Problémová kolegyňa

labelo
8. jún 2015

mám v praci kolegynu,ktora ako sa hovori mi zožerie polku života,je to jedna zla neprajna,závistivá osoba,sebecká 😒 nemožem ju vystat, už mi vadi aj to že dýcha,neviem čo mam zo sebou robit, mam svoju pracu rada, bavi ma,dari sa mi,v nedelu po obede, ked si spomeniem ,že s nou budem boli ma brucho,nechce sa mi ist do prace ako to mam prekonat?

janinah
8. jún 2015

neprekonávaj,vypadni odtiaľ,ten stres za to nestojí

bonaqa2013
8. jún 2015

@labelo takýchto trúbeľ nájdeš všade. Takže je škoda opustiť robotu v nádeji že niekde to bude lepšie. Možno áno ,možno nie. Zlého psa treba len po srsti hladiť, nikdy nie proti.....

jankaja
8. jún 2015

nemáš istotu, že inde to bude lepšie, takže ak je to to jediné, čo ti vadí, neuvažovala by som o odchode. Nepíšeš, aký veľký ste pracovný kolektív, čo robíte (v kancelárii? v jednej?) a podobne... Snažila by som sa jej vyhýbať, t.j. nechodiť spolu na obedy, moc sa s ňou nebaviť... obmedziť komunikáciu na zdvorilú pracovnú...

katieg85
8. jún 2015

no neda sa nic ine len ju ignorovat,ja len pomislim na jednu osobu a je mi zle ,skus nato nemisliet a venuj sa radcej inym mislienkam. 🙂

katieg85
8. jún 2015
martina833
8. jún 2015

@labelo pocuvaj ju povrchne, reaguj co najstrucnejsie alebo vobec (pouzivaj viac krat vetu"prepac nepocuvala som ta, bola som zamyslena"), ale bud mila, usmievaj sa 🙂

liz_lemon
8. jún 2015

@katieg85 zopakuj si prosím vybrané slová po M 🙂 mYsliet

mirka17
8. jún 2015

nechápem, prečo ľudia majú problém poslať niekoho do prdele. veď len sami sebe ubližujete. ja som sedela v kancelárii tiež s jedným "energetickým upirom", a vždy si to doma odniesol manžel. až jedneho dňa som si povedala dosť . Ono je najťažšie urobiť prvý krok, potom to ide bez zábran 🙂. hneď je obloha modrejšia a tráva zelenejšia.

smatka
8. jún 2015

Ber to s humorom.

pribinak
8. jún 2015

@liz_lemon
@katieg85

Ona ich urcite vie, to je len tym teplom ;)))

pemizb
8. jún 2015

V prvom rade si povedz...do prace sa nechodim mat rad....do prace chodim pracovat...a potom.....musis si povedat co vlastne presne chces. Chces aby vedela ze ju nemas rada? Tak jej to povedz? Chces s nou vychadzat...tak to skus. Musis vediet co PRESNE chces a podla toho musis konat.

smatka
8. jún 2015

Detailistky 😀

pribinak
8. jún 2015

@labelo

No nic, minimalizuj kontakt na nevyhnutne minimum a ak ste v spolocnej kancelarii, tak ak to nebrani praci dones radio a hotovo
Asi by som neodchadzala, lebo nikde nemas zaruku, ze kolegynu obdobneho typu nenajdes aj na novom pracovisku

spirit16
8. jún 2015

Daj priklad ako sa to prejavuje/

regina22
8. jún 2015

ešte môžeš mať takého aj šéfa, to je ešte horšie

romanovic
8. jún 2015

@katieg85 mysliet je s "y" 😠 😠

duun
8. jún 2015

Kym je to kolegyna na rovnakej urovni, su dve moznosti - bud sa snazit "po dobrom", najst spolocnu rec. Alebo sa tvrdo ohradit, vymedzit si priestor. A hoci ist to riesit aj s nadriadenou/nym - presun do ineho priestoru, ina smena.. zbavit sa jej. Obe metody maju svoje pre aj proti a obe mozu skoncit vypovedou.

