Protivní svokrovci - ako to zvládať?

jks27
26. aug 2020

Ahojte, baby,

Ako riešite provokacie, cielene provokácie zo strany svokrovcov? Moji svokrovci má naschval provokujú, hlavne v oblastiach, ktoré vedia, že má vytocia. nemáme bohvieaký vzťah, avšak tolerujeme sa, v minulosti sme s nimi s manželom už mali konflikt, a odvtedy sa správajú ako nepríčetní, provokujú, alebo dá s nami niekedy na návšteve nebavia, len s našim dieťatkom, atd... ako sa vesmíre voči provokatívnym rečiam a narážkami?
Prosím, poraďte...

pribinak
26. aug 2020

Obmedzila by som kontakt na nevyhnutne minimum.

jks27
autor
26. aug 2020

@jks27 prepáčte za autocorrect, otázka znela, ako sa bránite voči takým rečiam

nini1010
26. aug 2020

Zaujimalo by ma ako to vnima manzel?Upozorni ich?Nastavuje im hranice?Nevesta si nemoze dovolit len tak odpapulovat,odvrknit im hrat s nimi kto z koho.Podla mna je reakcia ich suna v takychto situaciach klucova.

leuchtturm
26. aug 2020

svokrovci radi provokuju, hlavne v oblastiach, ktore ta vytocia. Nenechaj sa vytocit.

martina1201
26. aug 2020

@jks27 ahoj, podľa mňa sa moc netolerujete keď ti - vám s manželom robia naschvaly a provokujú vás. Na otázku ako by som sa zachovala je ťažko odpovedať, lebo si nedala žiadny príklad toho ako tá provokujú. Čo sa týka toho, že sa s vami na návšteve nebavia len s vašim dieťaťom, tak by som sa postavila pobalila seba aj dieťa a ak to manžel cíti rovnako tak by sa pridal aj on a pozdravila by som sa im a odkráčala k sebe domov. Načo chodiť na návštevu kde má provokujú? A ak by sa ohradili, že kam idete, tak by bolo na tvojom manzelovi,aby im vysvetlil, že nie ste kus nábytku postavený pri stene, aby si vás nemuseli všímať a preto keď vnímate, že sa s vami nebavia tak proste odchádzate preč.

deti95060810
26. aug 2020

a musíš ich navštevovať? Však ak sa ku tebe správajú nepekne tak by som to manž. vysvetlila že nemám potrebu sa s niekym naťahovať ..... Nech ide len mm na návštevu .

jajka71
26. aug 2020

Aky pozic taky vrat, ja som tolerovala vela a prepocula vela pokial sa nepustili do deti, nasich predcasniatok, nedozvedela som sa ze "zle" spocitali vnucata....casom prisiel obrat, zrazu vedia kolko ich maju ci svokra, ci svokor so zenou ci moj oco so zenou....ale uz si nedam skakat po hlave. Skuste im to par krat vratit, pristupit na ich hru, hned spozorneju. Nehovorim o vulgaritach, nadavkach nie, trefne im odpovedat, odkazat, dat ich pozdravovat cez vnuca ....povedzte ze by ste rady to ci to ukazali starym rodicom ale to nejde...dat poznamku na nieco co chcu vediet, alebo ze ste si nieco kupili co by chceli vidiet, alebo nieco zihnali, cokolvek co sa ramcovo da realne podlozit. Ukazujte si nieco v albume, alebo na tablete tak aby to nemali v zornom uhle....alebo sa od nich ponahlajte ze musite este niekam a zaobalit to tak, zeby ich to provokovalo...aky pozic taky vrat

0kristina0
27. aug 2020

Tu nepomoze nic, ked ta raz nemaju radi tak sa to nezmeni, obmedzit kontakt, ignorovat ich. Nic ine ti nepomoze, pokial si ich nechces znepriatelit uplne. Nebolo by na skodu keby si ich muz upratal a dohovoril im.

0ria0
27. aug 2020

Úplne by som ich ingorovala. Aj keď prídu na návštevu, lebo čím viac na tie ich reči reaguješ, tak tým ich ako keby poháňaš dopredu

jks27
autor
27. aug 2020

@martina1201 provokujú napríklad tak, že vedia, že naše dieťatko je za mnou zavlečené (14 mesiacov) a oni keď s ním ostanú na 3 minuty sami, tak mi už hovoria, že som mu ani nechýbala, že už má ani nepotrebuje, atd...pritom hneď ako sa objavím už sa im trhá z rúk ku mne, keď niekde odchádzam, plače za mnou, tak majú blbe reči, že zaaas za tou mamou, mužovi posielajú články o opičej láske, alebo tiež napríklad, nechápu tomu, ako nemôže dieťatko zaspať pri nikom inom, iba pri mne, atd...no a tak provokujú
@martina1201

mila23
27. aug 2020

@jks27 taketo reci by som pustala jednym uchom dnu a druhym von.....to je stara generacia zvyknuta na studeny odchov..oni nechapu,ze teraz je to inak
Ty im nemusis vysvetlovat co robis a ako s dietatom - to nie je ich starost. taketo reci ignorovat, popr. povedat,ze si spravis po svojom, ako uznas za vhodne. Nech tam viac chodi iba muz s dietatom....chlapi zvycajne taketo reci neriesia

jks27
autor
27. aug 2020

@mila23 oni nemajú ešte ani 50 rokov, to je na tom najhoršie

enka81
27. aug 2020

ja svojich rodičov už nemám a z mužovej strany je len jeho mama, nepadli sme si do oka, ale akceptujem ju ako mamu môjho muža. Ale často čítam, ako sú svokrovci /svokra/ zlí, napadlo Vám, že aj vy budete raz svokrami a vaše budúce nevesty/zaťovia na Vás budú nadávať? Nemyslite si, že budete iné, aj medzi Vami budú nezhody a budete hlavou krútiť, že ako sa tí mladí chovajú, bez úcty , rešpektu. Ja som istý čas pracovala so staršími ľuďmi a viem, že mnohé povahové črty sa zvýraznia, niekedy sa s nimi ťažšie komunikuje, ale beriem to tak, že nikdy neviem, aká budem ja v ich veku, aké veci mi budú vadiť. To len pre zamyslenie.

