Psík do bytu - za a proti

simaminka
13. okt 2016

Ahojte kočky mate niekto skúsenosť so psíkom v byte ku dvom malým deťom? Máme možnosť vziať si dvojmesačné šteniatko je krásne ale prosím uveďte ma do reality čo všetko to obnáša... 🙂

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzankaa88
13. okt 2016

@simaminka ja mam psika a nedala by som ho za nic.... Dokonca mame dvoch 🙂 su to yorkshiri, ziaden problem, hlavne ziadna srst nikde pretoze oni maju skor vlasky a neplznu vobec co je plus 🙂 velkeho psa do bytu by som neodporucala, skor maleho maznacika 🙂

lvancova
13. okt 2016

@simaminka ahoj , musis si zvazit, ci budete mat nanho cas a aky bude velky vzrastom, ako je to vyborny spolocnik, ale treba si vela veci zvazit, ak pojdete na dovolenku , co spravite so psom, kto ho bude z vasej rodiny vencit ....

sissy27
13. okt 2016

@simaminka pre - milión vecí 🙂 citové obohatenie pre deti, ak ich budete správne viesť, tak sa aj priučia zodpovednosti, dobrý vplyv na imunitu detí, perfektný spoločník v "dobrom aj v zlom", kopa srandy, vďaka nevyhnutným prechádzkam budete mať viac pohybu na čerstvom vzduchu...
proti - veľká zodpovednosť, budete obmedzení čo sa týka celodenných výletov, dovoleniek, nemôžete len tak hocikedy hocikam odísť, musíte sa nejako zariadiť kvôli psíkovi... so psom treba ísť von v každom počasí, nestačí ho len vystrčiť pred dvere nech sa vyšpiní a šup domov, pes chodí von aj kvôli pohybu a určitej socializácii (tiež by si nechcela byť 24hod doma zavretá a 3x za deň ísť na wc, nič viac)... finančné náklady na veterinárnu starostlivosť... treba si premyslieť, či ste ochotní sa psovi prispôsobiť, pretože to nebude len pes, bude to člen rodiny...
ja osobne neznášam ľudí, ktorý majú psa ako módny doplnok a z čírej lenivosti alebo nedostatku času ho naučia chodiť špiniť doma na podložku... takíto ľudia nech si obstarajú mačku alebo škrečka, ale pes potrebuje aj voľný pohyb, vybehať sa na čerstvom vzduchu, nechať odkaz psiemu kamošovi na pouličnej lampe...

viera77
13. okt 2016

ach, na toto obdobie spominam len a len v zlom....chlpy, chlpy a vsade len same chlpy...je to naozaj krasna predstava, mat za parťaka psika, ale v mojom pripade uz len rybicky 😉

lucinocka
13. okt 2016

@simaminka co to obnasa, vstavanie rano za zimy aj tepla... neviem ake stare mas deti, ja moju vlacim stale so sebou, aj ked je chora, lebo psa treba vyvencit... obmedzene vychadzky a vylety, lebo pes malo kde moze a doma tiez nevydri cely den sam a bez vencenia... naklady na ockovanie, cistenie zubov, stravu... Nasej aspon nepadaju chlpy, mame maltezacku, ale ak je ina rasa, pocitat ze vsade budu chlpy...
Inak ju zboznujem, ale byvame v dome, kde ju mozem o polnoci, ked jej treba curat pustit na zahradu... preto ani nechcem ist byvat do bytu...do bytu by som uz psa nekupila...mali sme civavu predtym

88patka88
13. okt 2016

@simaminka
@miriam11 nenazvala by som to týraním nakoľko dnes existujú kadejaké ,,mini psíky,, ktoré nemôžu žiť vonku ...aj keď už tieto vyšľachtené plemená ktoré sa už na psov nepodobaju sú pre mňa nepredstaviteľné ale to už je každého vec ..... veľký problém sú chlpy a to sa príprav že budú všade ale úplne všade ...

sandri
13. okt 2016

@simaminka Ahoj, ako stare su deti? Ak maju obe menej ako 8 rokov, tak osobne neodporucam. 2-mesacne steniatko je ako male babatko - sice rozkosne, ale cika kade chodi, vsetko hryzie (a aj rozhryzie), treba sa mu venovat. Mame doma dospeleho 6 rocneho psa a 3 rocne dieta a je to tazke samo o sebe, a to pes je uz samostatna jednotka 😉 Okrem toho, ked je pes mlady 1-2 rocny, ma kopec energie, ktoru potrebuje vybit. My sme v tom case s nim chodievali von na 2-3 hodiny. Teraz uz je lenivejsi 😀 Vzdy je to vsak zivy tvor, ktoremu sa musis kazdy den nejaky cas venovat... Zhrnutie - ak mas starsie deti, ktore ho vedia aj same zobrat aspon 1x denne von, tak ANO - naucia sa zodpovednosti a ziskaju fajn kamarata. Ak mas ale deti malicke, ktore sami este vyzaduju kopec tvojho casu, tak takyto maly psik rozhodne NIE.

