Problémy s partnerom. Poradíte?

nestastna235
2. aug 2013

Ahojte,potrebovala by som radu!
S partnerom sme spolu 12 rokov ,máme 8.mesačnú dcérku.
žijú s nami aj jeho rodičia,čo bol od začiatku problém,ale po narodení malej je to oveľa horšie.Keďže má môj partner náročnú prácu,vyšla som mu v ústrety a ja s malou spávam v inej izbe,čo bola asi tiež chyba.V noci sa nemusí starať, cez deň je v práci a zvykla mi pomáhať moja mama.
Ktorá mu už teraz samozrejme vadí.S jeho rodičmi je to tiež nula bodov,sám sa s nimi nebaví,takže je tu taká dusná atmosféra.
On má stres aj v práci,má z toho žalúdočné problémy.
Najnovšie tvrdí, že za všetko môžem ja a že so mnou už nechce byť. Chce predať dom a vraj aby sme šli každý svojou cestou.
údajne ma už nemá rád,len malú. Keď však idem hoci len do mesta,tak sa inetresuje kde idem, s kým idem.Sleduje ma na fb,jednoducho žiarli.
Je pravda,že aj ja som bola v poslednej dobe veľmi hádavá a kadečo som mu vykrikovala.
Doteraz bolo všetko ok, nemôžem povedať,že by sa nestaral,alebo nezabezpečil rodinu. Vždy kúpil čo bolo treba a vyhovel mi po každej stránke.
Vždy bol on ten čo ustúpil a ozaj ma mal veľmi rád , čo aj dokazoval ( ja jemu už menej 😒 )
Teraz to vraj v ňom už všetko "buchlo" a chce od všetkého ujsť.
Keď som mu povedala, že ok, ako chce on,keď mu tak bude lepšie,tak už má slzy v očiach a vraj sám nevie ,čo chce..
Prosím o rady, dá sa ešte tento vzťah podľa vás zachrániť? A čo mám robiť ,aby sa tak stalo??
ďakujem!!!

sashabb
2. aug 2013

Da sa zachrániť, v prvom rade by malo byť spoločné bývanie. Ono toto všetko s tym súvisí - bývanie u rodičov, zvlašť spálne, napätie atď.
Čiže Vaš vzťah by mohla zachrániť zmena - svoje bývanie a celkovo fungovanie ako rodina

mata90
2. aug 2013

aj ja si myslím že by ste mali bývať sami, aspoň to vyskúšať...

nicky182
2. aug 2013

hm, to najlepsie od vsetkeho ujst a vykaslat na vsetko - tito chlapi !!!! urcite sa to zachranit da. Ak ti mozem poradit, skocte na kavu bez malinkej, normalne sa porozpravajte, povedzte si co kazdy z vas chce ....viem, ze je to tazke, my to mame doma tiez kadejak, ale z vlastnej skusenosti ti mozem odporucit jedine vela vela hovorit a nedusit v to v sebe ...nepriamo to prenasate na malinku, hm drzim palce !

miku1
2. aug 2013

Určite by pomohlo samostatné bývanie. Nikdy nerobí dobrotu, ak mladí bývajú s rodičmi. A čo sa týka tvojho manžela, podľa toho čo píšeš, to nevyzerá, že by ťa nemal rád. Len asi potrebuje mať trošku pocit, že oňho stojíš, že ti nie je ľahostajný.

flopo
2. aug 2013

Suhlasim s miku 1,ze chlap nie je robot a tiez potrebuje trochu nehy,lasky a hlavne potrebu dolezitosti.Vase manzelstvo zdaleka nie je odsudene na zanik,prave naopak by som povedala,ze tvoj manzel vola o pomoc tym,ze ta chce opustit.chce uputat tvoju pozornost.lebo ta potrebuje,tak zabojujte obaja a bude to fajn.suhlasim aj so samostatnym byvanim,to je pre mladu rodinu to najlepsie 🙂 Drzim palce 🙂

