Problémy v manželstve a bozk s kolegom

afrika
28. dec 2012

ahojte, už asi 4 mesiace si píšem s jedným kolegom - v práci sme sa rozprávali minimálne - hambili sme sa a + k tomu nebolo ani veľa príležitostí.. ja som vydatá - naše manželstvo je na tom dosť zle - prestali sme komunikovať, medzitím som 5x potratila, riešili sme stále len IVF, KET...snažíme sa manželstvo udržať, no není to zatiaľ také aké by to malo byť... s tímto kolegom sme rozprávali o všetkom možnom, vedel, že som svojho muža nachvíľku opustila, no nevie, že som opäť pri ňom ☹ . 3 dni dozadu sme sa prvý krát stretli - on má 22 rokov.. pobozkali sme sa...nemôžem na to zabudnúť, bolo to pre mňa po veľmi dlhom čase niečo krásne...pochopila som, že som sa doňho asi zaľúbila a on mi včera v telefone povedal to isté ale dohodli sme sa, že to nemôže pokračovať...ide mi srdce puknúť, je mi moc ťažko...moc to bolí. ani neviem prečo to tu píšem, potrebujem sa asi vyrozprávať...

slniecko2
28. dec 2012

@afrika kludne sa vyrozpravaj, nenajdes sice riesenie, lebo to musis najs sama v sebe, ale mna by zaujimalo, ze ci mas s manzelom nejake dieta? alebo asi nie. to je premetom vasej izolacie? alebo co vlastne je problem u vas?

dedenini
28. dec 2012

@afrika a chces ostat v manzelstve? siznicena z toho co si urobila? alebo z toho ze neviem co urobis s manzelstvom... alebo chces naozaj zabudnut nato, a brat to ako chybu? a skusit zachranit manzelstvo?

parabolla
28. dec 2012

ty mas 27 rokov a on 22???? ach jaj....neblazni!!!!! Ak mate problem v manzelstve tak to bud vyrieste alebo sa navzdy rozidte ale nezamotavaj to este viac!!! tvoj manzel si taketo spravanie z tvojej strany urcite nezasluzi!! nehovoriac o tom ze tomu tvojmu mlademu kolegovi ide bohuzial max. len o jedno!!!! ak si chces uzivat, tak najskor to uplne ukonci s tvojmi manzelom. Ale je urcite naivne si mysliet ze kolega je ta prava laska...proste je len vsimavy, pocuva ta, mas pocit ze si rozumiete, no z tvoje strany je to len unik od problemu kt. ti treba s manzelom riesit, poblaznenie..a zo strany kolegovej chut na sex!!!!

koran
28. dec 2012

moja..rob čo ti srdce káže. ja som v ovela ťažšej situácii lebo mám bábo. vás drží len papier. keď to škrípe už teraz, bábo to ešte len zhorší. žial ja som si myslela opak a teraz trpím... človek si myslí že to malé stvorenie musí dvoch predsa spojiť, všetko bude lepšie a krajšie, problémy sa vytratia, ale nie je to tak. nevravím že to musí byť na 100% takto ale poznám viac párov čo priviedli dieťa do nie moc dobrého vzťahu a potom to krachlo :(
ale ty sama vieš ako ste na tom s tvojím mužom.

princeznicka3
28. dec 2012

@afrika juuuj,nezavidim ti tuto situaciu..nechcem ta kritizovat a pisat,ze si vydata a ze by si nemala,ze sa to nepatri a bla bla.aj ked je to pravda...ale je to tvoja sukromna vec a ako nalozis so svojim zivotom,dosledky ponesies ty sama.5x si potratila- no to je teda smutne a urcite vam to nepridalo na manzelskej pohode,takze scasti ta chapem,ze to co citis ku kolegovi moze byt aj unik od bolestnych spomienok,problemov,reality.ci je to ozaj tak vazne,musis zistit ty sama a ci by ti to stalo za to stratit manzela.ono na druhej strane,kazdy si zasluzi druhu sancu zacat odznova,s niekym inym....len si poloz otazku ci je to fakt to co chces.pises,ze ste sa videli 1x.nepoznate sa,nevies aky je...ma 22 rokov,je to z mojho pohladu mlade chalanisko,aj ked neviem aky je,ale muzi v tomto veku poniektori,nevravim,ze vsetci su este dost nezrely.mam takeho bracha a ten ma v hlave asi len to ktoru kedy zbali a ako spravit tahak na vyske.bud opatrna,nekonaj zhurta,aby to nemalo fatalne nasledky

