Psychická šikana na škole

hana03020302
23. máj 2018

Ahojte moja dcéra je siedmačka a dozvedela som sa veľmi zdrvujúcu správu moje dieťa je psychicky šikanované. A vraj to trvá už 2 roky a stále sa to zhoršuje. Ukazovala mi aj správy kde bolo asi 10 detí DOSŤ agresívne a to ani nechcem vedieť ake su v škole. Vraj ju iba urážajú ohovárajú smejú sa na nej a tak. Hneď som to so školou riešila ale nič nepomáha. Je podla vás dobre zmeniť školu? Zhoršil sa aj jej prospech. Ona je také tiché dievča v škole a NIKDY nemala problém so známkami

wieruska1
23. máj 2018

Ja by som skolu zmenila. 2 roky je dlha doba a dost neskoro na riesenie

dominika6
23. máj 2018

@hana03020302 niektoré dnešné deti sú s prepáčením ,,malí zmrdi,,a je jedno či dievčatá,alebo chlapci..
svoje dieťa môžeš vychovávať ako najlepšie vieš,môžeš mu vštepovať čo je správne a čo nie,aby bolo nekonfliktné,tolerantné,kamarátske...
a samozrejme v každej triede sa nájdu individua,čo im nieje nič dobré..vadí im ako sa druhé dieťa oblieka,porovnávajú si mobily,aký má ,,hendikep,,alebo či je obľúbené,či utiahnuté..
čudujem sa,že to trvá 2r čo je veľmi dlhá dlhá doba na to že si si to všimla až teraz,..

čo odporúčam je,zájsť do školy,odchytiť si dotyčné deti ktoré prekročili hranice,vziať ich bokom a oznámiť im,že následky budeš riešiť s ich rodičmi..čo samozrejme aj urob..hoci ich poznať nemusíš..

mechurik
23. máj 2018

@hana03020302 zmen skolu.ihned.

hana03020302
autor
23. máj 2018

Ano ja viem 2r je veľa ale 100% by ste si to ani vy nemvšimli. Vôbec sa nesprávala nejak inak až teraz. Nič mi nepovedala a správala sa úplne ako vždy.

renulka111
23. máj 2018

Riesila som sikanu v skole. Riesila som s triednou riesila s riaditelkou. Nepomohlo nic len preklad na inu skolu. Stacilo totiz ze rodicia dotycnych deti boli veeelmi dobre situovani a vsetkym sa hned oci zatvarali. Dokonca mi bolo oznamene ze syn si za to moze sam a dnes je normalne ze deti si navzajom hresia. Po tychto informaciach som to ihned riesili prekladom. Tiez sa to vlieklo roky nakolko syn sa tvaril ze je vsetko vporiadku a zatlkal aby sa nic neriesilo. Luto mi je len to ze som ho mala prelozit uz vtedy daaavno. Teraz je spokojny ma kamaratov. Skratka je spokojny

zloba666
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
titla
23. máj 2018

Ja som si takúto šikanu za ZŚ prežila pred 20 rokmi. Rodičia sa to aj snažili riešiť, najskôr s triednou učiteľkou, potom aj nejakým rozumným rozhovorom s dotyčnými deťmi, ale v konečnom dôsledku to situáciu iba zhoršilo. Tiež sa to vlieklo asi 2 roky. Ja som školu nezmenila. Ja som vtedy nechcela, nevedela som si to predstaviť, teraz by som sa rozhodla inak. I keď sa moji spolužiaci ku koncu ZŠ znormalizovali, prechod na strednú bol pre mňa neskutočná úľava. A až spätne som si uvedomila, aké následky to vo mne zanechalo a koľko mi trvalo ich prekonať. Moji bývalí spolužiaci nevedia dnes povedať čo ich k takémuto správaniu viedlo (nevedeli to povedať ani vtedy) a sú prekvapení prečo nemám záujem udržiavať s nimi kontakt...

majkamarek123
23. máj 2018

To isté mam ja ale v 5 ročníku na strednej.. prospech a dochádzka zhoršené len a len kvôli tomu.. keď som si pomysleli že mam ísť do školy tak som hľadala všelijaké iné riešenia.. nie som ani tichá nenadavam... ale mam takých spolužiakov akých mam.. maturujem síce až v septembri (kvôli zlej dochadzke) ale pevne verím že zmaturujem a zabudne na všetko a všetkých... posmechy a nadávky boli na dennom poriadku.. bonzovanie keď som opisovala taktiež.. keď to mama riešila moja triedna to prekrutila ešte tak ze sme s toho vysli zle a ze vraj sa mama bola vyplácať.. riešila to aj zo zástupcom myslíte že sa niečo zmenilo? Nie.. tam ty hlupáci si veselo prechádzali s ročníka do ročníka.. a to len preto ze ich mamičky si vypalovali zobaky a pusinkovali sa na každom stretnutí a o telefonátoch ani nehovorím ako najväčšie kamarátky..

