Rozpadá sa mi manželstvo

2zuzu3
21. jún 2013

zdravim,,, moje manzelstvo zacalo padat ako manzel zacal robit v zahranici,,,narodil sa nam syn zacali sme sami byvat,,,ale bol stale prec,,,a ked je doma len sa hadame minule leto som dostal aj facku bol opity,,,, a to sa vo mne vsetko zlomilo , Po lete so stretla niekoho,,zalubila som sa ,, aj muza som opustila a byvali sme spolu,,,ale prisiel jeden problem a musela som sa nastahovat k muzovi ale len byvat s tym dotycnym som sa stretavala ,,, ale jedneho dna prestal zdvihat ,, neodpisoval vobec sa neozyval a ani neozy a aj kedho stretnem tvari sa ako keby ma nepozna,,ja som s toho zlomena lebo ho lubim velmi,,,verila som mu lebo vravel a o spolocnom zivote ,,hovoril o nas a teraz toto,,,muz ma stale lubi ale ja nie,,,,nemam kam ist neviem co robit neviem ako dalej,,,,

sante81
21. jún 2013

obdivujem tvojho muza, ze ta stále lubí a ze ta ešte neposlal preč.

sonickaka
21. jún 2013

@2zuzu3 aj môžeš napísať aký problém nastal, že si skončila znovu s mužom?

sissy27
21. jún 2013

@2zuzu3 no na vzťah sú potrební dvaja... teba nechce ten, ktorého chceš ty a nechceš toho, čo ťa chce... tak z toho mi vychádza, že asi by bolo najlepšie ostať na čas sama... nerieš toho, čo ti nedvíha telefón, asi má na to nejaký dôvod a snáď sa ho teda nebudeš doprosovať, či? z môjho pohľadu si ho proste omrzela, tak čo sa bude premáhať...
s eštestálemanželom asi by bolo vhodné sa aj rozviesť - teda pokiaľ si si istá, že s ním nechceš byť a nechceš skúsiť zapracovať na vašom vzťahu, lebo aj to sa občas dá, a skrátka začať odznova, poriešiť si vlastné bývanie, aby si nebola odkázaná na to, že ťa niekto láskavo prichýli...

januska191
21. jún 2013

@2zuzu3 jednoznacne by si sa mala vratit spät do reality, vykaslat sa na milenca, pretoze on sa na teba uz vykaslal a aspon sa pokusit znovu o vztah so svojim manzelom, hlavne kvoli vasmu synovi....

nymeria
21. jún 2013

@2zuzu3 a nepostaral sa o tu nahlu zmenu spravania tvoj muz? nepovedal mu nieco.....atd.?

maria1989
21. jún 2013

@2zuzu3 všetko raz prejde, i veľká zamilovanosť, ak ťa muž stále ľúbi skús to s ním ešte... možno máte šancu 🙂 nemusí to byť najväčšia láska na svete, ale ste rodina, priatelia ...

2zuzu3
autor
21. jún 2013

sante81 aj ja ho obdivujem ze neposlal prec on ma miluje a vie ze ja jeho nie a snazi sa aby som ho mala opat rada ale ja musim zabudnut najprv

sonickaka ten priatel robil a oklamali ho o peniaze a takze nemali sme sa z voho zaplatit najom,,, snazili sme sa ale nevychadzalo to tak chcel aby som sa vratila k nasim ale ja nie lebo to by bolo teda dam byvat a tak som povedala ze pojdem naspat do bytu s muzom ved on je stale prec apar dni co je doma ovydrzim,,,,,,,

sissy27 no ja sa mu uz doprosovat nebudem,,,chcela som len vediet dovod preco,,,lebo jeho reci o nas a potom zrazu ticho,,,,,

januska191 asi tak,,,kvoli malemu,,,,,

nymeria no muz vie kto to je ale nebol s n im povedal naposledy ked sme ho videli ze mu rozbije drzku

maria1989 pekne napisane,,,,,len na to treba cas

koniarova
21. jún 2013

@2zuzu3 Prečo sa nevykašleš na oboch? Pozbieraj sa, začni sama, spoliehaj sa len sama na seba.

