Rozchod - partner sa nechce dohodnúť.

14. feb 2020

Dobry den. Ako ste si uz precitali, rozisli sme sa s partnerom. Mame spolocnu dceru, dom na hypoteku a nejaky mensie zariadenie. S majetkami si hadam poradime, ale neviem ako s dcerou. Navrhovala som mu, aby sme sa dohodli, ze sa o nu budem starat ja, a bude ju navstevovat, lenze on to odmieta, nechce, aby sme sa odstahovali (iba kvoli nej), sme od seba 400km. Zotrvavat tu nema cenu, nebudem mu tu robit sluzku, aby ju on vecer videl, skusali sme to doteraz a ci upratovanie, pranie, zehlenie, varenie....vsetko bolo na mne, i ked spolu uz ako partneri nezijeme a taktiez dcere nerobi dobre pohlad na nase neustale hadky.
Kym ale prebehne sud, davali ste deti v dovere, ze vam ich vrati? Niekedy ma naozaj chore napady. A taktiez vyzivne, ak odidem teraz, ako mam preukazat, ze sme uz neboli spolu ak chcem spatne vyzivne? Dakujrm

viera
14. feb 2020

S vyzivnym nic neurobis, nemas sudom stanovene kolko ma platit na dceru...Ak budes mat a nebude platit, vtedy sa da nieco urobit...400km je dost velka vzdialenost...Kolko ma dcerka rokov?

autor
14. feb 2020

@viera
To ano, zistila som, ze keby sme uzavreli dohodu, tak uz len dame navrh na sud a toto prilozime, kedze sa odmieta dohodnut, bude to tazke.
Ma 2 roky. Bohuzial, musim sa odstahovat k rodine, jedine tak prezijeme.

777januska777
14. feb 2020

No chápem, že je to ťažké, ale tiež si skús uvedomiť, že aké to pre neho musí byť aby si ty išla bývať 400km od neho s dcérou. A tak isto aj pre dcéru, veď to je hrozné, chuda dieťa. Takto bude mať ocka veľmi ďaleko, teda bude akokeby bez ocka. A čo tak sa dohodnúť na vysporiadaní a predaji majetku a ty by si si z toho mohla kúpiť niečo menšie? Chápeš teraz nejde už o teba, ale hlavne o vaše dieťa. Mysli na neho a neber mu otca.

panda21
14. feb 2020

A keď spolu nezijete ako pár, prečo mu robíš slúžku? Veď si rozdelte chladničku, a upratuj iba po sebe, var iba sebe a malej a tak ďalej..

autor
14. feb 2020

@777januska777
Na dom je hypoteka, je to velka ciastka, kedze v tom bola aj rekonstrukcia. Za predaj by sme len splatili hypoteku, ziadne ine velke majetky a kvoli nemu si pri rodicovsom nemienim brat dalsiu, ked nam ledva zostane na zivot.
Keby chcel, tak da vypoved, dom sa preda a odide tiez k rodine, ktora je od nas vzdialena 10km. Lenze nie, jemu je pohodlne robit naprieky.

janinah
14. feb 2020

A čo má robiť žena na RD ak nie upratovať a variť? teda za predpokladu,že muž pracuje a ona nemá problém s peniazmi,lebo sú spoločné....by ma hanba fackovala,že mi dôjde večer muž z roboty a čakala by ho prázdna chladnička a neporiadok....víkendy sa už dajú zorganizovať inak,spoločný program,relax,výlet.....podľa mňa si príliš skoro "hodila flintu do žita"....a odísť 400km mne príde ako pomstva,na,tumáš,neskákal si okolo dieťaťa,tak odíde daleko....tak kto tu robí naprieky? obaja...a trpí dieťa....

autor
14. feb 2020

@panda21
Staram sa tu o to, pretoze varim pre seba s malou, on si da......svoje oblecenie hodi na kopu k nasej, rozhadzuje aj nam pod nohy, mala o to zakopava a nechcem, aby zila v spine.

autor
14. feb 2020

@janinah
Rozpravam o tom, ze uz nie sme spolu, ale obskakovala som ho tak ci tak, to mi nepride v poriadku (dovod pisem vyssie).
Chodieva z kancelarskej prace o 14:30 kazdopadne to je nepodstatne. Vikendy a ani nic podobne spolu netravime, neboli sme ako rodina spolu na ziadnom vylete, sex sme mali za posledneho pol roka co sme bolu spolu 1x do mesiaca, predtym asi 2x. Je to moje jedine byvanie, kam mam ist, na socialnu ubytovnu alebo si zobrat hypoteku na byt z rodicaku?

panda21
14. feb 2020

@janinah čože? Ona sa sťažuje že po rozchode mu robí slúžku a nie pred rozchodom. O dôvode na rozchod tam nepadlo ani slovo. Najprv si prečítaj poriadne čo píše autorka a potom útoc preboha.

