Problémy vo vzťahu

maya147
23. apr 2013

S priatelom sme spolu skoro 3 roky, máme 8 mesačného synčeka. Nás vztah bol najprv super, ale cca pred 1,5 rokom to začalo škrípat a ja som sa s ním chcela rozíst, zistila som však že som tehotná. Tak sme to urovnali a fungovali dalej. Medzitým priatel začal podnikat mimo domova a často nebol doma. Ja som mu pomáhala s firmou, robila učtovníctvo a tak. Ale aj tak sme sa občas pohádali. Po narodení syna sa však náš vztah nezmenil k lepšiemu, aj ked som v to naivne dúfala. Aby ste ma rozumeli, som študentka VS aj ked teraz som prerušila štúdium, pre zdravotné problémy syna. Bývame u jeho rodičou. Nie som tam štastná. Kedže malý nie je uplne ok, a boli sme aj na nejakých operiáciach potrebujem s ním viacej pomoct. On však teraz otvoril aj druhú firmu- už v mieste nášho bydliska, no je doma ešte menej.
Je medzi nami 9 ročný vekový rozdiel. Mám pocit že on ma nemá za nič. Stupnujú sa hádky a nemáme sa velmi ani o čom bavit- len o práci alebo o synovi. Ked nebýval často doma, chodievala som k našim a teraz tu som v podstate stále, čo sa už nepáči jemu. On chce aby som bola u nich, aj ked on nie je doma , resp. aby som ho tam večer čakala ked príde domov ( domov chodí cca od 19-22 hod). Ja už nevládzem ustát to všetko. Lubim ho, a on hovorí že aj on mna ale ja to tak necítim. Som mladá a on strašn starne tou svojou prácou- je strašne strhaný, robí od nevidím do nevidím a nemá na nás vobec čas. Teraz mal narodeniny a hovorila som mu aby prišiel skor domov z práce, že to oslávime spolu....nie on nemože odíst, on tam musí byt a hotovo....a takto je to stále. Ked sa o nejakom konflikte chcem porozprávat, aby sme to vyriešili, všetko pretočí že je to vlasnte moja vina a moje vrtochy. Je mi hrozne z toho celého. Aj by som sa chcela s ním rozíst, ale neveim čo dalej finančne- nechcem stále vyciciavat našich, neviem ako to zvládnem, asi som zbabelá alebo čo. Aj ho lúbim ale nie som štastná. Povedzte, mám sa s ním rozíst alebo sa snažit vyriešit naše problémy.....

lucyvivien
23. apr 2013

Toto za teba nikto nevyrieši, neviem aké zdrav. problémy má tvoje dietatko, nevyžaduju tiež zvýšené výdaje ? Podla toho, čo si napísala , si myslím, že tvoj manžel sa snaží zabezpečit rodinu ,aby ste mali všetko čo potrebujete, možno sa prácou snaží uniknut od zdrav. problemov vašeho synčeka. Muži to vnímaju inak, dusia svoje pocity , može to brat ako čiastočne zlyhanie..neviem,mali by ste sa porozprávat , o tom čo chcete a čo je pre vás najdoležitejšie.Trošku sa mi zdá, že ani sama nevieš, čo chceš ,mala by si si urobit poriadok vo svojom srdci a myšlienkach 🙂

andrejka1974
23. apr 2013

moj muz chodi do prace rano o 5.30 a prichadza domov o 18.30 , takze rano sa ani nevidime a tak na vsetko som sama , je pravda, ze mi rodicia velmi pomozu, ale o deti sa staram cez den sama ale vikendy travime spolu, skuste sa spolu porozpravat 🙂 🙂 🙂 🙂 my si vzdy vecer sadneme a rozpravame sa 🙂 🙂 🙂 🙂 a este , ake problemy ma maly , mozno poradim

maya147
autor
23. apr 2013

@lucyvivien @andrejka1974 je pravda, že neveim čo chcem. Aj ho lúbim aj sa proste necítim dobre v našom vztahu. Ked chcem niečo riešit, alebo sa porozprávat, tak povie že riešim kraviny a že nás lúbi a hotovo.ale ked mi niečo vadí tak to chcem vyriešit... a ked aj čosik tak spraví zo mna tú zlú, že je to moja vina a všetko si vyargumentuje. Proste aj ked večer príde tak sa bavíme o práci, dám mi robotu, čo mám spravit z účta, a nedajbože ked to nestihnem alebo zabudnem už je zle a proste stále dookola. Potom ide robit ponuky pre zákazníkov , tak idem spat. Minule sme aj boli na pizzu večer, malého strážila moja mama a jediné o čom sme sa bavili bola práca!!!!!!!!!!!!!! mna to nebaví ale. Inú tému nám akosi nejde začat.... proste ani s anemáme okrem práce a malého o čom bavit.
a malý má rázštep pery a podnebia, plus reflux do toho, takže vyžaduje stále aby ho niekto sledoval, či negrcká a pod.

