Problémoví susedia

ivuska36
24. jún 2021

Dobrý deň, prosím o radu....
Myslím, že som dosť trpezlivý a tolerantný človek ale moja trpezlivosť prekročila hranice.
Prosím poraďte co robiť.
Sme bezna rodina, žijeme na dedine v rodinnom dome, snažíme sa nikoho neotravovat, ale mame z jednej strany domu Rómov. Akože normálni a slušní ale akonáhle je teplo a oni trávia čas na dvore, tak si na plné pecky púšťajú svoju cigansku hudbu. Akože pomaly každú sobotu od obeda do večera. Aj dnes rovno okolo 14tej asi pol hodiny mix rómskej hudby a tuc tuc tuc a ja na to naozaj nemám nervy.
Už tam bola dávnejšie svokra, že nám okná otriasa a ze mi deti nemôžu späť, vv sobotu o pol desiatej večer tam nabehol muž a dnes som zastihla suseda keď išiel z prace, ze ja mu skúsim dohovoriť, že čo je veľa to je veľa.
Moja snaha bola, že nech si môžeme v kľude spolunazivat, či musia mať tak často a tak nahlas tu hudbu, ale jediný jeho argument bol, že on si cez deň do 22.00hod. môže robiť čo chce a nikto mu na jeho pozemku nebude rozkazovať co si bude robiť.
Tak mu vravím, že či si ideme robiť naschvál a ci mu aj my máme niečo púšťať do dvora, tak povedal, že kludne. To podľa mňa nie je riešenie, išlo mi len o pointu, aby nešlo len o nočný kľud ale aj o susedské spolunažívanie, ale zjavne to podobrotky nepôjde.
Poradte, ako na to. Ci existujú nejaké páky, zákony, postupy, čo robiť... Ja osobne sa čudujem, že sa nikto iní nesťažuje, ale mňa to už nebaví keďže bývame najbližšie ☹
Ďakujem za rady ♥️

marca12
24. jún 2021

@ivuska36 jedine odmerat hlucnost,ak prekracuje povolenu hranicu,tak to nahlasit. Mozes sa este obratit na ibec a dohodnut stretnutie oboch rodin,kde sa bude starosta snazit najst zmier a dohovorit im

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marcellka32
24. jún 2021

Od rána 6-22.00 môže robiť čo chce, ale teraz neviem do koľko decibelov môže byť tá hudba (niekde to zisti), potom zmerať hlučnosť

yvfkfk
24. jún 2021

Odstahuj sa ak sa da, s takymi sa neda dohodnut na nicom co tvrdia, ze do 22 mozu hocico. My sme mali v panelaku na sidlisku (v Ba!) podobny pripad akurat nie cigani a nie v byte ale vonku. Pred panelakom ihrisko a vkuse tie iste rodiny s deckami kazde leto hluk od obeda do 22 vecer na lavickach. Ich nezaujmalo, ze im decka robia hluk na cele sidlisko.

Mas 2 moznosti trpiet to alebo sa odstahovat. My sme zvolili tu druhu. Ak budes robit naschvaly budes to mat este horsie a energiu vies venovat inam nez na jednoduchych ludi.

elizabet173
24. jún 2021

dúfam, že túto tému čítajú všetky, ktoré tak vehementne obhajujú kľud v rodinnom dome a zatracujú bývanie v byte pre hluk od susedov. A je jedno, kto býva vedľa v čase nasťahovania, dom sa môže predať, prenajať. Bývam v rodinnom dome, ale sedem rokov som bývala v paneláku a keď sa tu píše o tom, že počuť od susedov všetko, netuším, o čom je reč. Ale chápem, že je byt a byt. Autorke témy žiaľ poradiť neviem

yna1
24. jún 2021

bohuzial s tymto nic take neurobis, pokial to nie je cez nocny klud alebo tak, tak sa velmi nepohnes, tiez sme si iste obdobie takych susedov uzili :/

w123
24. jún 2021

@elizabet173 och ja som byvala v rodinnom dome ..rok mam byt a hroza, bud rada ze si byvala v byte kde netusis o com je rec ja pocujem vsetko kaslanie, dvere , zapinanie vypinanie svetla, cikanie, telku, chrapanie, vodu niekedy dokonca uplne cele vety ked sa niekto bavi v kupelni a viem ze vsetko pocuju aj susedia, no hroza, jasne ze sa sem tam stane taketo nieco aj v dome ze sa riesi nejake narusanie sukromia ale nemyslim si ze je to ani zdaleka tak caste ako v bytoch

somtunovaa
24. jún 2021

Mne by to asi tiež liezlo na nervy. Mne z jednej strany sused pravidelne vrčí celú sobotu traktorom a vyváža hnoj. Další zas o 6.00 každý deň behá po dvore s paleťakom, a to keď ide po zámkovej dlažbe s tým tak naozaj nám trasie s domom, oproti zas ma strašne hlučnú kosačku a vie s ňou kosiť aj pol dňa. No ale neurobím s tým nič, musíme si len zvyknúť.

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dominika_sk
24. jún 2021

No hneď by som si zaobstarala dve mega bedne a pušťala im tam operu každy deň🤣 alebo šum, alebo hocičo aby si nepočuli vlastneho slova.

yvfkfk
24. jún 2021

@elizabet173 suhlas my sme v panelaku mali ticho od susedov ( neviem ci sme mali stastie na susedov) ale vetrat nebolo mozne kvoli hluku z ihriska.. ale klima to istila 😀

luccija
24. jún 2021

@ivuska36 nič si nepomozes

elizabet173
24. jún 2021

@w123 ja skutočne som alebo nachluchnutá, alebo som nikdy nebývala, ani nebola na návšteve v byte s papierovými stenami. Možno tie byty pred rokmi stavali kvalitnejšie a tieto novostavby majú také tenké steny, neviem.

sidicek
25. jún 2021

@elizabet173 ja som bývala v niekoľkých bytoch starých aj novostavbe, ale takú hlučnosť aku niektori popisujú som nezažila .a teda väčšie súkromie aj tichšie mám v byte ako som mala v dome -radovka ,kde má suseda kazde ráno budila chodením hore dole po schodoch v drevakoch.asi som tiež nahluchla😀

jantato
25. jún 2021

@elizabet173 ja som bytovy človek, cele detstvo na činžiaku, potom sme kupili byt s mužom a potom prešli do vačšieho bytu. Čiže 3 byty a teda hluk žiadny ani v jednom. Čo sa o dome u babky keď som chodila neda povedať, tam ma v sobotu rano budilo všetko možne od kosačiek,cez kohuta....

tykat
25. jún 2021

@ivuska36 dala by som co najvyssi betonovy plot a nasadila by som husty zivy plot. Trochu to stlmi hluk. Ono ani inde si nevyberies, kamoska kupila vysnivany dom v Prahe a sused kazdy den o 14-22 mal particku na dvore kde chlastali, hulili, hrali karty a vulgarne nadavali. Nic nepomohlo, nic neporusoval. Tiez mam susedov co si raz za cas myslia ze ludia nemaju radio.

ivuska36
autor
25. jún 2021

Ľudkovia ďakujem vám za všetky reakcie, no nepotešil ste ma 😞😢
Som dúfala, že nejaké ine riešenie ako robiť si napriek by sa našlo, pretoze by malo existovať aj niečo ako verejné spolunažívanie alebo ako to pomenovať.
A je veľmi smutne, akí sú ľudia sebecki a bezohľadni...