Problémy so svokrovcami a s manželom

jks27
11. júl 2020

Ahojte, iste si niektoré budete pamätať moje príspevky ohľadom svokrovcov, ktorí chceli odučiť moje dieťa odo mňa, lebo že je zamamkaný, alebo ako moja svokra ohrozovala moje dieťa, trhala mi ho z rúk, nedávala naňho pozor, atď.
Manžel bol zo začiatku na mojej strane, zastával sa ma avšak, teraz je to úplný opak... vkuse sa hádame kvôli tomu, že ja tam idem iba raz do týždňa, že im ho nechcem nechávať samého... vyhráža sa mi, že ani moja mama a otec nebudú vídať malého viac, keďže ani jeho rodičia to tak nemajú, vyhráža sa mi, že mi ho vezme a pôjde s ním sám, vyhráža sa mi, že mi ho vezme....baby,stokrat sme sa o tom bavili, ze nech sa mi nečuduj, že svoje dieťa nechcem nechať niekomu, kto má nemá rád a kto moje dieťa v najkrehkejšom období života ohrozil, neraz. Nechápe, že malý je na mňa naviazaný a nechce byť bezo mňa. Obhajuje to tým, že vraj sa už správajú lepšie, čo v podstate je pravda, avšak, atmosféra, keď sme u nich by sa dala krájať, tolerujeme sa, ale všetci dobre vieme, že jediné kvôli malému. Svokra mi trhá kočiar z rúk aj po tom, čo sme jej povedali, nech to nerobí, no ale Budiš, keď jej len toto chyba....

jks27
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dollyzv
11. júl 2020

@jks27 a kebyže s ním ide sám? Prečo by to mal byť problém? Veď si dá hádam pozor na vlastné dieťa či im ho zanesie a on zatiaľ pôjde na pivo?

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaass
11. júl 2020

@jks27 ja by som nedala dieťa manželovi, kebyže sa svokra tak správa. A svokre prečo nepovieš drzo a otvorene, že je to tvoje dieťa, ty si s ním budeš robiť čo ty uznáš za vhodné? Ja by som jej povedala rovno, že keď sa takto správa, tak malého/malú nebude mať a hotovo.

jks27
autor
11. júl 2020

@dollyzv nechcem, aby ho bral sám, nakoľko môj manžel absolútne nedáva pozor, čo jeho rodicia s malým robia, raz sa stalo, že išiel prehltnúť malé mušličky z mora a keby som k nim neprišla, bohviečo sa stane, môj muž to vôbec neriešil... on nedáva pozor, keď je malý s niekym, automaticky verí, že sa nič nestane...

jks27
autor
11. júl 2020

@veronika4495 ide o to, že sú s ním raz do týždňa, niekedy viackrát, stalo sa aj, ze sa sťažovali, že s ním boli len raz, tak sme prišli zas a moja svokra sa po hodine postavila, že ide preč, lebo ide cvičiť, tak... keď chcem byť s vnucatom, všetko ostatné ide bokom...

jks27
autor
11. júl 2020

@jks27 raz išla malého kŕmiť s vriacou polievkou, z ktorej sa parilo ako zo starého kotla, ani ju nepofúkala, kebyže to ja nevidím, moje dieťa má obarený jazyk, popáleniny... môj muž tam sedel a nič si nevšímal...

pupavka89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jks27
autor
11. júl 2020

@veronika4495 zatinala som zuby rok... aj teraz privriem oko, ale samého ho nedám, bojím sa

deti95060810
11. júl 2020

koľko má dieťa?

0kristina0
11. júl 2020

@jks27 povedz manzelovi ze po rozvode budu svokrovci vidiet vnuka este menej ako teraz, tak nech laskavo skludni hormon.

katkabg
11. júl 2020

Boa sak ty si TY si rodic a ne stary dedko a babka preboha.A je to tvoje dieta.Kks by som im to an cvaj vysvetlila!

777januska777
11. júl 2020

Tak ak nechceš aby tam chodil malý s mužom, tak to isté nerob so svojimi rodičmi. Starých rodičov navštevujete rovnako. Buď spravodlivá aj k jedným aj k druhým.

jks27
autor
11. júl 2020

@deti95060810 rok a dva mesiace

jks27
autor
11. júl 2020

@777januska777 ibaže moji rodičia, za prvé, rešpektujú všetko, čo im povieme, za druhé, nikdy mi moja mama nevytrhla dieťa z rúk a vždy, keď plakalo, dala mi ho hneď, za to moja svokra, presný opak, za tretie, malý je na mojich rodičoch zvyknutý, za štvrté, mojim rodičom verím

oli18
11. júl 2020

@jks27 Mam 15mesacneho vnuka, tiez je zvleceny za momou, place, ked ostava u mna. Ale ked mama zavrie dvere, je po placi. Take male dieta este nechape vela. Ked ta neuvidi, prestane plakat. Ty sa spravas ako tvoj syn, on place za tebou, ty za nim. Aj podla zakona maju stari rodicia narok na stretavanie sa s vnucatami. Takze bud uz normalna, nedramatizuj, aj dieta otcovi a posli ho na navstevu k starym rodicom.

