Reakcia kolegovej manželky

25. sep 2022

Ahojte... Baby, dnes prišiel partner hrozne rozčarovaný. Skúsim popísať našu situáciu. Som na PN, rizikové tehotenstvo. Partner pracuje v štátnej správe, denné, nočné, víkendy, sviatky. Deň pôrodu sa blíži, podľa jeho zmien by mal byť v práci. Preto sa dohodol s jeho kolegom, veľmi dobrým kamošom, sú ako bratia, že keby náhodou pracuje (kolega ma vtedy dlhšie voľno) tak by ma zaviezol do pôrodnice. Kolega súhlasil, bývame relatívne blízko seba. Dokonca sa zasmial, či sa môže ohlásiť ako otec dieťaťa (😂) Ja sa sama odviezť neviem, máme len jedno auto ktoré bude mať partner v práci. Všetko bolo dohodnuté, naozaj by to bolo iba krajné riešenie keby nebol partner doma. Až prišiel po pár dňoch kolega, že jeho žena s tým nesúhlasí. Že ho to mrzí, ale proste sa jej nepáči že by mal ísť mňa zaviezť do pôrodnice, nech si to zariadime inak, nech idem taxíkom a hotovo. Bol z toho smutný, nechápal čo sa jej porobilo, že nikdy nerobila nejaké scény a zrazu jej takto preplo. Že ju tiež nikto nevozil a musela sa postarať sama a prežila to, či je princezná rozmaznaná. Akože fajn, keď ide o to, pôjdem taxíkom mne to nevadí, len ma fakt zaskočila tá reakcia a že som princezná. Nechcem aby kvôli takejto hovadine bolo medzi nimi peklo, aj keď teda partner nadávkami na jej osobu nešetril a musela som ho krotiť, že veď takto nadávať nemusí ale zaujímalo by ma, či fakt sme my divní keď nám to príde divné, alebo súhlasíte s pani manželkou?

ropucha6
25. sep 2022

Naco to riesis, ona je aka je, jej manzel je podpapucnik a ty sa proste zariadis inak.

janetinka27
25. sep 2022

ona ma na to svoj dovod. mozno je na svojho muza nahnevana, ze ju vtedy neodviezol do porodnice. mozno maju svoje manzelske problemy. neries, je to ich sukromie, ktore ta trapit nemusi a tu ich nikto nepozna. netreba prepierat cudzich ludi v diskusii, ked odvoz hladas ty. najdite iny odvoz.

veronikaszabova
25. sep 2022

Je to ich rozhodnutie, neries. Zariad sa inak

lujza123
25. sep 2022

Tak je to žiarlivá trúbka.

kleopatra114
25. sep 2022

Popravde , ani ja by som asi nebola nadšená Píšeš, že bude mat vtedy dlhšie voľno- to si nemôžu naplánovať ani výlet, dovolenku, nič, lebo čo keby si náhodou vtedy porodila. Nevies , čo je v tom a tvoj muž už vôbec nemá čo na druhých nadávať . Ina vec je , keby si bola kamoska aj s tou ženou ( keď píšeš, že sú sú blízki ako bratia ) , vtedy by som s tebou sla do pôrodnice aj ja .

ckocka
25. sep 2022

Nepríjemné je že už vám to raz slúbil, ale byť strašne rozčarovaný ak o niečo požiadam a odmietnu ma je trocha detinské. Láskavosti sa nedajú vynútiť.

autor
25. sep 2022

@janetinka27 podľa toho čo hovoril kolega, tak on vtedy nemohol lebo pracoval. Partnera to mrzí kvôli tomu, že keď potreboval kolega pomôcť na stavbe nosiť materiál, lopatovat atď, tak to jej nesmrdelo, vtedy mu sama volala či by nemohol prísť pomôcť a môj vtedy utekal aj po nočnej, nevyspaty lebo však kamaráti...

