Rodina sa nechce zmieriť s mojím životným štýlom - nechceme deti.

31. dec 2019

Ahojte, už nie som žiadna puberťáčka, pomaly sa vekom blížim k 30tke, so snúbencom plánujeme svadbu. Problém je, že ani jeden z nás netúži po deťoch a aj napriek tomu chceme svadbu, keďže to bude jednoduchšie aj s hypotékou a keby sa jednému z nás čosi stalo je to oveľa výhodnejšie. Moja rodina ale takúto svadbu bez detí neuznáva, všetci moji súrodenci sú rodinne založení a majú viacdetné rodiny (také z akej pochádzam aj ja). Ja som taká nikdy nebola, neláka ma to a nemám potrebu sa o deti starať, pokojne ich na pár hodiniek postrážim, ale baví ma skôr práca a cestovanie. Nevravím, že sa to s deťmi nedá, ale jednoducho nemám vyvinutý materinský cit. Môj priateľ je rovnaký, je starší a plánuje podstúpiť zákrok aby deti už ani mať nemohol. Obaja sme sa na tom dohodli, vyhovuje nám to tak. Ale problém je v mojej rodine, ktorá tento štýl života odmieta. Nechcú mi prísť ani na svadbu, sestry aj bratia v mojom veku už deti mali. Veľmi ma to trápi, nechcem veľkú svadbu, ale bola by som rada keby tam rodina bola. Jedna sestra a dvaja bratia chcú prísť, ale moja mama a ďalšia sestra o tom nechcú ani počuť, že takéto veci nepodporujú. Záleží mi na nich a ich názor ma trápi, skúšala som im to vysvetliť aj slušne pri večeri kam som ich pozvala a ony ani nedorazili... Neviem či im mám skúsiť napísať list, lebo telefón mi nezdvíhajú, vyslovene som ich tým oznamom na svadbu urazila, lebo podľa nich znevažujem to v čom som bola vychovaná.

macekovam
31. dec 2019

a prečo ste im to vešali na nos? mohli ste tvrdiť že sa,, nedarí,,

autor
31. dec 2019

O tom zákroku nevedia. Oni vedia len to, že neplánujeme deti ani po manželstve, nechcela som aby ma ľutovali a posielali ma na kliniky keď som zdravá a podobne. So snúbencom sme spolu už skoro 5ty rok, takže manželstvo je podľa mňa ďalší logický krok...

petruldo
31. dec 2019

ja toto nechápem, načo vešiaš vaše interné dohody na nos ľuďom ktorí to neakceptujú a teraz máš nervy v kýbli, lebo ti nechcú ani prísť na svadbu. teraz máš hold smolu, neprídu a môžeš sa aj rozkrájať

denisa0504
31. dec 2019

Mohla si im povedať, že aj tak "riadne" sa to má spraviť tak, že najprv svadba a potom deti. Že sa zoberiete a uvidíte neskôr, možno zmeníte názor.. (to by som im povedala aby dali pokoj, ženy majú deti ak v 40tke.. PS: ja mám dieťa bez svadby, len sa teda hovorí, že najprv svadba a potom deti :P )

adusa1987
31. dec 2019

Tiez by som tvrdila ze sa nedari a ze podstupujete vysetrenia a ze sa zisti ze mas endometriozu ci co a ze deti nikdy mat nebudes a bla bla by som im nakecala narobila divadielko...tiez som deti velmi nechcela ale kedze som jedinacik ze aspon to jedno pre mamu nevh zomrie raz spokojna aaale nakoniec mame 2 😆...ale po tychto tehu som vlastne zistila ze velmi niesom materinsky typ ale deti lubim postaram sa vychovam ale uz nevh maju 18 😆

janinah
31. dec 2019

Súhlasím s tvojou rodinou,vedome odmietnuť deti je nemúdre a sebecké.Budú tu písať,že máš právo ich nemať,to máš,tak isto ako tvoja rodina má právo mať názor iný a správať sa ako sa správajú.Pre mňa by to bolo divadlo,tá svadba,nedajbože ešte aj v kostole slubovať,že navždy a že prijmeme deti,ktoré Boh pošle.Oceňujem,že si im neklamala,ty oceň,že oni nie sú pokrytci a nebudú sa šťastne usmievať na tvojej svadbe,ak to tak cítiť nebudú.Zoberte sa,pošlite im oznamko,že sobáš bol a žite sa ďalej každý svoj život,lebo ustúpiť zjavne nechce ani jedna strana.

