Problémy so sestrou

anajska
16. okt 2012

ahojte,
moj problem je moja sesta, stale sa hadame. ja byvam aj so synom a manzelom u mojich rodicov, ona s manzelom a dcerou uz nie, ale teraz ako je znova tehotna, tak tu je pomerne casto a vyuziva to, ze jej obe s mamkou pomahame... ale aspon keby kusok vdaky prejavila. ALe k problemu. Najviac ma hneva, ze robi neporiadok a ani za sebou neuprace, na druhej strane sa stazuje, ze tam a tam je spina ma take poznamky (asi aby som to upratala), a ked jej poviem, ze nech uprace ona, tak ja jej vraj nemam co rozkazovat. proste ona je tu na navsteve ale aj doma a vyuziva len pozitiva z toho - na jednej strane je doma, takze si berie z chladnicky vsetko co tam je (aj ked to kupim ja alebo moj manzel - ani sa neopyta) na druhej strane ona neupratuje, lebo je na navsteve. Ja chapem ze je tehotna, ale upratovat este po dalsich dvoch (cez vikend aj po jej manzelovi) plus tu v dome byva aj mladsi brat(spolu je nas aj s detmi 9 ), tak to da poriadne zabrat. Mamka vela robi tiez, ale aj tak ma hnevaju jej vsadepritomne veci. a potom su konflikty aj pre ine veci, kedze som uz z toho podrazdena. co mi poradite, ako sa k nej mam spravat? ignorovat to? ja nechcem zit v neporiadku, ale zaroven sa nemienim starat o vsetkych.. uz som jej to tolko krát hovorila aj vykricala, na chvilu je to lepsie a potom znova. pomozte

lentilka29
16. okt 2012

toto je nevyhoda toho ked nezijes sama vo vlastnom,ked zijes s rodicmi,rodinou kde je lava na hlave....nemam co poradit,proste rozum do hrsti,a chodte do svojho....inak pokoj nebudes mat nikdy..stale tam bude niekto kto ti bude hovorit co ako kde a kedy mas urobit....

danielitka26
16. okt 2012

treba si najst system a zadelit si robotu kto co kedy urobi nakolko vas je az 9, ja som zila v 2iz byte s 5 ludmi, denne ponorka nervy kto neumyl riad kto kde co nechal kto co neupratal, jedneho dna sa buchlo po stole povedalo dost urobil sa system a odvtedy sa zilo v pohode. (teraz byvam len sama s priatelom co je na nezaplatenie)

anajska
autor
16. okt 2012

hej ved uz sa tesim, ze budeme vo svojom, kedze prerabame dom po babke, ale este to potrva minimalne rok...
my mame aspon velky dom a nie sme vzdy vsetci doma (brat je cez tyzden na internate, svagor tu chodi tiez len na vikend)
ale problem je ze mame hadky len mi dve resp. mne to vadi a teda ja som ta najhorsia co hadky vyvolava.. ale ono to je aj problem hlbsi, lebo so sestrou (je o rok mladsia) sme nikdy nemali extra kamaratsky vztah :(

andrejka1983
16. okt 2012

veru, kým nebudeš žiť vo svojom, nesperaviš nič 🙂 ...ostava ti to len trpieť ak sa nechcete rozkmotriť a nože....a zas ak ste mali kedysi dobre vztahy treba hladať riešenie aby sa to nepokazilo.....ak sa nechcete rozvadiť na život a na smrť,tak bud ustúpiš,a budeš to tolerovať ako sa len bude dať ( lebo aj ona je v podstate doma) alebo hľadaj samostatne bývanie 🙂 nemáš iné riešenie....ver mi, poznám to

janamama
16. okt 2012

Je to veľmi ťažké, ale skús vydržať bez toho, aby ste sa nepohádali veľmi, veľmi. Máš víziu, idete do roka preč, tak to vydrž. Aj keď nemáte vrelé vzťahy so setrou, je to tvoja najbližšia rodina. Ona to tak naozaj cíti, že príde na návštevu - neuprace a aj domov - vezme si čo vidí. Keď bude u Vás hustá atmosféra najviac budú trpieť rodičia a to nemá význam. Vo svojom dome budeš robiť "po svojom".

eeffka
31. okt 2012

t@anajska
to je chore co robi... moja sestra ked je u mna ( byva 1-2t ked je na SK) jej 100x poviem ze tam ma svoje veci na jedenie ( jogurty a pod, kivi, mango, granat jablko bleeee, no proste len specialne pre nu) anapriek tomu sa ma vzdy pride opytat ci si to moze vziat, kozmetiku detto, len sracak sa nepyta 😀
a ze po sebe neuprace... tak alebo sme na navsteve a sa vecer zbalime, nevyzierame chladnicku a nepindame na spinu aj ked ju uvidime alebo som tu doma a ked nieco zjem tak dokupim, po sebe spracem a ked je niekde spina tak ju alebo utriem alebo drzim usta.

Co na to vasa mama? bo moja by s nou porobila raz dva poriadok.

anajska
autor
6. nov 2012

@eeffka dik za nazor, potesil 🙂 mame sa len nepaci hlavne ze sa hadame :( no a samozrejme ja som na vine, lebo furt som s niecim nespokojna... a tak dookola. ale teraz sa to akosi upokojilo, asi som to prestala riesit.. teda vyriesila som si to tak, ze uz ani ja nekupujem jedlo 🙂 a upratujem len po sebe, ostatne ignorujem, kedze to nie je moja domacnost, tak to neriesim... No teraz je uz dva dni prec a normalne ze je tu furt poriadok 🙂 upracem si po sebe a mam pokoj 🙂