winchestergirl
13. okt 2016

@simaminka ja psíka mám, ale nemám ešte dieťa. No je to radosť, aj starosť. Ale určite treba zvážiť, či budeš mať čas sa psíkovi venovať, aké veľké sú detičky, aká je to rasa, na koľko narastie, či detičky nie sú alergické, treba im vysvetliť, že psík je živý a nie hračka a treba sa tak k nemu správať. A hlavne ak nastúpiš neskôr do práce, aby nebol havko úplne celý deň bez spoločnosti. V prípade dovolenky si vopred rozmyslieť, či je komu dať psíka postrážiť, alebo či budú peniažky na hotel pre psov. Proste je veľmi veľa faktorov.

Psík si vyžaduje veľa starostlivosti, lásky a pozornosti, ktorú ale dokáže neuveriteľne niekoľkonásobne vrátiť. Ale naozaj je to záväzok a dlhodobý vziať si psíka. Na celé roky, nie je to hračka, ktorá keď sa zunuje sa niekam odloží ... plus ide to aj do peňazí, veterinár, kvalitné granule ... 🙂

Taktiež treba zvážiť či fenku alebo psíka. S fenkou je celkovo viac starostí, v období hárania plienkovať a podobne, takže ja osobne určite skôr odporúčam psíka 🙂

Držím palce 🙂 A keď sa rozhodnete ho vziať, podeľ sa o fotografiu 🙂)

mamutka
13. okt 2016

zvaz aj akých mas susedov. Ked deti podrastu, bude cely den prazdny byt a psik by nariekal, ze je sam, mozu sa stazovat. Ale nemusi nariekat, to je individualne.
Plus ked bude lietat po byte - nebudu sa stazovat, ze dupe? Sice mate deti, asi je tych zvukov dost stale. My mame jemne precitliv.susedov, preto som myslienku na psa zavrhla. Okrem toho, my uz sme cely den mimo byt - bol by sam. Takze u nas skoncili dve macky. Obcas dupu ako kone, ked sa nahanaju, ale inak su to tiche zvacsa spiace tvory 😀
Psik ma vela pozitiv pre deti, ale zodpovedost riadna.
A ten koment, ze to je tyranie zvierata - no, kazdy jeden chudak z ulice alebo retaze by do toho bytu siel okamzite! Hlavne ked ide zima.

n0mi
13. okt 2016

My mame, a pre da ti lasku neskutocnu, uz len pocit, ze pre daneho havka znamenas cely svet. Dobre to je na budovanie imunity dietata tak isto. Zaciatky su tazsie, kedze bude hryzt kade tade, treba ho naucit vypytat sa von, ale nie je to nemozne. Proti - ockovania, preparaty na blchy, odcervovania, granule (ci vasu stravu bude jest) a denne vysavam cely dom :D

sissy27
13. okt 2016

@miriam11 pes v byte určite nemusí byť týraný, na rozdiel od takého, ktorý je celý deň a celú noc na dvore, možno aj na reťazi a nikto si ho poriadne nevšíma... pokiaľ je dostatok času a ochoty venovať sa psovi, tak môže byť v pohode šťastný v byte... či myslíš, že nás pes sa dožil 17 rokov, lebo bol týraný?

dagaz
13. okt 2016

Do bytu by som psa nechcela ani za milion. Byvam v rodinnom dome. Mame 2 hafanov. 50 kg macka ktory je cisto na dvore a 3 kg yorka ktory okupuje obyvacku a sedacku😂 mozem za seba povedat prvy rok bol utrpenim kym sme ho naucili ze doma sa necika a nekaka...na to je dvor ..ale naucil sa. Neviem si predstavit toto realizovat v byte s malymi detmi. Ja otvorim dvere a vybehne na zahradu....potom ma uz len caka lopatka a pozberat darceky po zshrade😁vyhoda yorka...neplzne nikde ani jeden chlp lebo maju skor vlasky. Nevyhoda...pravjdelne strihanie ockovanie odcervenia....kastracia...cistenie zubneho kamena a krmenie...vsetko stoji kopec eur....s tymto treba ratat.

mamutka
13. okt 2016

@dagaz ale tak bezny hafan sa nauci ze dnu sa necika za par dni, to by som ako negatívum nevidela

andrejta
13. okt 2016

@simaminka obnasa to to, ze sa o zvieratko musite starat hlavne vy, dospeli. Nesmie to byt darcek pre deti. inak som za. my sme mali najprv psa a potom sa nam narodil krpec. A zvladane to uz vyse tri roky 😃

andrejta
13. okt 2016

@miriam11 ty si psa asi nikdy nemala, vsak?