afrika
autor
28. dec 2012

@slniecko2 detičky nemáme, zakaždým som potratila. ani neviem presne kde nastal problém. určite to, že sme furt riešili len dieťatko, prestali sme riadne komunikovať a odsudzili sme sa. stále sa pre všetko hádame, nespíme spolu, nedávame si krásne bozky, nič..ja ho ľúbim ,no teraz som vnútorne strašne moc krehká...

princeznicka3
28. dec 2012

inak ty si rovnako stara ako ja,mas tiez 27?bolo to tu spomenute.ja by som teda s 22 neriesila nic.

afrika
autor
28. dec 2012

@slniecko2
@dedenini
@parabolla
@koran
@princeznicka3 čo sa tíka toho chalana -nejde mu určite o sex. to viem na 100%. nechce ho odo mňa, bál sa mi dať aj pusu, lebo sa bál, že čo to s ním urobí.

afrika
autor
28. dec 2012

veľmi dobre sa s ním píše, je moc inteligentný, rozumný, milý.toto tú milosť doma nemám takmer vôbec

princeznicka3
28. dec 2012

@afrika je to na tebe,kazdopadne,s rozvahou 🙂 🙂 🙂 mas manzela,nieco riesite,pokusate sa o nieco,nieco zachranit,daj tomu sancu.teda ja by som dala 🙂 pre nieco si si ho brala,uz si na to vari zabudla?

afrika
autor
28. dec 2012

@princeznicka3 chcem byť s mužom, no neviem ako zastaviť to, čo cítim momentálne...strašne moc to bolí. moc ☹

princeznicka3
28. dec 2012

@afrika verim,tak teraz pojdem proti sebe,ale tak vies co,spoznaj ho,stretavajte sa ako kamarati a uvidis.netrap sa pre boha,to sa nejak vyriesi,neboj.spoznaj ho

cikyta
28. dec 2012

@afrika a tvojho muža lúbiš ? (či ťa viaže k nemu už len viacmenej manželská povinnosť zotrvania? )

chorucka
28. dec 2012

@afrika ahoj ja mam nieco podobne lenze on je zenaty a ma 2deti len v tom je rozdiel Viem ze to nieje dobre bojujem stim hladam zle stranky u neho a ked sa mi dari odolavat tak sa na mna pekne usmeje a ja som znovu tam kde som bola 😒

tatiana7777
28. dec 2012

S manželom ste toho vela prežili-preskakali, a to Ťa podla mňa vyčerpalo a pri kolegovi si pocitila niečo, čo si pociťovala aj pri Tv.manželovi v začiatkoch alebo sa mylim (krasne bozky, slova, chvenie v žaludku..) Neviem ako je na tom Tvoj muž, ale po tom všetkom Ťa určite stale lubi, vždy su začiatky krasne no po par rokoch už to neni velmi o tej tužbe-skor o tom že vieš akeho muža maš doma, vies ze pri Tebe stoji a stal ked bolo treba.. Zas chapem ze je krasne mat pocit zalubenosti.. Mozno keby ste sa s muzom porozpravali co citi on, ako to chcete dalej a skusili robit to co na zaciatku vztahu.. Nechcem byt mudra, no taku situaciu som riesila aj ja..
A chybali ste si s mužom navzajom ked ste boli od seba? Preco si sa vratila?
Drzim palce zvladnes to urcite najlepsie, rob ako to citis ale neunahli sa 😉