arcticcode
31. dec 2019

Je to hadam vasa vec? Co teba ma co trapit, ci to oni uznavaju,malebo neuznavaju taku svadbu? Ja som si daval priezvisko po manzelke. Dedo plakal, oco vystrkoval rozky. Lebo tak sa to nerobi a zradil som rod a bla bla bla. Je vyse dva roky po svadbe a uz im to pride uplne normalne, ze mam ine priezvisko ako som mal. Neriesia.

larisalarisa
31. dec 2019

Žiadne divadlo asi nehrajte. Ste obaja dospelí, máte právo žiť podľa svojho vedomia a svedomia.

lucyluv
31. dec 2019

@adusa1987 boze ako ta chapem :D my budeme asi hrozne babky, tie ktore budu ohovarane na MK, ze nepomahaju s vnucatami :D

0silvia0
31. dec 2019

ak si za tym stojite, tak si za tym stojte a nerieste. Ina varianta neexistuje. Vy mate svoju pravdu, rodina svoju...

missdiva
31. dec 2019

je to tvoj zivot, ako si ho ty zariadis tak budes mat.
nie oni ale ty by si sa starala o tie deti takze ked ich nechces nemaj ich.
nemusi ta to vobec trapit, rodine povedz, vtedy a vtedy je svadba, cakam, ze pridete. Podla mna robia divadielko a nakoniec sa dostavia (vecera je nieco ine nez svadba). V pripade, ze ti nepridu na svadbu lebo by ti chceli riadit zivot tak to uz je ina kava, v tom pripade ta nema co mrziet a treba prehodnotit na kom ti to vlastne zalezi...

autor
31. dec 2019

No ja som im nevešala interné dohody, ale keď do nás hustili kedy budú deti tak som im povedala pravdu. Na rozhodnutí nemať ich nevidím nič sebecké. Viacej sebecké by bolo ich mať a nedať im to čo potrebujú. Nevidím v čom by som mala ustupovať. Svadbu v kostole istotne nechceme, ani jeden z nás nie je krestan.

Myslíte, že im vôbec mám poslať pozvánky? Cítim sa hrozne, ale už nemám silu nechať sa tlaciť do niečoho čo nechcem

missdiva
31. dec 2019

podla mna pozvanky posli, lutovala by si keby ich neposles ale ak by cokolvek spomenuli do telefonu jasne by som im povedala, ze na svadbe nechcem o tom pocut ani slovo, ze je to moja vec.

cammille
31. dec 2019

Je to tvoj zivot. Zi ho tak, ako chces ty. Ked sa nepaci mame, sestre, zial, nic s tym nespravis. Bud sa s tym zmieria a "umudria sa", a na svadbu pridu, alebo nie. Ber to tak, ze je to ich rozhodnutie.
A to hovorim ja, mama 6 deti😅 nechapem totiz, ako moze jedna mama takto "diktovat" zivot svojej dcere...ak sa moje deti rozhodnu zit akokokolvek, vzdy tu budem pre nich. Aj ked to nebude v sulade s mojimi predstavami.
Taketo spravanie mi pride uplne detinske. Mama si dupla nozkou, a chce ta "vytrestat", ak nebude ako ona chce...tak na svadbu nepride. Musis sa jednoducho tvarit, ze to uplne akceptujes a ze ta to vobec neranilo. Ze je ti to jedno. Je to obycajne citove vydieranie a najlepsia reakcia je proste "mat v pazi".

sapetka
31. dec 2019

Hmm tak si si to sposobila sama, ked uz tvoja rodina je taka “zvedava” mala si im povedat ze raz budu.. a to je vsetko, viac im vediet netreba.

saskia_98
31. dec 2019

Pozvanky by som poslala. Ked pridu, tak pridu. Ked nepridu, prehodnot svoj vztah s nimi.
Ale aby mne mama diktovala ci mam mat dieta alebo nie ked ho nechcem, nooo asi by som sa s nou uz nerozpravala. Ved si svojpravna osoba. Malo ma tvoja mama vnucat alebo co ? Ked to tebe a partnerovi vyhovuje, co riesi..

korunka1
31. dec 2019

Kurnik-sopa, čo to je za svet. Namiesto toho , aby sa tesili,ze si stastna a zdrava,tak si hľadaju problemy. Si clovek, ci nejaká masina na rodenie vnucat a neterí? To je snaď tvoja vec. A čo keď vôbec deti mať nemôžeš, s tym nerataju?

missdiva
31. dec 2019

@macekovam
@sapetka
a preco by im mala klamat? 😲
ved kazdy je iny a nema dovod zatajovat svoje pocity, uz ku komu mas byt uprimny ak nie k rodine?

