s dietatom prestahovala k novemu ujovi leby tvoje pudy ti boli prednejsie.

janinah
19. dec 2015

Toto ťa trápi? a netrápi ťa,že tvoje maličké dieťa sa trápi oveľa viac??? jeho rozumček nevie spracovať situáciu....berieš ho z domova od ocka do cudzieho bytu k cudziemu ujovi,čo čakáš? ty sa ešte po psychologoch detských nachodíš...... 😒

zabka1987
19. dec 2015

@mamalucka uz 2 mesiace ???? to si myslela snad zo srandy nie? 2mesiace s nim nezijes ale zijes uz s inym ? ublizujes hlavne dietatu ak si si to neuvedomila . ma len 4 a vobec nerozumie tomu, co robi jeho matka

janinah
19. dec 2015

Toto dieťa raz vyrastie a pochopí,kto mu rozbil rodinu /nech bol dôvod akýkoľvek,tak otec zrejme nie je tyran ani alkoholik,inak by s ním dieťa nemohlo ostať ani minútu/,takže ak teraz je dieťa viac pripútané k otcovi,tak v dospelosti zrejme budeš môcť byť rada,ak ťa vôbec pozdraví na ulici....

esterba
19. dec 2015

@mamalucka važne by ma zaujimalo, co si si myslela, ked si sa stanovala k priatelovi? Ako asi zareaguje dieta? Ako sa bude citit? Napadlo ti to vobec?

pribinak
19. dec 2015

Mala Lucka stan sa veľkou Luciou a chod k detskej psychologicke, uvidis co ti poradí