Problém v rodine

27. mar 2023

mam problem v rodine kde som ako boxovaci panak, otazka na tych co maju surodencov, dokazali by ste sa nerozpravat zo surodencom aj zo 6-7 rokov ?. Som jedinacik, neviem ake to je ale predsa sú rodina nechapem to trapim sa lebo ked ma pride navstivit ten druhy tak moj rodic sa na mna nastve a zaroven je smutny a ja som tiez nastvany ze sa neviem za mojho rodica postavit a povedat mu ked sa nemienis udobrit tak za mnou nechod ! ide o mojho rodica a jeho surodenca.

zelenakobyla123
27. mar 2023

Treba sa naučiť používať čiarky, potom bude ten text dávať zmyseľ😀

autor
27. mar 2023

@zelenakobyla123 opravim to

rony2255
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
saxana000
27. mar 2023

Ano bezne sa to deje..hlavne pokial pride na dedenie a majetky..tvoj rodic nema pravo zakazovat ti styk so strykom alebo tetou..si snad dospely clovek a sam rozhodujes o tom s kym sa budes stretavat..ze.oni maju nezhody to ti moze byt srdecne jedno ak je to clovek tebe blizky..vyhni sa teme pre ktoru sa pohadali a zaujmi tam uplne nestranny postoj.

jesenzima
27. mar 2023

Poznám človeka, ktorý sa s časťou rodiny nerozpráva 40 rokov.. ani sa nepozdravia .... Ľudia sú rôzni 🤷

autor
27. mar 2023

@saxana000 lenže rodič mi to nezakazuje, nahneva sa ze ho nepride pozrieť a mna to trapi ze je surodenec taky ignorant a najradsej by som od zlosti so surodencom prerusila kontakt ale nedokazem to lebo je to rodina a nechcem s nikym mat konflikt. Uz som mu to aj navrhla to z udobrenim ale odpovede su fádne

vikusjk
27. mar 2023

Vystupuj ako Švajčiarsko. Obom stranám, ak dôjde k tomu, že by sa hnevali vysvetli, že problém majú oni medzi sebou a nie ty s nimi.
To je také detinské, že keď sa mama hnevá s bratom, ty sa máš hnevať na jej bratta tiež 🙈 🙄

viestta
27. mar 2023

Je sice pekne, ze chces aby sa surodenci udobrili, ale v konecnom dosledku je to ich vec. Ale predpokladam, ze sa jedna o dvoch dospelych jedincov, rovnako ako to,. ze ty si tiez dospely, takze mohli by obidve strany akceptovat, ze sa stretavas s kym ty uznas za vhodne a neurazat sa preto, ze udrziavas styky s tym, s ktorym sa on nerozprava. Take spravanie je detinske a jedno je iste, ty to nevyriesis, ty sa postav sam za seba a svoje postoje. To ostatne uz nie je tvoja kapusta

januska12323
27. mar 2023

Čiže rodič sa hnevá na teba lebo jeho súrodenec prišiel na návštevu k tebe a nie k nemu? A ty si za to ako zodpovedná?

magdalenal
27. mar 2023

Tak to by som sa potom nebavila s polovicou rodiny, keby čakám kým sa súrodenci medzi sebou zmieria. Mamka pohádaná s 5 súrodencami a oni medzi sebou, každý polrok sa medzi sebou nebaví iná skupinka súrodencov a u oca je to podobne :D Keď sa s niektorým z nich stretneme s manželom, normálne sa bavíme o počasí, čo majú nové, deťoch, robote, záhrade a pod. neformálne témy, ani jeden z nás sa neňurá v minulosti prečo sa povadili, to je medzi nimi, ani nevyzvedám od rodičov. My sa bežne bratranci/sesternice stretneme s rodinami raz do roka na chate, máme spoločný chat na FB. Viacerých nás mrzí, že rodičia sa medzi sebou nebavia, aby my fungujeme normálne, navštívime sa, pokecáme. To že sa rodičia nevedia ako dospelí zmieriť a odpustiť si 100 staré hriechy nás síce mrzí, ale nie je to naše "maslo"

autor
27. mar 2023

@vikusjk lenže ja sa mam hnevať vieš, lebo viem že surodenec urobil zle veci mojmu rodicovi. a urobil krivdu aj mne. je to take zamotane a ja idem z toho zosediviet. a problem je v tom ze surodenec je urazeny, a nejde s nim pohnut a nechcem aby moj rodic nemal vo mne tu oporu ze sa za nho nepostavim nemam nato povahu.

maryetta
27. mar 2023

To si musis vysporiadat ty sama so sebou.
Moja mama ma sestru. Ako po skole odisla tak este prve roky sa sem tam ozvala. A teraz po fuuu viac ako 40rokoch absolutne. Uz asi 5-10rokov absolutne. To ani nedala vediet ze sa vydala. Ze jej zomrel manzel. Proste nic.
Ale ona celkom odpisala svoju rodinu. Aj vlastnu mamu. Raz v roku jej posle pohladnicu-pritom babka ma demenciu ze ani nevie co to je. Kto to je. Ani ju nepride pozriet…

rony2255
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
27. mar 2023

@rony2255 lebo som mu nechcela nic zatajovat lebo som to raz uz urobila a to ako keby som klamala. uz nikdy nic nepoviem a bude pokoj.