elen83j
2. aug 2013

S toho čo píšeš si myslím,že sa ešte stále ľúbite,akurát ste obaja napätý a tvrdohlavý.Mali by ste si spraviť víkend pre seba a o všetkom sa pekne porozprávať.Aj ty by si mu mala dať najavo čo pre teba znamená,nie len teraz ale aj vo všedný deň.Chlapi sú veľké deti,ktoré tiež potrebujú vystískať 😵 A potom môžte riešiť aj samostatné bývanie,lebo každá generácia má svoje názory a to vám v mnohom skôr škodí.Držím palce,nech ste spolu konečne šťastný 😉

bianka0111
2. aug 2013

To že žiarli je jedna vec, v podstate si stále jeho žena, tak je normálne, že sa pýta kam ideš a s kým.No mňa zaujala skutočnosť, že keď si povedala, že tak teda nech je koniec, mal slzy v očiach!!! myslím, že mu na Vás stále zaleží, a že je to skôr výkrik do tmy...sama opisuješ Vašu situáciu ako dost komplikovanú, a ako poznáme mužov, ak je to na nich veľa radšej cúvnu...oddelené spálne??? to je chyba - to mi príde ako postupne odcudzovanie.áno, je unavený z práce, ale to sme unavené aj mi matky..a ako by k tomu prišli naše bejbátka, keby sme aj mi opustili spálnu, len koly tomu aby sme sa vyspali do ružova??chceli sme deti a je jasné, že dlhšie obdobie bude spánok len krásnym snom!..bývanie s rodičmi - ja som to zažila a už nikdy viac!!! ked som sa rozvádzala sama s malou som si radšej našla podnájom a síce žila poskromnejšie, ale sama s vlastnými názormi a postojmi...Vy ste na to dvaja, takto skúste prebrať...keď nie rovno vlastná nehnuteľnosť, tak aspoň podnájom kde budete kralovat len Vy traja...a posledná vec, čo tak si odkrojiť z času len pre Vás dvoch??? vypustiť z hlavy stres z práce, domácnosti...Ste spolu 12 rokov, myslím, že Váš vzťah si zaslúži šancu na prežitie....Máte nádherné dieťa, ktoré potrebuje cítiť Vašu lásku pokoj harmóniu - tak skúste vypadnút niekam na víkend, uvidíte, že stále je o čo bojovať....prajem Vám veľa pozitívnych myšlienok...a ak to nepôjde ani po tom všetkom bude Vás držať nad hladinou, že Ste to aspoň skúsili...ja som nám tuto šancu nedala, vzdala som sa skôr, ako som mala.......

wewe22
2. aug 2013

byvanie sami, spolocna spalna to by malo byt uplne prve co spravite
popri tom sa treba vela rozpravat o vsetkom a hlavne o pocitoch nkto neni jasnovidec ale hlavne s kludom vykrikovat si rozne veci z minulosti nepomaha

lucka011
2. aug 2013

Ja si myslím, že to, že ti povedal, že sa chce rozísť, bolo preto aby vedel ako zareaguješ. Možno chcel, aby si sa tomu postavila a aby si mu aj ty ukázala, že oňho naozaj stojíš a že chceš aj ty bojovať o váš vzťah. Ak si mu to doteraz nejako exrtra nedokazovala, tak je to pochopiteľné.. Tak treba spraviť prvý krok ak oňho stojíš a povedať všetko narovinu. A potom riešiť vlastné bývanie, to nerobí dobrotu nikde, nikomu... z vlastnej skúsenosti aj zo skúsenosti iných... veľa šťastia 😉

atrami
2. aug 2013

Ja osobne by som nedokázala žiť s rodičmi, ani s mojim, ani s manželovými. Pre muža, je ťažké pochopiť, že už nieje na 1. mieste. Často si to ani neuvedomujeme, že vo všetkom uprednostníme dieťa, jednoducho sa mu obetujeme na 100 %. Nikedy si treba nájsť čas aj jeden na druhého- obyčajné rozprávanie o práci, o malej, prechádzka, spoločná večera. Tebe dobre urobí aj keď si občas vybehneš sama, s kamarátkou, prípadne ku kaderníčke. Ja som bola tiež hádavá, nervózna. Celý deň len s malým, manžel do večera v práci. On bol unavený, chcel mať svoj kľud, ja som sa potrebovala porozprávať. Postupne sa to upokojilo. Našli sme si znova cestu k sebe. Manžel prišiel o prácu a zistil, že sa môžeme jeden na druhého spolahnúť. Chce to čas, nesmieš ísť na to zhurta. Neviem, či bývate v dome alebo v byte, ale osamostatniť sa trocha je dobrá cesta.

