Rozdelovať súrodencov na varovanie k starým rodičom?

rebeka27
27. máj 2011

Ahojte, aký máte názor na to aby starý rodičia varovali súrodencov po jednom a nie spolu?
Mám chlapca 3 a pol roka a dievča 1a pol roka. Syn je kludný a rozumný, dcera je živá, ale určite nie neposlušná.
Starý rodičia ich takmer vôbec nevarujú, iba ak máme niečo nutné, teraz prišli s nápadom, že vnuka si zoberú na noc ale iba jeho.
Na dvoch si vraj netrúfajú. Odmietla som to. Teraz ma to mrzí, neviem či nemám prehnané nároky ak mi záleží na tom aby boli ako
súrodenci spolu. Nemôže byť predsa jeden oblúbený a druhý nie. Alebo sa to zmení keď budú starší?

katecameron
27. máj 2011

akurat teraz sa o tomto bavíme v inej teme 😉 ze u nas tiez iba dceru vsetci vypytuju a chalanov mi nikdy nikto nechce zobrat ani na jeden den

katecameron
27. máj 2011

ale poviem ti mas nato poravo nesuhlasit ano surodenci by mali byt spolu toto rozdelovanie je odveci tvoje deti su este malinke ale v buducnosti by to ktore musí ostat doma malo pocit ze ho nechcu podla mna a to ako matka by som nemala dovolit

rebeka27
autor
27. máj 2011

tento problém mám už teraz, syn chodí do šôlky, moc mu to tam prospieva, ale dcéra ho stále hľadá, čaká pri dverách a ked príde vidím, že sa správa inak, teší sa

miriamkac
27. máj 2011

Ja dam svoju skusenost. V prvom rade sa pozri na to, co ktore dieta vyzaduje. Starsi uz asi nenosi, plienky, vie sa sam najest, co-to na seba navliect. Je v podstate sebestacny, mala nosi plienky, nepyta sa, musi sa nakrmit, obliect a hlavne musi byt na ociach. Podla mna nie je nic na tom, pokial si zoberu na "prazdniny" starsieho, aspon si decka od seba na chvilu "oddychnu" ved su spolu cele dni, a chalanisko bude mat iny prisun informacii ako od mamy...a vooobec to nepokladam za trhanie vztahov, ked bude mat aj dcera tri roky, podla mna bude chodit na prazdniny tiez.
Ja zase z principu nedavam na prazdniny decka spolu, lebo by to tam rozobrali na kousy, oni ked su spolu su ako smecka...tot z mojej strany

dadis
27. máj 2011

mam rovnaky rodiel medzi detmi, mladsiu by som na noc este nedala od seba, nosi uz plienku sice iba na noc, papa vsetko co ostatni, no este ju dojcim a uprimne este nemame "prestrihnutu" pupocnu snuru...bez starsieho som bola prvy krat ked som isla do porodnice, mal 23mesiacov a plakala som ako mala...bolo mi za nim neskutocne smutno..kratko pred dovrsenim 3 rokov sa zacal sam pytat na poobednajsi spanok k mojim rodicom, zacal chodit ako 3rocny do skolky, u svokry spal najprv na jednu noc sam..raz tam bol 3dni...samozrejme bez mladsej sestry...ani ma nenapdalo ju tam nechat co i len na noc...a uz vobec ma nenapadlo, ze ho ma svokra radsej a ze ich oddeluje...

sisaha
27. máj 2011

ja si nemyslim, ze by starí rodicia nechceli druhé vnúča, len možno naozaj nezvládnu dve malé deti pokope. Ked dcérka vyrastie určite si ich budú brať naraz... stačí sa s nimi o tom otvorene porozprávať.

anjelicek26
27. máj 2011

@rebeka27 - Preco by deti mali chodit ako siamske dvojcata? Nejako tomu nerozumiem... mozno si stari rodicia na dve tak male deti naraz proste netrufaju? Hlavne na dieta s plienkami, s flasou a velmi malou slovnou zasobou, co im dokonca s velkou pravdepodobnostou bude plakat za maminou.

