Rozmaznaný muž

22. jún 2023

Randím s mužom ktorý mi oznámil že v živote nebude variť ani žehliť je toto normálne či aká je to generácia mužov ? Má toto využitie do budúcna ?

jakoma
22. jún 2023

Vychovany, slusne ti to oznamil:D moj mi to nedal vediet (nevari, nezehli, podiela sa inak;) )

januska12323
22. jún 2023

A teraz mu varí kto? Maminka?

markaterka
22. jún 2023

Má, keď ho budeš do konca života obskakovať. 😉
No môj manžel tiež nezehli, uvarí sem tam, ale umyje okná, poumýva dlážky, postráži deti a v konečnom dôsledku keby potrebuje tak aj ozehli. Ale on to robí pretože my spolu zdieľame domácnosť. On mi nepomáha, on so mnou v tej domácnosti žije. tak to berie ako samozrejmosť.

liljana
22. jún 2023

Navar a ozehli sebe, on nech si je a oblecie co chce. Hlad je najlepsi kuchar. :D
Ved je dospely, nemusi ani varit, ani zehlit, ked nechce. Nech si skoci za maminkou.
To nema nic spolocne s generaciou, ale ze ho mama kokretne tohto rozmaznala. Ale ved si videla rozpravku o pysnej princeznej. Zavaz mi strevicek. 🙂 Uz skrotli ini a ine.

pribinak
22. jún 2023

To ako ti ponúkol pracovnú zmluvu? Že gazdinka?

madla60
22. jún 2023

@liljana , u Vás je to ako?

babovka2321
22. jún 2023

Ved ok. Ty povedz, ze neumyvas riad, nevysavas, necistis wc 🙂 mozte sa dohodnut. My mame tiez domace prace, ktore robim vylucne ja a ktore vylucne muz.

kinats
22. jún 2023

malo to vyuzitie v minulosti , bude to mat aj do buducna. Pre kazdeho sa niekde na svete najde ta spravna polovicka. Poznam len velmi malo muzov co zehlia a dokonca par zien, co nezehlia vobec..., aj aj na varenie treba zrucnost, to nie je len o chceni. Moja "ex" varit velmi chcela, ale vobec nevedela (co po rokoch uznala aj sama).

lenka.25
22. jún 2023

Môj muž tiež nevarí, nežehlí a ani by to nikdy nerobil . Tak isto odo mňa nikdy nežiadal mať vyžehlené . Keď sme ešte neboli spolu , väčšinou sa stravoval v reštikách, alebo využíval donáškové služby .
Neviem prečo si hneď myslíte, že chlap ktorý nevarí, sedí matke pri sukni, alebo umrie od hladu .
Síce mi to neoznámil dopredu a napriek tomu máme harmonický vzťah

mandzula
22. jún 2023

@autor ono zavisi aj od toho, z coho tato debata vznikla a v akom tone sa niesla.
Moj muz napriklad vari, no keby nevaril, tak proste navarim ja. Nezehli, neupratuje, neperie, no robi milion inych veci a najma si vazi, co robim ja. A ja si zas vazim jeho, napriek tomu, ze nezehli, neupratuje... Nemusime robit vsetci vsetko, dolezite je, aby to bolo cca spravodlivo rozdelene, aby kazdy z nas vedel zastupit toho druheho, keby daco, a najma, aby sa prace nepovazovali za dolezite a menej dolezite.

liljana
22. jún 2023

@madla60 Poviem ti to takto. 🙂 Mam v Prahe byt, ktory obcas vyuzivam. Neter s frajerom tam studuju, poprosili, ci tam mozu byvat, ked tam nie som. ok. Dopadlo to tak, ze upracem pri odchode, pridem a bordel. Prach, nevysate,... Tak im bolo povedane. V akom stave byt opustim, v takom ho najdem, vsetko bude ciste. Nezaujima ma ci mate 20, alebo 50r. Je to moj byt a ja z neho nebudem mat spinavy pajzel. Alebo vas tu nikto nenuti byt a hladajte si nieco ine na byvanie. Nie som nicia upratovacka.
A zrazu to slo a bolo upratane. A co myslis. Ze doma to mam inak? 🙂 (Je to moj byt). Poriadok robia vzdy vsetci, co su tam, alebo dovidenia. O tom ani nie je debata. Co potrebujem, to si ozehlim. Co potrebuje niekto ozehlit, nech si ozehli (neplati pre deti pod 15r.).

kvetinka75
22. jún 2023

ani môj nežehlí. Rovno si zloží zo šnúry

letfenixa
22. jún 2023

Ani ja nezehlim.

luccija
22. jún 2023

Ok toto robiť nebude a aj povedal čo bude robiť?

anonymanonym
22. jún 2023

Zalezi ako to bolo myslene. Ci len tieto dve veci (varenie a zehlenie) nebude robit lebo konkretne toto ho nebavi, nevie to, nechce. V tom pripade za mna pohoda. Nemusi kazdy robit vsetko. Dolezite je aby kazdy prilozil ruku k dielu. (Btw. u nas sa nezehli vobec 😁 )
Ale ak to bolo myslene ako "zenske prace nebudem nikdy robit, to je uloha zeny starat sa o domacnost" tak by to bolo u mna no go a rozisla by som sa.

