Problém so susedou v bytovke

19ninka27
30. jan 2013

Baby bývame v podnajme v bytovke,máme to tu zariadene atd..Problem je však zo susedkou pod nami,nepači sa jej absolutne nič,ani to že sa malí hra,že vraj všetko počuť..Pred mesiacom to už narastlo do takého stavu že nám po nociach ked sme prešli len na wc,alebo mali sa išiel vycikať,tak nám začala buchať na radiatorovu ruru..a malí sa bojí sám v izbe zaspávať,už som ju nato upozornila a ona mi nato,že večer chce mať pokoj,Tak som sa maleho snažila davať spinkať o 20 hodine,aby už bol vposteli...chvilu bol pokoj,...Dnes ma nehorazne nastvala,prišla ,zaklopala,len co som otvorila dvere začala vrieskať že kedy bude mať ona pokoj,a to bolo 14:00 hod...a malí sa hral v byte na motorke detskej,jazdil na nej..a nazala ho že mala žaba koli nemu nebudem mať pokoj..Tak ma tak vytočila že som jej povedala nieje non klud a cez den si budem robiť čo len a a malí budeme chcie,ona nato že da stažnosť an bytové družstvo..tak kričala že sa malí bal,a pocikal sa...To ma vytočilo ešte viac,zabuchla som dvere nechcela som sa pred malím viac snou hadať.:-/ kto ma znas pravud??? nemožem s malím byte už robiť vobec nič?..a ked dala tu stažnosť,tak ako sa to bude dalej vyvijať?..nerozumiem,kto nas pride upozorniť či ako ?...Byvam prvy krat v bytovke...ale už asi nikdy via.:-/...a som sa dozvedela že ona je chora liecči sa a leukemiu....Ja nemožem v kuse upozornovať malého ab ysa nehral,aby sedel na gauči celý den,:-/ som stoho taka vytočena že sama neviem čo mám robiť..:-//

billam
30. jan 2013

@19ninka27 no ono to má dve pravdy...pravda je, že deti sú živé a neudrzis ich, aby ti sedeli a na povel boli ticho...a druha pravda je ta, že viem pochopiť aj tu susedu. Práve riešim nieco podobne...tiez mam deti a tiez dokazu byt neposedne a hlucne, ale snažím sa im vysvetlit, že nemozu skakat, buchat...nad nami bývajú rodicia s malým dietatom - cca 3 ročným....a fakt je to na nevydrzanie...krik, buchoty, akoby balvany padali na zem...moje deti si poobede este pospia, zvlášť, ked sú teraz choré a musia byt doma...ale to sa neda, pretoze nad nami maju nejaku interaktivnu hru - kto spravi väčší bordel....a viem aj pochopiť pani, ktorá má leukemiu, pretoze moja mama má presne túto diagnozu a naozaj potrebuje odpočívať, lebo jej býva zle....zvlášť, ked byvate v bytovke, určite nie je vhodne jazdiť po byte na detskej motorke - vsetko je naozaj počuť, kazde prdnutie...zial ☹

piacere
30. jan 2013

ale to je, zial, udel bytovky... vsetko pocut, kazdy kazdeho vyrusuje... ja trpim susedovho psa, ktory vublakuje ako blaznivy vacsinu dna, susedia musia zniest hluk mojho dietata-. je zivy, ubehany a je to chlapec, takze je normalne, ze vacsinu dna lieta s velkymi autami po plavacke. ale co ho mam priviazat a prelepit mu usta? su ludia, ktori by nemali zit v bytovke pre svoju minim. netolerantnost. este v starom byte byvala pod nami zenska, ktorej vadilo aj to, ked moja mama, uz na odchode do prace sa vratila este pre nieco cez chodbu,uz obuta v lodickach, co samozrejme na drev.podlahe klope... chore...

