Rodičia sa miešajú do výchovy dieťaťa.

18. dec 2019

Prejdem rovno k veci ... odkedy moje dieta dovrsilo 3 roky ..zacalo prejavovat svoju povahu a skusat co si moze dovolit ...s manzelom sme to riesili tak ze ked zacalo trucovat a doslova revat a rucat ked nieje po jeho ... ze sme mu vysvetlili ..obcas capli po riti ..a ked nepomahalo tak islo za trest do svojej izby kym sa neupokojilo a potom mohlo prist sa ospravedlnit ...a problem je ze nasim sa to nepaci ..v kuse sa snazia prehovarat a doprosovat ajked to vobec nepomaha ...v kuse sa montuju do toho co sa nam nepaci ...podla nich nasa vychova nieje normalna .. ale my s muzom si myslime ze to tak je spravne ...ze dieta ma mat hranice ...co moze a co nie ...strasne ma to vytaca ..a aj napriek tomu ze som im povedala a vysvetlila nech sa nemiesaju tak to nepomaha ...

zuzuliennka1
18. dec 2019

no, nic ine nepomoze, len rodicom na rovinu vysvetlit, aby sa do vasej vychovy nestarali. Nikto im do hlavy nevidi, ani ich nevieme preprogramovat, je to o vasej vzajomnej komunikacii.
Oni si uz svoje deti vychovali, vy si teraz vychovavate svoje a nezelate si, aby sa do toho montovali. Treba to odkomunikovat

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzuliennka1
18. dec 2019

tak sa pripadne v tomto skuste viac spojit ty s manzelom a byt za jedno a viac zabojovat. Svokrovci to nerobia? len tvoji rodicia?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nuklia
18. dec 2019

stanovit hranicu nielen dietatu, ale aj rodicom.. 😉 Razne, jasne ale s laskou im povedat a vysvetlit, ze si cenite ich rady, ze ich mate radi, ale tiez maju hranice, ktore musia respektovat... A su veci o ktorych nerozhoduju uz oni... A stat si za tym.. Tak ako pri malom, aj pri velkych 🙂

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzuliennka1
18. dec 2019

hm, tak to moze byt dost velky kamen urazu, kedze maju taky psychicky vnutorny pocit, ze kedze tam byvate, maju na vas dosah, teda hlavne na teba ako dceru. Dcerou ostanes uz navzdy a nastavenia spravania ako rodic vs. dcera sa oni nezbavia nikdy, a ked tam este aj byvate, len to nahrava do karat. To je podla mna najvacsie "zlo" pre vztahy, byvat u jednych alebo druhych rodicov po svadbe

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jvasenka
18. dec 2019

Haha ze s láskou vysvetlit😂😂😂 nam sa tiez pokusali starat a tiez sme im vysvetlovali ze je mame svoju vychovu ale stale sme pocuvali ich "mudre rady". Nakoniec sme obaja povedali ze bud s tym prestanu alebo obmedzime navstevy príp s nimi uplne prestaneme. Ked nejde po dobrom..tak bohužiaľ

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ssandyy
18. dec 2019

Ja súhlasím so zuzulienkou. Myslím si že pokiaľ tam budete bývať tak sa to nezmení. Ešte o to viac som presvedčená ked ste im už o tom probléme povedali a nerešpektujú vás. Buď si na to zvyknete alebo treba hľadať vlastne bývanie.

zuzuliennka1
18. dec 2019

najidealnejsie by bolo sa osamostatnit a ist do vlastneho, hoci aj podnajom. Toto "spolubyvanie" vzdy narobi problemy....

ivkazba
18. dec 2019

A toto je presne dôvod, prečo má mať každá rodina vlastné bývanie. Lebo každý má iný názor na rôzne veci a spoločné bývanie s rodičmi môže zbytočne naštrbiť až zruinovať dobré vzťahy.

heidy222
18. dec 2019

Robite to spravne, my mame so 4 rocnou to iste, vyjednavanim sa nikam nedostanete. Rodicom to Treba znova a znova opakovat, musia to respektovat. ja vzdy hovorim Mame, ze ak z nej vyrastie nespratny pubertak Tak to bude moj problem, nie jej, tak nech Ma necha vychovavat Po mojom.

heidy222
18. dec 2019

Presne, moja dcera aj 30 min Reve v izbe ked jej napr. nedovolim obliect si oblubene saty ktore su spinave a mokre, nedam jej sladkosti pred obedom atd... Navstevy to samozrejme nechapu, vsak to vyzera ako by som tyrala dieta. Dobre ze s nikym nebyvame, to by bolo naozaj tazke. Respekt pred tvojou situaciou!

