Prsteň od bývalého partnera

24. máj 2021

Ahojte, stala sa mi taká vec. Som rok zadaná a 2 roky po rozchode. Bol to môj prvý vzťah, ktorý trval 3 roky a síce som to ukončila ja, neukončili sme to za zle. Ja som od bývalého partnera dostala prsteň po ktorom som dlhooo tužila, nosím ho až do dnes. Priateľ o tom nevedel (že je od neho) , nemala som potrebu mu ukazovať, že "aha tento prsteň som dostala od bývalého". Dnes sa mi spýtal odkiaľ ho mám a povedala som mu. Naštval sa, že ešte stále nosím ten prsteň. Je podľa vás niečo divné na tom? Veď predsa nie je to zásnubný ani nič. Obyčajný prsteň, ktorý sa mi páči už dlho nech je od kohokoľvek. S bývalým od vtedy ani v kontakte nie sme, aby si myslel, že to nosím kvôli nemu.
Proste aj on má tričká a podobne od bývalky, a? Proste pekné tričko prečo by nemal nosiť?

777januska777
24. máj 2021

Divne neviem, každý má svoje veci, ktoré ho nahnevaju alebo zrania, ak druhy urobi. By som sa s nim o tom úprimne porozprávala, ze prečo mu to tak vadí a podobne. Ale tak isto by som bola pripravená, ten prsten odložiť a nenosit ho, keby ho to zranovalo, ved predsa by mi nejaký prsten nestal zato, aby sa partner trápil.

autor
24. máj 2021

@777januska777 no mne to príde niečo na štýl kážem vodu pijem víno či ako to je

delphineta
24. máj 2021

Je to len prsteň bez nejakeho významu

zooeynka
24. máj 2021

Keby mal retiazku od byvalej a stale by ju nosil, nevadilo by ti to?

777januska777
24. máj 2021

No tebe možno, on to môže vnímať inak. Ty máš ten prsten obľúbený ako si vravela, neverím, že chlap ma obľúbené tričká od bývalých a ak by si mu ich aj vyhodila, tak by si to asi ani nevšimol.

autor
24. máj 2021

@zooeynka má. Nie retiazku ale náramok. I v prípade, že to má aku pamiatku, a? Nemá s ňou už žiadny kontakt, tak?

kayyaa
24. máj 2021

No mne by to tiez vadilo, keby moj muz nosil cokolvek od byvalej😅 takze ani ja by som urcite prsten od byvaleho nenosila, proste mi to pride nevhodne.

kjll
24. máj 2021

Tak ja v tom nevidím problém keď on má tričká od bývalej. Tak môžeš mať aj ty prsteň. Alebo sa skúsiť nejako dohodnúť o tom nosení

ruzasipova
24. máj 2021

Ja som tiez tak nosila prsten este roky po rozchode. Pacil sa mi. Ak on ma tricka, ty mas prsten, nerozumiem, s cim ma chalan problem.

nttnnt
24. máj 2021

jezis nechce ti ho strhnut z ruky a urobit nad nim ocistny ritual ? :D je to len prsten dostala si ho lebo si ho ty chcela a pacil sa ti a ocividne u teba nema citovu hodnotu ale mas to ako doplnok...

sona96
24. máj 2021

Vôbec nič si z tohto nerob, máš to v sebe upratané a ak sa ti ten prsteň páči, tvojho priateľa je do toho nič. Ja doteraz správam s plysakom od bývalého (ešte do pôrodnice som si ho priniesla) a môj muž má zas doteraz tričko a tenisovú raketu od bývalej a ani jednému z nás nikdy nenapadlo si to vyčítať.

autor
24. máj 2021

Som mu povedala, že ak mu vadí, že je od bývalého nech mi kúpi on taký 😃 proste páči sa mi a je jedno aj keby som ho na zemi našla

zooeynka
24. máj 2021

Ma ten naramok ako pamiatku na byvalu?

autor
24. máj 2021

@zooeynka neviem, viem že ten náramok je od nej a nosí ho. No či ako pamiatku na to , že bola súčasťou jeho života alebo len ako módny doplnok, neviem . Ale ani jedno mi nevadí, však bola súčasťou, prečo mi na nu nemohol spomínať či už cez náramok? A zas nepíšu si, nie su v kontakte, prešli už roky, rok je somnou. Nikdy by ma nenapadlo z tohto robiť problém.

zooeynka
24. máj 2021

Nuz, nie kazdy to berie tak v pohode ako ty. Tvojho chlapa asi serie ze jeho partnerka nosi daco co pre nu kupil iny muz, nie on....ja mam zopar prstenov od ex ale teda nenosim ich, nepride mi to vhodne....

opica_skorica
24. máj 2021

Dobre si mu povedala, pretoze ak ti chce spravit radost, nech sa posnazi. Budes nosit prsten. Od neho. A bodka.

autor
24. máj 2021

@zooeynka mne osobne sa ten prsteň páči pre to, lebo taký mala aj babka keď som bola malá a mám pocit, že nosím jej prsteň i keď to tak nie je. Bývalý to vedel tak isto ako terajší. Bývalý mi ho kúpil na narodeniny. Preto ho nosím neustále a preto ho nechcem dať dole len lebo sa mu to nepáči. Mám od bývalého aj iné šperky ktoré som buď odložila alebo sa aj stratili. Ale toto mi je blízke kvôli babke a vie to. Dala som návrh, ja tento prsteň nosiť budem , ak sa mu nepáči môže mi kúpiť on takýto.

