Problémový sused na dedine

buzz5
3. nov 2020

Bývame na dedine už 2rok, zo susedmi nemáme konflikty ani nejake extra blízke vzťahy. No vždy v zime jeden sused rube drevo, čo by mi normálne nevadilo ide o to ze ho rube tak 3-4metre od našej spálne a hrozne to počuť. Ďalšia vec je ze ho rube niekedy aj cez týždeň o 5tej ráno alebo aj večer o 21tej. Nikdy ho nerube stále celý deň, iba ako ked ide priložiť do pece tak si narube 2-3polena a dosť. Niekedy nám to dosť lezie na nervy, hlavne ráno keď ešte spíme alebo večer- síce to nieje ešte nočný kľud ale predsa niekedy už človek drieme.

val9
3. nov 2020

@buzz5 keby ti opisujem čo mame my v bytovke si "rada" za to co mate na dedine

bluebriggs
3. nov 2020

No to je bohuzial zivot v dome.. ty mu nemozes zakazat rubanie dreva.. bohuzial tak toje. My v bloku mame susedov ktori sa brutalne hadaju vrieskaju po sebe fackuju biju sa vsetko to pocut. A co s tym sprvaime? Nic sa neda.. pod oknom mi krici sused na decko svoje vonku, hra sa pred blokom samozrejme rodicia to dieta kazdu sekundu upozornuju a kricia , a mne to strasne vadi neda sa tak zit hlavne v lete mam otvorene okno a len pocujem RISKOO NEBI SAAA DAJ HRACKUU NATALKEEEE a potom krik vreskot WAAAAAAA a rev. A co s tym spravim? Vyjdem na okno a im zakricim ze budte ticho? Proste neda sa. Taky je zivot treba si zvyknut na roznych ludi. Prave alo toto pisem zas sa rozpravaju nahlas pred blokom cele svoje zivotne pribehy a vsetko pocut

katulienocka999
3. nov 2020

@buzz5 ste sa s nim skúsili porozprávať? Aspon aby tak skoro nerubal ci to nevie narubat neskôr?

deti95060810
3. nov 2020

to poznám.... naši susedia ma neraz zobudili v noci o 1 hod. Rúbali drevo. Mala som pocit, že rúbu hneď vedľa mojej postele, ale oni si rúbali vo svojej pivnici a keďže bola noc - bolo to celkom dobre počuť k nám. To až také vibrácie som cítila....Cez deň to bolo Ok - nebolo to tak počuť....
no ale keďže sme boli dlhoroční susedia , moji rodičia nepovedali susedom ani slovko...😉 Práve naopak - však keď potrebujú nech si narúbu...😉

lenuska9999
3. nov 2020

Veď drevo si narubat potrebuje , ako má topiť ? Skúste sa s ním úplne normálne porozprávať , či by to mohol robiť poobede , že ráno a večer nemôžete spať kvôli tomu. Prípadne pošli manžela nech mu pomôže narubat drevo na zimu a máte pokoj.. treba skúsiť najskôr všetko milo normálne riešiť... Aby vám potom nerobil naschvál

solange7
3. nov 2020

Na toto si musis jedine zvyknut. U nas sa v susedstve vkuse cosi deje. Mame vyborne vztahy ale kazdy si ide svoje, jeden ma hudbu, druhy reze drevo, moj manzel zas cosi majstruje a niekedy mu to trva aj do pol 10 do vecera. A nieje jediny. Mame velky pozemok, takze nikomu nic nepilime pod oknom. Nuz ale radsej toto ako pocuvat hlucnych susedov cez panel. (no offense pre ludi v bytovkach 🙌)

fokuska
3. nov 2020

@buzz5 No mozno by to bolo pochopitelne keby to drevo rubal vkuse cele dni, ale to je taky strasny problem, ze naruba 2-3 polena? Ved to je par minut.

