Rovnaké meno so švagrovým synom

ewell13
19. sep 2017

Ahojte maminky. Mam necele 3tyzdne do pôrodu a len teraz sme sa konecne s manzelom zhodli na mene pre nasho druheho drobca. Prvy sa vola po manzelovi a Ziadne dalsie meno sa nam nepacilo tak sme si nakoniec vybrali. Problem je vsak v tom ze rovnako sa vola aj svagrov syn. Myslite ze by im to vadilo keby si dame rovnake meno?

matazirafa
19. sep 2017

@ewell13 a pytali ste sa ich ci im to vadi? Lebo je to otazka na dotycnych a nie na osoby ktorych sa to netyka, a ani tych ludi nepoznaju.

warholette
19. sep 2017

A ten švagor je manželov brat alebo manžel tvojej sestry? Pretože mne skôr príde že sa mali oni pýtať vás predtým ako pomenovali svojho syna menom tvojho manžela, presne kvôli takémuto prípadu že ho vy chcete neskôr použiť.

matazirafa
19. sep 2017

@warholette ved svagrovci pomenovali svojho syna menom ktore teraz chce dat aj autorka tomu svojmu, a dalsi autorkin syn sa uz po manzelovi vola, nie svagrov. Aspon tak som to pochopila.

novana
19. sep 2017

@ewell13, keby im to vadilo, bol by to problém ich, a nie váš. Nevidím dôvod nedať meno, ktoré sa mi páči. Aj keby také isté mali všetci príbuzní.

silaviat
19. sep 2017

podla mna divne aby mali surodenci pre deti rovnake mena .. a kedze sa jedna o bratov tak aj priezviska redpokladam ... ale tak je to vase dieta ak tak silno chcete take iste meno je to len na vas...

warholette
19. sep 2017

@matazirafa aha, ja blbá som to prečítala tak že aj švagrov syn sa vola po autorkinom manželovi. No v takom prípade že to nie je nejake rodinne meno tak by som sa určite pýtala na povolenie. Na druhej strane mám dve sesternice ktoré sa volaju rovnako (ich otcovia sú bratia) a tiež dvoch bratrancov (ich mamy sú zas sestry) takze sa to stáva.

petruska222
19. sep 2017

Ja by som rovnaké nedavala

prasiatko30
19. sep 2017

Urcite by somnedavala rovnake aj keby sami ako pacilo to meno je milion inych mien ktore mozes pouzit

lulipu
19. sep 2017

Urcite nie! Mama mala tri vnucata a dve sa volali rovnako.

malinka158
19. sep 2017

Ahoj ja sa volam anna a moja sesternica narodena o rok neskor sa vola tak isto. Tiez sa moje dalsie dve sesternice volaju rovnako magdalena. A nikdy nebol nijaky problem kvoly menam. Teda ano ked sme sa hrali na dvore a volali na nas hanka tak sme nevedeli hned ktoru mysleli 😂😂😂😂 daj meno ake sa paci tebe a manzelovi 😉

eeffka
19. sep 2017

Nikto v mojej sirokej rodine sa nevola ako ja na mojej vekovej urovni. Za mna by to bolo poriadne trapne sa opicit po tak blizkej rodine. Mien je velky vyber a aj kebu to bolo nejake extra meno stale sa da spravit kompromis napr ze miesto Mareka dam meno Marko

babatkoo
19. sep 2017

Mna sa pred nedavnom pytala svagrina ci mozu dat take iste meno synovcovi ako som dala ja malemu. Najskor som povedala ze ok nech daju ved priezvisko bude ine. Ale neskor mi to doslo trosku zvlastne a nepacilo sa mi ze by boli dvaja bratranci s rovnakym menom. Pricom by sa velmi casto stretavali. Nakoniec si ta svagrina robila len srandu a dali ine meno

pininka
20. sep 2017

Ak to meno velmi chcete,tak ho dajte. Ale mne sa neosvedcili rovnake mena v rodine. Robi to len problemy a to mehovoriac o tom,ze ak budu mat rovnake priezvisko. My mavame bezne problem s postou, plynari a elektrikari nam nosia rozne faktrury a volaju a hladaju tojo druheho cloveka. My sme velmi dlho vyberali meno pre nase dievcatko a nakoniec sme sa zhodli na zahranicnej forme,kedze ja som z casti nemka nevadi mi to. Vola sa Julianne, okolie ju vola normalne Juliana.

nufiatko
20. sep 2017

Ked sa Ti paci meno , tak ho dajte . Ved to je len slovo ..

nimika
20. sep 2017

Ak sa Vám meno páči, tak ho dajte. To že im sa syn narodil skôr ako Vám, neznamená, že meno je iba pre nich.

