Rodinný život s vojakom

22. mar 2022

Ahojte, mam priatela vojaka a problem je ten, ze skoro vobec nie je doma. Stale nejaky vycvik, nieco ani s rodinou byt, len praca. Na vsetko som sama. Ma to vobec este zmysel? Je tu nejaka zena vojaka? Mate to podobne?

zmrzlinka2021
22. mar 2022

Pokial s ním neplánujete manželstvo a deti, a veľmi ti nechýba, má to zmysel

ddaassuullaa
22. mar 2022

Mam.kamosov vojakov a ziju normalne, akurat vacsina chodi na tyzdnovky, kedze nieco ako sluzobne byty uz neexistuje. Obcas cvicenia, podla specializacie, ale tie su dlhu dobu vopred planovane. Alebo misie

zuzanockamt
22. mar 2022

Autorka: Uži si a hľadaj inde. Vojak nie je vhodný na rodinný život. Jedine ak ti nevadí, že budeš často a na všetko sama. Oni majú svoj svet. Poznám nejakých a všetci sú rozvedení (ale nie sú to obyčajní pešiaci).

katulienkax
22. mar 2022

uprimne neviem naco sa vojaci zenia, jednak rizikove povolanie, jednak mozno v inej krajine ina frajerka

mpg
22. mar 2022

Kým bolo obdobie bez vojny, to bolo jednoduchšie, teraz ich môžu poslať aj napr. na hranicu a aj budú hádam ešte viac školiť ako doteraz.

dagmara17
22. mar 2022

Prečo by to nemalo zmysel, je kopec chlapov, ktorí pracujú vonku a sú malo doma. Bohužiaľ pri takom povolaní, akým je vojačina s tým proste treba počítať

katulienkax
22. mar 2022

@dagmara17 lenze nie kazda je s tym stotoznena ako moze sa stat ze zivot donuti chlapa pracovat vonku ale zobrat si chlapa s tym ze dopredu viem ake ma povolanie a proste tak zit nechcem tak si takeho nevezmem

elizabet173
22. mar 2022

@katulienkax je vojak a vojak, mám kamaráta, ktorý bol na misii raz, pretože chcel a to bol slobodný, nezadaný. Odvtedy je doma, aj dovtedy bol, normálne má služby, medzitým voľno. Počas pandémie pomáhal v nemocniciach, ale že by nemal čas na svoju priateľku, to sa povedať nedá. Asi to závisí od zaradenia, neviem, nerozumiem sa tomu.

spadnutaslivka
22. mar 2022

ale že aké múdre rady. Prečo by vojak nemohol byť ženatý a mať rodinu? A prečo by nutne v zahraničí musel mať frajerku? To sú také predsudky, že až. A hlavne, že inde sa všetci bijú, aby sme nemali predsudky voči pohlaviam a ich úlohám. Sú aj normálni vojaci, s normálnymi rodinami. Je to presne o tom, ako sa tí dvaja do toho pustia. Možno je pravda, že je menej doma, ale nie každej žene to musí hneď vadiť. Niektoré sú schopné si upratať a navariť aj bez muža. Nie každá potrebuje vkuse ofukovať. Ak máš pocit, že potrebuješ mať chlapa pri sebe čo najviac, tak to asi nebude manželstvo pre teba. Ale keď pokecáš s niekým, kto ozaj s vojakom žije, porozpráva ti pre aj proti, tak si budeš vedieť aspoň trochu predstaviť, aké to je. Ale rátaj, že aj keď si predstavíš, určite to zďaleka nepriblíži realitu. Ale sú ľudia bojovnejší a sú ľudia, ktorí toľko neznesú. Ty sa poznáš najlepšie, takže ty si povedz, ako sa vieš stavať k rôznym situáciám a či si na taký život trúfaš alebo radšej nie. Lepšie je si to zhodnotiť predom. Nech zbytočne neubližuješ ani sebe, ani možno manželovi, alebo neskôr aj deťom.

