Rodičia ma kontrolujú v 23. rokoch

5. feb 2022

Ahojte. Mám 23 rokov o pol roka budem mat 24. Bývam s rodičmi. Neustále sa mi starajú do života. Začala som fajčiť. A oni mi nadávajú a dohovaraju. Ja viem ze to nie je dobré. Ale ja mam 23 rokov už som dospelá a môžem si robiť čo chcem. Samozrejme im prispievam na domácnosť. Pomáham v domácnosti. Upratujem. Mám 43 kíl. Rodicia ma kontrolujú ci jem a prikazuje mi aby som sa šla najesť. Viem ze som chudá ale nie je to tým ze by som mala anorexiu. Veľa pracujem. Mam fyzicky náročnú prácu. A mam dobré spaľovanie takže sa mi nedarí pribrať. Ale aj tak. Je tu niekto koho rodicia takto kontrolujú? Ja už nevládzem z nich.

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tncka
5. feb 2022

Si dospelá a môžeš si robiť čo chces. Tak sa odsťahuje a tým skončia aj rodičia s buzeraciou. Nechápem že si ešte u rodičov,máš 24,nie 14

mimka1402
5. feb 2022

Ja som to tak mala, mám to stále, keď som na nejaký čas u rodičov... Ale moji rodičia v tomto nikdy neboli psychicky OK a bol to extrém za extrémom😅 Ale moja mama je schopná sa rozrevať, ak ju neposluchnem v tom, že čo si vezmem za oblečenie na seba, takže na mňa to idú štýlom citového vydierania.😀 Som o rok mladšia od teba🙂
Ale nič nie je lepšie, keď som sa odsťahovala. Nevedia o mne skoro nič, prečo by mali robiť scény. Naučila som sa im bohužiaľ klamať lebo úprimnosť mi nikdy neverili. 🙂

liljana
5. feb 2022

Tak zacni kontrolovat aj ty ich. Ze koho prveho to prestane bavit. 👶

petronellla87
5. feb 2022

Ja mam 35 s rodicmi nebyvam uz dlho a mama ma kontroluje stale aspon cez telefon 😆

evaachesa
5. feb 2022

Mňa rodičia kontrolovali až do 24 kým som sa neodsťahovala 😉. A potom vždy keď sme s manželom prišli na pár dňovú návštevu 🤭🤷

autor
5. feb 2022

@tncka pretože by mi to finančne nevychádzalo. Ja by som všetky moje náklady plus byť nepokrila mojou výplatou. Frajera nemám s ktorým by sme nájom mohli utiahnuť.

evaachesa
5. feb 2022

@petronellla87 haha poznám... toto sa asi nikdy nezmení 🙂 mne sa páčilo ako mi mama volala nech už ideme domov lebo sme už dlho na návšteve 😂. To sme boli na pár dní doma a chceli sme obehať kamarátov 😀 ale ja to už beriem úplne normálne za tie roky 😏

mimka1402
5. feb 2022

Ja som šla do zdielaneho bytu a to sa aj v Ba dá nájsť za dosť nízke sumy, ak nepotrebujes neviem akú izbu tak kľudne aj za 150€

kandelabra
5. feb 2022

ono to bude vždy tak, kým budeš bývať u rodičov. Nech máš 5 alebo 55, oni ťa vidia ako dieťa. Bohužiaľ nepomôže nič, len sa odsťahovať.

zmrzlinka2021
5. feb 2022

Tak respektuj rodičov. Peniaze na osamostatnenie nemáš a na cigarety áno.

zooeynka
5. feb 2022

Kolko im prispievas na domacnost? Lebo za 200/mes.zozenies v BA izbu. Neviem odkial si, ale bud si vyber mamahotel s buzeraciou doma, alebo si plat izbu v zdielanom byte, nebude to ziaden luxus ale rodicia nebudu mat dosah.

janage
5. feb 2022

Skutočne dospelá budeš v momente, keď sa o seba dokážeš postarať. Ani o deň skôr

autor
5. feb 2022

@zooeynka prispievam 120 e mesačne

autor
5. feb 2022

@janage ano viem. Ale proste ja sa do nich nestaram. Zadarmo tam nebývam. Pomáham so všetkým. Aj v domácnosti aj v záhrade. A oni stále do mňa pindaju. Mám kamaradky ktoré sú v mojich rokoch .bývajú doma u mami. Neprispievaju nič a nič doma nerobia.

