Rozchod po 5-ročnom vzťahu

zuzu1102
19. jan 2020

Ahojte baby.. idem si k vam po radu..
Mam 5 rocny vztah.. 2 rocnu dceru.. neviem si dat rady.. mam chlapa ktoreho uz vobec nemilujem. Uz dlhsie. Sprava sa ku mne ako k chlapovi.. uraza ma dava ma psychicky stale dole.. pred malou to az tak nebolo ale posledny rok to je katastrofa.. je vecne zadlzeny nema peniaze chova sa ako geroj vsetko si kupuje aj na ukor toho ze pojde do minusu na ucte. Jedine neho plus je ze je skvely otec. Malu zboznuje neda na nu dopustit. Pomaha mi s nou bez problemov. Ale ako partner stoji za hovno. Neviem ci to dalej tahat len koli malej alebo to ukoncit. Problem ne ten ze nezijeme na SK ale v zahranici cizr sme na nu sami a nema nam kto pomoct takze asi rozmyslam aj sebecky ze som s nim aby mi s nou pomahal. Chodim uz do prace mala do skolky takze toto je aspon vyriesene. Ale neviem co dalej. Boli ste uz v takej situacii niektora?

smajliki
19. jan 2020

@zuzu1102 rada čítam príspevky na FB od Pavla Baricaka. Myslím, že by sa Ta spýtal aký obraz bude mať v budúcnosti o sebe aj o Tebe Tvoja dcéra, keď necháš po sebe šliapať. Otcom bude aj keby ste sa rozišli. Držím Ti prsty. Pripadne Ti odporúčam knihu Ako za 5 dní zmeniť manžela.

snehulienka8
19. jan 2020

partnerovi treba vysvetlit po dobrom (niekedy aj po zlom), ake spravanie od neho ocakavas
aby laska nevyprchala obaja musite na vztahu pracovat, napriek tomu pocit zalubenosti nemusi mat clovek kazdy den
co sa penazi tyka, vezmi do to ruk ty, alebo s nim hod vaznu rec, pripadne si to v banke nastavte tak aby nemohol ist do minusu..

mogaa
19. jan 2020

@zuzu1102 problém je ten že ty sa nemôžeš "len tak" zobrať a ísť s malou na Slovensko, takže jedine ostať v zahraničí aby mal aj otec umožnený styk s dcérou....Otázka je či sama utiahneš všetky náklady a teda rovnako aj či budeš mať na nejakú opatrovateľku čo dieťa vyzdvihne zo škôlky keď budeš v práci a podobných situáciách....ak nie tak naozaj len počkať do doby kým bude dieťa ako tak samostatné....

zuzu1102
autor
19. jan 2020

@mogaa skolku mam poriesenu tak ze si ju viem odviezt a aj vyzdvihnut. Naklady zvladnem ako tak sama a bude predsa prispievat vyzivnym ked odide.

zuzu1102
autor
19. jan 2020

@snehulienka8 nemam s nim spolocny ucet lebo ked sme to tak mali pred tym tak sa vsetko tahalo len z mojich penazi a jeho isli na jeho dlhy. Ma exekutorov na SK takze s nim nechcem ziadny spolocny ucet

snehulienka8
19. jan 2020

@zuzu1102 ak mu povies, nech si nastavi ucet inak, neposluchne, ta? ..tak uz len velmi vazny rozhovor..

sissy27
19. jan 2020

@zuzu1102 nejako mi nejde dokopy byť dobrým otcom a zároveň sa chovať ako chrapúň k matke svojho dieťaťa. Akože keď raz povie dcére, že mama je sprostá, hovno, neschopná atď., tak to bude správna výchova skvelého ocka? 😏
Nemusí ťa milovať, to sa stáva. Ale aj tak sa k matke svojej dcéry môže chovať normálne, slušne. Aj to, ako sa chováme k druhým, je spôsob výchovy našich detí. Ťažko mi je povedať o niekom, že je skvelý otec, keď sa správa ako primitív, naviac finančne negramotný.
S dieťaťom ti pomôže aj opatrovateľka a bude sa chovať slušne.

