Rozhodnutie partnera v dôležitých veciach

6. sep 2022

Ahojte,

ako by ste prosím reagovali, keby váš partner v dôležitých veciach rozhodoval sám?

Ide o to, že v minulosti pracoval v zahraničí dosť dlhú dobu, najskôr to boli 3-mesačné turnusy, potom prešiel na týždňovky. Jednu cestu má okolo 900 km, človek vždy tŕpne ako docestuje.Po mojom naliehaní zostal nejaký čas pracovať doma, ja som medzitým ako bol v zahraničí ťahala všetko sama, bývame na dedine tak aj tie nejaké mužské práce, deti, všetko bolo na mne. Teraz sa sám rozhodol, že ide do zahraničia opäť, nepomohli prosby jednoducho ide a hotovo.Opäť je všetko na mne, celá domácnosť ,deti, robota okolo domu, plus pomáham chorým rodičov / jeden z nich je na tom už dosť zle /.

Ako by ste reagovali na túto situáciu? Cítim sa už dosť vyčerpaná.

evelyn246246
6. sep 2022

.. zjavne na teba ako zenu, manzelku a matku jeho deti serie .. Ty si v podstate ako slobodna mamicka, kedze vsetko je na tebe, on pride ako na dovolenku, vytrasie si gule a pojde naspat ..dajte vazny rozhovor a uvidis na com ste.. ak to neklapne tak vela sa vlastne ajtak nezmeni, ved fungujes v podstate samostatne..

katarinaba
6. sep 2022

A preco isiel do zahranicia? Bud aby utiekol, alebo aby zarobil. Ked to prve, tak to mas jedno kde je, nestoji o teba a deti. Ak to druhe, tak na tom nevidim nic zle, len to, ze si nevies dat doporiadku seba, deti a domacnost. Miliony zien, vratane mna, tak ziju a vsetko zvladaju. Ako sa sprava ked je doma? Mate viac penazi - nie vsetko musis robit ty - zaplat si hodinoveho manzela, zapoj deti do prac okolo domu.
Ja som mala 8 rocneho a 6 mesacne dieta, ked muz odisiel do zahranicia a ja som sa musela prestahovat do novopostaveneho rodinneho domu, nedokonceneho, bez brany, starala som sa o deti, domacnost, o zahradu, chodila som normalne do roboty, domov si ju nosila, vybavovala veci potrebne k pracam, ked muz pride domov aby mohol ten tyzden robit co sa da. Bolo to 25 km od mojho dovtedajsieho bydliska, nikoho som tam nepoznala, rano deti zobrala, jedno do skoly, druhe so mnou do prace, neskor do jasli. A nestazovala som sa. Makala som, ved moj muz sa tiez nesiel flakat.
V kazdom pripade zdvihni hlavu a prestan fnukat. Sprav si plan ako denne fungovat a najdes cas aj na zabavu a oddych. Ked sa chce, vsetko sa da.
Teraz som uz rozvedena, najstarsi odisiel z domu, ostali mi momentalne 13 a 7 rocne deti - ked doslo na rozvod aspon som nemusela rumazgat, ako to vsetko sama zvladnem. Zijem spokojny zivot. Ano, nesedim na riti a necumim do telky. Ale nemam problem zbalit deti a ist s nimi sama na dovolenku, na vylet, vybavit co treba. Stredny syn uz pokosi, vynesie kos, povysava, posklada si svoje pradlo. Mladsi tiez urobi drobne prace, poda, podrzi.