kiwi3
13. okt 2016

@sissy27 este samozrejme financne naklady na stravu a "prislusenstvo", ale inak dobre zhrnute 🙂

kp7333
13. okt 2016

Pes je fajn, ale teba sa mu venovat. V rodinnom dome so zahradou je to jednoduchsie, tam ma vybeh. V byte je to skor trapenie. A nielen psa, ale aj susedov. Vedla nas byvali susedia s malym yorkshirom. Zlaty psik, ale kazde rano, ked odisli do roboty a deti do skoly, zavyjal vkuse aj 2 hodiny. Okrem toho takeho psa v byte treba ist niekolkokrat za den vyvencit. A celkovo je pes spolocenske zviera, nevie byt bez ludi, takze tomu treba vsetko podriadit - aj dovolenky, vylety a pod. Pochopim, ak ma psa dochodkyna, ktora je s nim nonstop a venuje sa mu naplno. Ale pre ludi, ktori chodia do prace, to nie je vhodne.

mrskova
13. okt 2016

@simaminka no je to narocne.. psik sa moze naucit na potrebu aj za 3 tyzdne.. ale moze mu to trvat aj pol roka ( ako mojej fenke) ,cize vencenie vonku stale, ked sa pes zobudi, v lete, v zime , v dazdi, mysli na vsetky buduce dovolenky a chaty.. ma ti kto postrazit psika? ( u nas strazi moja mamka) , vsetko sa prisposobuje aj psikovi, ockovanie, odcervenia, klieste.. atd. ja mam sice 2 deti( 3 r a 5 mesiacov) , ale psik ma uz 6 rokov, toto vsetko sme si s nim zabehali uz pred narodenim deticiek. ak mas male deti , tak to bude tazke.. nasa je kludna,vychovana, chodi pri kociku, netaha..psovi sa treba venovat, nie je dobre, ked sa mu venuje iba jeden clen rodiny, naprklad muz, lebo vtedy zvyknu stenata skakat druhemu po hlave... ale v kazdom pripade som vdacna za nasho psika, -a jej vztah k detom.. kym to clovek nevidi, neuveri.. syn ma 3 roky a nasa na nho dava pozor, hraje sa s nim , on sa stara o jej granule a vodu , uz teraz prebera zodpovednost za niekoho ineho.. ale toto je iba moj nazor, a podotykam, ze ja aj manzel sme uz,ako deti vyrastali zo psami, cize my sme psickari 🙂)

miku1
13. okt 2016

@simaminka My máme fenku asi rok a pol. Brali sme ju, keď mala cca 9 mesiacov, deti mali vtedy 2 a 4 roky. Zobrali sme ju s tým, že naši bývajú o 4 poschodia nižšie a mama nám pomáha s venčením. Muž chodí do práce na smeny, ja každý deň, keď sme všetci preč, tak je u našich, aby nebola sama doma. Keby sme na ňu boli len s mužom, tak by sme psíka nebrali, nezvládali by sme to aj vzhľadom k tomu, že máme občas program, kde proste s nami ísť nemôže.

andreale
13. okt 2016

Ja som rozhodne proti . Mam rada psov , neviem si predstavit ze by sme psa nemali ale pri dome. Do bytu nikdy. Pes potrebuje priestor a dalsia vec je hygiena. Je to zviera to si treba uvedomit aj ked su to nasi maznacikovia.

robinka84
13. okt 2016

@simaminka ja mam dvoch psov na byte.a dost velkych.k tomu mam dvojrocaka a za chvilku novorodenca.chlpy su.vysavac huci kazdy den.aspon mame cisto 😁

robinka84
13. okt 2016

@simaminka sa mi podarilo skor odoslat...ale maly a psiska majte perfektny vstah.rano ich vystiska,podieli sa s piskotkami,cez obed ich vyhodi z kuchyne 😊 nahana sa s nimi,ja som rada,ze ich mame a ze spolu vyrastaju...ale,celodenny vylet bez psa tazko,pokial ti ho nema kto vyvencit.letna dovolenka ak nechces/nemozes ho zobrat zas musis niekoho hladat kto sa postara.a steniatko sa uci,hryzie,jasi,jemu nevysvetlis,ze v zapale hry a pri meneni zubkov sa deti nehryzu.proste sa to obcas stane.a zo zaciatku treba ratat s vela vela mlackami.no a na koniec pes nieje hracka,takze treba aj detom urcit hranice kolko a co mozu robit so psikom.ak mas v tomto jasno tak smelo do toho 😉 pes o ohati vas zivot,len treba ratat,ze je to zavazok na minimalne 10 rokov a trosku aj obmedzujuci zavazok.ale inak zivot so psom stoji za to.😁😁

simonkazga
13. okt 2016

za mňa určite nie. 8 rokov sa trápime so psíkom v byte a teraz, keď je druhé bábo na ceste, si vôbec neviem predstaviť ako budeme fungovať od februára. Muž odchádza ráno o 5 a vracia sa domov večer okolo 7-8. Budem na všetko sama. Tiež nie je sranda zakaždým zháňať "pestúnku", keď ideme na výlet či kratší, alebo dlhší.

