Problém so svadbou

19. máj 2022

Ženy chcem počuť váš nestranný názor.. Mám rozvedeneho priateľa ktorý má z predošlého vzťahu 3 deti 1-25r. dospelé a 2 -13 r. .V manželstve bol 22rokov, iniciátor bola jeho ex...S priateľ máme ročného syna a Máme v pláne sa vziať o rok ,a na to mi priateľ povedal že prečo sa nevezme až o 5 rokov dokým nebudú dospelé jeho deti , pretože na ne platí 300€ alimenty.. Že každý bude rozprávať a ohovárať ho že odkiaľ má peniaze 💸 atd.. Tým mal na myslí jeho ex a jej rodičov... Akože normálne má zarazil ,na tú svadbu si spolu šetríme...Povedala som mu že či si nejde náhodou vypýtať povolenie od ex.. Čo si o Tom myslíte?Mne sa zdá že stále nieje vysporiadaný .. Rozvedeny je 3 roky

anjelicek26
19. máj 2022

Zobrat sa o 5 rokov je prakticky povedat - zobrat si ta nechcem... Alimenty moze platit kludne omnoho dlhsie, ved kym tie deti studuju, tak musi... takze kludne dalsich 12 rokov... ano pravdepodobne s tym neni vysporiadany...s akeho dovodu uz musis zistit sama...

renirv
19. máj 2022

akoze mozno to nie je o tom ze nevyysporiadany, ale predsa len bol dlho v manzelstve a este je to ako keby kratka doba od rozvodu by som povedala - takze asi je aj mozno trocha znechuteny, vies ze to nie je tebou alebo vasim sobasom vseobecne 🙂

littlefiona
19. máj 2022

Tak ďalšie dieťa mohol urobiť, ale svadba nie? Veď dieťa tiež stojí peniaze a nie jednorázovo, ako pri svadbe a je to dokonca jeho štvrté, takže takisto by mohli poukazovať ľudia aj na to. Nemá to logiku.

pribinak
19. máj 2022

Hm, svadba mala byt pred dieťaťom. Evidentne sa 2x ženiť nechce, lebo výživné môže platiť aj dalších 10 rokov, dosiahnutím 18stky sa výživné neprestáva platiť.

Myslím, že jemu toto vyhovuje, má ženu, dieťa, domácnosť, ale nepotrebuje sa ženiť

lienka.7
19. máj 2022

Vyzivne moze platiť tusim do 26tky pokial budu decka výchcane a akoze studovat. Vziat si ta očividne nechce, poslúžili mu to ako dobra výhovorka. Svadba predsa nemusi byt s 200 hosťami. A keby aj, co inych do toho? Platí vyzivne, plati. To do konca života to ma hrat na chudáka?

sense
19. máj 2022

Svadbu nechce, platenie výživného s tým nema nič spoločné, keďže mu nevadilo mat s tebou dieťa. Ved keby chcel mohli by ste mať svadbu o 2 svedkov.
Dúfam ze dieťa má meno po tebe

jaskolka
19. máj 2022

Skôr to vyzerá, že 2x už do manželstva sa mu nechce. O 5 rokov nikto nezaručí, že nebude platiť alimenty, možno dokonca aj viac, keď pôjdu študovať, lebo logicky náklady môžu byť vyššie a ex môže žiadať o vyššie výživné.
Takže toto ako dôvod veľmi neobstojí.
Okrem toho, čo ma svadba s alimentami? Veď vy môžte mat sobáš s Dvomi svedkami, ak by boli problém financie a hotovo, nijake výdavky. Takže tiež len výhovorka.

mandzula
19. máj 2022

Mne sa skor zda, ze chlap poukazuje na to, ze ex by mohla zacat vrtat do jeho prijmov (ked ma na svadbu) v suvislosti s vyskou alimentov. Mimochodom, svadba sa da urobit o dvoch svedkoch a je po probleme s financiami.🙂

k0l0b3zka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matkahelka
19. máj 2022

a mna zaraza to, ze ste spolu 3 roky a uz mate rocneho syna. to do toho isiel riadne hopom. asi sa teraz uz uvedomil a snazi sa brzdit, lebo na svadbu netreba ani setrit ani vela financii, svadbu vies urobit za 100€ s obedom pre najblizsich v restike.

anjelicek26
19. máj 2022

@k0l0b3zka plati alimenty na dve deti... ved to najstarsie ma 25 a alimenti nan uz neplati... len dve 13 rocne... 150/dieta je taky bezny priemer...