autor
31. dec 2019

Ja som nechcela s nimi žiť v klamstve a ťahať ich za nos. Pripadalo mi to horšie nez pravda. Možno som urobila chybu, ale vždy som im hovorila pravdu, operáciu snúbenca som zatajila lebo to by ma naozaj už asi vydedili. Ale s tými pozvánkami máte pravdu, že by som to ľutovala takze tie asi pošlem nech mám dušu na mieste

macekovam
31. dec 2019

@missdiva ale tak jej vec.. len keby to nerieši s 3.4. osobou v rodine mala by teraz pokojnejši život a o starosť menej...

evittam
31. dec 2019

@janinah Prepac ale ty mas deti-teda vy máte deti-lebo ste ich chceli alebo preto lebo tie deti chcela tvoja rodina? Nakoľko napisat,ze niekto chce ci nechce deti je sebecke je trosku cez...ano je to ich vec a preto je to sebecke....

sapetka
31. dec 2019

@missdiva pretoze si myslim ze to nie je ich vec.. nehovorim klamat ale neriesit tieto otazky typu kedy bude dieta, kedy bude svadba kedy bude atd... a autorka je mlada to co citi teraz nemusi zakonite platit o 5-10r... co ked jej zacnu bio hodiny tikat o 5r? Prehodnoti svoj zivot a zisti ze deti chce.. ale ak jej partner podstupi vazektomiu tak to uz bude asi bezpredmetne

z1984
31. dec 2019

Aj moja kamaratka odmietala deti. Neboli zobrati a v 35 aha otehotnela a chce dalsie deti. U niektorych zien sa tento cit vyvinie neskor. Aby ste este tento zakrok v buducnosti nelutovali. To ze nie si pubertacka lebo uz mas pred 30tkou neznamena ze uz mas vela toho preziteho a teda si myslis ze deti nechces . Ver ze ten cit pride aby si nebola prekvapena

angela85
31. dec 2019

Podľa mňa je správne že si im to povedala a od nich nesprávne že to neakceptujú a nestoja pri tebe. Vezmite sa a nechaj na ich svedomí či tam budú či nebudú. Si ich dcéra a sestra a neublížila si im jedine tak oni tebe

autor
31. dec 2019

Tak ja som to rodine povedala lebo šialene dlho rýpali na všetkých narodeninách a oslavách a návštevách a snúbenec sa cítil rovnako biedne ako ja. A klamať im do očí mi prišlo epekné lebo jedna sestra mala problémy s plodnosťou a viem ako zlé to bolo. Ako sa za ňu modlili a ťahali ju do kostola a ako o ničom inom reč nebola. Zákrok je dobre premyslený a zvážili sme naozaj všetky pre a proti.

blanblan
31. dec 2019

U mna trosku podobne, ale ja nemam az taky vrely vztah s rodicmi ze by ma prilis trapilo ze mi neboli na svadbe a teraz viem ze to tak bolo ovela lepsie usetrena kopa stresu u mna aj u rodicov a mozna aj nejaka scena v nepravej chvili. Mame 1 dieta a viac nechcem co je zas problem, hlavne pre moju mamu, do takej miery ze "boh ma za to potresta"
Na to jej poviem ze nemoze vediet ako je to medzi nami, preco nemame viac deti, ci nas to trapi alebo nam to vyhovuje, tak nech to toho nerype. Casom si iste zvykne aj tvoja rodina. Ved nemaju na vyber a ty im nijak neublizujes tak sa tym netrap

lubkavargova1
31. dec 2019

Podla mna toto manzelstvo je uz teraz odsudene na smrt. Chlap povie, ze ano spravim taky zakrok len preto, aby partnerka bola v pohode. Normalny chlap co citi, ze toto je ta prava, chce mat s tou zenou mat aj deti...uprimne, nepoznam chlapa co take "silne" reci aj dodrzal lebo unho tiez blika kontrolka. Proste je to aj geneticky dane, ze aj u nich sa ozvu bio hodinky ked sa objavi zena a matka jeho deti. Dovtedy je to len ulet.

asia83
31. dec 2019

Takúto netolerantnú rodinu, akú máte, nechápem. No povedzte im, že sa teda deťom vyhýbať nebudete. Nech prídu. Potom im už hovorte čo chcete. Alebo urobte sobáš o dvoch svedkoch. To by som volila ja. Keď sa oni takto ku tomu postavili, nemrzelo by ma, že neprídu.

sapetka
31. dec 2019

@blanblan uf silna kava

sapetka
31. dec 2019

@lubkavargova1 a preco? Nie lazdy tuzi po detoch a dvaja mozu byt stastni aj bez deti ked ich vo svojom zivote nepotrebuju. Preco by to malo byt odsudene manzelstvo