2zuzu3
autor
21. jún 2013

len co s malym som este na rodicovskom a aj keby idem do roboty nemam ho kam davat to je na tom

romanovic
22. jún 2013

Podla nadpisu to vyzeralo, ze ta trapi rozpad manzelstva, ale teba trapi, ze ta opustil milenec....

tova
22. jún 2013

@ 2zuzu3 sorry, na ten typ zien je urcity vyraz. Nemat hambu v sebe a este sa aj stazovat. Male dieta, si este na materskej a uz s nim pendlujes po cudzich muzoch. Nepomylil si muz komu rozbit tu drzku? s dotycnym ma on dieta alebo s tebou? dotycny mu sluboval vernost pri sobasi alebo ty?

libka1
22. jún 2013

@2zuzu3 tak ja by som to tipla na to ze priatel chcel aby si sa vratila k rodicom, nie k manzelovi.... a mozno sa hneva za to ze v podstate zijes s manzelom (nebyva s vami, takze nevie co sa deje vo vasej domacnosti... ) inac ten tvoj nadpis naozaj nema s tvojim problemom vela spolocneho ako to napisala @romanovic
a na rovinu: ja byt na mieste tvojho muza a nevidiet ziadnu snahu z tvojej strany o napravu ihned ta poslem prec... neviem ci ta naozaj tak lubi, alebo to robi kvoli vasmu dietatu... ja by som o teba nemala najmensi zaujem na jeho mieste...

2zuzu3
autor
22. jún 2013

tova,,mne je luto co sa stalo ale moje manzelstvo bolo v troskach,,,a ked prisiel,,,tak som bola konecne stastna,,,,,ale bohuzial,,,,moj muz bol raz opity a ano zbil ma,,,a vo mne sa to na totalku zlomilo,,,,ja viem preco to urobil to ked som mala maleho na rukacha a ho ukludnovala,,,,,,

libka 1 ,,,,mozno aj to,,,,ale ja sa snazim ,,, doma som stale,,,sama,,,,,mozno v tom je problem,,,len slubil ze si najde robotu tu a uz je to vese 1 rok a pol co je stale prec,,,,,, a nic,,,,

tova
22. jún 2013

@2zuzu3 Taketo veci sa riesia postupne, osamostatnit sa od manzela, vysporiadat si rozvod, usporiadat si zivot tak, aby zena nebula na nikom zavisla. Ja mam tiez 2 male deti ale ku mne cudzi muzi len tak "nechodia" Uz ked s jednym ti to nevyslo netreba hned skakat zo zufalstva do druheho vztahu ale premysliet si sto 100 krat uz len koli synovi aby nebol vystaveny xxx potencialnym nevlastnym otcom.

froschka
22. jún 2013

@2zuzu3 prepac ja to vidim tak ze proste nedokazala zniest ze muz je prec aj ked to bolo voci nemu nefer isla si sa ukajat k inemu namiesto toho aby si podporila manzela ved koli vam isiel za lepsim zarobkom nie?
Necudujem sa ze ta milenec opustil asi si zratal dve a dve dokopy

jaron
22. jún 2013

Ahoj @2zuzu3

Ťažko dávať rady a pomoc, keď v podstate nikto z nás nepozná do hĺbky okolnosti, podrobnosti, vaše povahy, odtiene celého príbehu... nekráčame v tvojich topánkach... Napíšem trochu niečo o svojom manželstve a zopár svojich myšlienok, snáď niečo z toho ti dodá trochu nádeje do tvojho problému.

Myslím, že o svojom manželstve môžem povedať, že je naplnené a šťastné. Avšak to neznamená, že nemávame problémy. Prežili sme veľa kríz, ťažších hádok, citových zranení... (a ešte asi aj prežijeme). A úplne rozumiem, keď napr. manželka mala voči mne niekedy zlé pocity, keď mala nahromadený hnev, pocity frustrácie, nenaplnenia, zranenia... Nehovoriac ešte o tom, keby došlo k nejakej bitke ako v tvojom prípade. Vtedy je zranenie veľmi veľmi hlboké. Počas týchto pocitov, za ktorými sú často aj strach, pocit bezmocnosti, poníženia, nenaplnenia potrieb, sklamanie atď. sa zdá byť predstava, že budem toho druhého ešte milovať nemožná. Never však tomu, pocity môžu klamať a láska je viac ako momentálne pocity, nech sa to zdá akokoľvek nemožné. Prežil som to ja, prežila to moja manželka, iní ľudia.... Tú zmenu a obnovenie môžeš prežiť aj ty. Nebolo to ľahké, museli sme prejsť cez ťažké, pravdivé, úprimné rozhovory, vyjadrenie toho, čo je v nás, čo cítime k tomu druhému, často cez slzy a plač. Podmienkou však bolo, že to nerobíme preto, aby sme ten vzťah zabili, aby sme toho druhého iba obvinili, dokázali, že sme lepší, že my sme tí nevinní, dobrí a on je ten, čo je všetkému na vine.. Ale preto, aby sme ten vzťah posunuli ďalej, aby sme mu dali šancu znova dýchať. Dôležité: vždy pomáhalo, ak sme vyjadrili aj svoju vinu, to, čo vnímam, že naozaj robím druhému zle, v čom ho nenapĺňam. To pomohlo, aby ten druhý uveril, že naozaj mi nejde iba o jeho obvinenie a svoju pravdu, ale že mi záleží na NAŠOM vzťahu. (Vždy sú na vine obaja).