bekky01
19. jan 2020

@zuzu1102 nepoteším ta ale toto bude ešte horšie. Jeho správanie je znamením že si ťa ako ženu prestal vážiť. Zažila som niečo podobné pred rokom. Podala som žiadosť o rozvod deti dala do jasiel mali vtedy 1 rok a 2 roky ja som si našla prácu odsťahovala a skončili sme v podnájme. Keďže on exekúcie a ja 2 úvery na krku. Som šťastná ze som to urobila a neľutujem. Nepomáha mi nikto zvládam to ako sa len dá a každým dňom si uvedomujem ze by ich viac poznačilo vyrastať v rodine kde si otec neváži ich matku ma ju ako handru ako vyrastať len s mamou ale s mamou ktorá je šťastná. Deti sú veľmi citlivé hlavne v rannom veku a všetko vnímajú aj keď si to človek nemysli. Držím palce nech sa rozhodneš akokoľvek. 👍

mogaa
19. jan 2020

@zuzu1102 ste manželia? ak ano - urýchlene zruš BSM... si si istá že z bytu odíde on a nie ty? ak bude výživné stanovené súdom - prihliada sa síce aj na jeho plat ale aj na dlhy - hlavný dôraz sú reálne náklady na dieťa a tie by mali ísť podľa pomerov oboch rodičov - čiže časť otec a časť matka....rovnako sa otec môže vrátiť na Slovensko a požiadať o osobný bankrot a na pár mesiacov si v "prdeli" teda čo sa týka výživného....ak si presvečená že to s malou zvládneš sama, tak určite rozchod....len sa naozaj priprav aj na situácie typu, že on nebude chcieť odísť z bytu, že výživné bude platiť hala-bala, že na malú ti nemusí prispieť kým nebude mať stanovené výživné súdom, že ti malú nezoberie keď to budeš potrebovať ty, ale keď bude chcieť on(a bude mať vtedy termín určený súdom).....len ty vieš v akej si práve situácii a či budeš schopná to zvládnuť....ale bude to ťažké hlavne tým že v zahraničí ti nemá kto s malou pomôcť - či už finančne alebo povarovať ju....

zuzu1102
autor
19. jan 2020

@snehulienka8 neposluchne.. on mi stale povie ze to nie je moj problem.

zuzu1102
autor
19. jan 2020

@bekky01 dakujem, mna drzi naozaj pri nom len to dieta. Je mi luto ked vidim ako za nim place ked ide do prace alebo niekde inde.

zuzu1102
autor
19. jan 2020

@mogaa nie sme nastastie manzelia. A dom je moj. Dostala som dom od statu a je len na moje meno on tu nie je pisany na nicom. Urobila som to preto tak lebo som citila ze toto nie je dobre co je medzi nami

mogaa
19. jan 2020

@zuzu1102 tak potom to zvládneš....v najhoršom prípade zoberieš po podnájmu nejakú mamičku s dieťaťom a mohli by ste si vypomáhať čo sa týka detí...v podstate píšeš že domácnosť ťaháš aj tak sama, tak jedine budeš riešiť naviac opatrovateľku v čase prázdnin alebo choroby...

bekky01
19. jan 2020

@zuzu1102 no u nás je to tak ze deťom hovorím ze ocino je v robote a už si na to zvykli. Niekedy prídu dni keď si na neho spomenú a trosku je plač ale po chvíli je ticho snažím sa im niečím odpútať pozornosť. Brava si ich už veľmi málo tak raz za 3 mesiace aj keď ja som chcela každý druhý víkend. Vyhovára sa ze nemá peniaze. A to po rozvode mi robil peklo volal na mňa socialku ale už ho to prešlo. Vravím prežila som si toho veľa ale moje rozhodnutie som nikdy neolutovala.

snehulienka8
19. jan 2020

@zuzu1102 povedala si mu, že ak sa nezmení/nepolepši, odídeš od neho? ak ani to nepochopí, tak asi fakt hľadať inú cestu

marion09
19. jan 2020

@zuzu1102 dieťa zaplace párkrát,ty budeš pri takom chrapuňovi plakať celý zivot

sense
19. jan 2020

Neostavaj s nim kvoli dietatu,pekny vztah s dietatom moze mat aj potom

zuzu1102
autor
19. jan 2020

@snehulienka8 povedala jasne.. zmenil sa na par dni.. a potom zas

mogaa
19. jan 2020

Iná situácia je ak žije žena s dieťaťom sama na Slovensku a iná v zahraničí kde sa môže spolahnúť len sama na seba, lebo tam nemá nikoho.....tam sa môže spolahnúť len na opatrovateľku a aj na tú musí mať dostatok financií...takže rozchod ano, ale určite v "dobrom" kedže otec je dobrý....račej sa dohodnúť na nižšom výživnom a aby ako otec pomáhal v prípade potreby s dieťaťom....lebo aj to dieťa tam má len svojich rodičov a ak uvidí otca len každý druhý víkend aj to nie pravidelne, bude jediná osoba s ktorou môže tráviť čas mimo škôlky, školy len mama...

nefertiti5843
9. mar 2020

@zuzu1102 Dom je tvoj, tak ho vykopni a konečne budeš mať pokoj a psychickú pohodu...samozrejme aj dieťa.

zuzu1102
autor
9. mar 2020

@mogaa otec sa vyjadril ze ak pojdeme od seba tak sa vrati na Slovensko