Problém so susedovým bábom

14. dec 2020

Mam mladú susedu. Je to sociálne slabsia rodina ma muza ktorú slusne zaraba ale obaja sú troska slabší na hlavu. Maju cca 8 mesacne dievčatko ktore nic nerobi len lezi. Ta dievčina funguje asi tak,ze pribaliť ho predali ale potom ju necha na gauči a nevšíma si ju. Hra sa s mobilom alebo si udeje. Ked dostane slinu ide do krčmy a dieťa nosi kamoške co býva o vchod vedľa. Lenže ona ma tiež svoje deti.. lenže ona tu malu jej donesie,ze na dve hodiny a jej neni aj 3 alebo 4 hodiny. Dieťaťu nenechá ani plienku ani jedlo nic. Kŕmi ho jogurtom lebo mu nic nevie navariť ani krupicu. Dnes buchalamne ci jej male nepostavil ale rezolútne som odmietla. Mam doma zvieratá ktore v živote tak male dieťa nevideli a za druhe ja sa o tak male dieťa neviem postarať. Neviem co sa s tak malých deckom robi,nie to ešte pribaliť alebo nakŕmiť, začala som premyslat cj by nebolo aj lepšie pre to dieťa keby sa nahlásili na sociálnu nech jej pohrozia pretoze ona dôležité ku mne alebo ku kamoške a je schopná tam byt do večera. Ja ale našťastie ju rovno pošlem domov. Nechápem načo ma dieťa ked sa on nevie postarať?

letfenixa
14. dec 2020

No áno, na čo ho má? Na čo si ho kupovala? Či ako si to myslela? Zrejme sa jej narodilo, mozno neplánovane. Ak máš podozrenie, že o dieťa nie je dostatočne postarané, treba kontaktovať upsvar.

kittykat22
14. dec 2020

Urcite nahlas. Oni nepridu a nezoberu jej dieta podla toho co pises. Ale pozru ako sa jej dari, a budu chodit na kontroly. Urcite sa jej budu snazit pomoct. Zaradia ju do programu socialnej starostlivosti.

autor
14. dec 2020

@letfenixa dieťa mala plánované ale ja som jej rovno povedala na co si si ho dala robiť ked hodíš do krčmy chlastu a k*it sa a decko zavesis cudzym na krk? Radšej tam si nastuduj comas robiť z 8 mesacnym dietatom

autor
14. dec 2020

@kittykat22 ja nechápem ako to dieťa prežíva pri nej bez ujmy? Ona ho nekúpi minule ho kamoška mala u seba cely zadok uschnuty od hovienko, usi plne mazu a plienku ma na zadku aj 2 dni pokiaľ mu ju nevymani muz alebo suseda

kittykat22
14. dec 2020

tym ze to tu budes pisat dietatu nepomozes. Zavolaj na odbor socialnej starostlivosti, oni to uz daju dohromady.

andreatytler
14. dec 2020

Chuda dieta. Urcite zavolaj. Dufam ze ju donutia k lepsej starotlivosti.

ukulela
14. dec 2020

Bože. Chlap to vidí? Nerieši? Volaj upsvar, alebo Návrat, oni pracujú s rodinami. Prvý príspevok bol ako tak, ale tento posledný o zanedbanej hygiene....

karmen118
14. dec 2020

Skús sa porozprávať s jej mužom, ak nepomôže, tak jedine nahlásiť, aby bábo neprišlo k ujme.

autor
14. dec 2020

@karmen118 on je taky divny

hettinka
14. dec 2020

Takze ty dieťa nemáš, postarať sa nevieš, ale riešiš cudzie... ako vieš, čo ona v byte robí?

Pokial to dieťa hodiny plače, má modriny, je tam krik, necháva ho v byte samé, je evidentne podvyživené, zanedbane a máš to overene, kontaktuj socialku. Inak nerieš.

vondolina
14. dec 2020

súhlas čo tu zaznelo, týmto nikomu nepomáhaš, akurát sa rozčuľuješ, kontaktuj príslušný orgán a oni to už preveria jak sa vec má

jankapepe
14. dec 2020

Odkiaľ vieš, že ho nenakrmi, neprebali? Ten zadok si videla?

valeri80
15. dec 2020

Ja mám tri deti ale určite by som sa o to male sem tam postarala. Okupala, nakrmila a proste dala do poriadku. Viem, že by som tym velmi nepomohla ale aspoň aj dovtedy by sa možno citila lepšie. Ale ano treba nahlasiť a snad sa niečo zmeni.

kristi0000
19. dec 2020

Určite to treba nahlasit ... nečakat

elisaeli
19. dec 2020

Ahoj, nahlas to urcite. Mozes aj anonymne. Spravis spravnu vec. Neodkladaj to prosim, drzim palce tomu dietatku. Mat matku alkoholicku je peklo a cim bude starsie, tym vacsie peklo...

elisaeli
19. dec 2020

@hettinka Prepac, ale si uplne mimo, ak si myslis, ze len tieto prejavy zanedbania, ktore si uviedla, su dovodom na zavolanie socialky. Matky alkoholicky dokazu navonok excelentne klamat, ale v stave opitosti alebo abstaku deti nielenze zanedbavaju ale im aj psychicky (nedajboze aj fyzicky) ublizuju. Nehovoriac o tom, ze dieta rastie a vnima coraz viac. Urcite treba upozornit socialku. Mozno matka potrebuje liecenie, mozno potrebuje nakopnut a spoznat dosledky jej "starostlivosti" o dieta. Neznamena to, ze jej doeta hned vezmu. Radsej nech pride socialka zbytocne, 10 x, 20x, ale lepsie ako neskoro!

terina25
19. dec 2020

Raz pises,ze su socialne slabsia rodina a potom,ze muz slusne zaraba.
Pises,ze oni su trosku na hlavu. Prepac,ale tvoje pisanie je tiez tak trochu mimo...,,pribalit ho predali ,, 😳😳

autor
19. dec 2020

@terina25 jej muz zaraba vraj slusne co ja viem? Vyplatnu pasku som si nepytala. Byvaju v socialnom byte ale oni dvaja su proste pribrzdeny povedane slusne.skace mi klavesnica. Bola za mnou este 3x poslala som ju do r... ja sa o cudzie decko starat nemienim a ani nebudem. Nemam na to chut a ani dovod. Spravila si decko tak nech sa stara. Ze chodi do krcmi a za to ze kazdemu da len aby jrj zaplatil chlast je jej problem

terina25
19. dec 2020

Nevies kolko zarobi ,ale pises,ze zaraba slusne . Tak asi nie,ked byvaju v socialnom byte. O cudzie decko sa starat nebudes,ale nahlasit ju,ze sa o decko nestara,to ano. Ze kazdemu da..to vies odkial? Vies o tom tak ako o tom,ze chlap dobre zaraba? Zboznujem ludi,ktori idu udavat inych . Hras sa pred nami na niekoho komu zalezi na inom,ale tebe nejde o pomoc tomu dietatu,ale aby si ty mala pokoj. A este k tomu anonym

rebekamarcusko
19. dec 2020

Keby ti to tak strasne vadilo a trapilo ta to dieta ,tak sa vyjadrujes troska inak. Ja by som urcite nejako pomohla ,lebo nepomaham matke ale hlavne tomu dietatu. A presne ako pise @terina25 chces mat klud