puertorico
3. nov 2020

Ak len 2 3 polená tak buď rada. My sme tiež hluční susedia, môj muž je traktorista, stále chodí na traktore, potom opravuje, potom malému naštartuje štvorkolku (benzínovú). Má to zvuk ako motorová píla tak si vieš predstaviť. Mne to lezie na nervy furt v kuse bzučia s niečím. Susedia hovoria že im to nevadí a ďalšie 2susedky sú už staručké, hluché a im je to jedno. našťastie. Ale poznám ten pocit. lebo sa za to sama hnevám ale čo im poviem ? Že neštartuj traktor keď nás živí? Alebo malému že nemôžeš iba sa pozeraj na štvorkolku? 🙄

emma_932
3. nov 2020

zeny moje... budte rady, ze nemate na ulici toto: https://axamit.blog.sme.sk/c/544746/nepomahat-a...

kubkovamama
3. nov 2020

@buzz5 2-3 polená sa predsa dajú prežiť.😉Mne viac v bytovke vadili bežné zvuky ako ruch na dedine.My tiež takto rúbeme,bohužiaľ a nie 2-3polená,jednoducho je toho strašne veľa a čo sa popílilo sa musí aj porúbať.Lenze muz ide ráno 4.15 do práce a vracia sa okolo 20tej.Ma voľnú iba nedelu.Rube presne ako ty píšeš,buď ešte skoro ráno alebo vecer.Ale neviem teda,že by to bol az taký hluk?Ja to hore v izbách ledva počujem.Keby rubal v nedeľu,susedia by mali komenty,že v nedeľu sa nerobí apod.Ale ešte nikto sa nikdy nesťažoval na hluk apod.a to tu má ešte dielňu a keď je doma hučí cirkular a vŕtačka a miešadlo a čo ja viem čo este.Na dedine to máš tak,každý stále niečo robí a dorába,prerába.A ak ti to ozaj moc prekáža,popros ho,či sa to dá inokedy

lujza123
3. nov 2020

@buzz5 sused už o tom vie ze vám to prekáža? Boli ste už za ním? Večer o 21 by som neriešila, no pravidelne trieskanie o 5 áno. On si to možno ani neuvedomuje koľko je hodín a ze tam mate spálnu. Navyše niekto ked už spi nezobudi ho nič, tak ho vôbec nenapadne že sú zas ľudia čo ich zobudí každé suchnutie.
No priznám sa ze stiepanim dreva v noci občas poteším susedov aj ja. Väčšinou mame na podkúrenie nachystané stiepanicky, na začiatku zimy aj nakúpené odrezky z dosiek vo vreci na tento účel, ale ku koncu zimy po každodennom kúrení už človek akosi nemá motiváciu chystať si to dopredu.

krisbar
3. nov 2020

Ved nech sa ho muz spyta ci nechce pomoct. Pol dna mu moze porubat a mate par dni pokoj.

vikss1
3. nov 2020

@buzz5 ak s nim nemale zle vztahy, tak mozno by bolo vhodne ho ist poprosit, ci by si to nemohol rubat cez den. uvidite ako bude reagovat.

oli18
3. nov 2020

Nás síce nebudia susedia, ale kuna pod strechou . Dnes o 1,30 hod. So susedom by som si to vybavila, ale čo so zvieraťom? 😉

karibasicova
3. nov 2020

@oli18 kuna pod strechou - to tiež nepríjemné zvuky...poznám 😀

katka17787
3. nov 2020

@buzz5 ahoj bývam v paneláku a nad nami býva suseda ktorá si potrpí na vysokých podpätkoch v ktorých chodí niekedy aj celý deň po plavacke🙈😡 jej manžel pre zmenu necháva mobil na nocnom stolíku celý deň, ktorý keď začne zvoniť tak mám pocit , že mi vibruje celá posteľ 😕🤔 Niekedy už by som najradšej vybehla hore mu ten hovor vziať 🙈 ďalej cigaretové ohorky na oknach resp. parapetach, klepanie rezňov každú nedeľu, behanie deti po schodoch , alebo najnovšie si spodná suseda kúpila eliptikal 🤣💩🙈 a najlepšie sa jej cvičí o 23 💩🙈🤣 chcela by som, aby mojim jediným problemon so susedmi bolo len rubanie dreva ...., Ale musím podotknúť, že nakoľko máme dobré vzťahy ...tak to nejak neprežívam a neriešim 😊

janickacrazy
3. nov 2020

@buzz5 naši susedia tiež rúbali drevo, liezlo mi to občas na nervy, no našťastie už začali kupovat pelety, tak je kľud 😉

bluebriggs
3. nov 2020

@katka17787 presne tak tiez som v bloku je to hrozne...