A k autorke- keby vidím ako si naberá obed, vy pýtala by som si na surovo peniaze, vďaka tebe si nemusí objednávať. Alebo nech sa chodí najesť ak sa mu nebude ľúbiť. Jeho oblečenie by som vyradila a hodila mu ho na posteľ. Dieťa mi príde ako chabá výhovorka na to, aby neprišiel o all inclusive

janinah
14. feb 2020

@panda21 čože?útočím? tam trpí dieťa,ak to niekomu nedochádza...

mogaa
14. feb 2020

No a potom to bude jednoduchšie pre teba? Ono na 2ročné dieťa nejaké super výživné nečakaj....a potom budeš nadávať že nemá záujem navštevovať dcérku keď ty sa odsťahuješ 400km.....toto je fakt choré....rozumná dohoda by bola keby si si našla prenájom kde bývate teraz a on ti ho bude platiť a nie že sa odsťahuješ 400km - veď jasne že s tým nebude súhlasiť keď môže vidieť dieťa raz mesačne....aby si nebola prekvapená že požiada o striedavku ktorú mu môžu schváliť lebo dieťa nechodí do školy....

777januska777
14. feb 2020

No možno sa nechce sťahovať, lebo asi má dobrú prácu a keď sa odsťahuje o 400km ďalej už asi takú dobrú prácu nebude mať 🤔 nwm kam sa chcete sťahovať, ale uvažovala si nad tým aj ty, že zachvilku ti končí rodičovská a či budeš mať možnosť sa vôbec zamestnať tam kde sa chceš sťahovať? Ja viem, že je pre teba lákavé ísť naspäť k rodičom aby ti pomohli s dieťaťom, ale pamätaj aj nato, že z nejakého dôvodu ste sa odsťahovali od nich tak ďaleko (myslím, že asi za prácou). A skús podľa mňa v tomto pochopiť aj jeho. 🤔

panda21
14. feb 2020

@janinah tam trpí dieťa lebo ten vzťah očividne dlhodobo nefunguje a pozerá sa na vynervovanu mamičku ktorá robí slúžku človeku, ktorý sa na nich sral už dávno pred tým, a vidí rodičov ktorý sa hádajú lebo spolu žijú aj keď tam ocividine láska už nie je.
Treba tu nájsť kompromis kedy bude dieťa menej trpieť. Toto mi príde ako citové vydieranie a nie vidieť dieťa. Nie je schopný si po rozchode ani sam oprať preboha 🤦‍♀️

mogaa
14. feb 2020

@panda21 tak zrejme všetko platí on, takže aj tie obedy čo si nakladá sú za jeho peniaze.....podľa mňa obaja si robia prieky a riešia obaja spory cez dieťa - už len to že ona sa chce odsťahovať 400km - veď odtrhne otca od dieťaťa a potom sa bude sťažovať že nemá záujem, veď kto by chodiť ob týždeň 400km aby videl dieťa....

777januska777
14. feb 2020

@mogaa no striedavku mu nedajú, to na 100% keďže je to tak ďaleko. V tomto prípade je mi ale ľúto muža a dcery, keďže autorka asi vôbec, ale že vôbec neuvažuje čo spôsobí vlastnej dcere a odtrhne ju od otca. Nechápem prečo sú niektoré ženy v tomto také necitlivé a chcú sa pomstiť mužovi cez dieťa. Avšak najviac aj tak vždy ublížia, len tomu dieťaťu.

panda21
14. feb 2020

@mogaa ale oni už niesu partneri. Hádzať špinavé prádlo medzi ostatné, robiť bordel a čakať že sa to same uprace a pod nemôže očakávať, keď spolu už niesu.
Ale tu treba viac info od autorky. Či si pred tym malú aj všímal alebo sú toto iba ťahy. Ako to funguje finančne odkedy sú rozideny a pod.

mogaa
14. feb 2020

@panda21 tak zrejme všetko financuje on, takže tiež by jej nemusel dať ani euro keďže sú rozídení....ale stále sú manželia

deti95060810
14. feb 2020

ešte ste krátko spolu a už takto...však sa nejak pomerte a nie sa hádať kvôli robote kto bude upratovať.....
už to nejde nejak otočiť? myslíš že si nájdeš niekoho lepšieho? No možno áno, ale možno aj nie...

panda21
14. feb 2020

@mogaa počkať manželia? Veď píše o rozchode, partner sa s ňou nechce dohodnúť. A aj keby boli manželia. To mu nedáva právo na to, aby sa k nej správal jak ku slúžke. Keď chce vidieť svoje dieťa, nech dá aj on kompromis predsa alebo nech zabojuje o svoju partnerku. Myslím že keby ma autorka iné možnosti a východisko urobila by niečo iné. Ale ísť s rodicakom do podnájmu len kvôli chlapovi? Budú krkat lebo on nevie predať dom a ísť bývať pri rodinu? Prečo by iba žena furt musela robiť ústupky 😪