lindous
25. sep 2022

Nevidíme do ich domácnosti...je možné, že ju štve, že ona sa musela postarať sama ...a možno sa stále musí starať sama a keď je zrazu ochotný "skákať" pre kamarátovu manželku, tak jej to nepadlo dobre... samozrejme sú to iba domienky, ale možno iný pohľad, v ktorom to nie je neempatická neochotná ťapa... nech je tak či tak, neriešila by som to, zariadila by som sa proste po svojom a určite by som na nich teraz kvôli tomu nenadávala...

gabika0825
25. sep 2022

Tak záleží aj či ste aj s tou jeho manželkou nejaký blízky kamaráti. Ak je to iba jeho kolega s prace a kamarát tvojho muža a tá jeho manželka nepozná ani tvojho muža a ani teba, alebo pozná vás len z rozprávania alebo z videnia, tak sa jej nečudujem, no ja na jej mieste by som skôr bola v rozpakoch z toho, že prečo má môj muž voziť pre mna cudziu ženu do pôrodnice. To, ze či on viezol ju keď rodila, nevieme, možno aj to ju rozčúlilo, ak ju vtedy neviezol. Ale ako hovorím ja by som sa pozastavila skôr nad tou vecou. A ja si myslím ze keby si rodila, tak určite sa vie tvoj muž v práci dohodnut s niekym iným a keď tak si vymeniť smenu, ak by to už bolo očakávané. Alebo sa dohodnut so šéfom, no je skratka veľa možnosti. Neviem naco to riešiš.

gabika0825
25. sep 2022

A ešte má napadlo.. niekto z rodiny ? Alebo nejaký tvoji kamaráti? Niekto si nevie spraviť čas a keď tak ti urobiť odvoz? To vas napadla len táto možnosť? Či to bola posledná možnosť?

janage
25. sep 2022

Ja len poznámočku. Radšej si ty zavolaj sanitku. Keby sa niečo zvrtlo lepšie ti pomôžu ako taxikár😉

lienka.7
25. sep 2022

Poziadaj kamošku, pripadne aj suseda 🙃 moj takto viezol do pôrodnice susedu, taxík ze tehotnú nevezme a na sanitku čakať nechcela... normalne dosla zazvonit 🙃 ani ma nenapadlo povedať ze nie... a to pritom sme boli novi v bytovke, nikoho sme nepoznali. co je na tom pomoct človeku v nudzi? Ešte k tomu ked je to kamarát?

ropucha6
25. sep 2022

@lienka.7 tak ale jeho zene to zjavne vadi, tak naco sa rypat, ze preco?

janetinka27
25. sep 2022

nevidis do ich manzelstva. zrejme tam momentalne inu zenu netreba. neber to osobne, jednoducho je to ich vec.

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
liv1
25. sep 2022

Je v poriadku ak niekto nieco odmietne. Nevidis do ich domacnosti. Co nie je v poriadku nazyvat ta rozmaznanou princeznou 🙄. To si mohla odpustit. Ak niekto nazve tehotnu zenu rozmaznanou, pretoze riesi bezpecny odvoz do nemocnice, tak to sa mi ok nezda. A uz by som muza pomahat k nim nepustila. Oni nech su kamosi, nech si v praci pomahaju, ale pre nu by som ani prstom nepohla

autor
25. sep 2022

@kleopatra114 ja som chcela sa s ňou zoznámiť, veď partner tam chodil pomáhať, viem že má dieťa, toto bude naše prvé. Tak som si myslela, že by sme mohli jedna druhej pomôcť keby bolo treba postrážiť malých a tak. Keď som navrhla nejaké spoločné stretnutie, nech prídu k nám posedieť, prišiel sám kolega že žena ostala doma lebo .... A to sa stalo x-krát. Keď mal ísť on k nim, tak mi ukázal partner správu od jeho ženy, že čakáme ťa vtedy a vtedy, ani slovo o mne. Keď jej povedal, že príde aj so mnou tak že sú pozvaní iba najbližší a nebudem nikoho poznať ... Vtedy nešiel nikam ani partner, že bezo mňa nejde.

ckocka
25. sep 2022

No a tak čomu sa čuduješ?

