Problémy so svokrou

sarka587
29. feb 2016

Ahojte uz som zufala, som tehotna a som na rizikovom tehotenstve. Jeste k tomu moj priatel robi v zahranici a jeho mamina je ako nooo... Ako to povedat proste svokra. Mosim lezat nic nerobit iba na vecko, najest a do sprchy to je vsetko co mozem robit. Ibaze svokra me pride, ze to nejako nechape. V noci nemozem spavat tak spim klidne aj do obeda. Ked vstanem idem do kuchyne nieco ziest. Potom si ide svokra lahnut a ja zatial mosim pozametat, poumivat zem, oprat a jeste ktomu byvame v malej dedinke kde sa kuri iba drevom , takze mosim chodit jeste prikladat. Noo proste sa to neda. Ked si idem lahnut ja, je zle ze nic nerobim pritom som jej vsetko vysvetlila ako to je. Priatel tiez je nerad ked nieco robim lebo som trikrat za tri mesace skoncila v nemocnici. Ako jej to jeste vysvetlit? skorej som sa sem isla vypovedat lebo ked to poviem priatelovy on jej povie , ale aj tak to vydrzi mozno den dva a zasa je vsetko pri starom. Vobec sa mi to nepaci. Uz toho mam dost lebo je toho vazne na mna vela. A ked pride navsteva moje kamaratky tak sa jej to nepaci , stale sedi pri nas aby vsetko vedela a abych nemohla nic povedat. Kazdy den svokre vola jej sestra a to je vzdy na pol hodinu a nieco zapocujem ked sa rozpravaju. Poslednu dobu hrozne rozpravaju o mne jaka som neschopna a ze si vymyslam ze som na rizikovom tehotenstve. Uz ma to rozculuje vsetko prosim nemate niekto nejaky napad ako jej to jeste vysvetlyt..... Dakujem 🙂

lucinocka
29. feb 2016

@sarka587 nijak, odstahovat sa...

terezka1947
29. feb 2016

@sarka587 ...no,nie je to este tvoja svokra...takze ta neberie ako nevestu..ale ako priatelku svojho syna,nemas este ten status 😉 neviem...kto vie,co si este mysli,ze bude
ale nemas inu moznost,asi iba odstahovat sa...lebo co ine?
ked budes v jej dome,musis znasat vsetky vyhody aj nevyhody spolocneho byvania...

uz vydrz,nemas do porodu daleko a sustred sa na babatko a potom=musis uz riesit situaciu s priatelom

mily7
29. feb 2016

Utekať kade lahsie. Chceš prísť o babo? Rizikové tehu, lekárom prikazany kľud a ty toto riešis u svokry? No keď si nevieš poradiť teraz bude to ešte horšie keď sa malé narodí podľa mňa. Ak svokra povie že sa o neho bude starať tak čo, dovolis jej nahradiť ta? Mali by ste s priateľom bývať sami. Svokry sa spýtaj či jej nezáleží na vnucati keď nerešpektuje príkazy lekára. Alebo ju k nemu zober nech počuje na vlastné uši. Ak sa dá bezte do svojho sami.

timea7
29. feb 2016

@sarka587 prečo si u matky svojho priateľa, keď on pracuje v zahraničí? Prečo ste si nezobrali aspoň jednoizbový byt do prenájmu, aby ste mali svoje súkromie, keď čakáte dieťa? Najvyšší čas to urobiť, lebo keď sa narodí, bude to oveľa horšie. 😖 😖 😖 😖 Zatiaľ nikto nevymyslel nič lepšie, ako postup - ak je vzťah vážny, poriešiť spoločné samostatné bývanie a následne dieťa, nie naopak.

