Problém s peniazmi a hroziaci rozvod

patriciaa32
20. máj 2014

ahojte.mám veľký problém s mojim manželom.a to taký,že on stavia dom,ktorý tvrdí že je náš,financuje ho on,ale je napísaný na jeho sestru.podniká a vraj sa bojí daňovákov,kedže sme mali ešte jeden starý domček a 5 áut...tento starý domček sme predali,polovicu mi vyplatil aj ked viem že tie peniaze boli jeho,za ktoré sme ho kúpili,ale chceme nový tak preto sa predal! no a teraz sa vadíme,teda mna najviac štve, že je skoro stále preč,buď v práci, alebo na novom dome.bývame momentalne u mojich rodičov, a jemu to vadí,preto chcem čím skor dostaviat dom a odist tam.nasi su u nas každý den,pomáhaju mi s detmi,ostala som na ne sama...a dost sa hádame, dala som mu podmienku, ak ten dom jeho sestra neprepíše na nás, tak je koniec a rozvod! on vsak chce darovaciu zmluvu,kedže značnú časť penazí mu na dom požičiala jeho sestra!vobec neviem čo robiť a ako ho ukecať nech to na nás napiše! ja s ním jednoducho nebudem ak to nenapíše aj na mna!!!poradte, co urobit ,ĎAKUJEM

patriciaa32
autor
20. máj 2014

resp.manžel by pristúpil aj na kupno-predaj.zmluvu, ale musíme 40tis vrátit jeho sestre,navrhuje požicku ale ja nechcem sa zadlžovať,navrhla som že by sme jej vraciali po 100€ mesačne ale to by bolo vyše 30rokov a to nechce jeho sestra! dom má hodnotu 100tis...manžel mi teraz prispieva 600€ mesačne do domacnosti,nieje to malo ked mame 3deti???

tanja111
20. máj 2014

@patriciaa32 ako ja nechapem ze predali ste stary dom,polovicu ti vyplatil..ti mas tie peniaze odlozene?pripieva ti do domacnosti 600e?ako nechapem...mozno preto ze my s manzelom mame SPOLOCNE peniaze

sandrasofia
20. máj 2014

600eur malo????na 3deti?no neviem na aky zivotny styl si zvyknuta,ale 600eur je podla mna az prehnane...

sissy27
20. máj 2014

@patriciaa32 priznám sa, že sa tak trochu strácam v tvojom príspevku 😅 ale je mi čudné, čo vy máte doma za vzťahy... predali ste spoločný dom, manžel ti polovicu peňazí dal, svoju polovicu vrazil do novostavby... počítaš peniaze, či ti dáva dosť na domácnosť... ak dom nebude aj na tvoje meno, tak sa rozvádzaš a hotovo...
sťažuješ sa, že muž je stále preč - ale peňazí ti je málo a dom sa tiež sám nepostaví, deň má len 24 hodín a nedá sa aj zarábať,aj domov stavať a aj žienke nôžky masírovať... prepáč, ale mne toto ako zdravé šťastné manželstvo nepripadá a pokiaľ ty doma spomínaš slovo rozvod, tak sa nečudujem, že muž necháva dom napísaný na sestru, v ktorej má zrejme väčšiu istotu ako v tebe a tej v prípade rozvodu nebude musieť vyplácať bsm... takže na tvojom mieste popracujem v prvom rade na manželstve ako zväzku dvoch ľudí a potom sa môžete baviť aj o majetkoch...
btw. 600€ na chod domácnosti nie je až tak málo, skús ich najprv zarobiť, aby si poznala ich hodnotu...

zabka88
20. máj 2014

@patriciaa32 prepáč, ale z tvojho príspevku mi nie je jasné čo ti vlastne vadí... to že si na deti sama, keď on robí a ešte stavia dom, alebo to že ten dom nebude vo vašom vlastníctve?

sissy27
20. máj 2014

@zabka88 mne to tak vychádza, že úplne všetko jej vadí 😕

patriciaa32
autor
20. máj 2014

no mna štve, že mi nepomáha, vadia mu moji rodičia a on si chodí ukladať tehličky na dom,z ktorého momentálne nemam ani cent...síce som tam nebola ani jeden krát,a ani ma nezaujíma v akom štádiu je ten dom,pokým nemam istotu v tom že si nenajde frajerku na nás sa vykašle! a mne ostanú na krku 3 deti,a ziadne zabezpečenie finančne...neviem možno som krutá,ale neviem...a zas ked je doma,poupratuje aj dom,celý ho povysáva,pomoze okupat či prebalit deti...neviem co robit ☹

patriciaa32
autor
20. máj 2014

@zabka88 ano presne to! ked nebudem figurovať na LV tak som povedala aj jemu že jeho sestru dám na sud a že mu dokážem aj jej že to staviame my, a nech sud prikáže aby jeho sestra napísala dom na nás,alebo naše deti...somnou nikto nevydrbe,jeho mamku a surodencov už aj tak nikdy nechcem vidiet, a ani moja rodina!!!