livocka21
2. aug 2013

ja by som odisla... asi potrebujete od seba pauzu aby ste pochopili co je dolezite...

kattrin5
2. aug 2013

Urcitr byvanie a spanie v jednej izbe to co je manzelia a spite oddelene??? My s muzom ibaja pracujeme a spime s malou v jednej izbe...velakrat prebdene noci a rano vstavam o 5:40 do prace a co mam teraz nechat malu niekde samu v izbe celu noc? Absolutne toto nechapem zo strany tvojho partnera. A urcite prec od rodicov. Mlada rodina ma byvat sama a nie byt do smrti pri rodicoch

googlinqa
2. aug 2013

v podstate suhlasim s nazormi, ze v prvom rade prec od rodicov a ked ho praca stresuje, nech si hlada aj inu pracu, lebo problemy z prace sa vam budu prenasat do vztahu a okolo malej v prvom rade sama a necakat od nikoho pomoc, zorganizovat si den tak, aby si to zvladla, je to tazke, ale da sa to

cinkatko
2. aug 2013

Je mozne, ze je ten tvuj uz psychicky v koncich ☹ Chce to mit vetsi soukromi a spolecny pokoj! I to, ze mate oddelene loznice, vas jeste vic rozdeluje... Udelejte neco a bydlete jako rodina. Jenom ty, on a deti. Verim tomu, ze jakmile nastane takova zmena - bude uz jenom lip. A jeste neco: Dokazujte si NAVZAJEM, ze se milujete! A mejte porad na jazyku "Miluji te". Nemejte daleko k pohazeni toho druheho... 😉 Vzdyt nekdy i tak malo dokaze kouzla! Hlavne to probudi v cloveku pocit byt nekym milovan. 🙂

evica01
2. aug 2013

Tu píšeš ako zachrániť vzťah a doma ho vyháňaš 😕 😒 Zabojuj, pomôž mu. Asi musíš byť teraz ty tá silnejšia (ako vždy my ženy 😉 ) Vybavte si vlastné bývanie niekde v podnájme. Tak vám bude dobre... 😝

anatalia77
3. aug 2013

Ešte je tam jedna možnoť a to vlastné bývanie,tak to skúste.

janicka11
3. aug 2013

tiez si myslim ze je tam nadej..Zvladnete to urcito,len ty to skus..Nebud tvrdohlava a ty jemu daj najavo ze ti nanom zalezi..A hkavne spolocnu spalnu vecer.Jaku oddelenu?Co ze sa nemoze vyspat koli dcerke,ved toto obdobie kym je malicka je chvilka a uz ked vyrastie aby nebanoval ze vedla nej nespaval..!

minnie55
3. aug 2013

Okamzite sa osamostatnite!!!! Presne viem, o com hovorim, prezila som si to na vlastnej kozi. Byvali sme u mojich rodicov a takmer ma to stalo manzelstvo. Teraz uz 10 rokov byvame vo vlastnom byte a vsetko je tak, ako ma byt 🙂 A davaj svojmu manzelovi najavo, ze ho lubis a ze je pre teba dolszity. Myslim, ze svojim sprvanim sa ti snazi dat najavo, ze mu chyba tvoja laska.

huanita
3. aug 2013

Samostatné bývanie,,žiadne oddlené spálne,,komunikácia,,,a dávajte si najavo city,,to je doležité, úsmev,,sem-tam pohladenie,,,hned to bude krajšie.... 🙂

danielahamar
3. aug 2013

oddelené spálne "za dieťa" narobia inú zlotu ☹ , svokrovci tiež...... to druhé poznám

mariuskaa
4. aug 2013

Kamoska začala spať s malým ked bol babatko a už bude mat 9 rokov!!! A stále s ním spí. Oddelene spalne 9 rokov.