Robí si len srandu?

agnostika
31. okt 2016

Zdravím,

chcem sa s vami podeliť o niečo, čo sa mi v poslednej dobe deje a počuť aj vaše nozory, čo si o tom myslíte. Som študentka na VŠ, presťahovala som sa tento rok do ČR a prestúpila na inú školu. Zo začiatku semestra sa so mnou žiadna so spolužiačiek nebavila. Prvý kto sa mi prihovoril bol jeden chalan, s ktorým sme sa potom skamarátili a teraz sa vídame v škole už bežne a normálne sa bavíme. Celkom sa mi aj páči, je veľmi fajn, ale vyznám sa v ňom zatial velmi málo. On je síce z iného ročníka, ale máme spolu pár spoločných predmetov. V škole si zakaždým sadá pri mňa a rozpráva sa najmä so mnou, i keď on narozdiel odo mňa pozná už takmer všetkých ostatných ľudí z odboru, ja som tam jediná slovenka. Stále sa na mňa usmieva a často ho prichytím, ako sa na mňa uprene pozerá a dokonca ani neuhne pohľadom. Deje sa to hlavne vtedy, keď sme s viacerými ľuďmi niekde v podniku. Často sa ma akože nenápadne dotkne, drgne do mňa kolenom, keď sedíme vedla seba. Keď ideme viacerí niekde po ulici, ja idem väčšinou sama, (som taký samotársky typ pomerne), a po chvílke je vždy pri mne a ide vedľa mňa. Vždy sa ma pýta na môj víkend, že čo budem robiť a podobne, a keďže máme spolu robiť jeden projekt, sám sa mi ponúkol či nechcem aj jeho číslo a mail. Nikdy sme však zatial neboli spolu niekde sami, bez partie ostatných ludí. Nikdy ma nikam nepozval. Ja už som si pár krát naplánovala, že ho pozvem aspoň na pivo alebo niečo, nech si pokecáme medzi štyrmi očami. Nikdy mi to však nevyšlo, po škole väčšinou valí domov lebo má nejaké povinnosti, alebo niekam ide. Možno by to odo mňa bolo vtieravé. Možno má aj priateľku, ale vôbec o nej nehovorí. Prečo teda robí to, čo robí? Nechcem si nič namýšlať, môže si zo mňa robiť srandu a zabávať sa na tom celom? Alebo ak to má byť o niečom inom, prečo sa ma neskúsi spýtať, či spolu niekam nepôjdeme? Vôbec tomu nerozumiem.

noro2
31. okt 2016

@agnostika Ahoj...možno je hamblivy....a čaká na tvoj prvý krok.podstatne je ako to vnímaš ty...ak ta to neobtazuje....a nie je ti to nepríjemné tak je to ok...pokiaľ si sa do neho nezalubila a ak by si aj robil srandu,čo nechápem prečo by to robil,tak nemáš čo stratiť....ja by som vytiahol do útoku a počas školy sa s ním dohodol na pive aby ti nemohol utiecť....

tyelde
31. okt 2016

A možno sa proste chce priateliť, nemusí za tým byť nič viac...ja sa tiež väčšinou bavím len s jedným"dvoma ľuďmi a nesledujem tým nič viac...a pozvi ho, prečo nie, uvidíš ako sa bude správať vo dvojici...

libawet
31. okt 2016

@agnostika tiež si myslím, že čaká na Tvoj podnet, a skúša Ťa alebo si Ťa aj testuje ako sa v ktorej situácii zachováš. Normálne sa ho na to opýtaj a uvidíš.

stardust
31. okt 2016

ked chlap nieco chce, zoberie si to a necaka, kym sa zena vykokce...nic viac za tym nehladaj (aj ked kto vie, co bude niekedy v buducnosti, ze?).

vroni
31. okt 2016

@agnostika, si si ista, ze nema 12? To by tak zodpovedalo stylu "balenia". U dospeleho muza by som povedala, ze si mu sympaticka - a dost. Prvy sa ti prihovoril, s tou jeho hanblivostou to take zle nebude, mne z toho vychadza, ze "fajn baba" ale nie "to by bola frajerka"

lintu
31. okt 2016

niektorí ľudia sú bezprostední, v pohode, nemajú sa problém druhému prihovoriť alebo sa ho dotknúť a i napriek tomu svojím správaním nič viac nesledujú.... proste si asi chalanovi sadla z toho ľudského hľadiska... ako kamoška... ak sa ti páči a chcela by si od neho viac, pokojne ho vytiahni niekam von... nezáväzne...dozvieš sa o ňom viacej a uvidíš ako vám to pôjde... ak nie na pivo, zavolaj ho trebárs na prehliadku mesta.... si tam nová, on podľa tvojho opisu domáci, tak by ti to tam mohol trochu poukazovať.... už len samotná reakcia na takéto pozvanie ti môže veľa napovedať.... hlavne si dopredu nenamýšľaj viac ako je potrebné, neupodozrievaj ho bez dôkazov zo zlého a nevyhodnocuj, čo si asi myslí, keď vlastne ani nevieš čo si naozaj myslí 😀

katarinamarkova
31. okt 2016

@agnostika mne to celé príde ako príbeh o 12-15 ročných deťoch......
🙂 tak strašne moc mi to vrátilo spomienky z cca 8-9ročník ZŠ.....kto koho balí ako balí, balí? nebalí? je do neho? nie je do neho? pozerá a ani neuhne pohľadom......
buď si sa ty myslením zasekla niekde v tomto veku, možno aj preto sa s tebou nikto na začiatku nebavil....alebo je to fakt celé o základnej škole......
ak to je reálne takto - tak prepáč, nechcem sa ťa dotknúť, ale snáď niekto inteligentný študujúci na VŠ prakticky dospelý ak sa nechce v živote totálne stratiť musí začať s ľudmi aj komunikovať.