kykka
28. dec 2012

Neviem, to co pises mi pripada akokeby ste vo vztahu zostali zo "zotrvacnosti" a ty si za kazdu cenu nahovaras, ze sa vsetko raz zmeni a budete zit krasne. Mas 27, naozaj si chces zahodit zivot s clovekom, ktory ta neuspokojuje ani dusevne, ani fyzicky? Ste spolu iba zo zvyku, lebo zmena by bola pre vas tazka a bolava, ale predstav si, ze by si svoj zivot prezila s inym clovekom, s ktorym by si sa cely zivot citila ako v nebi. Ja som mala jeden vztah dost dlho - 6 rokov. Zoznamili sme sa ako studenti, po dvoch rokoch sme odisli za pracou, zacali sme spolu zit a posledne dva roky som sa v tom nasom vztahu hrozne nudila. Nenaplnal ma vobec, citila som sa v tom vztahu ako ziva mrtvola, ziadne dusevne osviezenie, ani sex ma uz s nim nebavil a stale som sa citila, akokeby mi zivot pretekal pomedzi prsty a ja si zahadzujem sancu najst si skutocneho chlapa, moju spriaznenu dusu. Nakoniec som sa zamilovala do ineho. S tym prvym sme sa rozisli. Bolo to velmi bolave, lebo sme boli strasne na seba zvyknuti, citila som sa prazdna, ale presla som tym, rany sa zahojili a teraz som uz 6 rokov stastne vydata za chlapa, ktoreho lubim a pri ktorom kazdy den je jeden krasny a naplnajuci zazitok. Ked sa pozriem dozadu, tak som rada, ze som nasla tu silu a rozisla som sa a vobec to nelutujem, teraz som maximalne spokojna. Vy este nemate deti, tak si vyber, ci chces s tymto clovekom prezit cely zivot. SI este mlada, vyuzi to a zariad si zivot tak, ako ty chces a s kym chces. Lebo ked pride dieta, az toto je skutocna skuska ohnom! Ze dieta spaja? Ano, ale len skutocne silne vztahy. Tam, kde to trochu hapruje sa vyhrotia velke problemy a najviac trpi zena s dietatom. Rozmysli si dobre, co chces. Mozno si stratila 5 krat dietatko preto, lebo vam nie je pisane mat spolu dieta. Mozno s dalsim zivotnym partnerom urobite babo na prvy sup a vsetko bude dobre. A mimochodom, si zamilovana do 22 rocneho kolegu. Ked zotrvas vo svojom doterajsom vztahu - jojooooj, kolkokrat sa este zamilujes, lebo stale ti nejaky cudzi chlap poskytne to, co tvoj nie, lebo tvoj vztah ta nenaplna. Mozes sa rozist s doterajsim, ale tiez nemusis skocit na lep prvemu, co je k tebe co i len trosku mily. Bolo by lepsie, keby si sa zalubila do zreleho chlapa, ktory uz vie o com je zivot, ale tak to si tiez nevyberas... Len bud opatrna pri kazdom svojom kroku teraz.

mima4
28. dec 2012

@afrika ale ty tvojim spravanim este viac nicis vase manzelstvo a nicis to co z neho ostalo. Ak ti mozem poradit, ospravedln sa kolegovi za to, co sa stalo, povedz mu, ze ty si dala manezlsky slub, slub zeny, nie papier, ale slub, ze budes svojho manzela milovat, starat sa o neho, byt mu na blizku, a chces dodrzat tento slub a budovat vase manzelstvo.

Vela ludi dnes sa riadi tym ze "ide za svojim srdcom" a preto je tu tolko vela ubolenych dusi, nestastnych ludi, osamotenych deti... srdce cloveka je klamlive, dokaze zavadzat a manipulovat s clovekom.. poznam milion pripadov "chodenia za srdcom", ktore skoncili slzavym udolim.