Ja som bojovala dva roky s nadriadenou- zastupkynou veduceho (kryl jej chrbat, lebo sa jej aj on bal) a ked som odchadzala, tak som uz na tom bola tak, ze stacilo jedine slovo od kohokolvek za cokolvek a vybuchla som. Z jej strany denno-denna buzeracia, prezeranie posty, citanie majlov, pocuvanie za dverami, kontrolovanie, neustale vratenie prace "na prepracovanie" na posledny termin, ziadne odmeny, klebety, ohovaranie, hystericky vresk. Uz som bola v takom permanentnom strese, ze za krive slovo by som bez slovenej odozvy bola dala hocikomu (aj casnicke v restauracii) facku. Proste, stupnuje sa to a niekedy je skutocne najlepsie odist.

staronova
9. jún 2015

@labelo tak toto dôverne poznám.....tras žalúdka pri spomienke na daľší den v práci.....neskutočná ľudská blbosť v jednom jedinom tele, osobe....drž sa...poradiť neviem, je to o okolnostiach

danielacool
9. jún 2015

Toto som mala presne ja v predchadzajucej praci, no v podani chlapa. Ak Ti robi prieky, ohovora ta za chrbtom a ty sa to dozvedas, konfrontovala by som ju zoci voci, ale slusnym sposobom a hlavne pred svedkami. Proste sa jej opytaj pred ostatnymi kolegami, preco rozprava o tebe nepravdy a vymysly a ak ma cosi proti tebe, preco to nepovie tebe? Pokial vasa praca spolu nesuvisi natolko, ze musite denno-denne komunikovat a riesit veci spolu, tak ju po pracovnej stranke ignoruj. Pokial mas svoju pracu rada, kvoli jednej trubke by som zmenu zamestnania isto neriesila. Vsade sa najde takato... Drzim palce!

tomiholjubavi
9. jún 2015

😀 no tak zeny...ved ide o obsah, nie o formu

mala_hobitka
9. jún 2015

@labelo No zatial je to kolegyna (nie sefova) takze ju mozes ignorovat alebo poslat do kelu. Pripadne mozes poziadat sefa o preradenie jej alebo teba alebo aby vam nezadaval spolocne ulohy (pokial s nou musis spolupracovat). Ak nemusis - tak ju ignoruj, a ked prestreli tak posli tam kam slnko nesvieti.

maminuska
9. jún 2015

Ja keď som v minulosti pracovala v trvalom pracovnom pomere, tak som razila cestu " do práce sa nechodím kamarátiť " , toto ma uchránilo od akéjkoľvej participácie na ohováračkách , klebeteniu , naväzovania vzťahov v práci . Na sprosté kecy som nereagovala, na všetko som prispela , na oslavách som sa zúčastnila ...
Možno aj vďaka tomu so vydržala 3 roky asistentúru , aby som mohla získať licenciu . Pracovať v čisto ženskom kolektíve , pod vedením hulvátskeho pedantného muža by pri citovom zainteresovaním bolo na slučku .

caoli
9. jún 2015

@regina22 ano, potvrdzuje moja vlastna skusenost. a to je este len zahul. velmi chciet a nemoct poslat so prdele sefa, to je ine psycho. nie vzdy sa da zvihnut zadok a len tak lusknutim si najst dobru pracu za dobru placu. pomoze len postavit vnutorny mur a nepustit dovnutra, co tam robi zle. po nejakom case sa to ako tak da zvladnut.

romanovic
9. jún 2015

@tomiholjubavi ale uznaj - MISLIET 😀 😀 😀

caoli
9. jún 2015

mislim, ze radcej budem grammar nazi 😀 😀 😀

tomiholjubavi
9. jún 2015

@romanovic odkedy byvam v chorvatsku a stretavam sa s vyrazmi ako - riba, mlinar, jezik, misliti...nejako som stratila citlivost pre take detaily 😀 jedine z coho ma vie vykotit, ked niekde citam - lubym ta 😀

lucinkaboz
10. jan 2024

@labelo som tak rada, ze robim sama