Myslim, ze to s "oblubenym" a neoblubenym vnucatom absolutne nesuvisi, ale s vekom deti. Nic viac by som za tym nevidela 😉

annie13
27. máj 2011

moj maly bude mat v septembri 3, dcerka ma 14 mesiacov a tak isto chodi k starkym na noc iba on, malu by som nedala, je este malicka aj ked nasi by to zvladli, ked si potrebujem nieco vybavit som u zubara alebo tak bez problemov postrazia obidvoch

rebeka27
autor
28. máj 2011

Deti sú naučené varovať sa, nemajú problém byť bez rodičov - malá v podstate od narodenia, väčšinou ich strážila kamarátka s priatelom, ale aj kopa iných mojich priatelov, u starých rodičov majú druhý domou, majú tam svoje postele, plienky, oblečenie... ale chodím tam aj ja a väčšinu úkonov robím ja. Syna varovávali aj v noci od bábetka.
Začalo mi to vrtať v hlave ked sme tam a vidím ako je babke pohodlné hrať sa s malým, čítať si, modelovať, je kludný a dosť rozumný, snaží sa utiecť pred malou do inej izby aby ich nevyrušovala. Pritom sa tak môžu hrať ked malá spí.
Dcéra je ako bežné dieťa ktoré chce všetko vyskúšať, ale je samostatná, vie sa sama hrať, stravu má takmer ako mi, nekojí sa, nemusí sa prebalovať každe 2 hodiny ako novorodenec, iba musí byť stále na očiach, nehádže sa o zem, nejeduje sa, nieje uvrešťaná, ale nieje ani ako syn ktorý v roku vydržal pol hodiny sedieť na zadku a skladať si kocky a pozerať rozprávky. Ked si teraz spomínam vo veku ako je teraz dcera som zostala tehotná a bývalo mi dosť zle, preto sa malý naučil vybrať si s ponuky na CD v počítači rozprávky o krtkovi a ráno kým som sa dala do kopy si ich púšťal. On zasa potrebuje iný druh výchovy.

Starý rodičia predsa tiež vychovali dve deti, su vitálny, ale nemôžu čakať že budu obe deti rovnaké. Sú na nich zvyknutý. Chodíme tam min. 1x týždenne, ked je teplo aj 3x, na víkendy. Ale aj so mnou.

miriamkac
28. máj 2011

@rebeka27 podla mna sa tym zbytocne zatazujes. Napriek vsetkemu si rodic ty a nie tvoji rodicia. Oni ako starí rodicia maju za ulohu deti rozmaznavat a hrat sa s nimi, vychovávat a starat sa musis ty, preto im je lahsie sa starat o starsieho syn, bo je s nim uz ina rec...Ja by som sa nad tym takto netrapila. O par rokov budes mat z dcery paradnicu, bude si vyberat, co si oblecie, bude sa hrat aj ona tak, ze pri hre vydrzi...len nerob unahlene zavery....a este jedna rada: opytaj sa na to starých rodicov, ako to vidia oni....predsa uz nemaju 20-30 rokov 🙂

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maznacik007
29. máj 2011

osobne si myslim ze je to super ze ti stari rodicia zoberu v pohode syna aj na noc... a je to velka pomoc ak si netrufaju na obe deti tak je to predsa ok... maju uz svoj vek ... nevidim v tom problem... ak ich nechces davat oddelene tam tak ich tam nedavaj prespat vobec ale myslim si ze si to zbytocne komplikujes... a aj svojim detom

nika251
29. máj 2011

Rebeka- ja mam deti 3, 5 rocneho a 22mesacneho. Cez den ich bez pardonu dostavaju spolu, len ak ma daktore z deti potrebu ,,mamikovania,, tak druheho dame k starym rodicom. Nie casto ich rozdelujeme, ale sem tam ano. Ale na noc kludne poslem len jedneho- vacsinou starsieho, ked sa tam pyta spinkat, bo nas ma asi dost :D. Spolu tam boli, len ked sme sa raz vracali neskoro vecer. V pohode to vsetci zvladli, ale svokra nie je uz najmladsie. Raz zas spali obaja u mojich rodicov, tam zvlast nechodia. Nasi byvaju dalej ako svokrovci (ti su 150m od nas :D )
A poviem pravdu, snad to malemu aj dobre padne, ked stari rodicia budu skakat len okolo neho, lebo ked je tam aj mladsi, tak ten si vydupe pozornost. Takze si myslim ze zatial kludne na noc aj oddelene, ak je tam malemu dobre, ale cez den- spolu, nech si stari rodicia nepreberaju 😀 a deti nemaju pocit, ze toho alebo toho lubia viac.

