Rozpadá sa mi vzťah

neviemakodalej1307
20. okt 2018

Ahojte,
Mám 17 rokov a už 5 mesiacov chodím s tým najúžasnejším chlapcom pod slnkom. Milujem ho srdcom i dušou, ale nedávno sa mi prihodila jedna nepekná vec.
Cez pokec som sa zoznámila s jedným chalanom. Začali sme si písať, neskôr cez wtsapp. Dohodli sme sa na stretku a aj sme sa stretli. Frajerovi som o tom klamala a hrozne ma to mrzí. Neskôr zistil, že som ho klamala a myslí si, že som ho s tým chalanom podviedla, ale nestalo sa tak. Na to ja srdce nemám. A ja už neviem ako ďalej.
Frajer vraví, že sa o tom so mnou porozpráva, ale pochybujem, že sa to nejako vyrieši. Nechcem ho stratiť. Keby hej, tak fakt neviem čo by som spravila. Viem, je to málo, že sme spolu iba 5 mesiacov a máme 17, ale pre mňa to znamená strašne moc. Ja všetko strašne prežívam a keď mi niekto povie čo len jedno krivé slovko, už mám slzy na krajíčku.
Nechcem sa s ním rozísť.
Budem rada za každú normálnu radu.
Ďakujem 🙂 :'(



Viete mi nejako poradiť? Za každú jednu normálnu radu budem rada🙂😢

3009
20. okt 2018

@neviemakodalej1307 užívaj si krásnych 17 a nezaväzuj sa s nikým. Je to vek na veľa kamarátstiev a nie na vážny vzťah. Asi to nie je pre teba vzťah na 100% keď si potrebovala sa kontaktovať s iným. Ale vieš, ten vek je určený na kamarátstva. Takže hlavu hore a skludniť sa.

caelley
20. okt 2018

Sprav si screenshot a budes sa smiat na tomto o desat rokov🙂

lalenka33
20. okt 2018

Keď ho nechceš stratiť,tak sa nestretávaj s inými a neklam ho.Tebe by sa tiež nepáčilo keby sa on stretával s inými dievčatmi.Inú radu sa ti nedá dať.

nela6
20. okt 2018

@neviemakodalej1307 ak by ste sa rozišli tak to hlavne neber ako koniec sveta, na svete nečaká iba jeden človek ... Je ich veľa, ide o to ktorého stretneš skôr ;)

0silvia0
21. okt 2018

@neviemakodalej1307 tomuto sa hovori: co si si navarila, to si musis zjest. Clovek za svoje konanie musi niest nasledky. Nerob druhemu to, co nechces aby robili oni tebe.
Jednoducho si zober z toho ponaucenie a nabuduce sa spravaj tak, aby si nasledne nemusela toto riesit.

sasa1983
21. okt 2018

kočka, máš 17, užívaj si nasledujúcich 5-7 rokov, neviaž sa, nauč sa prijímať veci, ako sú, následky toho čo urobíš, vysexuj sa, cestuj, flirtuj s chlapmi, nauč sa byť nad vecou, dáka samostatnosť, venuj sa sama sebe, nerieš. Ozaj nerieš prkotiny, Ak sa nerozídete teray, kvôli tomuto, tak kvôli niečomu inému za mesiac, dva, tri. Normálne mu povedz, že čo a ako, on nech si to absorbuje podľa seba, nenechaj, nech teraz 2 mesiace riešite, čo komu kto povedal a nepovedal. Nevidím dôvod sa viazať na jedného. Nerieš.

rory267
21. okt 2018

@neviemakodalej1307 Poučenie znie: ak ti na priateľovi naozaj záleží, tak sa nezoznamuj s ďalším opačným pohlavím a ešte k tomu ísť na zatajené rande.

sasa1983
21. okt 2018

Ja tým nechalim samozrejme čo urobila, je svojprávna, vedela čo a ako. Len vravím, aby už v 17tich neriešila chlapov, na to bude mať možno ešte dosť času. Aj tak by ste sa rozišli, čo sa možno teraz nestane. Nech sa k tomu on postaví, ako chce a potom choď ďalej a už sa k tomu nevracaj. Netreba mať hneď v 17tich vážny vzťah, užívať si nie je odveci. Spoznáš čo Ti vyhovuje a nevyhovuje, zídes sa a rozides ešte xkrat. Chlapi tu sú a boli a budú, zdravý rozum a zážitky pre seba zostanú.