adamar
25. sep 2022

Tak mna viezol do porodnice kamarat, muz bol doma s prvorodenym a cakal moju mamu, kamarat aj cakal ci naozaj rodim🙂 Ani ma nenapadlo, ze by toto niekomu vadilo

gabika0825
25. sep 2022

@autor, asi nemá záujem sa s tebou zoznámiť, v tom prípade po týchto skúsenostiach s ňou to nerieš, neber si osobne jej slova, je to človek ktorého nepoznáš a nemôžeš vedieť aká je, čo je zac. A nevidíš do ich vzťahu, nevieš ako to majú. Nehala by som to tak, ďalej neriesila a nerobila si z Toho ťažkú hlavu

matullienka
25. sep 2022

@adamar veru mne by to tiež nebolo divne, ved priatelia si majú pomáhať. Mne sa veru susedia sami ponúkli, ze keby som začala rodiť a muž nie je doma lebo chodil na tyzdnovky tak nech volám, ešte aj staršiu by mi postrazili.

kleopatra114
25. sep 2022

Tak evidentne vidis , že je to nejaká hlúpa a sebecka tapa, tak ju nerieš a poobzeraj sa po inej alternatíve a keď bude nabudúce volať muzovi, nech im príde pomôcť , tak nech ju muž hneď pošle do kelu.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
liv1
25. sep 2022

Po tvojich spravach vidno ze ma s tebou ona nejaky problem. Asi na teba ziarli alebo 🤷‍♀️. Paci sa mi, ze tam muz bez teba nesiel. Jasne dal najavo ako sa veci maju a takto by to malo byt vzdy.

@matullienka super susedia. To cloveku tak dobre padne

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matullienka
25. sep 2022

@liv1 veru áno hlavne keď som bývala sama so 7 ročnou dcérou, naozaj som bola s pokojnejšia, keď som vedela, ze keby niečo mam sa na koho obrátiť. Takýto prístup, ze manželke to vadí je pre mňa divný. Sama si neviem predstaviť, ze by mi malo vadiť keby mal môj muž viesť tehotnú rodiacu ženu do pôrodnice.

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
25. sep 2022

@liv1 nemá prečo žiarliť, svojho partnera mám, kolegu beriem ako každého iného kamaráta netravime spolu čas osamote, vždy keď tu je tak tu je aj partner takže fakt netuším na čo by mohla žiarliť. Nešiel, aj sa ho potom kolega pýtal že prečo, že žena sa sťažovala že iba on tam chýbal a neviem aké kecy... Asi najbližšie keď mu bude volať ona, zdvihnem telefón ja.

@kleopatra114 nechcem zase aby sa kvôli takejto hlúposti rozhadali a robili si naschvály, kolega tiež za to nemôže. Tiež chce mať asi doma pokoj 😅 ale asi si najbližšie neodpustím poznámku či princezná nezvládne odniesť vrecko cementu. 😂
@bilberryday no, službu si môže vymeniť tak na jeden deň, viac nie. U nich v práci to funguje trochu inak, hlavne čo som pochopila tak teraz sú kolegovia dosť na očr alebo PN-ke tak je problém s tým, že nemá kto robiť.
@gabika0825 môj brat pracuje momentálne v zahraničí, rodičia auto nemajú... Čo mám ja kamošky tak väčšinou žijú v meste ktoré je dosť ďaleko , my bývame na dedine. Toto bola fakt posledná možnosť.

tykat
25. sep 2022

A mozno si to kamarat premyslel a zistil ze slubil unahlene, tak sa vyhovoril na zenu (kedze sa s nou nepoznas tak si to ani neoveris), ona mozno ani netusi co vsetko jej vlozil do ust ...
Sa cudujem ze ste ho vobec oslovili ked oni tak dlho nemaju zaujem sa s vami spoznat ako s parom.

matullienka
25. sep 2022

@dominika1988 podľa mňa aj ten chlap je divný keď má ženu kravu jedna vec a druhá, ze ešte poviem kolegovi, ze vieš moja žena povedala na tu tvoju (aj keď ju vôbec nepozná) ze je to rozmaznaná princezná. Keď to aj povedala tak on mohol držať pred kolegom hubu aby nebol aj on za debila a podpapucnika