mila23
27. aug 2020

@jks27 niekto je mlady aj vitalny aj v starsom veku - aj nazormi a niekto moze byt uhundrany stary clovek aj v 50-ke.
pre seba najlepsie urobis,ked obmedzis navstevy a budes pustat jendym uchom dnu a druhym von...pockaj za chvilku ho budu tlacit sladkostami a reznami a to budes este mat nervy......

jks27
autor
27. aug 2020

@enka81 toto si hovorím denne, lenže nedá sa donekonečna ustupovať a hovoriť si, že aj ja raz budem svokra...viackrát sme im iste veci aj povedali, zbytočne, nerešpektujú to, a ešte aj provokujú, nárokom, sám muž to povedal, že je to nárokom...

puplatko
27. aug 2020

Jedným uchom dnu a druhým von. Keď niekto má nejakú narážku tak ju opätujem, nenechám si, kedysi by som si nechala, ale teraz nie. Nech si myslia čo chcú.

jks27
autor
27. aug 2020

@mila23 ja sa skôr obávam, že ho budú huckat proti mne

jks27
autor
27. aug 2020

@puplatko to som urobila, ale oni furt svoje, a len to stupňujú, pokračujú provokovať

mila23
27. aug 2020

@jks27 tak ho nebudu vidat alebo len velmi sporadicky. Ako sa k tomu stavia muz? Ak je na Tvojej strane,tak nie je problem...obmedzite navstevy a hotovo

mila23
27. aug 2020

@jks27 ked neprestanu a budu stupnovat, povedz dietatu: "pod (meno), ideme domov, babka s dedkom nemaju dobru naladu / maju skarede reci"....a odisla by som

eeffka
27. aug 2020

@jks27 sak normalne, mila babka viete dieta z opicej lasky vyrastie, ale rozum este nikomu nedorastol, a s kludom anglicana by som sa im vyskerila do ksichtu naj ich roztrhne 😂

martina1201
27. aug 2020

@jks27 na to sa dá reagovať jedine tak, že im povieš po príchode späť, že vidíš ako si mu nechýbala a pekne by som sa usmiala. Čo sa týka reči že zas ide dieťa za vami, tak to obráť že však aj váš syn ide len za vami rodičmi. Čo sa týka článkov hádzala by som ich rovno do koša, alebo im začala posielať linky na články ohľadom vychádzania rôznych generácií v rodine, prípadne ako sa nestarat do výchovy vnúčat a podobne..... A čo sa týka zaspávania dieťaťa opýtaj sa ich s kým každým bol tvoj manžel naučený zaspávať vo veku tvojho syna..... Že spolu nevychadzate je viac ako isté, žiarlia, že vnúča nejde za nimi a nestačia mu len oni, ale potrebuje aj naďalej rodičov. Jednoznačne by som im povedala, že ak nechcú aby sa vnúča balo ísť k nim a chcú si ho znepriatelil nech kľudne ďalej provokujú, ale dieťa rastie a rozumnej bude pribúdať a vnímanie tiež. A ak nezmenia správanie vnúča k nim lipnúť nebude.....

mariejenka
27. aug 2020

Pre pána Jána 🤭🤭🤭 to toto Ťa dokáže nasrať?! Že vedú takéto reči, k ročnému dieťaťu?!?! Čo ani nerozumie ešte poriadne. Ach žena, moc si citlivá. A to že niekto akože dieťaťu hovorí,ale myslí to smerom k rodičovi,toho dieťaťa to je len forma,spôsob komunikácie s tým dotyčným dospelákom,lebo otvorene sa s ním nevedia,nechcú baviť...u mňa príklad, moja svokra...vnučku môj, povedz mamka,a ockovi,že ešte raz ta ostrihanie, dostanú po zadkoch....moja reakcia?! Nastavila som svoj kufor, nech sa páči 🙂🙂
Neber sa vážne, a hlavne vaše dieťa je ešte malé, že je zvlecene? Šak za kým ma byt,keď nie za mamou? Nič. Prídu aj horšie situácie, ozaj viac by mi vadilo že sa nevedia rozprávať s Vami.
K nim na návštevu len na sviatky, k Vam domov keď prídu, tak to už by som sa pozerala,že by sa nebavili.

renab
27. aug 2020

Toto povazujes za provokaciu? Tak neviem, moje nevesty a zat budu provokovani kazdu navstevu... samozrejme, ze sa budem chciet pochvalit, ze vnuca vydrzalo so mnou aj bez nich..., mne to pride uplne normalne.
Mozno to robia prave preto, ze im neverite, ze sa dokazu postarat a dietatko im nechcete 'poziciavat'.

malva123
6. feb 2021

@jks27 ja to nevidim ako provokaciu,nehnevaj sa...skor ako snahu ti vysvetlit,ze by dieta fokazalo byt aj bez teba....aj tebe to raz padne vhod.

malva123
6. feb 2021

Ja si myslim,ze nemas rada svikrovcov a nevies sa cez to preniest.