Problém so susedmi

ladybug138
13. nov 2021

Ahojte. Pred casom som sa tu pytala na riesnie situacie s problemovymi susedmi. Nastastie su v podnajme, kontaktovala som majitela bytu, ale uplne nevyzera nadseny z riesenia a skor to riesit asi nechce a vraj si to mam s nimi riesit sama. Ja to ale riesit nechcem, bojim sa ich, su problemovi. Kde sa mozem dalej obratit? Vyzna sa v tejto problematike niekto? Dakujem.

kataka10
13. nov 2021

@ladybug138 skusit podat staznost na bytovej sprave/druzstve. Oni by to mali riesit s majitelom.

pribinak
13. nov 2021

@ladybug138 ak rušia nočný kľud tak treba volať políciu. Nemusia vedieť že si volala ty. Ostatní susedia sú s nimi ok?

ladybug138
autor
13. nov 2021

@pribinak jedenkrat sme uz volali, ale vzdy to pomoze len na chvilku, este sa rozculovali kto si to dovolil volat policiu...pocula som ako kricia, ze ked sa budu chciet zabavat, tak sa budu a nikto im v tom nezabrani...jedna susedka vedla nich mi tiez povedala, ze ich pocuje, ale c byte byva malo...ostatni maju spalne otocene inde, my byvame priamo nad nimi, vsetko pocujeme...budia mi dieta, ja tam tiez nedokazem spat, uz sme boli dva tyzdne na vikend u rodicov, lebo sa tam neda existovat

silviazlat
13. nov 2021

@ladybug138 podať trestné oznámenie

amarilka26
13. nov 2021

V tomto state je smutne to, ze Vas musi byt viacej na staznost, lebo bohuzial jednotlivec nema pravo na pokojne byvanie :( Treba zohnat zopar bezkrkych kamaratov aby im to vysvetlili.

pribinak
13. nov 2021

@ladybug138 tak by som zavolala políciu opäť, aj krátko hneď na další deň ak sa to bude opakovať.
Okrem toho, mali by ste sa susedky spojiť a ozvať sa majiteľovi ale asi treba zvoliť ráznejší tón komunikácie
Bytové družstvo ste už kontaktovali?

ladybug138
autor
13. nov 2021

@pribinak este nie, nevedela som prave kam dalej, ak sa mi nepodari dohodnut s majitelom, tak budem kontaktovat bytove...je to hrozne, my tu byvame a byt sme kupili z hypoteky, oni su v prenajme par mesiacov, ale spravaju sa ako leby tu boli jedini, byt mame radi a naozaj nechcem hladat nic ine len kvoli takymto ludom
Ja som uz bola v komunikacii aj raznejsia, lebo sa mi to nepacilo ako majitel jedna...ruky prec a ries si to sama, ja sa mozem z pohodlia domova na tebe smiat

ladybug138
autor
13. nov 2021

Majitel bol povodne ustretovy, napokon sme sa dohodli na slovnom dohovore, lenze opat bol klud len chvilku...teraz som zase majitela kontaktovala a uz to akoze nechce riesit, ze mam to urobit ja..ale mne sa do toho skratka vobec nechce, myslim si, ze je to majitelova povinnost s nimi urobit poriadok

deedol
13. nov 2021

moja mama riesila nieco podobne - najskor milo s majitelom, ale tiez mal podobny postoj ako ten vas, tak pritvrdila a volavala mu vzdy, ked sa nieco dialo - doslova ho tym otravovala. plus samozrejme kontaktovala spravcu. nakoniec im majitel ukoncil zmluvu a nasiel si inych najomnikov.

pribinak
13. nov 2021

@ladybug138 držím palce. Ja by som hneď v pondelok písala mail na bytové, správcovi a dnes večer ak by hulakali tak aj 3x by tam mali políciu

ladybug138
autor
13. nov 2021

Tak mam vyjadrenie, podnajomnici tvrdia, ze ta hudba nejde od nich 🤦 takze nabuduce idem asi za dvere s mikrofonom a budem to nahravat

anita6666
13. nov 2021

Nechápem,čo riešiš, nie si majiteľ bytu zbalim sa a hľadám iný byt

ladybug138
autor
13. nov 2021

@anita6666 no ja praveze som majitel bytu 😉 oni su v podnajme

anita6666
13. nov 2021

@ladybug138 som to nejako nepochopila.....ok,tak ich vyhod a hľadaj inych

prasiatko30
13. nov 2021

@anita6666 nie je majitelkou bytu v ktorom su ubytovani problemovi podnajomnici- treba citat

anita6666
13. nov 2021

@prasiatko30 jaj,to sa mi nechce čítať....ja mám susedov v p*či a keď sa mi niečo nebude páčiť,idem preč, jednoduché.....čiže pointa stále rovnaka

lily09
13. dec 2023

@anita6666 to je tak lahke sa len tak odstahovat ze. Este aj s dietatom