teress
4. júl 2013

odhločnit podlahu a u nej srop..spon niečo...my sme tiež v bytovke...sused pod nam znižoval strop, asi je teraz štastný že tak urobil..lebo naša mala je ako na baterky..my zas teraz ideme menit podlahu a rovno tam dáme odhlučnovaciu podložku, sem tam sa susedov opýtam č je to ok, a moc ich nerušíme...sused vedla nas tvrdí že o nas ani nevie..no neviem neviem..ked ja ho počujem na každej potrebe, ako je možné že on nepočuje nas?🙂 ale to je vedlajše...ono sraý človek v bytovke a mlada rodina..nie je terno, my sme mal štaste že meme relatívne mladých susedov maju det okolo 9 rokov..tak si asi ešte pamataju ake je to mat neposedného drobca doma...riešene je asi len to znížene stropov u nej a odhlučnene podlah

huanita
5. júl 2013

Toto je asi problém viacerých. Aj v našej bytovke máme dvoch takých susedov, ale je nás viac s deťmi. Do 22-hej si doma možete búchať kolko chcete, nič vám nemože. Ak sa chce suseda rozčulovať, to je jej problém, nech sa teda rozčuluje. U nás už vadia aj deti pred blokom. Neustále sa hádajú mamičky s danými susedmi. Občas mám pocit, že ich máme pokvačkať na vrbu ako salonky a predtým im zalepiť ústa. U nás to už bolo tak vážne, že sa sused vyhrážal deťom zabitím. Toto už riešila polícia. Proste vyhrážať sa nemožu-rozčulovať áno, ale škodia tým len sami sebe. Treba si ich prestať všímať, a ak vám suseda búcha v noci na radiator, treba volať na políciu ak je to po 22-hej za rušenie nočného kludu, ved ju to raz prejde :D......ja tak hovorím, kde sú deti, tam ticho nebude,,,a komu sa nepáči život, kde sú deti, nech sa presťahuje na samotu 😝

petula8
5. júl 2013

to je problém každého paneláku aj bytu. Pod nami tiež býva trafená susedka jej vadilo ešte aj to keď dcéra bola chorá malá zápal stredného ucha ( malá plakala od bolesti ) tak mi v noci na radiátor tiež búchala, vadilo jej ked sa malá hrala sama na deke v izbe, ked sa somnou rozprávala, ked som ju volala k ranňajkám, obedu či večeri, vadilo jej, že chodím do obchodu to si aj značila, presne vedela ako často chodím smeti vysypať a sledovala ma v okne ked som každé ráno chodila do práce aj z práce domov. Jej dcéra mi poškriabala schránku a ešte mi došla aj búchať na dvere so zoznamom čo mám v ktorú hodinu robiť vo svojom byte, tak, aby to jej vyhovovalo a že ak nie tak mi bude búchať. Dcéra nemohla ani len v nedelu rozprávky v telke pozerať jej to tak vadilo že trieskala oknom v obyvke a malá nepočula telku. Vymýšľala si ked som vešala prádlo na sušiak na balkón že jej z môjho prádla tečie voda na jej balkón, to jej neuveriteľne vadilo až tak že na balkóne mi zakaždým vykrikovala aká som piča, že zas mám vyvešané prádlo na balkone. V tom čase som bývala v byte sama s dcérou a keď som jej prišla povedať aby s tým prestala, tak jej odpoveď bola, že ona tu býva dlhšie ako ja, a že ona si to môže dovoliť. Poradím ti, ak máš takéto problémy rieš ich ale písomne, neviem aký byt máš či je to štátny alebo družstevný , ale určite by som si domov doniesla niekoho (z OSBD ) a nech vidí nezainteresovaný človek či ty porušuješ nejaký zákon alebo ona a hneď by som spísala záznam a potom sa to odstúpi na priestupkové oddelenie a tam sa to bude riešiť a môže aj pokutu dostať. Najlepšie je mať vždy čo najviac svedkov. Ja som to takto riešila cez OSBD pani čo to mala na starosti bola zúfalá vždy keď som jej volala, bolo to každý deň, ale teraz žijem s priateľom a keď vidí chlapa pri mne tak je na prášky. Už si toľko nedovoľuje, musíš dať svojej susede najavo, aj keď budeš písať sťažnosti že ty si tiež človek a to že je chorá to ju neoprávňuje k tomu, aby tebe strpčovala život, veď ty máš doma dieťa a ona je dospelá osoba. Tak ti prajem veľa šťastia 🙂 😉 😠

