Problém v rodine

mariamagdova
7. apr 2022

Ahojte ani neviem ako mám začať ale teraz 15 apríla bude rok ako môj brat spadol na stavbe z 4,2m výšky na betón mal operovanu hlavu štyri krát aj chrbticu. Z hlavy mal vybratu kosť a všili mu ju do brucha aby neodumrela, mal opuch mozgu ktorý postupne odpuchol v nemocnici, ale v nemocniciach s presuvanim strávil 56dni. Bolo to hrozné vidieť ho tam ležať a nevedieť mu pomôcť najhoršia bola pre mňa beznádej lebo som mu chcela pomôcť, ale nedalo sa, motlitby má držali pri živote, rodina, kamaráti. Sme polosiroty 32rokov pomáhame si celý život a Ľúbime sa, nikdy neodišiel než slova Ľúbim ťa, dávaj pozor na seba objal ma a niekomu to bolo smiešne (svokre). Mamka je samozivitelka,došlo mi že sama všetko neutiahne, tak som sa rozhodla, že pomôžem rodine, veď mám len ich. Bola som doma na rodičovskej ktorá mi skončila minulý rok v septembri, ale vedela som, že liečba bude dlhodobejšia. Musela som sa dočasne presťahovat k mamke kôli 24hodinovemu opatrovanie viete manžel pracoval v zahraniči, tak nemal s tým problém. Keď bol doma tak som brata brala k sebe domov, ale to len dva krát bol u mňa prvý raz týždeň a druhý krát dva týždne. Manzel bol taký že mi umiznil byť s bratom pomôcť mu a tak bol tri mesiace preč v zahraničí, ale on aj kôli karanténe neprišiel. Ale neide mi manžela, ale o svokru ktorá mi povedala že jej sa nepáči čo robím, že ona pôjde za farárom v dedine a povie mu všetko o mne. Aj mi povedala že ja mám zabudnúť na svoju rodinu keď som sa vydala, že oni sú moja rodina. Podľa nej moja mamka mala dat výpoveď v robote a sa stará o brata.... Smutné a z čoho by žili? Mne opatrovateľský neuznali a jej už dupľom nie a ona sa mala starať (smutné)???finančne som pomáhala nevychádzalo im, ale to som robila rada. Len som smutná z toho ako mi svokra povedala, nezachovala sa pekne.Teraz chce odomna aby som jej vybavyla lekára ktorý zachránil život bratovi. Stali sa z nás kamaráti je to veľmi dobrý človek, lekár lebo mi povedal tak, že čokoľvek budem potrebovať mám sa mu ozvať pomôže mi, keď treba a pomohol dosť. Klobúk dole v dnešnej dobe ťažko stretnúť takého obetaveho človeka pre prácu. Písala som dakovny list nemocnici primarovi aj riaditeľovi zaslúžil si to. V septembri brat absolvoval operáciu hlavy skomplikovalo sa to lebo museli otvárať ešte raz hlavu skončil na JIS. Potom pán doktor mi dal inštrukcie nemohla som ho nechať bez dozoru, dávala som pozor či mu nie je zlé, nezvracia, nemota sa alebo neberie ho do jednej strany. Manžel chcel byť doma preto som bravala brata k sebe. Po tej operácii neprišiel ku mne domov ochorel aj mamka, tak si vzala PN. Viac už nebolo na pláne, aby mal prísť ku mne. Ale ja som už tušila niečo vo vzduchu🙄svokra má zavolala, že mi chce niečo povedať. Proste mi povedala na rovinu tak tvoj brat je pre mňa cudzí človek a ja vo svojom dome cudzie bacily nechcem, neprajem si aby chodil k nám a dom už nie je jej , ale manželov. Mamka u mňa spala dva krát somnou na posteli aj to jej vadilo a tiež si nepriala, nepochopiteľné...A ona teraz chce, aby ja som jej pomohla a vybavyla lekára ktorý operoval brata lebo ju bolia nohy aj kríze😥 Povedala som že jej nepomôžem..... lebo si to nezaslúži. Opravený text. Ďakujem za porozumenie. Pekný večer.

pribinak
7. apr 2022

@mariamagdova chápem že máte za sebou ťažké časy, ale nepomoct svokre tiež nie je pekne od teba a určite to pokazí aj vzťah medzi tebou a muzom

zmrzlinka2021
7. apr 2022

@mariamagdova Kaslite s manzelom na svokru. Je to hrozne povedal, ale ona je vyslovne zly a toxicky clovek. Neminajte na nu svoju energiu. Podstatne je to, aby ste vy s manzelom spolocne drzali. Povedz muzovi, ako sa vyjadruje na adresu tvojho brata, ako ta zranuje jej spravanie.

