ROZCHOD a partner sa nechce vysťahovať z domu.

meganjuly
15. mar 2020

Dobrý večer, milé maminky!

Neviem na koho sa obrátiť na začiatok, tak píšem sem. Nakoľko ste si mnohé možno prežili podobnými skúsenosťami... Ďakujem vopred za každý radu 🙂
S partnerom sme sa po dlhým rokoch rozišli. Máme 2 deti, syna 10 a dcéru 5. Zatiaľ bývame v tom istom dome, máme ho v spoluvlastníctve a hypotéka je na ňom kde obaja figurujeme ako dlžníci... hypotéka sa platí z môjho účtu...
Partner odtiaľto nechce odísť, robí naprieky ☹ a ja moc tiež nemám na výber...
Rada by som vedela, ako postupovať ak to chcem riešiť súdnou cestou a ako to funguje, komu pridelia dom...

Ďakujem

anulienka26
16. mar 2020

@meganjuly porozmýšľaj, aký bol dovod na váš rozchod a skus sa s nim nejako porozprávať. Úplne všetko je o komunikacii, ktora v poslednom case uz nie je bežná. Keď spolu máte deti, tak ste sa museli mať veľmi radi. A toľké roky zahodit len tak. Hm neviem no. Rozprávajte sa vela spolu, komunikujte o hocicom 🙂 zaujimaj sa o neho, a co deti???? Myslite aj na ne ..

meganjuly
autor
16. mar 2020

@anulienka26 ahoj. dakujem ale nedá sa inak. Veľakrát som chcela riešiť s ním ale bolo mu to jedno. Hádky na dennom poriadku - takmer... naposledy mu uplne prepínalo, 2 týždne mi vykrikoval samé škaredé veci a ked som povedala dosť odchádzam, tak ma fackal pred vlastnými deťmi - ani neviem koľkokrát... veľakrát ubližoval psychicky a párkrát aj fyzicky - facka... takto sa muž nemá správať k žene ☹ a duplom pred vlastnými deťmi

tenerifka
16. mar 2020

@meganjuly kreten ta parkrat fackal? A to pises akoze len tak medzi recou? Takze kolko zalob za tyranie si nañho na policci podala? S tymi zalobami na krku by uz bol davno mimo domu, ale ty si asi drzala ako poslusna manzelka, ze?

kittykat22
16. mar 2020

@anulienka26 ona neziada radu ci sa ma alebo nema rozist, potrebuje vediet ako s byvanim. Mozno by si mohla respektovat ucel diskusie, a nie spytovat svedomie zakladatelky - nevies co je za tym.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anulienka26
16. mar 2020

@meganjuly prepáč mi, to som nevedela. Beriem späť.

meganjuly
autor
13. apr 2020

Dobrý deň maminky... dlho som sa neozvala samé problémy... budem rada, ak mi ešte pomôžete...

meganjuly
autor
13. apr 2020

Našla som si podnájom v rovnakej dedine ale všetko sa skomplikovalo... ex robí stále problémy... nechce pristúpiť na striedavú starostlivosť a ja nemám s kým nechať deti... ubližil mi fyzicky zase... volala som aj políciu. 10 dní má zakázané chodiť do spoločnej domácnosti...
avšak nemám s kým nechať deti ked budem v práci a prácu potrebujem, lebo inak sa môžem rozlúčiť aj s podnájmom... :-/
aké mám možnosti ak už som to vzdala všetko... ide on proti mne tak ho chcem pripraviť o všetko? aj o dom aj deti... nechcela som byť tá zlá ale nedáva mi na výber...

meganjuly
autor
13. apr 2020

nejaké príklady ako napísať papier na súd by mi veľmi pomohli... 🙂 ďakujem krásne...