sarka587
autor
29. feb 2016

praveze priatel je v zahranici a ja som tu sama. Mojich rodicou mam v ceskej republike aj celu rodinu. Chcela som svoje aspon nejaky maly byt, ale kto by sa o mna staral? to mi bolo povedane. Si pridem jak neschopna tady. Vsetko viem myslim tim domace prace a varit. Od 18 tich som byvala sama a jezdila do zahranici. Aj som tam robila , ale ja som mlada ja nic neviem. takto vam to poviem

macamac
29. feb 2016

ja nechápem, dnes samý priateľ...žiaden manžel...
ak deti, tak ja som stará škola- do manželstva
žiješ niekde, kde ešte nemá tvoj priateľ a jeho matka v dome kúrenie spravené inak, ako na drevo? hmmm...
a vôbec, ako je na tom tá dedina? lekárku pre dieťa, obchod,...
pýtam sa,lebo priateľ je v zahraničí a na tieto veci budeš sama
a vlastne - ty nežiješ s priateľom, ale s jeho matkou. čo ťa núti takto fungovať? mňa by porazilo, žiť niekde odruky s matkou "môjho priateľa" a ešte očividne takou, čo mi vyčíta kľudový režim na rizikovom tehotenstve
ja tento svet nechápem
to čo sú za partnerstvá? doťahovať sa s priateľovou matkou?
keby sa na to šlo v poradí, ako má - aspoň spoločné samostatné bývanie a potom deti, nemuseli by tu byť xyz takýchto príspevkov

guinevre
29. feb 2016

@sarka587 Si predsa v jej dome, takze ked ti vadi "svokra", bud chodte do podnajmu (vzdy by som radsej byvala aj v garzonke a sami, ako v dome aj s mojimi alebo MM rodicmi), alebo sa pekne pobal a naspat k svojim rodicom. Rozpravala si sa o tom s priatelovou mamou?

macamac
29. feb 2016

@timea7 moja reč 😉

terezka1947
29. feb 2016

@sarka587 inak...tak mi napadlo...preco nejdes k svojim rodicom?
ved priatel doma nie je aj tak...a zo zahranicia moze chodievat za tebou aj tam...a po porode budes rada,ze budes mat pri sebe rodinu
po porode to bude horsie,narocnejsie...

sarka587
autor
29. feb 2016

Dom je priatela , akurat ze buduca svokra tady ma dozivotne pravo. Ja stim nic nenarobim a docela ma to stve., lebo teraz sa bude prerabat nasa spalna a vybrala som si aj farby a vsetko ,ale nemam tu slovo ,takze farby ake som chcela tie nebudu.... Neviem ako to mam vysvetlit vsetko... Proste sa to neda. Kazdy ma svoje problemy, ale ja si myslim ze ten byt za tech 250 euro by sme si jeste mohly dovolit. Ja som cuzinka pochazam z ceskej republiky , takze chvilu tady mam trvaly pobyt na tejto adrese

sardinka335
29. feb 2016

@sarka587 samostatné bývanie - aj v jednej cimre, ale sami - to je riešenie, ktore vzdy funguje. Ked si pod strechou niekoho ineho, tak holt sa ti to nemusi vzdy pačiť....blbcovi nevysvetlíš. Budeš to proste musieť len nejako vydržať a idealne ,,usmievať sa,,. Dobrá nalada naserie tolko ludí, že stoji za to si ju udržať...

chorucka
29. feb 2016

@macamac presne tak 😉

timea7
29. feb 2016

@sarka587 sorry za drzosť, ale dieťa si si zbudovať vedela? Inak je jednoduchšie povedať, že nič neviem, ako sa snažiť niečo naučiť. Myslím, že by bolo pre teba rozumnejšie zostať v Českej republike, blízko maminy, priateľ je tak čo tak väčšinu času preč. Ako to budeš zvládať, keď sa bábätko narodí?