Tvoj manžel sa mi zdá zvláštny – akoby v ňom boli určité protiklady – na jednej strane sa opil a ublížil ti, na druhej strane napriek nevere, čo je jedno z najťažších zranení, ťa (aspoň podľa tvojich vyjadrení) ďalej chce a miluje. Otázka je, k čomu má viac tendenciu, čo je iba momentálne zlyhanie a čo pravdepodobne jeho smer? Čiže či ten alkohol a násilie bolo zlyhanie, ktoré by sa nemalo opakovať, alebo má tendenciu viac siahať k alkoholu a pôjde to postupne viac týmto smerom...

Čo sa týka zranení, ste si tak trochu kvit – on voči tebe násilie, ty neveru. Obidve veci sú pre toho druhého obzvlášť zraňujúce a ponižujúce. Obaja potrebujete odpustenie a uzdravenie. Nemala by si sa pred ním ponižovať, ale je dobré aj čestne vyznať svoju chybu. Zároveň neútočne mu vyjadriť, čo ti z jeho strany chýba, že ti vlastne chýba on sám, keď je stále preč. Že po ňom túžiš (aj keď to teraz nemusíš cítiť). Zároveň ako si sa cítila, keď ti ublížil, ako veľmi to otriaslo tvojim vnútrom (strach, nedôvera voči nemu, obrovské zranenie, nenávisť voči nemu...), vyjadriť mu, čo ti to urobilo, ale neútočiť voči nemu. Jasné, že na to je potrebný čas, vhodná príležitosť.

Čo sa týka tvojej známosti mimo manželstva, jasné, že v čase zranenia, citového nenaplnenia a odcudzenia s manželom ti tvoj druhý milostný vzťah poskytol veľmi veľké naplnenie a úľavu, pocit šťastia. V skutočnosti to však nijako problém nerieši, iba chvíľku zakryje jeho dôsledky. Je to úplne to isté, ako keby si to vtedy riešila alkoholom alebo drogami. Tiež by ti to nachvíľu veľa dalo, útecha, znecitlivenie bolesti... ale nič neriešilo a problém nakoniec ešte viac prehĺbilo. Je to skôr útek od problému, ako keď človek pri nejakom ochorení iba znecitliví bolesť, ale nerieši jej príčinu. Tá bolesť by znova prišla a ešte by to bolo komplikovanejšie. V žiadnom prípade ťa ale neodsudzujem a úplne tomu rozumiem (ja som napr. kedysi riešil svoju citovú bolesť a nenaplnenie alkoholom).

Kríza v manželstve ešte nemusí byť preto, aby manželstvo pochovala. Ak sa k nej správne postavíme, môže byť cestou, ako manželstvo práve vybudovať, posilniť a urobiť ho neporaziteľné.
Tvoje pocity sa ešte môžu zmeniť. Nevzdávaj to. Želám ti to

mummy
22. jún 2013

To je take lahke povedat, ze sak muz isiel zarabat a ty si to mala odkazana sama na vsetko vydrzat a nechciet ziadnu podporu, pomoc, ked ludia spolu nie su a nediskutuju spolu, tak po case ide vztah dole vodou.

sonickaka
22. jún 2013

@froschka Sú vzťahy, ktoré odlúčenie zvládnu, ale niektoré nie, a jej gesto a aj jeho hrubosť naznačuje niečo nedopovedané, niake myšlienkove pochody, ktoré ich sprevádzali v čase odlúčenia a potom to takto dopadne. Ja neviním ani jedného, jednoducho to nezvládli.

jamacka
28. feb 2024

@froschka Ja by som to až takto nekomentovala.
Keby manzela podvádza nepoviem,ale oni si už predtým nerozumeli a to,že ju zbil,to bi som ani ja chlapovi neodpustila.A že jej vadí,že je stále preč?Ani sa nečudujem. Raz za čas príde domov,čo by mali stráviť spolu pekne chvíle,tak on sa ozere a ešte ju zbije?Neznášam takéto typi chlapov.
Autorka síce spravila chybu v tom,že si hneď nemala nájsť druhého chlapa.Najprv treba ukončiť nefunkčný vzťah,alebo manželstvo ak už nie je iného riešenia a až potom si hľadať nový vzťah.
Môj odkaz pre autorku je,že najprv si ukončí manželstvo,uzatvor to,začni nový život, aj keby máš ísť bývať k rodičom a až potom treba hľadať niečo nové.Lebo keď si nájdeš niekoho počas toho,keď nemáš uzatvorené to staré,tak nájdeš ešte horšie.