7lenka11
22. mar 2022

poznám ženu, ktorá má za muža vojaka, sú spolu už asi aj 20 rokov.. ale úprimne ti poviem, bolo to veľa obety, kompromisov a sebazapierania.. on chodil na pol roka na misie, stratil kontakt s reálnym svetom.. jeho najobľúbenejšia činnosť po príchode domov boli počítačové hry, kde sa strieľalo.. naučil na to aj svojich synov... žena to mala ťažké, ale vydržala.. teraz je myslím vo výsluhovom dôchodku a venuje sa nejakým svojim aktivitám

mon1806
22. mar 2022

Ja mám muža vojaka a ľúbime ho najviac na svete ani za nič by som ho nedala, áno život je ťažký a hlavne teraz lebo sú stále preč a to som tehotná a už máme 5 ročného dokonca pri prvom bol od nás v Michalovciach polroka od narodenia malého bola som sama , potom sa to zlepšilo a teraz sa to zaszacalo srat kvôli vojne nie je vôbec doma plus o rok alebo dva ho čaká misia

mon1806
22. mar 2022

A čo sa týka povolaní myslíte že je lepšie mať muža doktora ? Kamionistu? Robotníka má stavbe ak je muž hovado tak podvedie ženu nech je aj smetiar je to jedno , viete koľko mužov podvádza svoje ženy bez toho aby to bol vojak ? Vidím to sama v nemocnici ako sa pelesia doktori s kadekym a doma majú rodiny deti a to sú pár krokov od domu čiže je to úplne jedno ak muž chce podvedie aj keby čo bolo a to platí aj o ženách ......
Ďalšia vec že nie sú doma a myslíte že takže lekár je doma ? Má nonstop služby verte že sú vkuse v nemocnici , kamionista ? Stále na cestách .....jednoducho každé povolanie má v sebe to že môže sa stať že chodí na týždňovky alebo je cele dni v práci taký aby vám vyhovoval je možno nejaký bohatý starý dedo zo španielska z miliardami na účte ktorý má vlastné firmi normálny človek s normálnou prácou bude stále makať ako fretka

vierka82
22. mar 2022

Ja mám tiež muža vojaka. Máme spolu 5 deti (chlapcov😅), nie je to obyčajný "pesiak" ako tu niekto písal a není stále preč.dokonca je aj normálny 😅

nika83k
22. mar 2022

Som ženou vojaka ,sme spolu 22 rokov, mame za sebou 5 misií, kopec cvičení a kurzov a poviem ,že lubime sa ako keď sme spolu zacali pred 22 rokmi spolu randit,keď nie viac.Mame 2 deti a z vlastnej skúsenosti poviem,že taký chlap ak nemá doma zázemie a podporu v tom co ho napĺňa a robi to aj pre rodinu sa domov bude vracať bez chuti.Sme pár ktorí spolu preberie pre a proti a hľadá kompromis.Vela x som mala depku keď bol preč,ale vedela som,že on to ma za hranicami ťažšie ako ja.Vydrzali sme a naďalej budeme.To,ze je kopec vojakov rozvedených je odraz aj tých žien,nie každá vydrží a môžem povedať, že aj v mojom okolí sú rozvedenci a na vine boli ich slabe ženy,lebo si nasli iných keď ich muži boli na misií a boli aj také co vybielili mužom účty a rozviedli sa.Ja by som nemenila....

zdenkastanka
22. mar 2022

Tiez mam muza vojaka chodi normalne domov,da sa s nim zit 😂😂snad to tak aj ostane🙏🙏ale je pravda ze tam maju velku rozvodovost...

zdenkastanka
22. mar 2022

@katulienkax alebo doma neverna zena ze?🤷‍♀️a hasic sa preco zeni?ten nie je rizikovy??🙈

nika0204
22. mar 2022

Aj ja mam muza vojaka a tie komenty vyssie no mam dost🙂) potom to vyzera ako to vyzera vo vztahoch…ja som si zivotnu lasku nevyberala podla zamestnania. Srdcu nerozkazes. Manzel ma prevazne kolegov a vsetci su stastne zenati a maju deti…je to samozrejme tazsie pretoze castejsie chodia na sluzobky avsak kto dnes ma idealne zamestnanie? Ludia vo firmach robia casto do vecera tak to je lepsie?alebo ked je muz vycerpany ako vyssie spomenute ako lekar,alebo niekde vo fabrike na 12ky…ak nie su na misii alebo sluzobke tak je oracovna doba do 15 cca a to je myslim vyhovujuce..a najviac dokezite je ze manzela oraca bavi a nieje nuteny robit…ja by som si nikdy nevyberala partnera na zaklade zamestnania..okrem toho ja mam domov kde je moj manzel cize ak ho preradia na ine miesto idem snim.

