Rodičom zrazu vadí moje sťahovanie

16. júl 2024

V skratke, celý život som vyrastala v BA. Na VŠ som sa spoznala s mojim už teraz manželom a v podstate hneď ako som dokončila školu sme šli spolu do prenájmu. po 2 rokoch sme sa vzali. Šetrili sme obaja peniaze aby sme mohli ísť do niečoho vlastného. Obaja máme dobré platy, robíme v IT. Mne sa minulý rok podarilo vybaviť si 100% home office a on má vlastnú firmu. Manžel je z Trenčína a tak nejak sme sa dohodli, že miesto kupovanie 3i v Bratislave kúpime domček. Nakoniec sme kúpili domček na kraji Trenčína. Pre mňa absolútne splnený sen, je tu ticho, máme záhradu, kopu miesta. S rodičmi som to riešila pomaly rok, že teda pôjdeme bývať do Trenčína a ešte ma v tom podporovali, že super rozhodnutie. Presťahovali sme sa definitívne 3 mesiace dozadu a zrazu im to vadí. Moja mama sa odmieta baviť s mojim manželom, lebo ma "odtiahol preč" každú jednu diskusiu moja mama otočí na to ako som ich opustila. Absolútne nechápem, čo sa s nimi stalo. Mám ešte brata, ktorý sa tiež presťahoval do dediny pri Trnave a tam nie je problém. Môj otec, ktorý kým sme bývali v Bratislave nezavolal ako je rok dlhý mi pomaly každý druhý deň volá, že niečo potrebuje len preto aby mi povedal, že prečo sme tak ďaleko.
Absolútne to nechápem a neviem, čo mám robiť.

zoja1234
16. júl 2024

Mas manipulaticnych a zlych rodicov ktori ti nedopraju stastie. Hladia len na seba, nie na to, ze si stastna ty. Nieze by boli radi, ze si dokoncila skolu, nasla si dobreho manzela, ze sa lubite, ze mate dobru pracu natolko, ze sa vam podarilo zabezpecit vlastne byvanie (dom dokonca).asi im je luto, ze ste nesli ku nim na krk a ze si si nevzala alkoholika ktory ta mlati a nepresuvas sa s krdlom deti po podnajmoch.. Taki rodicia su ti nanic. Nenechaj si pokazit stastie. Komunikaciu obmedz na potrebne minimum a hotovo. Zi svoj zivot, uzivaj si co mas, co ti bolo dopriate. Nie kazdy mlady par ma take stastie.. ❤️

gogorkaja
16. júl 2024

Tak ale toto podľa mňa nie je správny prístup rodičov.

pribinak
16. júl 2024

To je take emočne vydieranie a manipulácia
Koľko majú rokov? Žiadne záľuby či koníček?

angeli121212
16. júl 2024

Ignoruj ich manipuláciu.. nemáš čo iné robiť.. ja byť tebou v momente ako by začali výčitky by som zložila alebo ukončila konverzáciu.. rodičia sa s tým buď vyrovnajú alebo majú smolu... Len sa prosím ťa neprispôsobuj rodičom a neskáč ako budú pískať...

lucimichi
16. júl 2024

Tvoji rodičia sú egocentrici, sebci, manipulátori. Ži si svoj život podľa seba. Koľko detí odíde žiť do zahraničia. Normálni rodičia s tým problém nemajú!

gaborka28
16. júl 2024

poznám, aj ja som odtiahla manžela - aj keď len 10 km, ale bolo to celkom peklíčko 😀 chápem, že ťa to trápi, mrzí, hnevá, ale je to ich problém a musia sa s tým len vysporiadať. určite nemaj výčitky a ani si nenechaj vniesť túto "emóciu" do vášho vzťahu s manželom.

tykat
16. júl 2024

Nic, zvyknu si.

viestta
16. júl 2024

Tvoji rodicia riesia syndrom prazdneho hniezda manipulaciou a citovym vydieranim. Bud sa s tym sami zrovnaju alebo nie. V kazdom pripade je to ich problem, nie vas

0silvia0
16. júl 2024

Asi by som im narovinu povedala, ze nech si miesto citoveho vydierania najdu nejaku inu aktivitu.

h2
16. júl 2024

Povedz im, že ti ich správanie ubližuje a že sú aj ľudia, ktorí sa odsťahujú do Austrálie a rodičia s tým musia žiť.
Mimochodom, rodičia sú rodení Bratislavčania? Vyrástli tu? Alebo sa sem odniekiaľ prisťahovali od svojich rodičov? 😉

deninka233
16. júl 2024

To je v poriadku. Ich to prejde časom. Naši robili to isté, najprv staršej sestre, teraz mne. Kým sme bývali v BA, tak nezájem, alebo teda, nie až taký veľký, teraz musím volať aspoň každý druhý deň a stále počúvam, ako som sa odtrepala “do tej p*dele”. Dokonca aj manželovi rodičia hysáčili, už ich to ale prešlo alebo sú už aspoň ticho. My sme 4 roky odsťahovaní z Bratislavy. A to v BA sme mali vlastné bývanie, neboli sme ani pri jednom z rodičov.

guudy
16. júl 2024

Autorka, mohli tvoji rodicia dopadnut o dost horsie. Da sa prestahovat aj do inej krajiny, na iny kontinent ;)
Nereaguj na vycitky a vydieranie, musia si syndrom prazdneho hniezda spracovst sami.

elzena2
16. júl 2024

Moj tip: Doplo im, že ak coskoro otehotnies, nebudú mať vnúča pod nosom. A im sa nebude chcieť trepať do Trenčína,aby s ním mohli byť. Čiže tvoj muž im ukradol čas s vnucatom,ktoré už určite očakávajú a tešili sa na neho.

som_realistka
16. júl 2024

Zvyknú si, pri rozhovoroch odpovedaj vecne a nedaj sa zatiahnuť do debaty, prečo, začo, si ďaleko blal bla bla. Čím menej budeš reagovať na výčitky, tým skôr sa znormalizuju. A co by robili ak by ste išli do Austrálie, napríklad 😄