Rodinné vzťahy

16. jún 2022

Baby nemám sa kde posťažovať tak píšem takto ,
Máme nastrbene vzťahy medzi súrodencom a mnou , vlastne medzi našimi rodinami .. stretávame sa len kvôli rodičom..
Moja švagriná chcela od mojich rodičov , na ich pozemku postaviť dom , (mali by spoločný dvor ) s tým že by ma po ich smrti MOŽNO niekedy vyplatili z rodičovskeho domu ,keďže by chceli aj ten ..brat môj (jej muž )chcel zas ďalšiu nehnuteľnosť mojich rodičov žeby má z nej nevyplatil ale vôbec ..naši to samozrejme nedovolili ale už len to že to chceli 🤮🥺.mne je zle z toho ako mozu toto chcieť ?
Všetko nám závidia , dom , že máme lepšie auto, hento tamto , proste stále niečo a všetko zároveň...
Ona je lenivá ,do roboty nechodí lebo sa jej nechce, deti spia v nenavlecenych perinach, a majú pritom aj plachty aj navlecky, vari raz za týždeň , neupratuje..deti pravidelne nekupe, všetko majú špinavé ..
A taka chce dediť po mojich rodičoch? Ako hlavná v rodine a mne ako nič nechcú dať? Viem rodičia ešte žijú ale ide mi o ten princíp ako to preboha môžu chcieť a ona že sa cíti na to že pýta od mojej mami pozemok 🤮s tým že ešte povie že veď ma MOŽNO NIEKEDY vyplatia...

autor
16. jún 2022

Neskutočne ma to vytočilo sorry za výlev 😔 lebo prefajcia 4 krabičky cigariet denne a deťom nič nedajú keby nemali ,meniny narodeniny a Vianoce neviem čo by nosili

spadnutaslivka
16. jún 2022

Majetky rodičov sú ich a môžu si s nimi za života urobiť, čo len chcú. Niektoré deti nepoznajú hranice, ale ak vaši povolia a dajú im to, nič s tým neurobíš.

autor
16. jún 2022

@spadnutaslivka áno toto viem , naši nepovolili ale už len to že to chceli a pritom naši môžu žiť ešte 30rokov

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
16. jún 2022

@cocolino234 veď ja nemám na dedictvo ešte žiadne myšlienky ..mám svoje, som zabezpečená , nečakám kým rodičia zomrú🤷 ale keď mi bolo toto povedané som myslela že sa povraciam

marci77
16. jún 2022

a kde momentalne byva brat so svagrinou? s vasimi? ci su v podnajme?

ach, esteze aspon rodicia maju rozum .....a nedovolili

alebo potom, nech si brat so svagrinou zoberu klasicky hypoteku (ako vsetci, co idu riesit byvanie a nech vas vyplatia, resp. nech ta druha nehnutelnost je vasa a z tejto rodicovskej nejaku cast, na ktorej sa dohodnete .....ak by im darovali ten pozemok

autor
16. jún 2022

@marci77 v podnájme bývajú zato že šak ja mám , že nech oni dajú im...ale ja to mám lebo som sa zabezpečila ale nedal mi nik nič...my s mužom máme vlastným pričinením

autor
16. jún 2022

@marci77 im nedajú hypo , veď majú exekúcie ...ktorá banka im dá úver?

k0l0b3zka
16. jún 2022

Zufali ludia robia zufale ciny. S nimi este budete mat veselo.

autor
16. jún 2022

@k0l0b3zka aj môj muž hovorí , že ešte budeme mať peklo

kate211
16. jún 2022

Neni to pribeh svagrina vs. jablon? Myslim, ze ona urputne bojovala za majetky rodiny svojho muza. A to ani ritou nepohla.

autor
16. jún 2022

@kate211 nepoznám ten príbeh 😅

janka_266
16. jún 2022

Mame podobný prípad v rodine, že syn chce všetko, a dcéra nech je rada, veď ona má (aj syn má). Ale v našom prípade bola dcéra a jej deti roky znevýhodňované oproti synovi a jeho deťom, postupne si deti zvykli, aj keď to nas….nahnevá 🤷‍♀️

annamalaga
16. jún 2022

Ináč 4 krabičky cigariet denne? To si srandu robíš? To kde berú nato? Žiaľ tvoj brat ešte môže hocičo rodičom narátať.

autor
16. jún 2022

@annamalaga no neviem kde berú na to , ale áno 4krabicky denne ...nič ma nevytaca len deti aby sa tam mali dobre a to že oni si robia nárok na moju polku dedičstva a ešte počas života mojich rodičov...Krista , z jednej rodiny pochádzame a toto robí ,aspoň keby mal rozum

annamalaga
16. jún 2022

Škoda. Brat bol vždy taký? Škoda, že majú deti( trpia len deti), exekúcie z čoho majú, ešte aby exekútor niečo rodičom nezobral. Najhoršie nieje ani tak dedičstvo, ale čo deťom dajú? Aký príklad do života a tak, to už je vacsi problém si myslím.

annamalaga
16. jún 2022

A ty niesi charita , povedz bratovi, že im svoju polku domu nedáš a vymaľované.!

autor
16. jún 2022

@annamalaga to ona moja švagriná došla suverénne k rodičom mojím že chce pozemok od nich

mariejenka
16. jún 2022

Uz si tu raz pisala,ze?

danica2711
16. jún 2022

nič iné sa ti nedá poradiť, len pevné nervy a pohovoriť si s rodičmi, aby si stáli za svojím správnym rozhodnutím. Snahy brata a švagrinej sa určite budú stupňovať, tak sa drž, držím ti palce.
A len tak mimo misu mi napadá, že ako je fajn. keď má dieťa súrodenca - aj takto to môže dopadnúť...

andreakotesova
16. jún 2022

Hlavne dohovor rodičom, nech im nič nedávajú, lebo ak majú exekúcie, tak to dobre nemusi skončiť...

petko1991
16. jún 2022

Nech kym mozu napisu vsetko na Teba, ak ma exekucie tak si exekutor uspokoji svoju pohladavku a je mu jedno aku to ma hodnotu. A ked nieco predas a vyplatis mu polovicu z predaja. Urcite nesuhlas s tym aby nieco stavali a ked maju exekucie ani by nemali za co stavat, skor myslim ze len chceli pozemok aby ho predali nasledne a Ty by si tie peniaze nikdy nevidela. Hoci je to surodenec nenechaj sa oklamat a ani rodicov. Aj keby to na nich prepisali tak im to exekutor vezme. Sadni si s rodicmi aby to vsetko napisali na Teba, exekutor neriesi ci to ma hodnotu 100 tisic priklad on ma uspokojit pohladavku priklad 30 tisic a neriesi hodnotu. Ani sa s nimi o tom nebav, nech prepisu na Teba vsetko, inak im to aj tak vezmu a to je naozaj skoda kedze to rodicia asi budovali cely zivot