janinah
29. feb 2016

Svokre /čo ňou ani ešte nie je/sa nečudujem..tiež by som neskákala meter nad zemou,že mi synáčik dovedie tehotnú priateľku a mamko,starajte sa...v časoch jej mladosti nejaké rizikové tehotenstvá sa nenosili,žena robila a buď donosila alebo nie.....urob kávu,sebe čaj,sadnite si k stolu a porozprávajte sa ,nič iné ti neostáva,len vydržať a robiť čo sa dá...ale vidím väčší problém- čo ďalej?až sa malé narodí? muž preč a ty so svokrou tam v jej dome a ešte aj s dieťaťom?dievča,ty sa tu ešte navypisuješ ako si nešťastná...

cincila18
29. feb 2016

neda mi nereagovat... pises, ze si na rizikovom a ze nemozes absolutne nic robit... hm, ked si na tom tak zle, preco nie si v nemocnici? svagrina tiez bola na rizikovom, nemohla dokopy nic, ale musela sa postarat o starsie dieta... chvilami bola sice v nemocnici, ale vsetci to zvladli.. mne sa zda, a nehnevaj sa, ze to beries tak, som tehotna, na rizikovom, starajte sa o mna... kolko zien je na rizikovom a co si myslis, kto im navari? kto sa postara o nich? a opakujem, ak by si naozaj bola na tom tak zle, tak si uz davno v nemocnici... ja mam pocit, ze ti tam vadi svokra, ale s tym nic nenarobis... a ked pojdes do podnajmu, tam uz rizikove tehotenstvo nevadi? kto ti navari tam?

timea7
29. feb 2016

@sarka587 preboha nič neprerábaj, kašli na to, za chvíľu ideš rodiť, mašíruj k mame, riešte s priateľom spoločné bývanie, aj keď v garsónke. Vieš si predstaviť, aký budeš mať v tom dome so svokrou život? Je úplne fuk, čí je dom, svokra tam bude mať vždy hlavné slovo. Bolo chybou, že si tam vôbec išla...A sorry, prečo by sa mal niekto o teba starať? Stovky žien sú na rizikovom a starajú sa o ďalšie deti a domácnosť. Nemyslím, aby si sa nadrapovala s drevom, ale ak by tobolo vážne,lekár by ťa nenechal doma.

sarka587
autor
29. feb 2016

Ja som nepovedala ze nic neviem to o me povedala svokra. Ja domace prace velmi dobre ovladam aj varenie. Zivot ma naucil, ale svokre nic nevysvetlim. V nemocnici som uz trikrat skoncila keby ste si to dobre precitaly tak by ste vedely.

timea7
29. feb 2016

@sarka587 tak keď ti nerobí problém sa o seba postarať, prečo nie si v podnájme? Prečo si u matky tvojho priateľa?

sardinka335
29. feb 2016

@sarka587 a kto sa ma akoze o teba starať? Nechapem.....teda aj nado mnou lekar dvihal varovne prst pri 3 tehotenstve ze to drží na heslo, ale kto by sa mi postaral o ,,pozostale deti,, muža som mala po operacii a ziadne ,,rizikove,, som si nepripušťala a ani nemohla dovolit. Samozrejme, ze sa máš šetriť a nie drevo rubať, ale umyt po sebe tanier, pohar, spraviť si niečo jednoduche na jedenie snad nie je problém, nahadzať pár veci do pračky a vyvesit na sušiak...ostatne ako ti sily dovolia, ked nebude pozmyvane no nič sa nedeje. Prach počká kým pride priatel - po ukončenom 36tt sa uz dieta kludne moze narodiť a je povazovane za donosene.

janinah
29. feb 2016

kde pracuje priateľ?prečo sa neťaháš za ním?alebo on pracovať tu? rodina má byť spolu

sarka587
autor
29. feb 2016

Lebo nijako nezarabam a peniaze mi posiela priatel , ale aj ked mi ich posle schabre mi ich svokra. Ked som hladala podnajom tak bolo zle ,ze ked ma dom ze nebude jeste platit garsonku nebo byt. Ked ma velky dom na slovensku. Nedostavam ziadne peniaze pokad neporodim, lebo jak som bola v cuzine tak matersku me budu vyplacat az po narodeni dietata.

