Problémy so švagrami a švagrinkami

zuzkka111
4. feb 2013

Mate.niektora svagrov a svagrine co si nemaTe co povedat ani s..ia nestretavate ani nic. Proste nemusite sa. Ako to riesit .alebo vobec nie. Niekedy mi je to luto a inokedy mam nervy. .Pretoze som tichsia ina povaha. Zas sa len obvinujem .co mi ostava .

andrik78
4. feb 2013

@zuzkka111 ja mám tri švagriny a dvoch švagrov a nestretávame sa. Už to neriešim

sirinka
4. feb 2013

@zuzkka111 neries... Sravaj sa k nim slusne, casy sa menia, roky ubiehaju a ludia sa menia, ked si zachovate korektny vztah, mozno neskor najdete k sebe cestu. A ked nie, aspon budes zit s vedomim, ze si im nijako neublizila... Niekedy staci zmenit vnutorne nastavenie voci danej osobe a zmeni sa aj tvoje vyzarovanie voci nej a moze to pomoct pomalicky vztahy napravit ci ozivit. Treba to brat tak, ze svagor ci svagrina patri do rodiny, ale zase to nie je najdolezitejsia osoba v nasom zivote. V prvom rade hladat to, co nam na tej osobe vyhovuje a snazit sa obchadzat to, co je iritujuce...

cecil36
4. feb 2013

@zuzkka111 ja mam svagrine super, mam ich ako nahradne sestry 🙂 Svagor je tiez v pohode. Ale nemam si co povedat s vlastnym bratom. A v podstate ani nehcem, lebo ma vzdy nechutne podrazal. Takze sa ani nestretavame. Tak to neries, v kazdej rodine je niekto, kto nam nemusi uplne vyhovovat. Bud k nim slusna, ale nemusis byt s nimi najlepsia kamoska 😉

macamac
4. feb 2013

@zuzkka111 ja si myslím, že nie s každým si v živote človek nájde spoločnú reč
a zato, že vydajom svojim alebo svojich súrodencov získame "rodinu" si myslím,žeby nikto nemal očakávať, že si budeme automaticky padať do náručia
sme rôzni.
ak si porozumieme, je to príjemný bonus v živote, ak nie, čo už... určite by som na tom nestavala svoje životné šťastie a spokojnosť 😉
a už vôbec nemala výčitky.
pokiaľ sa správame slušne, neubližujeme si, tak si myslím, že môžme kľudne spávať 😉

nechaj plynúť čas
v živote nastanú situácie, keď vás nejaká udalosť môže spojiť-alebo aj rozpojiť. to je život.

ži si ten svoj , nič nerob nasilu ani proti sebe 🙂

zuzkka111
autor
4. feb 2013

@macamac diki 🙂 uz som kludna hihi.

macamac
4. feb 2013

@zuzkka111 no vidíš ako málo stačí? 😀 😀 😉
urovnať si to v sebe 😉
a počuť názor druhých
nech žije MK !!!! 😀 na večné časy !! 😀 😀 😀 😉

zuzkka111
autor
4. feb 2013

Dobbre to je ;) mk. Ja nemam s nikym tu pokecat som tak sama.ach.jo

katecameron
4. feb 2013

od vtedy co sa s rodiny vsetci rozviedli nema svagrinky teda problemy 😀

snopkulka
4. feb 2013

Ja mám dvoch švagrov, s jedným + jeho manželkou sa vôbec nemusíme, dalo by sa povedať, že čo sme mali na srdci, to sme si "vykričali" a viac sa o seba nezaujímame, nestaráme, neriešime... Chlapi sú bratia, tí sa kontaktujú, čo plne rešpektujem. A s druhým švagrom si sem-tam napíšem, žije v zahraničí, ale vychádzame spolu veľmi dobre, aj s jeho priateľkou 😉 rodinu si nevyberieš a ja osobne nepoznám rodinu, kde to neškrípe v medziľudských vzťahoch... žijeme si svoj život najlepšie ako vieme, viac neriešim 😵

fila1985
4. feb 2013

Ahojte ja mam svagrinu ktoru som brala ako sestru. Mali sme dobry vztah teda to som si aspon ja myslela az kym som neprisla na to ze celych 8 rokov ma nenavidela. Vysvitlo ze vsetko co som robila bolo zle dokonca nakricala na mna ze zle verim pre jej brata. Teraz sme v takom stadiu ze ma vobec nezaujima. To co mi ona robila dotetaz sa jej raz vrati. Len skoda ze to tak boli a bola som taka naivna ze som jej verila.

zuzulica
5. feb 2013

@zuzkka111 Ja mám jednu zatiaľ budúcu švagrovú a keď ju nevidím som spokojná 😉 A keď ideme na návštevu k priateľovým rodičom, zo slušnosti sa s ňou bavím, ale len čo musím, inak si ju nevšímam...

zuzkka111
autor
5. feb 2013

No ja mozno.som.sa chovala aj zle.ale niesom zla len nezapadam dobre medzi ludi. A robit pracovat ako onisu naucny ako kedysi bolo ja fakt neviem .som iny tip.a.uz ma to moc.trapy aj mimo nich .je mi na nic. Neviem sa pretvarovat ale asi by som mala

maria117
5. feb 2013

@zuzkka111 moji svagrovia i svagrine su cca vo veku mojich rodicov(ok,este nemalu 50,ale po 40 ano),vekovo su mi bliezsie ich deti(najmladsia je odomna mladsia 3r,najstarsia je starsia o5r). Nemam velmi s nimi o com (ale zas ani s neterami a synovcami),len take zdvorilostne reci,al len pocuvam o com sa bavia oni... Ked ideme pozriet rodicov,tak ideme aj k nim (oni byvaju vsetci nedaleko seba,my sme dalej niekolko sto km...) Al komunikujem s nimi cez manzela (svokrovcov). Nekladiem si to za vinu,som introvert,ticha,mozno sa to casom zmeni,mozno nie.mam svoj "svet" okruh ludi,s kt komunikujem. Nemam nic proti nim,oni asi podobne voci mne (i ked mozno,zo zaciatku,ma trochu asi ohovarali,ale je mi to uplne jedno,proste neriesim. Ako sa k tomu stavia tvoj manzel? Su to jeho surodenci asi zalezi i ake oni maju vztahy medzi sebou. Nemusis byt s nimi naj kamoska,staci "zi a nechaj zit" a pokial ti vyslovene nejako neublizili al pod,tak myslim,ze raz za cas nejaka navsteva sa da prezit.al ak nechces,komunikuj o tom s manzelom.