matullienka
7. apr 2022

@mariamagdova tiež by som nevybavila, mama aj brat sú stále tvoja rodina, ja by som jej pritom povedala, že keď vadí už nie sú tvoja rodina tak ani ona nie je že je ňou len tvoj muž a deti. Niektoré svokry sú fakteako za trest. A mužovi by som tiež povedala, že sa i neprajem aby sa takto do mňa starala a hovorila o mojej rodine. To hádam ani žena nie joj ako mi to dvihlo tlak

saeedi
7. apr 2022

@mariamagdova fuuha, ja len toľko, že svokra je pekna ježibaba. Myslim, že jej sa dohovoriť neda. Treba najisť riešenie mimo svokruše. Neda sa ti odisť k mame a bratovi? A muža vziať so sebou ale može ostat teda pri sonej mame, ale bez rodiny?

lavender273
7. apr 2022

Podla toho co si napisala svokra by dostala tak nalozene zeby si tyzden nevedela spomenut sko sa vola. Krestanka jedna, to je presne to ze v nedelu rano v kostole sa bude tvarit ako anjel, no akonahle vytiahne paty z kostola...

qetka
7. apr 2022

a preco zakladas novu temu, ked mas rovnaku?

zuzanka.zuzu
7. apr 2022

z jej pohladu - je syn ťažko pracuje v zahraničí a ona ho 3 mesiace ani nevidí, jej syn živí teba, tvojho brata, a u nej doma spia ďalší ľudia (ja viem, že už je to mužov dom ale stále "jej")... a teraz chce aby sa jej nevesta prihovorila u lekára (mimochodom, nie je to "tvoj" lekár, predpokladám, že bežne lieči aj iných pacientov 🙄), pričom jej odpovieš, že nie 🙈 kks ja by som na jej mieste mala na teba takéééé nervy 😠

zmrzlinka2021
7. apr 2022

@zuzanka.zuzu jej brat tam nie je z dovodu "len tak", ale na zaklade velmi vaznych zdravotnych dovodov. Ona by ju mala podporit, spytat sa ako moze pomoct. A prave v krize, v tazkych casoch sa ukazuje charakter svokry. A teraz ocakava, ze ona sa bude "prihovarat", cize zjednodusene povedane - si mi dobra len na to, ked nieco potrebujem, inak si hovno.

saeedi
7. apr 2022

@zuzanka.zuzu 😳 nemyslis vazne, emptia 0,0000

zuzanka.zuzu
7. apr 2022

mám syna, dúfam, že podobnú si nenájde, viac k tomu nemám čo....

matullienka
7. apr 2022

@zuzanka.zuzu no ak si taká ako tá jej svokra tak dúfam, že tvoj syn zostane sám inak chúďa dievča

zuzanka.zuzu
7. apr 2022

@matullienka nepraj zlé, lebo sa ti to vráti! 😉 ja som jej nič zlé nepriala

matullienka
7. apr 2022

@zuzanka.zuzu podľa teba sa má vysrať na rodinu ale má sa posrat zo svokry lebo tá zrazu zistila, že by jej mohla byť osožná?

zuzanka.zuzu
7. apr 2022

@matullienka jaaaj ty máš 2 dievčatá, tak už chápem 🙊

matullienka
7. apr 2022

@zuzanka.zuzu ja niekomu prajem niečo zlé? Ja ľutujem tu čo bude tvoja nevesta

zuzanka.zuzu
7. apr 2022

@matullienka "dúfam, že tvoj syn zostane sám". už ma pls neoznačuj, viac netreba

matullienka
7. apr 2022

@zuzanka.zuzu tak evidentne si sa v tej svokre našla. Pekný večer

zoro9836
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
melanta
8. apr 2022

Ženy to ako vážne? Že svokra je ježibaba? Lebo darovala synovi dom, do ktorého si nevesta nasáčkovala svoju rodinu a teraz chce pomoc aj svokra? Keby to bolo naopak, že dom darujú žene jej rodičia a jej chlap si tam dovedie svoju rodinu a žena by makala na muža a na jeho rodinu, tiež by ste rovnako hovorili? Nie, vtedy by bol hajzel ten chlap.

saeedi
8. apr 2022

@melanta no ja teda čudujem, že nedokažete pochopiť, že sa stara o choreho brata, ved predsa to nie je nejaky darmožrač, ktoremu sa nechce robiť a vyciciavy sestru a jej muža. Čo sa tyka darovaneho domu, to su take danajske dary, dam ti dom, ale žiť budete ako poviem, ved mi musite byť bezvyhradne vďačni. Už len to, že sa chce ist žalovať fararovi vypodeda dosť o jej mentalnom rozpoloženi.