avril299
24. máj 2021

podla mna si mu navrhla velmi rozumne riesenie, drzim palce, nech sa to vyriesi

kkovacovak
24. máj 2021

Riešila by som to rovnako ako ty. Nechápem ten jeho postoj. Ja mám tiež veľa vecí od bývalého a normálne ich nosím a aj priateľ o tom vie. Dokonca sme si do nového bytu zobrali telku ktorú mi do starého bytu kúpil. Neviem aký má na to dôvod. Či sa cíti neistý alebo také niečo. Môj priateľ dokonca nosí na cesty cestovnú tašku ktorú mám od bývalého 😄

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
panelacikova
24. máj 2021

ja som názoru, že prsteň je predsa len niečo iné ako tričko. súčasný partner môže mať pocit (a nevyvedieš ho z omylu), že ten prsteň si mohla dostať v nejakej špeciálnej situácii. alebo za nejakú špeciálnu vec - úžasný sex napríklad.... len uvažujem, ako chlap, nezožerte ma teraz...
no a čo sa týka tých vecí od bývalých.... ach jaj, už tu bolo toľko tém a toľko rôznorodých názorov....
takže aj tu napíšem: nerob druhému to, čo nechceš, aby robil on tebe...
ak ti to je jedno a jemu nie, tak buď sa mu prispôsob alebo choďte od seba, nie ste kompatibilní....

autor
24. máj 2021

@panelacikova prečítaj si moje komentáre prosím 😊 aj ten prečo pre mňa toľko ten prsteň znamená a a aj ten, aký návrh som mu dala😊 Mne je jedno čo nosí od koho, chápem, že jemu nie. Ostatné šperky mám odložené alebo stratené, len tento nosím.

panelacikova
24. máj 2021

autorka: ja som to čítala, neboj sa. tak ešte raz a pomaly... ty to pokladáš za nedôležité. ale on to pokladá za dôležité. jeho nepresvedčíš, darmo sa tu radíš a darmo ti tu niekto pritakáva alebo odporuje.. toto je o vás dvoch. a ak jemu to sakra vadí a ty s tým nemieniš nič robiť, tak už potom neviem, či som písala po japonsky alebo čo...

autor
24. máj 2021

@panelacikova "buď sa mu prispôsobíš.." tak buď sa prispôsobím ja alebo rozchod? Zaujímavé, že on nemusí nič podľa tvojho názoru 😊

timing
24. máj 2021

Este nepoznas muzsku jesitnost?
Uz pozna tu symboliku,ze je podobny ako babka nosila.A aku ma hodnotu pre Teba. Ok. Ale akoze pre neho nie je riesenie Ti kupit dalsi taky isty. Uz to nie je originalny darcek,ktory Ti dal tvoj prvy frajer. Uz to nebude mat take grady a nebudes tak nadsena ako prvykrat,chapes?

Ja, ak by som vedela, ze mojho manzela by takyto prsten zneistoval, zlozila by som ho z prsta. Nechcela by som aby sa trapil. Aj keby to malo pre mna obrovsku hodnotu.

autor
24. máj 2021

A ja som sa mu práve touto možnosťou prispôsobila😊

autor
24. máj 2021

@timing to môžem brať aj ja, ak nechce aby som sa trápila môže to vyriešiť takto. Mne je práveže jedno či to je prvý druhý tretí prsteň, podobá sa na babkyn a to je hlavné

timing
24. máj 2021

🤦ok. Tak si ho nos.

panelacikova
24. máj 2021

autorka: ja ti nič neprikazujem. ja ti píšem a snažím sa ti vysvetliť, že jemu to nevysvetlíš... ja som totiž tiež v mnohom ako chlap a mne by to tiež sakra vadilo. aj môjmu mužovi. preto takéto hovadiny jeden druhému ani nerobíme. a obzvlášť chlapi sú na takéto vecičky (prstene) hrozne citliví. môj muž by ma ani o ruku nepožiadal, keby som ešte aj v tom čase nosila prsteň od bývalého (nenosila som, lebo som nemala hahaha, ale keby som mala, tak by mu to iste vadilo). moja "rúčka" je len jeho rúčkou a nemá tam čo robiť cudzí prsteň 🙂 ja tomu rozumiem, vôbec sa nečudujem a píšem ti z časti aj z pohľadu toho chlapa.

lenusa20
24. máj 2021

Ahoj....no ja som rozvedená a teraz zadaná. Medzi tým jeden nepodarený vzťah... Takže od exmanžela obrúčku ani snubák nenosím, mam ich ale obložené kôli dcére. Ale dostala som hodinky, dvoje drahé a velmi som ich chcela a išla si ich kúpiť no ex ma predbehol.. nosím ich dodnes. Tie hodinky by som si kúpila tak či tak. Keď som otehotnela tak som dostala krásny prsteň, vybrala som si ho sama a ked sa dcéra narodila tak som k nemu dostala aj náušnice.. nosím ich dodnes. Mám to dosť spojene s malou. Terajší vie od kial to mám a vyesvetlila som mu to. Nerieši to..ale z toho nevydareneho vzťahu som si nič nenechala (popravde som vyhádzala). Terajší ma od ex hodinky ale ani raz ich nemal na sebe, ta ex nám situáciu dosť komplykovala, život. Popravde od tejto jeho ex by mi vadilo že niečo nosí. Ale viem že od nejakej ex frajerky z mládi nosí retiazku s priveskom, nie stale ale nosí.. to neriešim. Obaja mame za sebou už dosť, možno preto sme trochu rozumnejší a aj žiarlivosť už vieme regulovať. Treba hľadať porozumenie. Ale zasa nemôžeš si od teraz dávať pozor na to čo máš na sebe alebo čo povieš z minulosti, len kôli tomu že pánovi sa ro nepáči.