mandzula
19. máj 2022

@anjelicek26 v prípade, že to 25-ročné dieťa stále študuje (denné, nie diaľkové stúdium), vyživovacia povinnosť trvá.

gloria31
19. máj 2022

Ma vcelku pravdu. Keď si ta vezme budú do príjmu počítať aj tvoje peniaze tak by výživné mohol platiť ešte vyššie ako je tých 300€. Treba aj premýšľať ci to za to stojí teraz nemať tých 300€ alebo nemať ešte viac peňazí zo spoločného rodinného rozpočtu. Ďalšia vec je ze vyzivne sa na dieťa platí kým sa nedokáže živiť samo. Ďalšia vec ak by bývalá tvojho bola finančné na tom zle môže ešte na seba na súde pýtať peniaze ešte po dobu ak sa nemýlim 2r. Treba sa o tom porozprávať a vyjasniť si veci ohľadom tej svadby.

anjelicek26
19. máj 2022

@mandzula tak ale potom by nepisala, ze dospela, vzhladom na tu sumu predpokladam, ze uz neplati...
@gloria31 odkedy sa zapocitava do vyzivneho prijem novej manzelky?? A vyzivne na ex je tazke dostat, hlavne u 13 rocnych deti urcite nie...keby mali 1-2 roky a dokazala by, ze nevie ist do prace, lebo nezohnala jasle, tak budiz. Ono je v tejto konstelacii dost jasne, ze sa proste v dohladnej dobe zenit nechce...

mandzula
19. máj 2022

@anjelicek26 ako dospely sa oznacuje clovek, ktory dosiahol vek 18 rokov, nehovori to samo o sebe nic o zaniku vyzivovacej povinnosti. Cize pokojne moze platit na kazde dieta stovku alebo na dve po 150. To vsak nie je podstatou prispevku, ja som sa len vyjadrila k tvojej nespravnej domnienke, ze po 25. roku veku sa vyzivne neplati.

stanulienkat
19. máj 2022

Ty si nepisala uz v minulosti, ze si ta nechce vziat?
Nuz, najprv ste mali riesit svadbu a nie dieta. Po 3 detoch a 20 rocnom manzelstve by ma nikto ani parom volov nedonutil na repete.

eeffka
19. máj 2022

cize rozvedeny 3r, hmm dieta rok +tehotenstvo.... kde mate rozum zeny? este sa ani nespamatal, ze ho exka vykopla a uz si spravil nove dieta ? ani neviem ako by som to... proste by som sa na tohto jedinca neviazala, uplny traged

k0l0b3zka
19. máj 2022

Uplny traged nemusi byt, kazdopadne po 20 rocnom manzelstve a 3 detoch ktore este musim zaopatrit by ma ani nahodou nenapadlo robit si 4te. :D Ale mozno je rodinne zalozeny clovek nevieme 🙂 A keby aj tak ja ako zena by som si asi nechcela robit dieta s niekym kto uz 3 deti ma. Ale nepoznam, nehodnotim ;) To len ze ake su moje myslienkove pochody.

zdenkastanka
19. máj 2022

Ano, jasne... a o 5 rokov "a naco svadba, ved nie je nam takto fajn?" Co nam chyba...

gloria31
19. máj 2022

@anjelicek26 tu ranu ako žijú v spoločnej domácnosti. A tvrdiť sudcovi ze ste manželia a nebyvate spolu to vám nikto neuverí. To je jedno koľko majú deti keď by mala zlý zdravotný stav a je rozvedená tak krátko tak to výživné na seba by dostala z neho a ešte aj výživné aj na deti.
Ja poviem žijem v podobnom vzťahu sme spolu od roku 2018 mame 2,5r syna a môj bol rozvedený od roku 2014 a v manželstve bol 10r.. Tiež som sa chcela vydávať, ale už ma to prešlo jedine mňa to nebaví riešiť ze mam iné priezvisko ako moje dieťa....

makova333
19. máj 2022

@anjelicek26 prihliada sa na celkový prijem rodiny ked sa ozeni a z toho moze vzist vyssie vyzivne.

gelory
19. máj 2022

Nemyslím, si, že by s tým nebol vyposriadaný, len proste premýšľa ekonomicky. Nie j to vôbec o tom, že by si ťa nechcel vziať, len nechce mať vyššie výdavky, to je podľa mňa celé

opica_skorica
19. máj 2022

@gelory tazko povedat, do hlavy mu nevidime, mozno vskutku nechce svadbu a mozno nechce platit vyzivne (to moze byt vyssie, ked su dovody…..)
Tazko povedat, ale je to nefér voci zene vzdy, ked dieťa áno, ale svadbu nie.

majlo1234
19. máj 2022

@gloria31 ja len na margo tvojej poslednej vety o priezvisku. Preco si dala dietatu partnerove priezvisko?(cisto otazka zo zvedavosti ☺️) ja som otehotnela ako slobodna, ale od zaciatku som vravela, ze moje dieta bude mat take priezvisko, ako ja, presne kvoli tomu co vravis😀 nakoniec sme sa brali vo vysokom stadiu tehotenstva, aby mal aj muz srdce na mieste, ze jeho syn sa vola ako on

gloria31
19. máj 2022

@majlo1234 on ze kludne môže mať moje priezvisko len mi to bolo divne a pripadalo mi to ze ak by nemal jeho meno ako by sa hambim ze ma diéte ďalšie

kassandra25
20. máj 2022

Myslim si to, ze daj vam cas a nie je vsetko zlato, co sa blisti. Radsej takto, ked nato nie su dvaja. O byvalej mu hovorit nemusis, je s tebou a mate dieta. Ale naco sa brat, ked to nie je obojstranné. Drzim palce, aby si sa cez to preniesla.

majkabambulik
20. máj 2022

A naozaj sa tak silou mocou chcela rozvadzat jeho manzelka? Vies to od nej??? Alebo ON povedal...Takto nakyda kazdy stary chren svojej manzelke-robi jej peklo zo zivota a na svoju manzelku, aj keby zil s Matkou Terezou z Kalkaty, co ho obskakuje, 3 deti poriadne vychovava, domacnost udrziava, zehli, perie, vari atd. Toto je pesnicka zbabelcov, slabochov, co zlyhali vo vlastnom manzelstve, lebo oni si este chcu uzit druhu mladost! Mat znovu male dieta atd. Bez ohladu na obete-utrapena manzelka, ktora sa nema ako branit jeho psychickemu nasilu, ci jeho klamstvam, neopodstatnenym vycitkam, jeho deti, ktore prichadzaju o otca v dome a aj celej rodiny, ktoru takyto stary chren rozbija, pretoze priatelia a pribuzdni sa musia rozhodnut komu sa uz radsej viac z manzelov neozvu. To co si urobila ty jeho manzelke a detom, to urobi raz nejaka ina tebe! Mala si mu na zaciatku vytmavit, nech stiahne chvost a lezie nazad za svojou manzelkou, a detmi; On to uz raz urobil a podla toho ako ta odpinkava, mozes vidiet, ak nie su uplne slepa a debil, ze ta ma tak akurat za druhe husle. Hej, hej, potom o x rokov ty debil! Ma ti to tak priamo povedat? Vsetky mamicky ti tu pisu, ze ta svadba bude tak iba v tvojej hlave a maju pravdu, Nie si prva a ani posledna co skocila na sladky lep staremu chrenovi, manipulatorovi, ktory sa zrkadlil s tebou-ved sme spriaznene duse a blablabla. Tieto fazy trvaju rozne casove useky, no zachvilu pride faza - idem o dom dalej, kde sa otvori prizemie.... Mozno o tom ani nebudes vediet, az ked bude sa ta cciet zbavit, tak ako sa zbavil manzelky, Zvycajne navrhne, ze Vam to uz neklape, mali by ste sa rozist ako dospeli rozumni ludia a blablabla. On sa viazat uz nechce-a nevadi mu ani decko cislo 4, iba si uzivat a brat vyhody, tak to pochop!

blevka
20. máj 2022

@majkabambulik Fíha, vyzerá to, že sa dosť hneváš....

maciatkolulu
20. máj 2022

@anjelicek26 ráta sa aj príjem partnera

maciatkolulu
20. máj 2022

@majkabambulik fuuuha, y sin riadne imo duša moja, si predstav, ze ten môj tary chren je so mnou už 10 rokov a je to úplne ôk, nešiel o dom ďalej a ani ja. 😛🤣Tebe radím, navštív nejakého odborníka a nechaj svojho ex žiť, ani sa mu nečudujem, že zobral roha.... Toľko hnevu, agresie, zatrpknutosti koľko je v tvojom príspevku, fuuuu. Ak sa s tebou prestali baviť niektorí príbuzní, sa tiež nečudujem.