klaudia_kaja
21. okt 2018

@neviemakodalej1307 mladá,hlúpa neskúsená.
Po 5 mesiacoch miluješ ved pomaly ho ani nepoznaš ako ani samu seba.
Dobre ale ked sme uz pri tom ze milujes naco sa zoznamujes s niekym inym ??? 😂😂😂

si mlada hlupa neskúsená este tolko takych vztahov bude ;) hlavu hore dievca uč sa v skole aby si zmaturovala, aby si vystudovala nasla sobru pracu a dalej ti uz sam zivot ukaze co ti do cesty pride ;)

Aj ja som mala v tvojom veku vztah, nelutujem ale mat tvoj vek znova tak radsej sa venujem tej skole aby som lepšie zmaturovala a mohla ist na vysoku a potom este a este dalej a pri tom si uzivat zivot ;)

johanna_b
21. okt 2018

@caelley alebo uz aj o mesiac

neviemakodalej1307
autor
21. okt 2018

@klaudia_kaja poznáme sa od zakladky, takže sa poznáme docela dosť... Učiť sa učím, ale nechcem ho stratiť

johanna_b
21. okt 2018

@nela6 pekne rady davas 17 rocnej babe. a mylus sa. vobec nie je nahoda, akeho muza stretne ani kedy ho stretne. vsetko suvisi s tym, aky ma vztah k sebe

tt247
21. okt 2018

@neviemakodalej1307 tak ak ho nechceš stratiť a ľúbiš ho, prečo si si vypisovala s iným a išla s iným na tajné stretko? Nechcem byť hnusná, ale takým štýlom sa dopracuješ akurát tak k nepeknej povesti a nikto ťa nebude brať vážne. Čiže ak nechceš mať povesť ľahkého dievčaťa, ktoré budú chlapci odrbávať, neodrbávaj ani ty.

thoughtfulweirdo
21. okt 2018

@neviemakodalej1307 Vôbec z toho nerob takú drámu. Ja som sice v 17tich začala chodiť s mojím súčasným mužom, takže vážny vzťah môže kľudne začať aj v 17tke, ale tento tvoj chlapec nie je tvoj pravý. Keby bol, nestretavala by si sa potajme s iným. A čo budeš robiť, keď sa s tebou rozíde? No môžeš ísť napríklad zase za tým z pokecu 🙂

nela6
21. okt 2018

@johanna_b ty o com tocis, ja zas nesúhlasím s tvojim názorom, ako si prišla na to, že tvoj je správny....

0silvia0
21. okt 2018

@sasa1983 moj syn ma o 2 mesiace 17 rokov. Neviem si predstavit ze by som mu ako matka dala radu uzivaj si a vysexuj sa a flirtuj so zenami😰

johanna_b
21. okt 2018

@nela6 takze to visi na nahodach koho stretavame

nika898
21. okt 2018

@0silvia0 nechcem byt vulgarna a prosim berte to s nadhladom a humorom. Moj muz dava taketo rady uz teraz svojim synom a to ma jeden 2 a pol roka a druhy 10 mesiacov 😅😅😅😅. Aj ked suhlasim s tym ze by nemala behat z postele do postele.

sasa1983
21. okt 2018

@0silvia0 veď som to písala v súvislosti s obdobím najbližších rokov. Nie dnes a len teraz. Ale aby sa nutné neviazala teraz na jedného chlapa, na ktorom všetko stoji/padá. Má pred sebou celú mladosť. Načo sa viazať?

hettinka
21. okt 2018

@neviemakodalej1307 v 17-ich je bežné, že vzťahy nevydržia viac ako pár týždňov či mesiacov. Ak ho tak miluješ, načo si hľadáš kontakty na iných chalanov na pokeci, a potom sa s tými chalanmi stretávaš?
Urobila si chybu, ak to priateľ vzal zle, vôbec sa mu nečudujem. Môžeš sa pokúsiť mu to vysvetliť, ale je dosť možné, že to nevyjde ... máš poučenie do budúcna, toto sa nerobí. Ako by bolo tebe, keby si on hľadal iné dievčatá na pokeci, stretával sa s nimi a ešte ti klamal?

hettinka
21. okt 2018

@0silvia0 moja má 17 a tiež jej dávam radu, nech si užíva a neviaže sa ešte ... ale to neznamená, že má flirtovať a neviazane sexovať.
Skôr ide o to, že ak chce ísť na VŠ (čo chce a nie na ľahkú), tak je zbytočné sa teraz viazať na chalana, nechať sa obmedzovať (napr. aj pri výbere školy), a riešiť takéto veci, že lúbi ma-nelúbi ma. Radšej nech sa poriadne učí a keď je na to čas, tak zabáva. O kamarátov núdzu nemá, frajer zatiaľ stále žiadny.