elizabet173
6. sep 2022

rozhodol sa sám, ja by som sa rozhodla tiež sama, že si budem na tie práce okolo domu niekoho najímať, ani by ma nenapadlo muklovať okolo domu, mať na starosti sama celú domácnosť aj deti a on si utečie pred tým do zahraničia. A oznámila by som mu, že keď sa dostatočne vytočím, tak aj na ten sex si niekoho najmem. Samozrejme žartujem, ale takéto závažné rozhodnutie majú robiť manželia spolu po zvážení všetkých pre a proti. Máš vôbec pocit, že vaše manželstvo má nejaký zmysel? Veď si žijete každý svoj život

odesi
6. sep 2022

No v prvom rade by ste sa mali o tom porozpravat, kedze je zjavne, ze na to sama uz proste nestacis. Ak su moznosti,bolo by fajn, ak by ste si nasli nejakeho brigadnika, co by ti aspon s pracami okolo domu bol pomohol

vilma7
6. sep 2022

A deti sú jeho? Píšeš o partnerovi, nie manželovi, tak asi sa tvoj dráhy necíti v tom vašom zväzku nejako vážne, keď si robí čo chce a uzná za vhodné.

autor
6. sep 2022

@vilma7 práveže, je môj manžel a deti sú naše spoločné

elizabet173
6. sep 2022

ak si vyčerpaná (neviem, koľko majú deti rokov a koľko ich máte), tak by som sa od dnešného dňa a robotu okolo domu vykašlala, k deťom by som si dva krát týždenne na dve, tri hodiny zohnala opatrovateľku.

mandzula
6. sep 2022

Manzel mal pred rokom ponuku ist pracovat za velmi slusne peniaze do Afriky s tym, ze tri mesiace tam a mesiac doma. Prebrali sme to zhora, zdola a nakoniec nesiel, lebo si nevedel bez nas (mna a mojej, nie jeho dcery) predstavit taky dlhy cas a aj to, ze barak by ostal na mne. Vedela som, ze je to praca jeho snov, ubezpecila som ho, ze to doma zvladneme, no napriek tomu nesiel. Tolko k tomu spolocnemu rozhodovaniu. V normalnom vztahu je nevyhnutne.

autor
6. sep 2022

@mandzula u nás nepomohli ani prosby, ani rozprávanie, nie sme finančne odkázaní na zahraničie, myslím , že v jeho prípade sa veľmi naviazal na peniaze a ide si bezhlavo za tým

mandzula
6. sep 2022

@autor alebo mu zachutila sloboda. Peniaze su casto len vyhovorka, lebo proti "zodpovednosti zabezpecit rodinu" sa bojuje velmi tazko.

vilma7
6. sep 2022

A koľko majú deti rokov? Ja sa veľmi čudujem chlapom, že im nie je ľúto, že deti vyrastú bez nich. Čo z nich majú? Tak choďte s ním von.

elizabet173
6. sep 2022

tak prečo si to neuľahčíš, keď máte financií dosť? Uľahčil si tvoj muž bez toho, aby sa s tebou poradil, dohodol. Šup pani na upratovanie raz týždenne, pána na záhradu, opatrovateľku pre deti, aby si ty mohla ísť napr, cvičiť, posedieť s kamarátkami, nie byť stále uviazaná o dom. Tvoj muž si to dobre zariadil, tak si to zariaď tiež

elizabet173
6. sep 2022

@mandzula obávam sa, že máš pravdu, vyhýba sa zámerne životu v rodine, lebo sloboda je pre neho viac

autor
6. sep 2022

@elizabet173 to by asi jeho rodina "neprežila", že aká lenivá žena, veru, už by sa aj patrilo trocha ísť na kávičku alebo si zacvičiť, musím začať so zmenami a zariadiť si život , aby bolo trocha lepšie aj mne, lebo z diaľky sa dobre posudzuje mala si to urobiť tak a tak

autor
6. sep 2022

@vilma7 10 a 12, stále mu hovorím, že či mu to nebude ľúto , že deti vyrastú a ani nebude vedieť ako, mohol už sám vidieť, na ten krátky čas , čo je doma , deti všetko riešia so mnou

elizabet173
6. sep 2022

na jeho rodinu sa môžeš vykašľať, jeho rodinu nech sa zaujíma o tom, prečo tvoj muž uniká pred povinnosťami a prečo dáva prednosť zahraničiu pred vlastnými deťmi. Keby sa opovážili v tomto prípade niečo ceknúť na moju adresu, to by si videla ten cirkus Humberto. Nikto iný tú zmenu neurobí, len ty sama

autor
6. sep 2022

@elizabet173 ďakujem, musím začať od seba 🙂

elizabet173
6. sep 2022

držím ti palce, mysli na seba, lebo keď tu bude tvoj muž nachádzať strhanú, unavenú ženu, možno sa už ani nebude chcieť vracať späť.