mariamagdova
autor
8. apr 2022

@saeedi brat má nevyciciava ako píšete ja som sa rozhodla sama potreboval pomocnú ruku aj on by to urobil pre mňa každý deň mi ďakoval za všetko, že mi to liezli na nervy, tak sme vychovaný. Aj mne tiež veľa krát pomohol, keď som potrebovala napríklad kúpil mi súčiastku na auto aj mi ho opravil a nezobral ani cent do mňa. Ale moje ♥️ je naplnené láskou ľudskosťou a nie nenávisťou nemám dôvod nepomoct on nemôže za to čo sa mu stalo zamestnávateľ pochybil už máme vyjadrenie inšpektorátu práce, tak už len súdnou cestou musíme všetko vysúdiť. Keď dostane nejaké peniaze chce nám zaplatiť dovolenku, ale ja ju nechcem som rada, že je tu s nami, žije ti je pre mňa najdôležitejšie na svete. Viete je zázrak že žije lekárske predpoklady boli hrozné zdrvujúce, ale keď mi oznámili v nemocnici, že sa prebral ja som myslela, že odpadnem. Môj brat sa druhý krát narodil ďakujem Bohu za to♥️♥️♥️

mariamagdova
autor
8. apr 2022

@melanta ja som si nenasackovala rodinu 21dni bol brat u mňa doma to je veľa alebo som ho mala nechať samého a keby padol na hlavu kde nemal kosť?ako by to dopadlo.... smutné 😭myslela som že tu nájdem pochopenie lebo ho nemám doma u svokry, ale vidím že nie....ale že moja švagriná si vodi frajera k sebe spi naje sa, neplatí nič aký máte na to názor?zaujíma ma to veľmi....môj brat utrpel úraz vy by ste sa otočili chrbtom?my s manželom taký nie sme on sam chcel aby som pomohla

mariamagdova
autor
8. apr 2022

@mariamagdova ešte som zabudla, že moja svokra dostala peniaze za dom pýtala si od manžela 4000€ pohreb 1000€ potom ešte dával takže on má čistý štít nedlhuje nikomu nič podstate si kúpil rodičovský dom.

saeedi
8. apr 2022

@mariamagdova ved samozrejme, nenapisala som že ta vyciciva prave naopak. Je to normalne a ľudke sa postarať o pribuzbeho. Tvoja svojka je brzda, lekara jej vybav, ale aj na hlavu.

mariamagdova
autor
8. apr 2022

@saeedi ďakujem za porozumenie ja som chcela názor ohľadom svokry nie brata ako tu po niektorí píšu to ešte aj lásku k rodine závidia.

mariamagdova
autor
8. apr 2022

@zmrzlinka2021 presne tak ja som len vtedy dobrá keď treba ísť odviesť k lekárovi, zavolať lekárovi, vybavovať jej prešľapy v elektrine podpísala zmluvy bez nášho vedomia potom samé problémy 🙄ja som jej vždy pomáhala, ale keď trebalo mne tak nemohla potom som zistila, že má využíva kedy som jej dobrá. Aj na syna nadáva mi máme všetci titul hlúpy/a.
Ja rada pomôžem, ale mne v najťažších chvíľach nepomohla, nepochopila lebo človek nepochopí pokiaľ nezažije dá sa to ospravedlniť, ale to čo vypustila z úst nie.

mariamagdova
autor
8. apr 2022

@zuzanka.zuzu môj manžel nastúpil do práce 10 apríla išiel tam prvý krát na skúšku, brat by bol išiel s ním až potom neskôr, vždy spolu robili. Manžel bol dva týždne v karanténe, brat spadol 15 apríla 5 dní po tom ako manžel odišiel. A viete čo som prežívala ani netušíte bola som sama na všetko musela som podržať mamu ktorá sa mi zrútila vy by ste svoju mamu vyhodila z domu keby k vám tak prišla plačuci?aj vybavyt jej lieky a dovolenku v robote...áno žijem ako žijem ale nikdy by som sa neotocili chrbtom my sme potom odišli k nám domov kde som vyrastala, ale dôvod prečo som bola u mňa je takí že som mala 50km do nemocnice kde ležal a z rodičovského domu 110 keby mi lekári zavolali rýchlo pribehnite.
Ja som síce vyrástla bez otca ale mala som pekne šťastné detstvo s bratom a mamou.
Ja neprajem nikomu nič zlé, zlo sa neoplaca zlom, ale každý raz dostane svoju odmenu a ja ju už mám vo svojom ♥️♥️♥️Všade kde som išla s bratom po lekároch má obdivovali aj som dostala objatie ako odmenu, ale s negatívnym človekom som sa nestretla vy ste prvá(svokru nepočítam, viem svoje). Netuším čo ste prežili ale ja mam heslo koho Pán Boh miluje toho krížom navštevuje♥️budem na vás myslieť.

mariamagdova
autor
8. apr 2022

@pribinak nepokazí sa nič on drží pri mne viete kde je láska Boh tam všetko vydrží ♥️

mariamagdova
autor
8. apr 2022

@zmrzlinka2021 ďakujem pekne 😘 vážim si vaše slová a máte úplnú pravdu ♥️