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veroniq85
18. dec 2019

u nas tiez hnev a hucanie, mozem mu rozpravat co chcem cize vyriesim to tiez tak ze ho poslem do izby sa ukludnit a cakam kym sa vrati a ospravedlni. Vies to je stara skola ale tak tieto rady su aj na internete skus im dat precitat aby pochopili ze robite spravne. Nech si nieco nastuduju alebo im to vytlac ak nepouzivaju pocitac. A teda neviem ako casto ma vasa dcera vybuchy ale je to uplne normalne aj to sa docitaju na odbornych strankach. V najhorsom ju zober na jedno sedenie ku psychologicke a ta potvrdi ze je to uplne bezne a deti z toho vyrastu. Aj moja znama bola. Mozno potom pochopia.

evalin88
18. dec 2019

Opytala si sa ich, ako to robili, ked ste vy boli male deti ??? Nech ti vysvetlia svoju metodu aku pouzivali, ja sa napr snazim aby maly pekne sedel za stolom, ked je, prip v detskej stolicke doma, moze si pri jedle napr pozerat knizku ( bude mat na jar 2 roky) ale nie behat. BOli sme u mojej babky a ta na mna ze co za malym nechodim s lyzickou, ze na to su predsa mamy. Tak som sa jej opytala ci tak behala za mojim otcom a ona hned, ja by som to nestihala pri troch detoch, cize jej deti museli sediet za stolom ale moj syn nemusi... skusila by som to tak u tvojich rodicov.. mozno sa uvedomia.

tom_i
18. dec 2019

treba sa spýtať rodičov: a to ja som v živote nerevala? (alebo manžel, neviem koho to sú rodičia) a a som na hlavu? a jasne povedať my vychovávame vy si užívate a rozmaznávate.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
asia83
18. dec 2019

U nás presne to isté, ako cez kopír. Stále im vysvetľujem a obmedzujem styk malej s nimi. Neviem čo iné robiť.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mogaa
18. dec 2019

Dnešné mamičky nechápu že úlohou rodiča je vychovávať dieťa, ale starí rodičia sú tí čo môžu deti rozmaznávať...Ja už som staršia generácia preto viem že vnukom povolím aj to čo som nepovolila pri deťoch....Nič zlé na tom, že starí rodičia vysvetlujú dieťaťu ak niečo zlé urobí naozaj nevidím....a ani v tom že ho prehovárajú.....na rodičoch je aby stanovil dieťaťu hranice, ale nemôžu očakávať že starí rodičia budú pri dieťati rovnako prísny a striktný ako oni....Jediný problém vidím v tom že bývate ako rodina u rodičov.

mogaa
18. dec 2019

A k autorke -máš pocit že si zle vychovaná? Lebo podľa toho čo píšeš, tak teba vychovávali presne ako tvoje dieťa....

tehulka2011
18. dec 2019

asi od veci, ale mna zaujalo, ako vyzadujes, ze sa dieta po tom vsetkom ma ospravedlnit... vhodnejsie by podla mna bolo "laskyplne sa o tom porozpravat bez emocii"

mogaa
18. dec 2019

Dieťa je zlé lebo ešte nevie pracovať s emóciami - preto tie výbuchy....sú psychológovia čo zastávajú názor - vysvelovať, vysvetlovať, vysvetlovať a aj tí čo odporúčajú silno objať dieťa(pri maličkom) alebo ho dať do druhej miestnosti kým sa upokojí(pri väčšom) ale neznamená to že jeden alebo druhý spôsob je zlý...

maciatkolulu
18. dec 2019

No, na pleciach je toho veľa, ale mali ste si vy zabezpečiť bývanie, nemusela by si teraz mat pocit, že je veľa toho, že si stále v dome svojich rodičov a ti majú na pleciach vás vsetkych😉👍. Ja by som neviem co dala za to, aby môjho syna moja mama v kľude aj rozmaznavala...

arcticcode
18. dec 2019

Nechapem ako môže niekto žiť so svojimi rodičmi v dome, keď už ma vlastnu rodinu. Odsťahovať sa aspoň 300km ďaleko sa javí byť dobrým riešením :D

janulik2008
18. dec 2019

Mne to pripomenulo moju neter. Ma 4 a min tyzden malovala na zemi s temperkami. Neupratala to ... vravime Barbi uprac to. Nie. Barborka uprac hracky ved sa dakto zabije na tom. NIE. Ok vzala som jej mobil sestra vzala stetce farby a hodila do kosa. Reeeeev nenormalny a ze ona nebude a nebude upratovat. Dostala na riť. Odvtedy vie ze si nerobime srandu. Dnes prisla do izby hovorim jej ze nech utrie zem lebo spinava od temperiek bola. Upratala a vravi ze ona uz neni taka ze neuprace a vezme si trosku telefon. Takze u nas to ucinok ma. Povieme 3x a dost

janulik2008
18. dec 2019

@mogaa ano to robim aj ja. Jednoducho som krstna co dovoli a keby som mohla aj modre z neba jej dam. Chces toto? Dobre kupit na druhu stranu niekedy poviem nie Barbi nekupim ti nemam peniazky na to hoc mam. Alebo jej poviem ze kupime nabuduce 😉