Rešpektovali by ste dcéru?

25. nov 2022

Baby , v podstate už viem aj čo a ako spravím , a ja som sa rozhodla ju rešpektovať, ale páči sa mi rozdielnosť pováh , takže prečítam aj vaše názory ..
Bude mať oslavu dcéra , a má strach ,že keď prídu iné detičky(oprávnené)z rodiny , tak jej donicia hračky,tak sa rozhodla že si niektoré schová.. samozrejme , že v izbe hračky zostanú , ale niektoré si chce proste schovať ,aby sa s nimi nik nehral..
Trošku mám problém s tým , že tie deti vedia, že v tej izbe ,tie hračky boli , že čo im povedať ,keď sa budú na to pýtať ..
Bola som naučená ,že sa treba zo všetkým podelit , ale zas prečo nie, je to jej majetok , keď to takto chce a má mať strach počas oslavy ,že jej niečo rozbijú ,alebo pokazia ,tak nech si to vyrieši aj takto ..je prváčka na základnej ..

estrella5
25. nov 2022

A ja si nemyslím, že sa treba so všetkým podeliť... Ani my dospelí nepožičiavame hocičo hocikomu... Rešpektovala by som prianie dcéry.

autor
25. nov 2022

@estrella5 veď áno , ja som bola naučená inak ,ale myslím si tiez ,že to je tak ako ty píšeš, ja som jej to dovolila

monillia
25. nov 2022

Súhlasím s dcérou, schovala by som keď su pre ňu tie veci vzácne a prídu deti čo ich môžu poškodiť

kayyaa
25. nov 2022

Samozrejme, ze by som respektovala. Ved aj k tebe ked pride navsteva, nechyta a nehra sa s tvojimi vecami - knihami, kozmetikou ci dekoraciami apod😀.Nech si dcerka pekne strazi to svoje😊.

1234321
25. nov 2022

Múdru dcérku máš 🙂 jasne, hračky nech schová ktoré chce a ešte ju pochvál, že tak múdro rozmýšľa. 👍 a čo sa týka iných hračiek, tak si myslím, že deti nebudú pýtať.

pribinak
25. nov 2022

Áno respektuj ju. Každé dieťa má inú hranicu zoho čo je ochotne požičiavať a čo nie

Ani ty nepoziciavas všetko, požičala by si len tak niekomu auto či počítať? No asi nie.

evica17
25. nov 2022

Keď sa budú náhodou pýtať,povieš že je to odložené,a nech sa hrajú s tým čo je a nič viac k tomu nevrav.

amonet
25. nov 2022

a co im povedat? pravdu, neviete si vazit hracky a hocico znicite tak si to dcera odlozila a vybrala hry na oslavu

simca06022011
25. nov 2022

Zlatá, ak si to tak želá nech si to odloží. Sú to jej veci. Čo ťa po iných ☺️

maggie1978
25. nov 2022

Rešpektovala by som dcéru. Aj moja bola dosť haklivá na svoje hračky, a mala kamošku ktorá keď k nám prišla, tak jej ich hádzala kade tade, aj drahé elektronické a moja malá potom plakala. Aj sa prestali kamarátiť.Tiež by som odložila , neriešila by som čo si myslia .

hilda08
25. nov 2022

Ano, rešpektovala by som…moj si vzdy najobľúbenejšie autá (dve-tri) skryje pod moj paplon ked ma prist detska návšteva…sme dohodnutí, ze tie si skryje ale s ostatnými sa bez problému podelí, a to vzdy aj splní…začali sme to takto praktizovať, ked na oslavu prišli kamošky s detmi a deti sa hned hodili na jeho najobľúbenejšie auto tak bol hurhaj..takto su vsetci spkokojni

nikpa
25. nov 2022

Nie si povinná dať niekomu zničiť hračky. Keď sa budú pýtať, neviem kde su, kde len môžu byť? 🤷 😄 Nerob si z toho hlavu, deti si možno ani nespomenú

nely1704
25. nov 2022

No povedala by som, ze hračky ostali u babky !
A nie, nemusí sa ona ani Ty so všetkým deliť. Ja som hakliva na svoje veci pretože si ich vážim a obmedzujem návštevy kedy viem, že dôjde k poškodeniu môjho majetku. Dcéra sa rozhodla skvelo a Ty tiež 🙂

may555
25. nov 2022

A by som cenne alebo krehke hracky schovala hned ako prva😂😂😂 ved vela deti pohromade, to zvycajne vyzera ako divoka niciva zivelna pohroma😂😂 a povedzme si uprimne, nie vsetky deti su v dnesnej dobe vedene vazit si hracky..tie svoje, a nie to este cudzie... schovat vsetko co uzna/uznate za vhodne..a ked sa decka budu pytat kde su tie hracky, tak co ich do toho, su to len deti, povedz odlozene su aby sa neznicili, bodka..a to teda svoje deti vyslovene vediem k tomu aby sa vedeli podelit, ale ak by mi cudzie deti mali nicit majetok (a veru hracky tiez nie su zadarmo) tak odtial potial.. drzim palce na uspesne prezitie oslavy😁

autor
25. nov 2022

@may555 ďakujem ,no veru mám strach z toho

thereisabear
25. nov 2022

Ja sama schovávam určité hračky pred niektorými návštevami, kde viem, že to môže skončiť všelijako. Hrať sa aj tak majú s čím a nedôjde k škodám.

loginexistuje
25. nov 2022

jasne ze respektuj dceru a nielen to proste sa za nu postav a ked tie deti pridu a zacnu jej nicit veci tak to proste zastav a hotovo ak sa nevedia chovat detsku zamknem alebo ukoncim navstevu
proste cele to je take ze v prvom rade by som si obranila dceru a mohli by to byt kohokolvek deti

lessiie
25. nov 2022

Respektuj dcéru...múdro rozmýšľa...