gir
13. okt 2016

akmôžem prispieť za mňa psík skôr k domu. Ale keď máš poriešené venčenie a kam ho dáš ak na dlhšie odcestujete tak prečo nie. Nepíšeš ako veľké sú deti. Šteniatku sa musíš venovať. budeš riešiť také veci ako kto s ním pôjde von ak napr. deti ochorejú a ty sa z bytu nebudeš môcť pohnúť. Či je ochotný pomôcť aj manžel. Ja mám rada psov, máme 50 kg slovenského čuvača. Chodíme s ním na prechádzky ale keďže je nonstop pustený voľne pustený, tak neriešim venčenie. Máme 11 mes. bábo a čakáme druhé, tak si neviem predstaviť ako by som riešila venčenie, manžel robí 24 - ky. Psík sa nebude pýtať na počasie a min. 2 x denne budeš musieť ísť von. K deťom je psík super. Hlavne imunita a pod. Náš pes je už 3 ročný a malý sa po ňom "sápe" keď ho pustíme dnu a nikdy by mu neublížil, nechá si od neho všetko a to je 4 x väčší. Za mňa psík k deťom áno ale do bytu s veľkým ALE 🙂

severanka90
13. okt 2016

Za mna asi do bytu nie. Zvlast pri dvoch detoch Ti pribudne v podstate tretie. To vencenie hlavne v zime bude katastrofa ked budes na to sama. Deti vydrzia same, ci pojdu s tebou aj 5x denne von? Kamoska mala este psika nauceneho na nejaky zachodik co mal ba balkone a vedel sa tam dostat cez take dvierka, takze mohol byt aj cely den bez vencenia.
My mame labradorku v rodinnom dome. Z inzeratu, kedze v dvojizbovom byte cakali druhe dieta a pani nezvladala vencenie. Vycvicena, rozumna fenka, vraj vydrzala cely den v chodbicke cakat na pana a aj tak sa jej zbavili....a my im zato dakujeme 😊.

dominikav123
13. okt 2016

@simaminka záleží od rasy. Mame anglického Buldoga, rano s ním ide von manžel, na obed chodíme spolu kočíkovať a večer buď všetci spolu alebo ako vyjde. Inak cely den spi 🙂 aj ked som este pracovala tak tu bol sám a spal 🙂 veľké plemeno by som ale do bytu nebrala.

sissy27
13. okt 2016

@kiwi3 tak to som brala ako samozrejmosť 😉 aj keď príslušenstva veľa netreba - vodítko, dve misky, nejaké hračky - náš najviac miloval rolku z toaleťáku alebo potom z ponožiek sme mu takú zauzlenú vec spravili. Pelech - to si sám vybral jednu deku... Takže fakt minimum nákladov v tomto smere. Oblečenie, obuv, tašky, špeciálne pelechy - pes to nepotrebuje, to sú len rozmary majiteľov 😉

zenulkaaa
13. okt 2016

necch si hovori kto chce čo chce, psik do bytu podla mna nepatri. Ano su zvieratka, ktoré sa tomu prisposobia, ale celkovo si myslim, že je im lepšie, ked maju dvor. Teda psik do domu na dvor - to áno..
A ešte plus milion starosti okolo neho - niekolkokrat denne venčit, umývat labky ked pride zvonka, atd. Možno pre človeka, čo je sám, je to prijemný spoločnik, no aj tak. Ja by som do bytu psa nechcela, nech je akokolvek milý, pritulny, krásny, a nech to vyznie akokolvek sebecky - proste nie.

stanulienkat
13. okt 2016

zvierata nie su HRACKA pre deti. Ked su deti male ako casto budes s tym psom vonku?? Ako stihnes psa ,deti domacnost? Poznam take pripady: deti natahuju psika ako takeho panaka, tahaju ho na remienku vonku-dobreze ho neobesia. Ten pes je vydany na pospas vasej dobrej voli. Budes o 6.00, 12.00, 16.00,21.00 hod ho vencit?? Alebo aj castejsie?? A co ked pojdes do roboty, deti v skole? Pes CELY bozi den doma sam zavija, nevybehany.....To je osud vacsiny psov. Aj ked ich majitelia zbozuju, ale je to ZIVA BYTOST. A ked to deti omrzi?? Vyplestite psa von, lebo uz nie je rozkosne steniatko??