mon1806
22. mar 2022

Presne aj môj muž má.kolegov rozvedených ale všetko kvôli ženám lebo muži museli ísť na misiu a žena bola slabá a nasla si druhého takže skôr si myslím ze je to aj v ženách ze to nezvládajú

danieladeley
22. mar 2022

Preco sa stale zeny pytaju, co im moze ponuknut muz? Co tak, co ty mozes ponuknut muzovi? Za seba poviem, ze zena vojaka musi byt tiez tak trocha general aj doma. Musi mat vsetko pod palcom, domacnost aj deti, vediet si casto poradit sama, vediet byt sama, vediet sa postarat o domacnost aj deti bez milion dalsich pribuznych, byt ochotna sa stahovat zo dna na den, byt vyrovnana s tym, ze ti moze odist od stedrovecerneho stola, pohody velkej noci, ze v case hotovosti s nim nepojdes nikam, lebo musi byt do hodiny v robote. Musis mat pevne nervy, aby si zvladala stale zmeny v harmonograme, sluzby, vycviky, prezitia a ano, aj zahranicne misie. Ak vies, ze toto nedas, nechaj ho druhej, ktora pri nom bude stastna. A na margo tych predsudkovych komentarov, ja asi zijem na inej planete :D

yanni
22. mar 2022

Sesternica ma muza vojaka. Maju normalny manzelsky zivot, dve deti. Ale on je len v kancelarii. Moj bratranec ma tiez zenu a dieta ale ano ziju, ci aj nikde musí chodit, to znal nevíme. Kontakt nemáme. Möj muz bol vouai. Bol aj v Kosove a Macedonsku. Ale od vojska, vdaka bohu, odisiel.

saurika
22. mar 2022

Ano manzel bol vojak z povolania, predtym ako sme sa prestahovali na Slovensko. Misie do zaujimavych krajin (v uvodzovkach), potom nemocnica, ak sa v tych krajinach nieco stalo s pod. Mne to imponovalo. A stale to obdivujem. Vyhovovat mi to vyhovovalo, venovala som sa studiu, cudzim jazykom. Je vsak pravda, ze niekedy je to uz strach (pretoze nue vzdy Ti bude moct povedat, kam ide a kolko tam bude). Chce to vela dovery z Tvojej strany. Pokial si s nim rozumies, tak by som s nim na Tvojom mieste ostala. Zalezi aj na tom, ako daleko chce vo svojej kariere postupit, aky mate vek a ake mate predstavy o buducnosti. Ja by som to vyuzila a venovala sa svojej kariere a zaujmom. Proste super. Dalsia vec je, ze on pracovat do 65 nebude, do dochodku pojde ovela skor. Cas bude 🙂

janickacrazy
22. mar 2022

@saurika hihi, do dôchodku je ešte ďaleko 😉

sofia1979
22. mar 2022

Mám a je to ťažké a v tejto dobe duplovane, ale je to vždy o dvoch no žena toho znesie ak sa necítiš....

markus1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cajomila
23. mar 2022

Pochádzam z mesta kde boli veľké kasárne, hneď vedľa vojenský( lampasácky) panelák pre zamestnancov ( vojakov).
Moja najlepšia kamarátka mala otca v dobrej vyššej funkcii.
Najprv žili v ČR neskoro r na SK, keď boli deti malé bol prevelený opäť do ČR, manželka a deti ale ostala na SK.
Keď už boli deti väčšie cca 15, 13, 8...išiel na 1 rok do Kanady.
Samozrejme, že bol veľa preč a keď bol doma on mal ešte 1000 aktivít volejbal, poľovačky,politika...
Mali spolu 3 deti.
A viem, že raz sa aj prevalila istá aféra...paradoxne doma.
Všetko ustáli.
Takže to isto nebude iba povolaním.

Apropo nepamätám sa, že by v celom Tom lampasáckom paneláku bola nejaká vysoká rozvodovosť...ak vôbec🤔.
Asi to bude aj inou generáciou si myslím.

cajomila
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronbazarik
4. júl 2022

@nika83k to je tak krasne citat ❤️ zivot s vojakom je hlavne pre silne a sebestacne zeny ❤️❤️❤️

honey666
4. júl 2022

Manzel bol vojak ale stale chodil od nas prec a ani jemu sa taky zivot nepacil tak isiel do civilu