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nenne27
3. nov 2020

@solange7 presne takto to mame my.vsetci tu rubeme, pilime, vyhravame, kosime, hulakame v bazenoch a zahradach,stekaju nam psy a kikirikaju kohuty🤣 a nikto neriesi

ma77
3. nov 2020

@karibasicova My mame kunu už asi pol roka a nie a nie sa jej zbavit kupili sme plašič kun na zaklade recenzii stal nas 60E akuna si beh dalej hlavne nadranom o 4 už sme zufali😒

solange7
3. nov 2020

@nenne27 a cez leto ani nehovorim, bazeny, grilovacky, jemne podgurazeni grcmovi stamgasti tackajuci sa domov po ulici. Rozstekaju vsetkych psov v ulici od hora az dole. 😀 A viac ako susedia ma obcas stve nas milovany hafan, ktory ked v noci objavi jezka alebo nejaky cudzi artefakt, tak v pravidelnom pomalom tempe sa stekanim snazi komunikovat. Vtedy musim vstat a cez vetracku hulakat aby prestal. 😀 Chvalabohu sa to nedeje pravidelne.

nenne27
3. nov 2020

@solange7 tak tak🤣 autorka nevie co je problemovy sused, o tom by som ja mohla pisat romany

nenne27
3. nov 2020

@buzz5 inak ty naozaj nevies co je problemovy sused, bud stastna, ze zijes tam kde zijes a s takymi ludmi akych tam mas.ked ti vadia 2-3 polena, tak neviem co by si chcela.mozno byvat na samote u lesa😉ale tam moze byt v noci tiez pekny bordel - sovy, svrcky a podobna haved😏

renka30
4. nov 2020

Bývaš na dedine, takéto veci k tomu patria, to si treba zvyknúť, mne uz nas super sused bezdovodne vynadal do svin, steniec, soplaní, v lete pravidelne 2-3 x za noc sme boli hore co im stekal aj hodinu pes (psy mi nevadia, tiez sme mali dvoch) a nechali ho tak, v zahrade nam prerasta hoci aj kvet z nasej ku nim, uz ho odstrihnu a hodia nam ho atď atď. niekoľko zväzkový román by som mohla napísať...

karibasicova
4. nov 2020

@ma77
Prefikane sú tie potvory, my sme tiež skúsili asi všetko a nic nepomohlo. Najviac ma vytaca že si otvori zips na trampolíne a pochodi, všade blato a smrad.ako sme sa na to už vykaslali tak dala pokoj, alebo ja tak tvrdo spím.😂

basska_b
4. nov 2020

Myslím si, že to berie ako odreagovanie od manželky. Keď mal moj bratranec so ženou nejakú krízu, tak teta rozprávala, že žena išla do pivnice a také rany išli, že si myslela, že aj ju príde zaklať 😁

putulka
4. nov 2020

náš sused odkedy začne byť chladno kúri odpadovým drevom...Palety, OSB dosky, bukas no proste všetko čo kto vyhodí.. v zime nemôžeme ani okno otvoriť, čo hneď ten štipľavý dym máme vnútri :(

tykat
8. nov 2020

@buzz5 ...este by si mohol zaobstarat cirkularku a pilit vo velkom od 6 rano alebo tesne pre 22 😂 ono ani 8-18 sa neda velmi vydrzat...alebo by mohol zacat kurit plastovymi flasami, pneumatikami a inym odpadom, to by si ani nespala...bud rada ze si len polienka narube a inak "neotravuje"