0silvia0
21. okt 2018

@hettinka tomu rozumiem, ze sa nema vazne viazat, ja som reagovala na slovne spojenie "vysexuj sa", ktore tu bolo spomenute a priznam sa, nie je mi to sympaticke.

sasa1983
21. okt 2018

@0silvia0 no Áno. Ved nie nadarmo sa hovorí, že čo si v mladosti "neodj..š".samozrejme sa nemusí jednať o daku aktivitu 17 ročnej baby, ale najbližšie roky by si užiť mohla.

klaudia_kaja
22. okt 2018

@johanna_b
@nela6
ono to neni tak o náhodách, ale o osude.. veď predsa nikto nevie ako život s nami zamáva, koho nám postavý do cesty.
To ze som stretla svojho partnera nebola náhoda, to neni pekne napisane, ale je to osud. Je to život, no a už je potom iba na nás, ako si s nimi budujeme vzťah medzi sebou.. nikdy nič neni v živote náhoda.

17 ročná je mladá, našla si vzťah, ale hladala nieco viac aj ked milovala najviac, čo sa da na to napísať, nahpdou nestretla aj toho aj toho je to proste osud. Ja si osobne myslim, ze ani jeden neni ten spravny, prvemu ublizila, no s tym sa to uz bude tahat cely zivot ta neuplna dôvera, no a ten druhy je bokovka.
V prvom rade by sa mala venovat skole, ucit sa, aby zmaturovala.
Do mojho zivota vstupil clovek, ktoreho som nehľadala, nestrretla nahodou samozrejme. No osud to tak zariadil, aj to že sme mali dosť skoro bábo, ani to nebola nahoda. Nic neni nahodou v zivote. Ale rozdavat rady pre 17 rocne dievca, je takmer dospela, niekedy treba aj s rodicmi komunikovat, s nimi cely zivot. Ja nemam rosicov, nemala som s kym komunikovat.
@neviemakodalej1307

danina09
22. okt 2018

@klaudia_kaja nahody v zivote neexistuju - moj nazor je taky, ze veci su tak ako maju byt, nech uz si v zivote prechadzame cimkolvek, kazdy krok, kazda chyba, vsetko ma nejaky zmysel a hlavne nas to ma niecomu naucit 🙂

klaudia_kaja
23. okt 2018

@danina09 presne tak ;)

marty_4
24. okt 2018

je to zaujimave, spominam si na seba v tom veku, tiez som si myslela, ze ked ma vtedy nechcel jeden chlapec, ze uz budem na ocot a v zivote mi nik nebude chciet, kolko som sa naplakala :D

caroline_
24. okt 2018

Ahoj, ja som v tvojom veku mala 3 ročný vzťah a teraz sme manželia takže trápne rady ze si mlada na vzťah neviaž sa atd ani nepočúvaj, ak to tak cítiš. A moja rada znie že ak ho tak veľmi miluješ načo sa stretávas s inymi ani tebe by sa to nepáčilo keby sa on stretáva s iným i babami. Ospravedlň sa, povedz ze už sa to nestane choďte na večeru spravte si pekný večer 🙂

dskjhfdlkdjhl
24. okt 2018

@0silvia0 som rada, ze nie som jedina, komu to nie je sympaticke😉

0silvia0
24. okt 2018

@dskjhfdlkdjhl jej, ďakujem za podporu, ja som si už myslela, že som sama s názormi, ktoré sú asi pre dnešný svet predpotopné. Keď mám pravdu povedať, mne je z toho slovného spojenia až nevoľno. Miesto toho, aby sa mladej babe poradilo, spoznávaj ľudí okolo seba, udržiavaj kamarátstva a dobre si vyberaj, s kým sa dáš do vzťahu a hlavne nelietaj zo vzťahu do vzťahu a nelez do postele s hocikým, jej bolo poradené "vysexuj sa". Och...🙄