barboratoth
11. júl 2020

Mozno by si mohla nechávať maleho častejšie s otcom samého, aby si mu začala dôverovať, že je s ním v bezpečí a maly by si navykol na jeho prítomnosť bez teba. Potom by hadam nebol problem ist ku svokrovcom bez teba. Či? 🙂 Ty by si sa mohla trochu uvoľniť, takto sa neda dlho vydržať. Jedneho dňa tam tvoje dieťa aj tak pojde na prázdniny, keď ho ovsem ty pustíš. Budovanie vztahu so starými rodičmi je dôležité, ja sa tiež nezhodnem vo vela veciach ohladom syna s mojou mamou alebo svokrou, ale základne veci ohladom výchovy rešpektujú. To, že keď tam niesom a ona mu dáva vela sladkosti, alebo s ním behá po schodoch hore dole, alebo ho dedo učí zapaľovať zápalky, a ja to nevidim tak to už je iná vec. Kým to neviem, tak ma to netrapi. Staci že sa maly od nich vráti zdravy, a spokojný. Keby si musela ist nečakane do nemocnice tak co by si urobila?? Jasne že ocko by sa postaral a verím tomu, že tvoja svokra by mu pomohla.

777januska777
11. júl 2020

@jks27 to je úplne jedno ako to vidíš. Nerob rozdiely. Kvôli tomu si pokazíš vzťah s manželom.

ria133
11. júl 2020

Jasne napísala, že na muža ohľadom starostlivosti o dieťa, nieje spolah. Čo nečítate niektoré ??? Asi máte iných mužov a môžte si dovoliť pustiť deti s nimi. Tak isto píše, že starý rodičia sú s vnukom raz do týždňa, čo podľa mňa postačuje. Ona je matka, načo má riskovať niečo, čo by si potom nedajbože celý život vyčítala. Spomínam si na predchádzajúci príspevok, a teda ja by som v takej situácii tiež dieťa nedávala bez môjho dozoru k nim.
Starý rodičia sú len starý rodičia, neviem čo to majú za mániu hrať sa na rodičov, prevychovávať deti, určovať čo môžu a nemôžu. Na to sú tu rodičia, oni už svoju možnosť mali.

A nieje to tak, že len svokra je vždy tá, ktorej mamička nedôveruje. Mám v okolí ženy, ktoré to majú opačne.

zun
11. júl 2020

Moc sa nudíš

maciatkolulu
11. júl 2020

@jaass a manžel nedá tebe k vasim😂😂😂
@jks27 tak ja sa nečudujem, že ti vraví, že vezme malého a pôjde sám, hneď bude lepšia nálada. Inak on nie je otec, či je retardovany? Tak bez od neho a bud sama a počkaj ako budeš zháňať za pár rokov stráženie

maciatkolulu
11. júl 2020

@ria133 jejda, prosím, zopakuj si základy slovenčiny, lebo mne rozum neberie, že dokáže takto písať dospelá žena, ktorá má hádam aspoň základné vzdelanie, prepáč...

asia83
11. júl 2020

@jks27 No, už vám na neho jeho rodičia vplývajú, dohovárajú mu za vašim chrbtom. Máte smolu, že je nezrelý a na strane rodičov. Choďte od neho, lepšie to nebude. Nemusíte sa hneď rozvádzať, ale choďte od neho. Jeho rodičia cez vášho muža chcú vášho syna získať na svoju stranu, častými návštevami a pod.

ria133
11. júl 2020

@maciatkolulu Áno máš pravdu, už to vidím. Vôbec som to po sebe nečítala, písala v rýchlosti a nechávala dopisovať mobil slová. Ospravedlňujem sa za y/i 😖

jaass
11. júl 2020

@maciatkolulu haha 🙂 jasné, že dá 🙂

miaumiauxc
11. júl 2020

@jks27 Úplne ti rozumiem .. Ani ja by som dieťa s mužom nenechala.. on vlastne ani nechce... A keď vidím ako "dáva" pozor... Radšej som s ňou ja.. svokrovcov vidíme raz za mesiac za mňa bohato stačí pretože moja svokra je podobný prípad tiež mi malú trhá z rúk a snaží sa presadzovať svoje.. ..U našich sme často.. Moja mama je vlastne jediná s kým malú nechám a bez stresu idem preč.. chlap našťastie nemá potrebu mi to vyčítať pretože keď mu poviem aby si malú zobral a išiel sám hneď ho prejde chuť niekam ísť..

mogaa
11. júl 2020

@jks27 prepáč, ale teba mať za nevestu hotová výhra😅svokra išla dať tvojmu dieťaťu horúcu polievku a hneď by malo popáleniny ...ty nebudeš dávať dieťa niekomu lebo mu neveríš....ale dieťa má 2rodičov a teda aj 2starých rodičov - a z oboch strán...tvoj muž zase nemusí veriť tvojim rodičom a napriek tomu neprotestuje keď sú s vašim dieťaťom(nie tvojim-vašim dieťaťom)....rozvod bude určite riešenie....veď dieťa ex manželovi budeš musieť dávať min.každý druhý víkend a kam ho bude brať? no k svojim rodičom......

mogaa
11. júl 2020

@jks27 a inak páči sa mi ako sa sťažuješ že ak prídeš k svokre aj ty s dieťaťom že sa zoberie a ide cvičiť....vtedy má byť vaše dieťa u nej na prvom mieste - hlavne keď ejj ho nevesta prinesie raz za mesiac.....len takto pokračuj a po pár mesiacov tu budú príspevky - moja svokra sa vôbec nezaujíma o svoje vnúča, nič mu nekúpi ani ho nechce povarovať.....

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz