Problém so švagrinou

18. aug 2022

Ahojte..chcela by som sa trosku vyrozpravat ak mozem..ide o to ze je teraz v rodine mojho manzela napätie a samozrejme zodpovedna som za to ja ..ide o to ze som hned po skonceni materskej co su uz tri roky nastupila ako operatorka do jedneho callcentra kde mame na starosti hlavne riesenie objednavok a poziadaviek zahranicnych zakaznikov, cize moja praca si vyzaduje ovladanie anglickeho a nemeckeho jazyka..v praci som spokojna mame nadsdandarnde finance ohodnotenie aj pracovna doba a kolektiv je fajn byvam v mallom meste a firma kde pracujem je tu vychyrena..snazi sa tu dostat vela ludi ae podmienky prijatia su velmi prisne..ide o to ze aktualne konci resp. uz skoncila materska mojej svagrinej a tá chce odomna aby som ju nejako dostala do mojej firmy proste aby sme boli kolegyne..svagrina neovlada ani anglicky ani nemecky jazyk..resp. angllicky trochu ano ale urcite nie na urovni ktora je tu pozadovana..mame samozrejme aj slovenskych klientov ale tych je malo..no a teraz citajte co svagrina odomna chce..aby som ju nejako dostala do nasej firmy a aby mohla ona vybavovat slovenskych klientov ze vsak to sa musi nejak dat..tak jej vysvetlujem ze sa to neda..ze jednoducho tu tie jazyky su dolezite..ja som koli tomu chodila na intenzivne kurzy nemciny ..kedze anglicitinu som ovladala- popri materskej som chodila sa ucit..aktualne sa nam uvolnilo jedno miesto a svagrina silou mocou chce aby som ju k nam dostala..vysvetlila som jej ako prebieha prijimaci pohovor ze jej tam daju test v oboch jazykoch aby si overili znalosti ale vraj tym ze ona jazyky nevie ani a nehodla ucit chce aby nemusela ist na tento test a rovno ju prijali..ze vsak ja som so sefkou kamaratka a mam jej to vybavit..odmietla som..teraz som v rodine za zlu ze jej nedoprajem..ze nechcem s nou pracovat a ze som zakerna..ako ja uz fakt neviem..niekedy si pripadam ako z inej planety fakt..svokra uz ma reci typu keby si chcela tak ju tam dostanes..a podobne

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alex49
18. aug 2022

Nespĺňa požiadavky, nie je to tvoja firma, nie si personalista, nech sa naučí co treba a môže sa uchádzat o robotu 🤦‍♀️

aliziana
18. aug 2022

môžeš jej maximálne vybaviť pohovor, však o prijatí asi nerozhoduješ... a to či ju prijmú/neprijmú už nie je Tvoja starosť...

katkaseiner
18. aug 2022

velmi rychlo by som jej vytrela zrak... a nezabudaj, za dobrotu na zobrotu... aj keby si ju tam akokolvek dostala, len by si si ty urobila hanbu...

domca1408
18. aug 2022

ty nie si majiteľ firmy....ja by som ju asi na ten pohovor nechala ísť a strápniť sa nech si skúsi tie testy. aj ked tá je asi taká sprostá, že by bola schopná ťa tam nejako potopiť...takže radšej nie. nerob si z toho nervy...a kašli sa na svokru aj na švagrinnu. dúfam, že s nimi nežiješ...to som si v príspevku nevšimla.

modryyyy
18. aug 2022

Dohodni jej pracovný pohovor v tej firme a nech ju vyskúšajú z jazykov. Uvidí, ako to chodí. 🙂

sissy27
18. aug 2022

aký problém? Veď nech si pošle životopis tak ako každý iný, ty jej povedz, že sa za ňu prihovoríš ale sľúbiť jej nič nevieš, lebo si tam len radový zamestnanec a nelížeš riaditeľke <> tak nech sa ukľudní.

mariejenka
18. aug 2022

Veľmi jednoducho si to švagriná aj svokra predstavujú ze sa nehanbia . Svagrina riadnym primacim pohovorom nechxe ist,lebo vie,ze by nepresla,tak sa snazi cez teba. Sefka moze by tvoja kamoska najsamlepsia, ale keby ides za ňou,aby prijala bez testu jazk.schopnosti zenu,co si este vyberať chce klientelu, nou comment.
Podobne na mna išli rôzni ludia, ze aby som vybavila prijatie do zamestnania, alebo umiestniť do zariadenia pre seniorov,kde pracujem, niekoho... tiež som tak povedala,ze ja niesom ani majiteľ,ani nepracujem na personálnom. Som radový zamestnanec.

lentak1223
18. aug 2022

Mňa by len zaujímalo, že keby si ju tam aj dostala, čo by tam robila, keď nevie jazyky?😃To si neuvedomuje?Žasnem.

hope87
18. aug 2022

Z inej planety je tvoja svokra a svagrina, ak maju pocit, ze ty mozes svagrinej vybavit miesto, len preto, lebo si so sefkou kamaratka 😀. Mne je z toho az smiesno. Raz, ked treba ovladat jazyky na prijatie do nejakej prace, tak proste ty s tym nepohnes. Co su nechapave? Ona si to predstavuje ako Hurvinek valku a ze sa k perfektnej praci dostane ako slepe kura k zrnu a ona pre to neurobi nic? No ja by som sa tym absolutne netrapila. Mna ale celkom zaujima, ako sa k tomu stavia tvoj muz...? Dufam, ze je na tvojej strane...