zobaka
25. nov 2022

jasne, ze hej, su to jej hracky, preco by si ich mala nechat dobrovolne pokazit, nech sa hraju s tym, co bude k dispozicii

spadnutaslivka
25. nov 2022

keď sa iné deti budú pýtať, kde je niektorá konkrétna hračka, odpovedala by som, že v izbe je dosť hračiek na hranie, že určite si niektorú z nich vyberie. Nemusíš vysvetľovať kde sú alebo prečo.

sense
25. nov 2022

Rešpektu dcéru, a ako reagovať ak sa budú iné deti pýtať? Ak sa spýtaj jej môže povedať ze si ich odložila a ak sa spýtaj teba tak majú dosť iných hracie tie si dcéra odložila aby sa nezničili.
Aj ja som bola tak určená ze veci si treba deliť ale úprimne, ty tiež všetko poziscias alebo das k dispozícii? Ja veru nie, sú veci ktoré ochotne rada požičiam alebo aj darujem a sú veci kt sú len moje. A rovnako tak vediem aj dcéru jej veci sú jej, ak chce môže poziaciat ak nie nemusí a rovnako sama môže rozhodnúť čo pozícia a co nie. Ale vie aj to ze aj druhý môžu odmietnuť jej niečo poziciat a je to normálne.

leskovael
25. nov 2022

Schovala by som ich, sú to jej hračky, je ochotná sa s niektorými podeliť aby sa hrali a iné nechce požičať, podla mňa je to úplne v poriadku, má ich rada, váži si ich, viac pre ňu znamenajú, tak nech si ich schová.
V prípade otázok by som odpovedala že sú odložené a v izbe je dosť hračiek na hranie s ktorými sa môžu hrať, nech sa hrajú s tými.

autor
25. nov 2022

Ja som musela požičiavať všetko ,proste som tak bola vedená , a nie nepacilo sa mi ,keď mi niekto niečo zničil , aj doteraz si pamätám že som sa hrala s detskou postieľku ,pre bábiky a mama mi ju vytrhla z ruky a vyhodila do koša, neviem či ju pred tým aj nezlomila , zato ja to nejak rešpektujem ,že je citlivá na to a mojej mame sa nepáči ,že prečo by moja malá mala niečo pred ostatnými schovávať

katuskamala1
25. nov 2022

Rovnako ako u nas ked bol mladsi. A normalne si vzal tie hracky a schoval ku mne do satnika. Deti ich aj nasli, ale ja som prisla a vravela, ze hraciek ma v izbe dost, tieto boli drahe a treba na ne davat veľký pozor, tak sa navstevy s nimi nehraju.

mon895
25. nov 2022

My to robime cielene aby neboli hadky vzdy predtym ako pride navsteva si schova co pozicat nechce. Aj sa stalo ze deti schovanu hracku pytali ale maly im sam povedal ze to je schovane lebo je to oblubene. Robia to tak aj ostatne deti v nasom okoli takze s tym nemaju problem

gab
25. nov 2022

samozrejme , môj syn si tiez poodklada hracky a hraju sa len s tymi, ktore su "von".

Na margo toho, ze deti vedia o schovanych hrackach by som povedala, ze si niektore odlozila, aby mali viac miesta na hranie a tie odlozene nebudu zavadzat.

A nemyslim si, zeby sme sa mali so vsetkym delit, uz chcem vidiet ako chlapi len tak pozicaju svoje auto niekomu len tak.
Ja tiez nepoziciavam ani knihy, ani peniaze... 😂

may555
25. nov 2022

A preco? Ja som tiez ako dieta bola vychovavana delit sa a pod. Deti vediem rovnako k tymto a podobnym principom..ale toto je trochu ina situacia..prilis vela deti, prilis vela chaosu, moze sa hocico rozbit, poskodit velmi lahko...prave by som bola hrda na dceru, ze rozmysla dopredu a zodpovedne, uvedomuje si, ze sa mozu jej cenne veci poskodit, a hoci aj nie umyselne, ale stat sa moze a potom by ju to isto mrzelo a bola by z toho smutna..lepsie je tomu predchadzat😉 urcite tam bude aj dost inych hraciek na hranie...a ked uz..ved maju prist kvoli nej, oslavenkyni, nie kvoli jej hrackam...osobne, ak by som organizovala oslavu svojej dcere a niektore z deti by tam prislo len kvoli jej "specialnym" hrackam, no nabuduce uz by na zozname pozvanych neboli😉 a bez vycitiek...

gypsomilka
25. nov 2022

Ja som uprimna. Cize ak by sa deti na hracky pytali povedala by som ze hracky sa schovali lebo sa dcera boji ze by sa jej ponicili a to nechce. Ja kolko krat ked niekto u nas je a hraju sa s niecim a vidim ze sa nespravaju k tomu ako maju tak dana vec sa zabavuje odkladam prec. Proste ja tiez nepoziciam vsetko ani svojim detom ani muzovi ani nikomu.

kukulda1234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simona139469
25. nov 2022

Aj my sme schovávali hračky keď som bola mala, take na ktoré som bola háklivá ( a že ich teda bolo 😂😂😂) lebo sa párkrát stalo, že ich niekto vzal do rúk a už mal koník ošúchané nohy, bábika zlomené krídlo alebo nohu a keď som ešte ja k tomu videla ako s tým búchaju 🤯 si pamätám ako som rýchlo presvedčila rodičov.
Takze áno, ak dcéra chce, určite hračky schovajte a povedzte že ich máte niekde vysoko v skriniach alebo že sú len odložené alebo niekde mimo domu 😜 peknú oslavu