viera27
23. apr 2013

uprimne? Trosku si myslim, ze sa nudis a mas ponorku. Pises, ze sa nemate o com bavit. No ale mas nejaku temu? Nieco zaujimave co si cez den robila, videla, s kym si sa stretla? Mas nejaku temu na rozhovor ty?
Ono ja nechcem byt zla, ani to neber ako utok. Ale castokrat vidim, ako sa zeny na materskej upnu len na manzela a ten ked pride unaveny domov, tak uz nema vela energie na dalsi "program" A zatial manzelka vyzera z okna, kedy uz konecne pride, lebo ma totalnu ponorku a okrem detskeho dzavotania chce pocut aj dospely hlas.
Treba sa sustredit na to, ze manzel sa snazi zarobit peniaze a zabezpecit vas a predpokladam aj vase vlastne byvanie. Dohodnut sa na cisto rodinnych vikendoch bez prace a so zaujimavym programom, nie len sediet doma. Cez vikend mozete dobijat baterky. Ty si cez tyzden ries nieco sama pre seba. Vravis ze byvate v jednom meste so starymi rodicmi z oboch stran. No to mas neskutocnu vyhodu, za to by viacere dali aj lavu oblicku 😀 . Vsak nech postrazia raz, dva krat do tyzdna a ty si vybehni do fitka, alebo kde. Ked budes mat naplnat socialne vazby aj niekde inde, nielen u vecne strhaneho manzela, tak sa ti bude lahsie dychat. A aj jemu samozrejme 😀 . Vyckaj rok, maly podrastie a zas bude lahsie.

lujza123
23. apr 2013

@maya147 ako moj ex...rano vstal o 9 siel do prace a prisiel o 22:00 a jedina jeho tema bola jeho praca. Tiez vsetko otocil proti mne, zo seba urobil chudacika ktory na nas strasne maka aby sme sa mali dobre. A ja som mu zakazdym uverila a mala som vycitky sama zo seba.
Ale vies realita bola uplne ina ako ju prezentoval. V tej praci trcal len preto aby nemusel byt doma s vycerpanou zenskou na pokraji zrutenia a uplakanym babetkom (mavala silne koliky). A to jeho zabezpecenie spocivalo v tom ze vsetky peniaze aj tak vrazal do svojho biznisu
Ten tvoj ma asi tiez nabeh na workoholizmus, a to je dost nebezpecne a hlavne neprijemne. S prace treba vediet vypnut, nie trcat tam cele dni, wikendy a este prist domov a ako jedinu temu rozhovoru mat pracu. Proste odtial potial. Ano ked sa rozbieha biznis chce to viac prace ale nie sa tomu upisat nadobro. Nie je sam, ma zenu a male dieta, ten cas by mal venovat aj vam.
Tomu mojmu byvalemu dohovarali kamosi, rodicia, ja..(on sa tiez nevedel ani bavit o nicom inom ako o robote)...spametal sa az po rozchode

aristka
23. apr 2013

no súhlasím s dievčatami a ešte priložím ak nechce aby si bola u svojich rodičov,čo mu kvitujem,nech sa postará o samostatné bývanie,firmy otvára ,ale bývať nemáte kde ,keď budete sami na seba ani ty nebudeš mať čas rozmýšlať nad hlúposťami a on ti bude musieť byť viac nápomocný,neviem v akom rozsahu má maličký ráštep,ale viem ,že sa to určite dá do poriadku a to aj mužovi treba vysvetliť a skús ,keď príde z práce ho objať a povedať mu namiesto výčitiek ako ho ľúbiš,jednoducho sa objímajte to lieči vzťahy a neboj toto nie je taká vážna kríza ,aby sa nedal riešiť..

tinki
23. apr 2013

@maya147 Neboj, to sa utrasie, ak malý podrastie a ty začneš žiť aj svoj život..Chlapi sú takí, chcú pracovať, to im dáva pocit mužnosti a sily, ak prinesú domov dostatok peňazí. Určite vás má rád. Nezúfaj..ty len potrebuješ nejakú činnosť, lebo si stále s malým. Nejak to prekonaj, ak malý vyrastie, bude to lepšie aj medzi vami. Len si musíš nájsť niečo, čo poteší aj teba. Ak máš čas, ak máš kde na chvíľu nechať malého.., tak si vybehni na chvíľu cvičiť, alebo zaplávať. 🙂