ajka0207
5. feb 2022

Tak taká je väčšina rodičov, zas mi dohovarame babke nech nefajčí. A nemyslím že by to bolo nejakou neuctou, alebo keď prídem k našim, tam sa pýtam či jedli. Ale keď ti to vadí tak riešenie je odsťahovať sa.

autor
5. feb 2022

@ajka0207 proste ja mam pocit ze ma majú za malé dieťa. Tak sa ku mne správajú.

janage
5. feb 2022

A zarábaš koľko? Lebo 120 mi príde málo teda za ubytko aj stravu.
Ich dom ich pravidlá, Tvoj dom Tvoje to bude platiť celý život.
A podla toho sa zariaď.

0silvia0
5. feb 2022

Nema vyznam tu pisat aka si nespokojna s rodicmi a aki su. Treba konat. Nic okrem odstahovania nepomoze. Miesto robenia v zahrade a upratovania ich domu si mozes najst brigadu popri praci a budes mat na najom.

abbey1
5. feb 2022

Dcéra bude mať 22, býva tisíce kilometrov od nás, živí sa sama a predsa ju 'kontrolujem'. Čo si ty predstavuješ pod pojmom kontrola?
Či by si tiež len rada bývala zadarmo a bez pomáhania ako kamarátky?
Keby som videla svoju vychudnutú dcéru fajčiť, tiež by som sa opakovane pýtala, či jedla a 'nadavala' jej za to fajčenie.

ladycat2021
5. feb 2022

Tak odid do zahranicia .. ja som v tvojom veku odisla za hranice a nelutujem

1gramofon
5. feb 2022

Kontrolovala by som skupiny na fcb ako podnájom Bratislava, Žilina, Nitra, kam len chceš... Dajú sa nájsť v pohode ceny. a hľadala by som si prácu pri ktorej by som sa o seba vedela postarať.
Keď pracuješ, nie len brigádne, tak by si mala mat aj na izbu, aj na stravu, drogériu, oblečenie ešte aj darčeky. Keď iným vyšlo, tak musi aj tebe. A ak by som nemala peniaze, no tak by som neminala na cigarety

ivaa_
5. feb 2022

Buď šťastná že ich stále máš, že ťa ľúbia , že im na tebe zákeží …..

mikadooo
5. feb 2022

Áno, kým som bývala u rodičov, mala som to podobné. Treba sa odsťahovať, alebo ináč to trpieť aj naďalej 🤷.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladycat2021
5. feb 2022

@ivaa_ zalezi ake kontrolovanie teraz autorka mysli .... kontrolovanie dospeleho cloveka podla mna nie je normalne.. otazky typu "kde ides" kedy sa priblzne vratis" a podobne su v poriadku, ale chorobne kontrolovanie nie je v poriadku

autor
5. feb 2022

@viestta ano ja viem ze sa o mňa boja. Ale to ze ma kontrolujú tym situáciu nezlepsia. Naopak. Iba sa to zhoršilo. S mamou som mala dobrý vzťah. A teraz posledné dva mesiace ju iba pozdravím keď idem do roboty. Nerozprávame sa

katulienkax
5. feb 2022

Hahaha moju mamu kontrolovala jej mama aj keď mala moja 50. To neni o kontrole to proste niektorí rodičia robia aj keď budeš mat 60 . Keď chceš slobodu , odsťahuj sa

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marca12
5. feb 2022

Moja babka ma 86 rokov a moja 62 rocna teta (babkina dcera) sa pred nou skryva,aby ju nevidela fajcit,inak by jej nadavala. Za fajcenie by som aj ja mojim detom dohovarala,lebo je to jedna z najvacsich sprostosti,aku moze clovek zacat robit.

katulienkax
5. feb 2022

@ladycat2021 tak ale vieš pokial už mas svoj vek a dospelé decko ti príde s buchotom o 2 v noci a ty spis od 23 tak by ta to neznervózňovalo? Alebo fajčenie veď mne by to bol hnus mat zafacenu chodbu pokial sama nefajcim. Je dospela nemusí bývať s rodicmi