777januska777
14. feb 2020

@panda21 no možno sa chce sťahovať do hlasovej doliny, kde ani roboty nie je. Veď z nejakého dôvodu odtiaľ odišli 🤔

bluka2
14. feb 2020

Dcera ma 2 roky, co tak najst si pracu v mieste bydliska? Lebo ta to aj tak coskoro caka. Tym by sa vela veci vyriesilo, nemusis ist k rodicom, prepac, ako male dieta. Chapem, ze pri rozchode to je asi napate, ale necitam na neho nic take hrozne. Nejake spinave pradlo je 2 rocnemu diatatu uplne v pazi. Je to nasilnik? hulvat? zavislak nejaky? Ak tam nic take nie je, vyjdi mu v ustrety, v dovere, ze aj on ti to raz vrati (mozno sa to raz zide) alebo len tak nezistne, ako prejav velkosti tvojej osoby.
Tiez by mohlo mat zmysel napisat ze odkial kam sa chces stahovat.
inak byvanie s rodicmi a dietatom fakt nie je ideal. precitaj si par tem tu

panda21
14. feb 2020

@777januska777 tak a teraz musí žena trpieť s mužom alebo krkat z rodicaku alebo z minimalky aby pankovi ostal dom, práca, dieťa, a nemusel pre to nič urobiť? Veď tu treba kompromis aj od chlapa a nie iba zasa od ženy.

mogaa
14. feb 2020

No slobodná mamička s dieťaťom je slubná perspektíva v dnešnej dobe.....rodičia síce pomôžu ale nemôže od nich vyžadovať že ju s dieťaťom budú živiť.....takže dieťa do škôlky a ona do práce....samozrejme keďže dieťa má 2roky - tak do súkromnej....nehovoriac o tom že osamostatniť sa ako slobodná mamina to najlbližších pár rokov asi nehrozí, takže ďaľšie príspevky - rodičia sa mi starajú do výchovy🙂a do všetkého mi hovoria🙂

autor
14. feb 2020

Do podnajmu by som nesla, pretoze sa mi niekolkokrat vyhrazal uz aj teraz, ze nebude platit svoju cast hypoteky, dostane ma do dlhov a podobne veci. Nedoverujem mu...kebyze neplatil ani vyzivne, z coho budeme zit? Nemozem byt tak naivna.
Pracu ma priemernu, mesacny zarobok je 3-ciferny. Ucty platime momentalne tak, ze mobily a byvanie plati on, domacnost, jedlo, internet a malu som vykryvala prv z materskej, potom rodicaku, velmi mi pomahaju nasi, ktori mi vzdy nejaku tu korunu poslu, lebo chcu pomoct (nepytam) a teraz by mal byt konecne zvyseny, uvidime, ci to vydrzi.
Mne je len luto, ze si neuvedomuje, ze sa od nej odrthuje sam. Navrhovala som, aby sa o seba staral.... dokonca som neodisla ale zostala som s nim byvat, aj ked som tu sama a nemam tu nikoho, rodina a znami su daleko. Myslim si, ze ak by mu na dcere zalezalo, hladal by aj on kompromis a necakam vyjadrenie, ze dufa, ze skapem.
Odisli sme, pretoze on este studoval a ja som sa tu zamestnala, uz sme sa spat nevratili. Ja sa do povodneho zamestnania uz vratit nemozem, ale obdobne miesto si najdem aj o 400km dalej.

777januska777
14. feb 2020

@panda21 no ale aký kompromis človek urobí ak sa tá žena chce sťahovať niekde kde si ani jeden nenájde prácu? Toto nie je o kompromise ale o rozumnom uvažovaní. Zdá sa mi, že si príliš zaujatá proti mužom a potom strácaš logické myslenie.

777januska777
14. feb 2020

Ďakujeme za bližšie informácie.

panda21
14. feb 2020

@777januska777 ale ty nemôžeš vedieť že si tam prácu nenájdu. Pozri hore a vidíš. Ten chlap proste robí napriek. Niesom zaujatá voči mužom, svojho milujem a dám mu veľa krát za pravdu keď vidím, že sa ženy správajú jak harpie a cez deti sa snažia ublížiť mužovi. Ale toto mi nepríde ako keby išla ona cez malú na neho ale on na ňu lebo sa nechce vzdať pohodlia. Keby ten chlap sa správa ako otec celý čas a nie iba pri rozchode tak nepoviem ani mu ani be a nadavam autorke, že robí napriek. Zastavala som si aj kamaratkinho chlapa keď mu chcela robiť napriek cez malého, lebo nerobil nič zlé a nosil ich na rukách. Ja iba čítam čo píše autorka a nepríde mi fér aby sa ona riadila ním keď on nechce ustúpiť.

blondtana
14. feb 2020

@777januska777 Nehnevaj sa na mňa, ale ja mám tiež pocit, že zatiaľ tu robí kompromisy len autorka

777januska777
14. feb 2020

@blondtana autorka neskôr pridala ostatné informácie.

777januska777
14. feb 2020

@panda21 veď už som si prečítala čo autorka pridala. A po jej poslednom príspevku si myslím, že tie veci čo som písala sa na tento konkrétny prípad nevzťahujú. Keďže autorka vysvetlila celú situáciu.