autor
27. mar 2023

@maryetta to je hrozné. Ja ked som sa priatela pytala ze ci by dokazal sa nerozpravat s bratom tak on ze v ziadnom pripade. a pritom medzi sebou mali len take zabo mysie hadky len ich bolo vela si myslim neslo o nic vazne nikto nikoho nezabil.

rony2255
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maryetta
27. mar 2023

Ved ani napr mama resp jej sestra. Mama ma aj brata a dalsiu sestru. S bratom je v denno dennom kontakte.
Vsak ja mam tiez dvoch bratov. S jednym komunikujem takmer denne. A ak nie s nim tak s jeho manzelkou.
S druhym bratom pomenej. Ale… zase ignorovat sa nebudeme.
Ale mame napr susedov. Sestry vedla seba a sa nerozpravaju. Ani s vlastnou mamou. Takze ono mas rozne tie vztahy-ono to povacsine narusi dedicstvo a majetky ☹

saxana000
27. mar 2023

Ak odmietaju obe strany zmierenie viac urobit nemozes.. prijmi to a viac neries..

autor
27. mar 2023

@saxana000 zmierit sa chce moj rodic ale jeho surodenec tam je to chladne. tam je ignoracia

ckocka
27. mar 2023

Nedokážeš si vymedziť ani svoju pozíciu, a chceš napravovať vzťahy iných.

saxana000
27. mar 2023

Tak nechce ako ho chces donutit?je to dospely clovek.ja som sa nebavila s vlastnou sestrou a dost dlhu dobu.povedala som len co si myslim a co je pravda.jednoducho som si stala za svojim nazorom po roku sama uznala ze som mala pravdu a sama prisla za mnou..vies kolko ludi do mna dovtedy hucalo?pre to a pre hento a napis jej a naco to je dobre a co to ako vyzera.ked niekde sme a vy sa nebavite a vsetci sa pozeraju..proste je to o tom ze mam svoj nazor a bud ho budes akceptovat alebo von z mojho domu..

Niekedy uz bohuzial ani ospravedlnenie a priznanie chyby nestaci.vztah je natolko nastrbeny ze sa neda napravit

natassa2
27. mar 2023

@zelenakobyla123 Istotne zmyseľ :D To netusim co je. Ked uz chcem niekoho hejtovat, tak uz by som to robila asi poriadne a dbala na to, aby aj moj prispevok bol uplne bez chyby. :D

autor
27. mar 2023

@saxana000 nechcem ho donutit ale poziadat o to ako moze spavat ked so surodencom sa nerozprava a je zduty jak male decko, tazko sa mi na rodica pozera ako ho to trapi, preto som tu napisala.

ckocka
27. mar 2023

Ty si do niekoho premietaš svoje pocity a potreby, ale ten človek má úplne iné. Nikde nie je napísané a zaručené že rodina sa bude milovať, niekedy to vyjde, inokedy nie.

klarolinne
27. mar 2023

Strašne komplikovane sa vyjadrujrš. Súrodenec, rodič ... Veď napíšem mama a teta 🙈
Nie teraz vážne, v podstate je to medzi nimi. Jediné môžeš povedať, prosím ťa nehovor takto o mojej mame, minimálne v mojej prítomnosti nepáči sa mi to. Ak by si dotyčná osoba brala do úst mamku. Alebo skúsiť zorganizovať v meste stretnutie pri káve s tým že im to povieš, že budeš pokojne prostredník a zranuje ťa, že sú na nože. Že minimálnej tichý mier by mohli zaujať, lebo rodinné oslavy sú utrpenie. Hold človek si rodinu nevyberá.

autor
27. mar 2023

@ckocka no neviem co robiť, ja chcem len rodicovi pomoct sa stym zmierit ale moc dobre to nedava a lezie mu to cez hlavu a niči psychiku lebo predsa surodenec ublizil jemu tak preco sa chova ako obeť on, tak som na surodenca zatlacila stym uzmierenim ale odpoved je fádna a bez zaujmu.

autor
27. mar 2023

@klarolinne ide o mamu a jej sestru.

ckocka
27. mar 2023

Znakom dospelosti je pochopenie že vesmír zvysoka kašle na to čo ja chcem. Na jednu stranu frustrujúce, na druhú to človeka zbaví množstva zbytočných problémov.

evkano1402
27. mar 2023

A ide o nezhody okolo majetku, dedenia a tak? Ze jedna strana ma pocit krivdy, nespravodlivosti?

autor
27. mar 2023

@evkano1402 nie asi nejde o dedistvo ich rodicia este ziju, ide o take zabo mysie hadky pokial viem. intrigy zenske skôr.