Rodič riadi život dieťaťu

28. nov 2022

https://najmama.aktuality.sk/clanok/70Bz13p/zna...

Každý jeden bod na mňa sedí. Mám niečo po 30tke.
Ako sa z toho dostať? Má niekto z vás osobnú skúsenosť?
Ďakujem.

minilla
28. nov 2022

Je skvele, ze si to uvedomujes. Cesta z toho von je: vystupit z pozicie dietata a prevziat zodpovednost za svoj zivot. Nie je to lahke, ale da sa to. Pisem z vlastnej skusenosti, aj zo skusenosti mojich klientov.

svetlonos
29. nov 2022

Necitala som to ale jednoducho. Odstahuj sa, nepovedz kde. Prerus uplne kontakt. Napis rodicom list, mozno s psychologyckou aby bol jasne formulovany.
Oznam, ze sa ozves sam/a ked uznas za vhodne a mienis si zit svoj zivot sama. Nekontaktuj viac ako raz za mesiac, pokial bude reakcia nevhodna tak este menej.
Bud pochopia alebo budu mat smolu a ty konecne s oneskorenim minimalne 10 tich rokov vlastny zivot.

autor
29. nov 2022

@minilla vďaka, budem sa musieť začať týmto riadiť, ale je to fakt náročne zrušiť tie zaužívané vzorce. Keby na to existoval návod…

@svetlonos ďakujem za radu. Je to však prílliš radikálne riešenie. Nechcem utekať od problémov.

nely1704
29. nov 2022

Je to určite veľmi ťažké ako laik Ti poradím asi viac pracovať na svojom sebavedomí. Pracovať na svojich úspechoch a snoch, ktoré Ťa budú robiť šťastnou a sebavedomejšou....
Držím prsty 🤞

minilla
29. nov 2022

Ak by si to chcela prebrat, kludne sa ozvi.