kvetinka75
20. sep 2017

ja mám so sesternicou rovnaké meno a nikomu to neprišlo čudné. Ani teraz.
Ale ja som pre dcéru vyberala meno, ktoré je málo frekventované a ktoré sa mi páči. S takým menom poznám iba jednu osobu v mojom okolí. Na SK ich je dosť ale nie je to časté meno a dcéru si potom málokto s niekým pomýli. Lebo ani v okolí nie je nikto kto by sa tak volal. Ale ak by moje dieťa malo mať rovnaké meno aj priezvisko s niekým z rodiny tak by som porozmýšlala nad iným menom. Veď ich je dosť.

sense
20. sep 2017

Ak sa vam paci dajte, my mame tak dvoch martinov, aj svagrov syn je ta a aj svagrinin , nikto sa nad tym nepozadtavuje

mata128
20. sep 2017

Tiez by som to nedala....nas syn je Alex....druhe som chcela Lucas. Medzi tym sa bratovi na rodil syn Lukaš. Je vela pekny mien,nakoniec sme dali Maxim...takze mame Alex a Max

sunnyhoney03
20. sep 2017

moja mama m bratrancov a volaju sa rovnako (oni dvaa su tiez bratranci) cize babka mala 2 vnukov s rovnakymi menami a nitko to neriesi....aj kamoska ma syna martina a aj jej brat ma syna martina a este aj jej brat je martin aj jej muz je martin cize vsetci su s jednym menom :D to uz je prehnane

petrapod
20. sep 2017

Ja som to tak mala so sesternicou a je to na figu. Keď sme boli u babky volali nás mala Petra ,Valka petrA. Ja po vlastnej skúsenosti by som nedala.

alaguema
20. sep 2017

@ewell13 nedala by som mená, ktoré predtým dala svojim deťom moja sestra. Aj keď sa mi jedno páčilo veľmi. Je predsa x milión pekných mien. To sa vám naozaj páči len to jedno jediné? Samozrejme, máte právo ho dať, ale je to divné. Je to blízka rodina, bude sa to pliesť stále...

sunnyhoney03
20. sep 2017

@alaguema preco by to malo byt divne? napr. ani mne sa chlapcenske mena vobec nepacia 95% je katastrofalnych a zvysnych 5% ujdu... horko tazko sme ake take vybrali aj to bol u nas problem pomaly 9 mesiacov ale s dievcenskych by som vybrala aj zo 10-20 mien peknych

ada309
20. sep 2017

... tiez by som nedala... svagrina ma Michaelu a ja som chcela Michal,uz to mi bolo blbe ...

I ked je to kazdeho vec,nie je to trestne..

mima86
20. sep 2017

My sme mali v rodine plno janov a bolo dost komplikovane, ze sme museli zakazdym vysvetlovat, ktoreho myslime. Inak aj moj brat a bratranec su jano, takze staki mali dvoch vnukov takto. A na druhej strane mam brata martina a bratranca mateja, tak to je uz lepsie myslim 😀 zo zaciatku to mozno budu vsetci rozoberat, ze preco ale casom si vsetci zvyknu, no ja by som rovnake nedavala. Nam sa dokonca nepaci ani ked sa davaju mena po rodicoch, ved staci, ze maju rovnake priezvisko.

vevesh
20. sep 2017

U nas je zasada, ze v rodine sa nedavaju rovnake mena- kazdy ma pravo na svoje vlastne , teda nie rovnake....a ja osobne aj bez tohto by som nedala a hladala dalej...

jana_eyre
20. sep 2017

No, myslis ze my tu to budeme vediet to, co bude vadit tvojmu svagrovi?

Vsetko si tu precitas len subjektivne nazory.. Mne by to vadilo, lebo premna su mena dolezite a myslim, ze kazdy by mal mat to svoje osobite..

Kedze deti budu bratranci\ci sesternice, takze celkom blizka rodina, nechcela by som aby sa volali rovnako..

Aj ked v manzelovej rodine je nieco podobne.. Muzova sesternica ma Davida a muzova sestra dala svojmu druhemu synovi to iste meno a rozhodli sa tak v porodnici, predtym bol pre vsetkych Samko.. Aj ked sa stretavaju casto, uz to nikomu nepride divne, ani chalanom..

deti95060810
20. sep 2017

ja by som dala meno aké sa mne páči....
ale moji starí rodičia - môjho otca rodičia, mali 28 vnukov a vnučiek...veľa ja viem....a vyskytovali sa rovnaké mená ako Jozef, Ján, Eva, Anna, Anton....Len nositelia týchto mien mali rozdielne priezviská....

katkakovac
20. sep 2017

Moja sestra a sesternica maju rovnake meno aj priezvisko. Pokial viem nikomu to nevadilo. Treba sa ale spytat svagra, ci mu to nevadi.

janickacrazy
20. sep 2017

Ja sa volám rovnako ako moja sesternica a tiež ju volali malá+meno, aby sa to rozlíšilo, ked bola už staršia, tak jej to vadilo, lebo už bola veľká, ale stále ju všetci volali malá. Ja by som dala radšej iné meno.

rakywanda
20. sep 2017

ja by som rovnaké meno nedala, ako ani meno po sebe, či mužovi, ani meno, ktoré vo mne evokuje nepríjemné emócie na nositeľa tohto mena z môjho života