No manzelstvo je zavazok milovat, do tohto zavazku si vstupila dobrovolne na cely zivot.

kykka
28. dec 2012

@mima4 Je to pravda, ale neda sa milovat nasilu. Co z toho, ze sa budes nutit zit s clovekom, ktoreho uz ani nechces, ked niekde vonku na teba caka ten spravny muz?

mima4
28. dec 2012

@kykka áno, to máš pravdu, ale do manželstva človek vstupuje hádam preto, že lubi. Laska však nie je pocit, ale rozhodnutie. Mám pocit, že dnes sa k tomu veľmi laxne pristupuje... ☹

kykka
28. dec 2012

@mima4 Z mojej skusenosti viem, ze laska je pocit a bez toho pocitu sa ti cely zivot zda, ze ti nieco chyba. Tu autorka este nema dieta a je vzdy lepsie vycuvat z takeho nefungujuceho vztahu, ako ma ona, predtym ako sa narodi dieta. Lebo ak sa im naodi dieta a oni zistia, ze nechce spolu zit, tak az potom bude katastrofa. Uz sa tak vela parov popalilo.. :(

mima4
28. dec 2012

@kykka Skusim ti teda rozvit to, ako som to ja myslela. Laska nie je podla mna pocit, je to rozhodnutie. Ja som sa rozhodla pre svojho manzela, ze ho budem milovat takeho aky je. Pocitom je len zamilovanost, ktora tu raz je, raz nie je. Su dni, kedy clovek chce mat klud, druhy mu mozno lezie na nervy, nema ziadne motiliky v brusku... toto je ten pocit, ale laska je o tom, ze aj ked sa pocity zamilovanosti vytratia, tak pri tom druhom stojim, som mu na blizku a ak sa dvaja ludia o vztah staraju, ta laska tam je VZDY, ale zamilovanost tam raz je, raz nie je.
Kazda z nas najdeme vzdy inde lepsieho a uzasnejsieho muza ako mame doma, ale ak sme vstupili do zavazku s niekym dobrovolne, tak sme sa zaviazali milovat toho cloveka, ktoreho sme si vzali.

Autorka temy urcite urobila chybu v tom, ze veci rozoberala s cudzim clovekom a hlavne s muzom, co by ako zena nemala, pretoze sa to prejavilo prave v tej naklonosti. Nijako nepomohla svojmu manzelstvu, ale otvorila srdce inemu muzovi.

Velmi pekne je o laske napisane tu http://www.porta.sk/t-pat-jazykov-lasky-pat-spo...

lea641981
28. dec 2012

@afrika no mala by si to riesit pokial nemas s muzom deti 😒 ak by si otehotnala a mysliet budes na kolegu tak sa budes velmi trapit 😒 teda nedokazem si ten chaos ani predstavit 😒

mozno si tym ze nemozes mat deticky taka vysilena obaja ste aj tvoj manzel ze mate krizu riadnu a to doverne poznam a ver mi ze aj ked deti nemate a pridu a medzi tym milujes ineho muza len dalsia kalamita nastane ak budes dieta cakat s manzelom s ktorym si nemate co povedat a celkom vas to rozdelilo to snazenie sa o dieta 😒
no a mat dieta s manzelom lebo mozno zacnete fungovat ako rodina 😒 no tato kriza je riadna takze nesla by som do toho mat s nim dieta 😔

mala by si sa rozhodnut a prestat sa snazit o dieta ☹ snaz sa o chlapa 🙂 ale ktoreho??
potom sa snaz opat o dieta ☹

drzim palce

uriva
28. dec 2012

Ahoj, ja som to tiež prežila sama a poradím ti len jedno. Neviem, ako veľmi si veriaca alebo nie, odhliadnuc od toho pozri celý film až do konca alebo pohľadaj knižku - majú ju v kníhkupectvách. Rozhodnutie je na tebe samej, no možno ti toto pomôže: kniha sa volá Dar lásky a film Fireproof (V jednom ohni) - poslala som ti link v pošte . Oni tam riešia tiež tento problém a podľa mňa je to dobrý návod aj pre tvoju situáciu... Ja viem, že film je len film a nie skutočnosť, ale nás s manželom to nakoplo správnym smerom. Pretože presne ako píšu niektoré kočky - majú skúsnosť takú, že rozvod, iné zostať - ale ani jedna z nás nepozná úplne presne tvoju situáciu a nedá sa to rozhodnúť za teba. Snáď pomohlo... držím palce.

redhairy
28. dec 2012

@afrika ak si s manzelom nestastna tak pndla mna nemas nad cim premyslat,stale je sanca na zmenu. A nad veko m si nelam hlavu je to len cislo!ludia funguju aj s vacsimi rozdielmi.

