Rozmaznaný mladý chalan

20. aug 2022

Dnes sa mi kamarát zveril (30 ročný), že mama kade chodí tade tára, že je rozmaznaný. Chalan normálne pracuje, prispieva na domácnosť, pomáha rodičom okolo domu. Je však stále doma, ešte sa neosamostatnil (asi na to neboli príležitosti). Trápi ho, že jeho mama vytrubuje po susedkách a ohovára ho, že má rozmaznaného syna. To je podľa mňa cez čiaru. Samozrejme sa jej na to opýtal, že prečo to hovorí a sama odpovedať nevie. Tak netuším, či sa snaží byť zaujímavá. Ale podľa mňa obviniť dospelého človeka, že je rozmaznaný je také hlúpe. Veď to sa používa na malé deti, ktoré si niečo vydobýjajú. Aký máte na to názor vy ? Nevedela, som mu ani poradiť, ako sa má k tomu postaviť. Ešte som sa s tým nestretla.

pribinak
20. aug 2022

Však nech sa odsťahuje a osamostatní.

mable123
20. aug 2022

Starsia generacia rada frfle, diriguje, nesmeje sa a nezavdacis sa...a ked si nieco zmyslia musi to byt spravene teraz a nie za 10 minut... Maju to v sebe. Spravis 1000 pomocnych veci to nespomenu a spravis jednu zlu a vie to cela dedina 😂

mandzula
20. aug 2022

Rozmaznanost moze byt aj o tom, ze hocico nezje, ze sa necha obskakovat mamkou, ze mu postel musi postielat a x inych veci. To, ze mama nejaky problem riesi po susedoch, spravne nie je, ma to riesit so synom.

kacena4
20. aug 2022

prepac ale rozmaznany moze byt hocikto aj dospelak... otazka je ci je odkazany na rodicov, pomaha doma? vari? perie? upratuje.... alebo sa len poflakuje stylom "sak pracujem" a rodicia nech sa staraju

autor
20. aug 2022

@mable123 no toto je pravda. Skôr si myslím, že jeho mamka sa robí zaujimavou, aby bolo čo povedať. Ale tiež zároveň do osamostnanenia ho vôbec netlacia, sú radi, ze im na domácnosť prispeje. Na tie peniaze si už zvykli, ako sám povedal. Keby si našiel prenájom, už by rodičom nemohol platiť. Ako nad tým prenájmom uvažoval.

autor
20. aug 2022

@kacena4 písala som vyššie. Doma pomáha v rámci bežných povinnosti, aj na vyše. Na to sa nemôžu sťažovať, že by nepomohol ani prstom.

sweetdreams1
20. aug 2022

Jeho mamka bude raz super svokra 🙂 ale teda k veci, veď nech sa osamostatní, vek na to má.

reanda
20. aug 2022

a kto ho rozmaznal? vsak sama na seba si kyda, ona je jeho mama 🙂

mikadooo
20. aug 2022

Podľa mňa ty poznáš len jeho verziu príbehu. Možno, keby ti jeho mamka povedala, že je rozmaznaný a ty sa opýtaš prečo, zrazu dostaneš úplne iné odpovede, ako ti kamarát vravel... Ja by som sa odsťahovala na jeho mieste a nech sa starajú o seba sami, keď si moju pomoc nevážia (ak by som teda doma tak strašne pomáhala a finančne prispievala atď.).

h2
20. aug 2022

@reanda Presne. Keď hovorí o ňom, že je rozmaznaný, vlastne ohovára sama seba, že ako matka zlyhala.

sidicek
21. aug 2022

30rocny si už ma hľadať svoje bývanie a nie vyplakavat nad maminymi rečami.

zuzubb007
21. aug 2022

30 rocny normalny chlap by uz davno byval sam, takze ano je rozmaznany vsetko ma od mamicky, pochybujem, ze varieva doma, zehli a taketo, to ze prispieva je hadam samozrejmost a otazne je kolko prispieva chod domacnosti nieco stoji a nieje to 200 euro mesacne takze mamicka ma pravdu

autor
21. aug 2022

@zuzubb007 som sa s ním dnes stretla (preto som sem aj pisala, že vlastne čo mu aj poradiť). No ma to stále rovnako. Chce sa sťahovať. Rodicia s tým ale nesúhlasia, že kam by chodil a načo by viac platil. Prispievanie a jeho pomoc je im dobrá a toho sa vzdať nechcú. Ťažké to s nimi.

zuzubb007
21. aug 2022

Hadam je slobodny, podla toho co pises sa zjavne nechce ani on stahovat, keby chcel ide a rodicia ho nijak neovplyvnia, za mna je to bud mamickar alebo mu vsetko vyhovuje ako je tak nech nenarieka

simona99687
22. aug 2022

Akože to je vtip? Že rodičia s tym nesúhlasia? Ma 30 rokov a on sa zaujma o to co mu oni povedia alebo ako rozkážu? Ty kks to ten chalan asi ozaj nema všetkých 5 pohromade.... Ja by som sa dávno zbalila a odišla a nech sa zariadila ako chcu ked sa im nepaci.... Ked si najde babu tiez ju donesie domov aby mu ju najskôr odsuhlasili....? Sak to je chore