autor
6. sep 2022

@elizabet173 máš pravdu, ďakujem

elizabet173
6. sep 2022

normálne som si farbisto predstavila, ako sa tvoj muž dovalí domov a ty nahodená ako cica ho čakáš s pohármi, vínom, syrom, deti u opatrovateľky, na dvore maká cudzí muž a na facebooku tvoje fotografie z poslednej žúrky. Možno by aj prehodnotil svoje rozhodnutie. Neviem, či si zamestnaná, ak nie, to by bol úplne prvý krok, aby si nebola na ňom finančne závislá

liv1
6. sep 2022

Takto ti poviem. Zahlas, ze dobre, ale idete s nin, alebo za druhe ok, ty chces ist, ale aj ja chcem ist. Tak sa mozete striedat. Samozrejme, ze to sa mu uz pacit nebude. Ale ved nech si vyskusa ake to je, preco by si ty mala byt otrok vsetkeho a on by mal mat niekde daleko v zahranici pohodku. Ked si spravim deti a mam rodinu, mam aj nejake povinnosti. Ked je z coho slusne zit, manzelia by mali rozhodnutia robit spolocne a nie takto. A tiez by som si zacala viac uzivat na tvojom mieste. Presne viem si predstavit ako fungujes, aby bolo vsetko a vsetci spokojni, take sme my zeny a potom zabudame na seba. Muzi si tu “slobodu” vedia lahsie vydupat. Drzim palce

autor
6. sep 2022

@elizabet173 teraz som sa zasmiala aj ja, keď som si to predstavila, chcela by som to vidieť raz 🙂

elizabet173
6. sep 2022

je len a len na tebe, ako sa k tomu postavíš

autor
6. sep 2022

@elizabet173 určite niečo vymyslím, lebo mám už toho plné zuby , aby videl, že aj ja mám svoje hranice a ďakujem za povzbudenie

elizabet173
6. sep 2022

šetri sa a nezabúdaj, že pre muža je príťažlivejšia tá cica, ktorá má plný kôš neožehlenej bielizne a na večeru objedná pizzu, ale strhaná gazdinka, ktorá ho víta so sviečkovou. Daj na rady starej korčule 😉

autor
6. sep 2022

@elizabet173 🙂 ďakujem

zmrzlinka2021
6. sep 2022

@katarinaba podla mna si robila (a neviem ci este robis) otroka - pretoze si robila domacnost, dom, deti aj za muza (normalne sa to deli) a zaroven si chodila do prace - opat praca muza.

A chlap v zahranici si zil svoj zivot.

zmrzlinka2021
6. sep 2022

Tvoj manzel sa naviazal nielen na peniaze, ktore vyslovne surne nepotrebujete ale najma na slobodu ktoru ma. Ked je v zahranici, po praci ma svoj rezim, konicky, priatelov, aktivity - nemusi riesit deti, domacnost, rodinu - proste free zivot.

Mne osobne by sa to nepacilo - rodina ma byt spolu. Neviem si predstavit opustit rodinu a sem tam sa "objavit", ani sama byt na vsetko.
Vela zenam to nevadi - maju chlapa na peniaze, ale ja svojho manzela milujem.

taga
6. sep 2022

A tvoja rodina co hovori na to, ze manzel a otec uteka od rodiny aj ked nemusi??
Trapi ho to? Nie
Tak nech ani teba netrapi, co si mysli jeho rodina!
Pripadne by som im to takto pekne vysvetlila

autor
6. sep 2022

@zmrzlinka2021 práveže mne to vadí , aj ho ľúbim, inak by som to neriešila , len zatiaľ žiaden dohovor ani rozhovor nepomáha, neviem sa pohnúť ďalej , už len skúsiť ako mi radili vyššie