kykka
28. dec 2012

@mima4 Neviem, podla mna priviest dieta do uz aj tak nefungujuceho vztahu je isty rozpad rodiny, kde utrpi hlavne dieta. Ak tym myslis, ze laska je vztah a pocit, ze pri druhom sa citis bezpecne, dobre, pohodlne a hlavne sam sebou, tak to beriem. Ale ak je laska len rozhodnutie, ze uvidim nejakeho cloveka a teraz si prikazem "budem ho lubit lebo som sa tak rozhodla", tak mi to pripada neuprimne. Zamilovanost neexistuje, je to len pudova, sexualna pritazlivost..

afrika
autor
28. dec 2012

@kykka
@redhairy
@uriva
@lea641981
@mima4
@tatiana7777
@chorucka
@cikyta v prvom rade Vám chcem poďakovať, že ste manezačali odsudzovať za toto čo som písala. moc si to vážim, lebo tu na MK sa človek s odsúdením stretáva už skorostále. svojho manžela ľúbim, len sme toho naozaj hrozne moc preskákali a odsudzili sme sa, lebo sme sa hádali aj 5x za týždeň - riadne hádky. chcem s ním byť, no ak sa to medzi nami nezmení, tak to asi význam nemá.
a preto ma trápi to, čo cítim keď myslím na dotičného...viem, že to čo cítim je také len preto, lebo to je iné, je milý, ten bozk...no chcem to zastaviť a nemám silu to urobiť... mám ho momentálne plnú hlavu a chcem ho odtiaľ dostať preč. viem, mám prestať s ním písať - ale ja fakt neviem ako to zvládnem...netuším.

afrika
autor
28. dec 2012

ešte chcem napísať, že zo strany toho chalana naozaj nejde len o sex. toto medzi nami začalo postupne. od sept. sme písali takmer každý deň, vzniklo medzi nami naozaj pekné kamarátstvo, ktoré sme bohužiaľ pokazili bozkom. lebo po tom bozku sme si obaja uvedomili, že k sebe cítime viac ako by sme mali

digysa
28. dec 2012

@afrika Opis nam prvy bozk s manzelom....urcite to bol tiez nieco skvele....ale.......potom prislo manzelstvo, denne starosti, problemy, zodpovednosti......

Ty zazivas pociatocny osial zamilovanosti....stavim sa o co chces, ze to velmi rychlo pominie....

Ono je to krasne zazit to este raz.....ale nebude to trvat vecne. Tvoj kolega je mlady a este manzelstvo nezazil...a s nim mozes mat podobne problemy v buducnosti...

DOBRE si to premysli.... Mas vyhodu, ze nemate deti.... Ale zisti najskor, co si mysli tvoj muz o buducnosti vaseho vztahu.....mozno aj on to citi, ze mate viac problemovych dni, ako peknych......"mozno" sa rozijde skor on s tebou... Musis zacat od vaseho vztahu a zistit, ci to ma buducnost....

afrika
autor
28. dec 2012

@digysa a ostatné babuľky - máte pravdu. musím zažať od môjho manželstva. musím začať pracovať na tom, aby sme buď s manž. zostali spolu al. aby sme urobili nášmu vzťahu koniec. musím to nejako zvládnuť prestať písať s fešim 😉 . teraz mám voľno z práce do 2,1, a normálne už chcem ísť o práce, aby som sa naplno zamestnala a nesedela doma a nešpekulovala nad fešim. Ešte neviem ako to urobím - predsa len zvykla som si na to, že viem ako sa má, že sa mu môžem vyrozprávať, no ten vzťah by nikdy nemal šancu - po prvé klamala som mu v tom, že som sa nepriznala, že som opäť s mužom, po druhé - nevie koľko mám rokov (vyzerám o dosť mladšie, tipol mi 23 a ja som mu na to nič nepovedala) a po tretie CHCEM BOJOVAŤ ZA VZŤAH S MOJIM MUŽOM. len neviem, či to je ešte možné stmeliť to. to uvidíme...
ale ako zabudnúť na fešiho?????

afrika
autor
28. dec 2012

@princeznicka3 mám už 28 ☹