nika251
29. máj 2011

Zabudla som povedat, ze moji teda kludni nie su, ani extra poslusni, su zivi az moc, biju sa raz-dva 😀 😀 , a MM je jedinacik, svokra mala vzite, ze su len dobre deti a lepsie. No - zobudila sa a teraz su uz aj extra zive deti 😀 , ale som jej od zaciatku povedala- ked to skusala, ze delit deti nebudem a hotovo. Je tam aj svokor, nech pomoze. A frucia v pohode.

bets
30. máj 2011

ja som sa na to nikdy nepozerala ako na rozdelovanie surodencov, hlavne ked ide o take male deti. sama som si zvazila, ci vystavit starych rodicov takej zatazi s malymi detmi. ako deti rastli, prirodzene uz travili cas spolu, aj u starych rodicov. aj teraz sa obcas vyskytnu situacie, ked koli rekonvalescencii po chorobe je lepsie, aby dieta zmenilo vzduch a slo k starym rodicom na isty cas namiesto toho, aby slo hned do skolky (v pripade skoly si to uz dovolit nemozme). a vtedy neposielam obe deti, iba to, ktore si vyzaduje zmenit vzduch

tofik
1. jún 2011

Naši tiež mali problém varovať deti spolu. Tak sme sa dohodli, že budú chodiť po jednom. Je to super , deti sa tešia, že budú jedináčkovia, či už doma alebo u našich. Proste si to všetci užívame. A keď sa deti stretnú, tak sa dokážu aspoň pol dňa nehádať 😀
Ja to beriem ako výhodu.

miika
20. mar 2013

my davame deti tak rozne, bud prideme so vsetkymi tromi na obed, alebo im dame len dvoch starsich, ktori su uz samostatni, nenosia plienky, nemaju specialne poziadavky na stravu a tak. Myslim si ze je to u vas len docasne a neskor si budu brat obidve deti. Napr. u nasich starkych je problem v tom ze oni mali len mojho manzela, cize jedine dieta a myslim ze maju z toho obavu ci sa budu vediet postarat o dve a nebodaj neskor o tri deti, proste sa boja ze uz nebudu stacit behat troma smermi 😉

maca_p
20. mar 2013

ak si babka vypyta starsieho 4 , tak ho ma doma do 30 min 😀 aj na cely vikend. doveziem, odveziem, pobalim hned. mladsieho nedavam, je este stale dojceny 2 a neviem ako by to v noci babkovci ustali. starsi chodi na prespanie uz od svojich 9 mesiacov, ked som sla do prace po MD. nemam s tym problem, stari rodicia su jeho skoro rodicia. a man za to, ze aj oni sa maju spolupodielat na vychove a starostlivosti potomstva (teda odtial po tial) 😉

slady
20. mar 2013

podla mna je to prirodzene ze na strazenie mladsieho si este netrufaju, ja by som tiez starsieho dala kludne ale s mladsou uz by som vahala (aj ked bude uz taka stara ako tvoje mladsie) proste mozno nejde o to ze dve deti, ale ze to druhe je este prilis malinke a fakt sa boja ze by ich v tomto veku este oboch neustrazili, nie preto ze by mali jedneho oblubeneho, ale pre to, ze tak malinke este treba strazit co dava do pusy, ved to poznas, a mat oci na oboch naraz je narocne na tempo a najma pre starsich ludi. ja by som dtarsie dala s tym, ze ked podrastie druhe tak to uz by som potom trvala na tom nech si beru obe.

staronova
21. mar 2013

@rebeka27 .....