maria1989
8. júl 2013

@19ninka27 povedz mužovi nech jej dá po papuli 🙂 na hrubé vrece hrubá záplata. ale vážne, nepusť ju do bytu. ak by robila scény pred ľuďmi, choď na políciu, neboj sa nič. oni ju ak už neporiešia, aspoň jej trochu strpčia život, krave sprostrej. neznášam takých ľudí.

jabadaba
8. júl 2013

@huanita trosku poopravim - fakt, ze nocny klud je od 22,00 do 6,00 neznamena, ze vecer zacnem valat sudy ci vrtat do panelu akoze vsak o nic nejde. To je ale take typicke slovenske vysvetlit si predpisy po vojom a dotahovat ich ad absurdum. Aj u nas bol takto "ohladuplny" susedko, ktory zacal s rekonstrukciou v byte po siedmej vecer, ktora obnasala buranie priecok. Vsak co, klud je az po 22,OO nie??? My sme mysleli, ze tu zosalieme. Prave po prichode z porodnice, nepocula som maleho ako place v mojom naruci! Jednoducho urcity typ hluku je vecer nepatricny. Rovnako mam deti a viem velmi dobre aky lomoz vedia narobit. Ale upozornujem, usmernujem pripadne im rovno vezmem hracku, s ktorou trieskaju kadetade. A po osmej nesmu lietat po byte a dupat ci skakat. Normal ohlad, nic viac!

limoncino
8. júl 2013

@jabadaba súhlasím s Tebou... Tiež sme bývali v bytovke a susede nad nami vadilo aj to, že sa malý smeje, no comment. Druhá suseda, čo bývala vedľa zase hovorila, že ani nevie, že máme deti... Ale tej oštare vadilo aj to, keď niekto prešiel pod oknami a príliš klopkal opätkami...
To, že je kľud až od 22.00 neznamená, že sa o ôsmej večer začnem chovať ako hovado a 21.59 zmĺknem a ešte sa budem tváriť, ako dodržiavam kľud.. Posledné Vianoce v byte sme mali také, že 26.12. začal sused vŕtať a vŕtal v kuse asi hodinu, to už sme vyšli na chodbu aj so susedmi a zakričali sme, že teda už stačilo...
A tie motorky nad hlavou, to sa ani nečudujem, že to susede vadí... už bývame v dome a nad obývačkou máme detskú izbu č. 1 a dcéra sa sem tam ešte na tej motorke prebehne a to je hluk, čo skáčem meter dvadsať, a to máme znížená strop, izoláciu sklenenou vatou a sadrokartón. Takže takéto zábavky by som veľmi netolerovala, zober ho radšej na tú motorku von, užije si to viac......

veronicka1901
8. júl 2013

Nerob druhym, co nechces, aby robili tebe. Dcerka je drobec, sem tam jej nieco padne na zem, ale take veci ako napr. hadzat loptu o zem a podobne, to jej zatrhavam uz teraz. Nikto sa zatial nestazoval. Ale tiez spi poobede a to ako na potvoru hore susedia zacnu vysavat, atd. co uz. My chceme urcite do buducnosti poriesit rodinny domcek, aj ked malinky, ale len nas 🙂.

dada07
8. júl 2013

Jazdit na motorke po plavajucej podlahe som detom nedovolila ani ja. Tak jazdili na inych veciach,a le len kym som ich neporistihla. 🙂 V detskej maju koberec, tam som ich neobmedzovala. A vlastne az ked hornym susedom dorastol syn do "motorkoveho" veku, som pochopila, co to je za hluk. Des. Ale na druhej strane, stane sa, ze deotm niekedy nieco padne na zem a aj skoro rano. Mrzi ma to, ale co narobim. Mame vsak stastie na susedov. kloklop.