Problém v manželstve

1. sep 2021

Ahojte, je mi to veľmi trápne ale potrebujem sa s niekým poradiť. Už neviem ako ďalej a hlavne či je chyba vo mne alebo v manželovi. Sme spolu 10rokov, máme maličké deti. Manžel dosť často pije, nie na totálku len si vypije, iný si to ani nevšimnú ale ja to vidím. V priemere 5 dní v týždni, buď príde z roboty a má vypité, alebo si otvorí fľašu vína a vypije ju, alebo si kúpi celú bedňu piva (20ks) a vypije ju do týždňa. Už ma to nebaví, som z toho nervózna, podráždená, potom som na neho nepríjemná, hádame sa pred deťmi, viem že by sme nemali, ale nedokážem to potlačiť pretože som z toho už na prášky. Keď začnem kričať, alebo sa len snažím normálne porozprávať stále to otočí proti mne, že som nevďačná a nevážim si čo pre nás robí. Nerozumiem prečo si to myslí, vždy mu poďakujem za všetko, keď je triezvy nič mi nevyčíta, len keď si vypije a aj to len vtedy keď začnem s tým že zasa pil. Manžela mám naozaj veľmi rada, nechcem zničiť našu rodinu, nechcem sa rozísť, manžel nie je zlý človek , ale naozaj mi veľmi prekáža ten alkohol. Už milión krát povedal že nebude piť keď mi to vadí, ale nikdy to nedodrží. Už neviem či som ja nenormalna že mi vadia takéto veci, alebo či ma ozaj on problém s alkoholom. Už neviem čo robiť. 😭😭😭 Vždy som túžila po peknej rodine, pretože mi to chýbalo keď som ja bola malá, ale bohužiaľ asi peknú rodinu naším detičkám nedám ani ja. 😭😭😭😭

karolinakr
1. sep 2021

Su dve možnosti, alebo ostane ako je, budete sa hadať horšie a horšie ty nechceš rozvrátiť rodinu, tak si to odnesu tvoje nervy, alebo som sa rozpravala s kolegyňou, zatlačila na muža, ked bol mlady, alebo ide na liečenie alebo rozvod, mali už deti, on to teda skusil, podržala ho ked ho kamarati lakali na pivo, musela byť i trochu tvrdšia a už je to 20 rokov čo nepije. Takto mi to povedala, Držím palce, aby ste boli ten 2.prípad, i ked poväčšine poznám ten prvý,,

tosomja
2. sep 2021

Keď si kúpi domov víno, vylej, pivo tiež. Keď príde a bude mať vypite, nech ide odkiaľ prišiel. Daj mu ultimátum. Buď prestane, a peniaze ktoré prepija si užijete spolu, alebo rozvod. Uvidíš či to pomôže. Napísala by som si návrh na rozvod a dala mu na stôl k vínu ktoré bude piť. Nech si vyberie, či dopije, alebo podpise. Či vymení fľašu za rodinu. Ak mu záleží, zmení to.
A možno alkoholom potláča nejaký problém. Netrápi ho niečo?

stanulienkat
2. sep 2021

Fuuu, tazko sa vzda alkoholu. Je to alkoholik ako vysity. Trpezlivost..

roja01
2. sep 2021

Ano, pravdu mas ty. Ak dopustis, aby pokracoval v denno-dennom piti, za par rokov bude verejny alkoholik. Teraz je bud skryty alebo ma nabeh. Bojuj. Ked vyhras, vyhra aj on.