beata_k
18. aug 2022

No to je ina brzda ta tvoja svagrina 🤣

autor
18. aug 2022

ja som jej povedala ze zivotopis poslat moze..ale na zaklade toho co tam uvedie ju pravdepodobne na pohovor nezavolaju jej ale ide o to ze jasne ze ona vie ze jazyky neovlada ale ze vsak mame aj slovenskych klientov a jej by prepajali len tích..takze tam staci ked bude len slovencinu ovladat..ze kedysi tak pracovala pre nejaku firmu ze boli pracovnici co vedeli jazyky tak ti riesili zahranicie a ti co nevedeli cudzie jazyky mali na starosti vylucne komunikaciu zo slovenskymi klientmi a firmami..lenze tu u nas to takto nefunguje..a to ona nevie pochopit

autor
18. aug 2022

ja som rok a pol chodila na internzivne kurzy nemciny zaroven som sa zdokonalovala v anglictine ako samouk..lebo anglicitnu som studovala na VS..ale po nemecky som velmi nevedela..a stale mimochodom som sa nemcinu ucila aj popri praci..

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
18. aug 2022

no ona si to predstavuje tak ze ju zoberu najskor bude riesit tichto slovenskych klientov a popri praci sa bude ucit jazyky ako ja a casom prejde aj na tych zahranicinych..lenze podmienok je aby uchadzac ovladal anglicky jazyk uroven c1 a nemecky minimalne b1 uroven..co ona ani nahodou nesplna

autor
18. aug 2022

vravela som to sefke ale ta sa len posumiala nad nou ze u nas je ta znalost jazykov klucova a ten kto pride na pohovor musi prejst dvoma testami..z anglictiny je test tazsi kedze sa vyzaduje vyssia urovne a z nemciny lahsi.az ked spravi test ides do druheho kola na pohovor

sidicek
18. aug 2022

Veď jej vybav miesto upratovačky, keď budú vo firme hľadať 🙂

autor
18. aug 2022

@sidicek nie ona chce robit to čo ja lebo dobre zarobim

autor
18. aug 2022

@hope87 jasne..on sa z toho uz smeje teda z nej

matullienka
18. aug 2022

Nie, nie a ešte raz nie. Na mňa tiež švagriná so svokrou skúšali aby som svagrine vybavila u nás, ze sa to naučí ale povedala som nie. Ja mam svagrinu, ktorá v každej robote vydrzi max mesiac a potom odíde lebo od nej chcú aby robila a podávala nejaký výkon. A moja svokra ju v tom ešte podporuje. Ja som im obom povedala, ze nie, ze ja nebudem potom robiť aj jej robotu len preto aby som sa nemusela hanbiť, ze ona je neschopná

hope87
18. aug 2022

Tak ked chce robit TO co TY, tak nech sa aj nauci jazyky, tak ako TY 😉

sidicek
18. aug 2022

Ved sa môže popri práci upratovačky učiť jazyky na požadovanú úroveň a potom prejsť na vysnívané miesto. Normálne ta ľutujem, kde si sa to privydala 🙂

sardinka32
18. aug 2022

Tak uz budes navzdy za zlu v rodine, s tym sa musis zmierit...si jednoznacne v prave o tom potom, ale to Ti asi velmi u svokry a svagrinej nepomoze. Ak chces to nejako akoze uhladiť, tak povedz svagrinej, že si bola za šéfkou sa za ňu prihovoriť a že je kategoricky proti...ak si s nou dobrá kamaratka, tak nech tej Tvojej svagrinej aj kludne zavola a povie, ze bez pociatočných znalostí jazyka je jednoducho neprijateľné, aby si robila nároky na také miesto.

autor
18. aug 2022

ja to uprimne nechapem ved ja sa tiez nehrniem do prace na ktoru nemam kvalifikaciu

katkine_terapie
18. aug 2022

Kedze o prijimani pracovnikov nerozhodujes, mozes jej poskytnut e-mailovu adresu sefky (ak je verejna) nech si posle zivotopis, Ak nie je verejna, ze jej mozes preposlat zivotopis. Viac bohuzial spravit nevies, kedze o tom nerozhodujes ty, ale sefka, viacero ludi, riaditel... Nehovor, ze ju nezoberu (pravdepodobne podla toho co pises nie), ale ukaz ochotu a vsetko ostatne ide mimo teba.

matullienka
18. aug 2022

A tvoj muž ich nemôže trochu uzemnit, nech začnú používať mozog predtým ako od niekoho niečo chcú?

lienka.7
18. aug 2022

@autorka a potom budeš za švagrinu aj pracovať? Alebo ako si to tie 2 vlastne predstavujú???

miskamicha
18. aug 2022

To su obe ale ťapy. Ved ty o tom absolutne nerozhodujes ale im to je asi nejasne. Porozpravala by som so sefkou a vysvetlila situaciu...zavolat ju na pohovor a aby jej to niekto povedal medzi 4mi ocami. Ona tam silou mocou cce iat pracovat ale nic pre to nespravi ...akurat mozno tebe hanbu

autor
18. aug 2022

@matullienka uz uzemnil ked zacala pred nim na mna hulakat svokra ze ja nechcem svagrinu vo firme tak jej nevybavim miesto..svokra zacala ze teraz za tak robi vsade ze po znamostiach sa vybavuje a ze kolko je ludi co nevedeli nieco a potom sa v praci naucili..len treba dat sancu..ze vsak jej dcera je sikovna a rychlo by sa naucila vsetko..

matullienka
18. aug 2022

Samozrejme cudzí jazyk sa človek naučí lusknutim prstov 😠