cincila18
29. feb 2016

@sarka587 ved si toto napisala - Mosim lezat nic nerobit iba na vecko, najest a do sprchy to je vsetko co mozem robit. - tak co chces robit sama v podnajme? kto ti navari? operie? a tak dalej...

janinah
29. feb 2016

@sarka587 ako ti ich zhrabne?všetky? tak ti peniaze posiela na jej alebo na tvoje meno? výbavičku už máš?

timea7
29. feb 2016

@sarka587 môžeš mi vysvetliť, ako ti môže svokra, ktorá ani nie je tvojou svokrou zobrať peniaze, ak ti ich priateľ pošle? Hádam ti ich posiela na účet a nie poštovým holubom? Sorry, alebo si fakt mladučká a život aj s priateľom si predstavujete ako Hurvínek válku, alebo sa tu niekto dobre baví, prázdniny ešte myslím trvajú....Milému priateľovi pohroz, že alebo sa postará o samostatné bývanie, alebo ideš do Čiech k mame. To dieťa sa zrejme naplánovalo samé....až potom ste riešili, čo ďalej...

guinevre
29. feb 2016

@timea7 postovym holubom :D :D

candii
29. feb 2016

Vykasli sa na nu.. tu ide o teba a zdravie tvojho babatka!!!! A ked to ta stara korcula nechape nech sa da vypchat.. ja byt na tvojom mieste s kludom anglicana by som mala cely den nohy vylozene a skusila by prist nieco povedat.. a urcite by som nemakala ako ty ked si bola v nemocke ..

janinah
29. feb 2016

Prepáč,ale asi ani tvoja rodina nie je žiadna výhra..nechať si kdesi tehotnú dcéru u v podstate cudzej panej,bez peňazí a so zdrav. problémom..... 😒
Máš už aspoň18r? .....prečo sak tebe svokra správa ako k decku?

sirinka
29. feb 2016

@sarka587 farbu do vasej spalne vybrala svokra? A s tymto suhlasi tvoj partner? No potom to budes mat dievca tazke, ked jeho podporu ma mamicka a nie ty. Takze bud si dostatocne silna a sebavedoma osoba a dokazes aj vztah udrzat a aj si vydobit miesto v tejto rodine, alebo budes vzdy tahat za kratsi koniec... Teraz a navzdy... A ako pisu dievcata, odist z tohto byvania a vobec tam neplanovat buducnost, nech svokra dozije a potom sa toho zbavit alebo spravit z toho chalupu a bud odist za partnerom do zahranicia alebo za rodicmi, kym doriesite byvanie.

Ad rizikove, dievcata ja som tiez pri prvomtehu nic nesmela, pri najmensej aktivite sa mi kontrakcie rozbiehali, ale bola som doma, kedze som nemala este deti a teda ani ziadne extra povinnosti a mohla som kludne lezat aj 24 hodin denne obrazne povedane....

janinah
29. feb 2016

@candii stará korčula nech varí,perie,milosťpaniu obskakuje?a k tomu ešte drží hubu a krok??? ak by mladá ozaj nič nemohla,len ležať,tak leží v nemocnici dolu hlavou,aj také ženy sú...nik ju neposiela drevo rúbať,len priložiť poleno do pece a to už je pre ňu priveľa? bola som na rizikovom teh. u svokry s2r. dieťaťom,porobila somčo som mohla,raz viac,raz menej,ak ma niekto obskakoval,tak manžel.....

candii
29. feb 2016

@janinah ano stara korcula ja som bola tiez tehu a viem ako sa zena citi ked nevladze a este ju ohovaraju ze nic nerobi.. robila som aj ja v domacnosti ale vtedy ked som sa na to citila.. dolezite je teraz babu vsak nebude tehu vecne.. a nemusi ju nikto obskakovat ale pomoct jej mozu .. o tom je rodina nie?