majkamarek123
23. máj 2018

A zabudla som dodať trvá to 2 rok odkedy prišlo jedno mestské dievča k nám do triedy a ta si pýtala pozornosť... 25.5 mam ukončenie štúdia a dúfam ze tie svine už neuvidím.. vedela bz som vám veľa rozprávať o tom čo mi robili.. plus zhrozený môj zdravotný stav, odôvodnenie lekarov- STRES brala som tabletky na nervy a žalúdok..

lintu
23. máj 2018

čo tak ju naučiť najskôr skúsiť sa brániť proti takémuto správaniu a utekať až keď zlyhajú všetky iné dostupné možnosti? s takýmito ľuďmi sa totiž môže stretnúť všade... musí sa naučiť nevystupovať ako obeť, nebáť sa ich, neukazovať, že ju ich reči dokážu rozhádzať.... po svete sa pohybujú rôzni čudáci, aj samotári, do ktorých nikto nerýpe... ich reakcie totiž provokatérovi neprinášajú potrebné emócie

tinaa64
23. máj 2018

Jeziso kriste..tp je strasneeee.. S tymi detmi so to vynav raz a navzdy a urcite zmen skolu..do ledy ju bidi takto sikpnovat?a maju na to nejaky dovod?je nieco co im na nej "vadi"?podla mna toe deti kt.sikanuju sami maju nejaky komplex a potrebuju zvysit svoje sebavedomie takymto dost nestastnym sposobom...vobec so tie decka neuvedomuju co mozu sposobir svojim spravanim...tak ma napadlo...trestne oznamenie by sa nedalo podat..ak ano ja by som to urcite urobila..aspon by sa tí malí zmrdi kus vystrasili a mozno by bol pokoj..a ak sa to neda tak sa aspon povyhrazat....ak mas toe spravy treba to vytlacit a vyriesit to..tvoja dcera nemoze takto trpiet len preto ze niektore decka nemaju zdrave sebavedomie ...ja by som take deti asi bila ...do jedneho .alebo nech skusi tvoja dcera robit im presne to co robia jej...mozno sa uvedomia ze takymto spravanim ublizuju

kingstonka
23. máj 2018

Spravy by som urcite ukazala rodicom tych deti a skolu by som bez vahania.zmenila.

pininka
23. máj 2018

@titla ja som zazila presne to iste a dnes ked o tom hovorim na stretku tak sa na mna dievcata pozeraju akoby sme nechodili do jednej triedy. Oni zabudli, ja nie. A este si nas aj so sestrou dobte aj ucitelky oskusali, lebo nemohli zniest ze sme mali rodinu v nemecku a nosili sme zahranicne veci. Jedna ucitelka sa doslova priznala, ze nam strasne zavidela a liezli sme jej na nervy. Smutne, ale ako pises,clovek si to vezie aj dalej. Napriek tomu ze na strednej aj na vyske som mala kopec kamaratov, stale som bola v strehu a to sebavedomie je dodnes na bode mrazu.

lenkamesarosova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bluka2
23. máj 2018

@lintu ako sa toto dá naučiť dieťa?

kucikuc
23. máj 2018

Mojho syna tiež šikanovali, zhoršil sa mu prospech a nechcel chodit vobec vonku. Zachytila som to hnet na začiatku, odchytla som tych chlapcov pekne som im vynadala a potom som to riešila ešte v škole všetko dobre dopadlo 🙂

butterfly333
23. máj 2018

@hana03020302 presne toto zažívame doma s dcérou. A odporom chodí do školy chceli sme ju do inej zahlasit no tam neberú len podľa ulíc je to v druhom meste. Tak neviem čo robiť boli ma keď vidím ako sa trápi.

annamari4
23. máj 2018

@hana03020302 určite zmenit,v Anglicku bol tiež prípad že dievča sa stále sťažovalo že ju šikanujú a rodičia ju stále posielali do školy a skočila pod vlak😔 a ešte keď je viac detí a trvá to už roky.

hana03020302
autor
23. máj 2018

@butterfly333 Odporúčam ísť ku psychológovi ktorý zváži či je fakt nutné ísť na inú školu vaša dcéra tam pôjde asi 4 krát a vy asi 2 krát a potom by vám mala dať písomnú žiadosť o preloženie na inu skolu 🙂

hana03020302
autor
23. máj 2018

@annamari4 Presne toho sa bojím že si niečo urobí no myslím že od toho ďaleko nemá :(

annamari4
23. máj 2018

@hana03020302 treba to teda rozlúsknuť,aby sa ozaj nič nestalo,do prázdnin ju nechať na maródke aspoň alebo čo 🤔 čo najviac a prípadne od septembra ju dať preč, alebo najlepšie hneď😔

kahanikova
23. máj 2018

Ja nechcem byť nejako násilná ale po jednom by som si tie decká chytala a prepleskla ich.. tak to urobil aj jeden známy(30r.) keď mu šikanovali švagra(13r.) A odtvedy mal malý pokoj .. ale v každom prípade zmeniť školu 🙂

petrofka
23. máj 2018

Je to tazka situacia. Ja by som to este skusila riesit na konkretnej skole. Preklad na inu skolu ma byt tym poslednym. Pretoze je to len utek a zanechava to v dietati pocit, ze zije vo svete bez spravodlivosti a je bezmocne. Dupala by som na riaditela, aby zabezpecil nejaky program proti sikane alebo na utuzenie kolektivu z CPPPaP alebo od mestskych policajtov, takisto IPCKO.SK robia zaujimave akcie na skolach. Na skole musia mat preventistu, ktory to musi riesit, vychovneho poradcu. Existuje kopec úžasných skupinovych hier, ktore by mohli pomôcť v ramci aj triednickych hodin. Dup na riaditela a chodievaj tam casto. Ak nebude pomoci pohroz sa stazovanim u zriadovatela (t j. mesto) a inspekciou. Ver mi, ze nebude mu to jedno. Bojuj za svoje dieta, aby aj ono videlo, ze nie vzdy to najrychlejsie riesenie je tym jedinym.

kahanikova
23. máj 2018

@petrofka toto znie krásne ale 90% žiakov a najmä tých ktorí šikanujú si takýto program poriadne ani nevšimnú.. len budú akceptovať a tešiť sa z toho že majú "voľnú hodinu" ..

hana03020302
autor
23. máj 2018

@petrofka cpppap uz na škole bolo min. 3 krat a presne má @kahanikova pravdu iba sa tešia že majú volnú hodinu

dadica
23. máj 2018

@hana03020302 Je to aj o škole, ako to má škola nastavené. Či majú deti dôveru k učiteľom, či si učitelia deti všímajú aj mimo hodín, či po odhalení šikany škola hneď prísne zakročí. Osobne si myslím, že menšie školy sú na tom lepšie. Ako to myslíš, že v škole si to riešila a nepomáha?

petrofka
23. máj 2018

@hana03020302 tak potmt junpreloz a necakaj na rady, ked kazda ina rada ti je za zbytocnu

janulka2811
23. máj 2018

@hana03020302 keby moja dcérka bola v takom stave,že nemá daleko si ublížiť,v momente ani neváham idem za jej ,,spolužiackami,, a každej jednej papulu by som vymlela osobne až by domov prišli fialové a popri tom ešte aj rodičia by schytali nejednu cez hubu !!!
Bolo by mi jedno,či zavolajú policajtov či prezidenta,šikanovanie mojej slušne vychovanej dcerky by rýchlo zabudli !!!
To chce iba stručne a ručne si to vyriešiť,škola sa s tým zaoberať nebude tej to je ukradnuté a vždy bude všetko iba pod kobercek zakrývať.

janulka2811
23. máj 2018

@petrofka myslim,že to nepomôže i keď príde inšpekcia, škola sa nato pripravy ako u každej kontroly.
To chce riešiť už iba oznámením riaditeľovi o začatí trestného konania voči dotycnym,ktoré sikanuju.
Potom nastane bordel na tej druhej strane,keďže sikanovana má dôkazy.
Budú ťahať rodičov,dotycne po polícii psychologickych vyšetreniach atď.
Potom si to rozmyslia.
A hlavne UZ netreba s toho vycúvať,ale dotiahnuť to až dokonca,voči prospechu svojej nevinnej dcéry.
Taktiež sme mali problemy zo sikanov u dcérky,dopadlo to tak,že som riaditeľovi oznamila,že to budem riešiť trestným oznámením,info. som triednu učiteľku a zrazu bolo všetko v poriadku.Netreba sa báť a poprípade aj riaditeľovi vynadat ako sa len dá,pretože on ... škola je zodpovedná za naše deti,kde sa dejú takéto svinstva.
Druhé dieťa čo čakáme,už teraz viem,že budem vychovávať formou čo ta nezabije to ta posili,bohužiaľ ...

savmebej
24. máj 2018

@hana03020302 riaditelke treba povedat,ze ked to nevyriesi,budes to riesit vyssie...ja by som na inu skolu nesla,odist by mali ti,co sikanuju,ale kazdopadne to riesit,trvat na rieseni,inak sa to nabaluje a ti zmrdi si casom dovoluju este viac.Psychologa by mali navstivit v prvom rade sikanisti.