ivik4
22. jún 2023

Aspon Ti narovinu povedal a vies zvazit ci si s nim vies predstavit zivot alebo nie

viestta
22. jún 2023

Zehlenie by bol najmensi problem, varenie ten moj odmietal, naucil sa, lebo ako sa hovori, bieda donutile Dalibora Husti. Ale ja by som preverila co este okolo domacnosti a deti "nie je ochotny" robit. Pretoze okrem varenia a zehlenia sa v domacnosti robi dalsich tisic robot denne, tyzdenne, obcas. A tie tiez musi niekto spravit, ci si pan nepredstavuje, ze on bude robit len "muzske" prace ako omietky, oprava vodovodu a podobne. To by potom v domacnosti vele roboty nemal.

amadea3
22. jún 2023

Ja som muzovi hned v zaciatkoch vztahu povedala ze nezehlim a nebudem zehlit... a ze bud nech ma berie aj s tymto vedomim, alebo necha tak😂 My ale nezehlime vobec... nikdy, ani ked boli deti malicke. ak nahodou treba, tak si tych par koseli, sice s frflanim, ale ozehli sam😂 Suhlasim s predoslym prispevkom... ak nechce varit a zehlit, nemusi. Ale ocakavam ze sa postara o ine druhy domacich prac. Moj manzel napr. neperie, nenaklada umyvacku, necisti sanitu... ale zasa sklada pradlo zo susicky, vymiena postelne pradlo a kazdy vikend naozaj hlbkovo povysava a poumyva podlahy v celom dome. Cez vikendy robi ranajky iba on, ja zasa obedy, cez tyzden sa pri priprave vecere prestriedame. Plus sa stara o vonkajsok domu a zahradu. Dolezite je podelit si to tak, aby boli obaja spokojni a urobili co proste urobit tak ci tak treba. Ja napr. netlacim na muza aby umyval obe wecka, on zasa odomna neocakava ze budem kosit travnik ;) Cize spat k otazke, ak odmieta varit a zehlit ale urobi ine veci, tak ok. Ak ma ale odmietavy postoj k "zenskym pracam" ako takym, zrejme bude jednoduchsie zist z kratsej cesty, ako cely zivot robit sluzku...

autor
22. jún 2023

@lenka.25 lebo on sedí mamičke pri sukni, a hraje sa na sebestačného ako on všetko zvláda.... povysava raz za dva týždne, prach neutiera, kupelňa je špinavá ...a umyté podlahy niesu možno aj niekoľko mesiacov...

@amadea3 no lenže ten tvoj zvláda a robí iné veci, tento neznáša práce okolo domu, radšej nájde nato ľudí akoby mal robiť on
Ja sa zasa nechcem uštvať že budem robiť všetko a budem mu dakovať lebo on aspon povysava a da veci umyvačky či práčky kde stroje robia same nie on
Preto sa zamyslam nad tym či to nie je too much na mna, nakoľko ja mam rada všetky druhy prác...ale nechcem zo seba spraviť otroka v takom vzťahu

vroni
22. jún 2023

Kľudne by som s pánom súhlasila, ze nemusí. Stačí zaplatiť niekoho, kto to bude robiť za neho a nemám s tým problém. (V skutočnosti som jedna z tých uchylnych, ktorá miluje žehlenie, ale tu ide o princíp)

0kristina0
22. jún 2023

Hlavne sa ho opytaj ako si predstavuje starostlivost a vychovu vasi buducich deti. Pretoze ak je to leniva hnida velmi pochybujem o tom, ze sa bude starat o deti.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka.25
22. jún 2023

@autor tak potom nemáš čo riešiť , dieťa si máš porodiť , nie "adoptovať" si ho od budúcej svokry

katarinka89
22. jún 2023

Kopa žien je takých

jaond19
22. jún 2023

Ono záleží na tom, z akého dôvodu. Ak preto, lebo je to rozmaznany fracek ktory si mysli ze su na to v jeho zivote sluzky - najprv mama, potom frajerka, alebo preto, lebo si rad zaplati na upratovanie nejaku sluzbu/pani a nema problem aj svoju partnerku od takychto prac odbremenit, alebo to hodlá vyvázit inými prácami (kosit okolo domu, opravovat, chystat drevo na zimu a podobne exterierove "spinave" prace.... tak je to napriklad u nas, lebo muz by aj uvaril, ale neda sa to jest, aj by umyl riad, ale polku by rozbil a keby zehlil, tak by si spalil vsetky prsty.... proste mu "idú iné veci). Takze o ktoru variantu u vas ide? ty si mu tiez oznamila ze nic z toho nebudes robit?? :D

basulaak
22. jún 2023

“Ani ja!” Znela by moja odpoved. Asi by uz dalsie rande nebolo. 😂

mamamasama
22. jún 2023

Aj ja som to povedala môjmu ešte pred svadbou a žehlí si sám.

viestta
22. jún 2023

Pri takom spindirovi by zehlenie bolo posledne co by som riesila. Predstava co mi zakazdym necha v kupelni by u mna posobila ako tlmic vasne. Ucinny tlmic vasne

thoughtfulweirdo
22. jún 2023

Tak v tom prípade to nie je muž, ale bábo 🙂

milanemila
22. jún 2023

Vsak dobre, tak ty mu oznam, ze ty v zivote nebudes prat a umyvat riady 🤷🏼‍♀️
Teraz mu vari a zehli mamicka?