sissy27
20. máj 2014

@patriciaa32 a máš dôvod ho podozrievať z nevery? čo ty vlastne očakávaš? z toho, čo píšeš, tak mi to vychádza úplne nereálne - chceš mať muža doma, ale chceš peniaze... o dom nejavíš absolútne záujem, je ti dobre u rodičov, ale chceš mať na seba napísaný podiel... vyhrážaš sa rozvodom, ale keby odišiel on, tak je zle, lebo ostaneš sama s deťmi bez financií... tvoj postoj k manželstvu je pre mňa úplne nepochopiteľný... zato konanie tvojho manžela, že nechal dom napísaný na sestru, začínam chápať čoraz lepšie...
a ešte budeš bliakať, že on neznáša tvojich rodičov? a ty sa ako vyjadruješ na adresu jeho rodiny??
btw. žiadny súd nezmení vlastníctvo nehnuteľnosti, pokiaľ nešlo o podvod...a to v tomto prípade nešlo... proste brat postavil sestre dom... a po tvojom poslednom príspevku sa už ale vôbec nečudujem...

kaktusik007
20. máj 2014

@patriciaa32 zajdi k psychoterapeutovi. Na uvod.

Potom si s manzelom porieste financie - a zaujmite nazor na 40 tisic tvojej svagrinej, ktore ona dala do domu, co chces ty. Akoze sorry, ale bez uveru to nepojde. Ty by si svojej sestre dala 40 tisic s tym, ze ti ich moze splacat po stovke mesacne?????? To co je za priblbly napad????? Bol Tvoj, ze? Tak sa nedivim, ze ten dom je pisany na svagrinu a nie manzela...

michaelkanr
20. máj 2014

Mam deja vu...presne ako v nasej rodine. Mame takeho tlka (sorry, inak ho nazvat neviem), ktory odisiel do zahranicia, aby postavil dom pre seba a svoju zenu. Fyzicky sa znicil, kym ona zila s rodicmi tu na slovensku a pracovala peknych 8 hod denne v administrative. Na dom neprispela ani cent, do zahranicia s nim odmietla ist. Teraz v dome uz spolu ziju, vsetko ale vsetko plati on (dokonca aj ked ma ich dieta sviatok, ved je jeho!! Musi platit!, jej zarobene peniaze su len jej), ona chce aby bol dom napisany aj na nu, momentalne nie je. Cela rodina tomu tlkovi hovorime, ze ked tak spravi, koncime s nim. Takze asi tak-vyber si, patricia, ktora postava si v tomto mojom pribehu asi ty.

zabka88
20. máj 2014

@patriciaa32 ak dobre chápem, tak ten starý dom, ktorý ste predali nadobudol manžel ešte pred tým ako ste sa vzali? Bol jeho vlastníkom len on, alebo ste ho mali v podielovom spoluvlastníctve (daroval ti 1/2? )... Lebo ak to bol jeho dom, resp. v podielovom spoluvlastníctve tak aj peniaze z predaja domu ,resp. z predaja jeho podielu sú jeho peniazmi a teda nič mu nebráni aby ich "daroval" sestre za účelom stavby jej domu.. V tom prípade ti súd vôbec nepomôže... Trošku iná situácia by bola, keby peniaze v bezpodielovom spoluvlastníctve manželov vynakladal na stavbu domu tretej osoby, ale aj vtedy by si sa mohla "súdiť" len o navrátenie penazí vynaložených z BSM na jej dom... Určite nedosiahneš, aby súd prikázal aby dom prepísala na teba . to zas, buď realistka ...

mám pocit, že problém tvojho muža je v tom že je až príliš dobrý.. a tvoj v tom, že si to neceníš...

bronia13
20. máj 2014

@katusik007 @sissy27 @zabka88 @tania111 @sandra sofia dievcata vsetky ste dobre odpisali 😉 , hm spalac po 100e mesacne wow kde zijes, tak zober peniaze co ti dal manzel s predaja domu a vyplat sestru, je smiesne ze chces ze by na teba napisala dom ked ona donho investovala peniaze a tvoje su v banke, wow nechapem. Ziadny sud ti neodklepne dom ked ty si nic neinvestovala je to investicia tvojho manzela a jeho sestry. Pises ze si chodi tehlicky ukladat na dom a to ako ze sa tam bavka ako male decko bo nema co ine na praci? dom sa sam nepostavi! Ak uz peniaze nemas tak si zober uver ako pisu divcata, hm ty by si chcela mat aj muza doma ze by ti pomohol aj dom postaveny za hotovost bez pozicky, neviem ja poznam len "prachacov" co si kupuju alebo stavaju dom za hotovost,my akurat kupujeme dom a samozrejme ze bereme pozicku. Ja by som sa normalne hambila ponuknut 100e splatky vlastnej sestra a zit zi v dome co nie je moj a ona bude cakat 30 rokov!!!!

patriciaa32
autor
20. máj 2014

ale švagrina povedala že nema problem nam to napísat, ale ja nemienim sa zadlžovat dakou hypotekou...muž mi dava 600€ mesačne, ale viem že zarobí isto aj 3000€ len má bokom a z toho financuje dom,z ktrého v podstate nemam nič.....ja myslím,že to nieje voči mne spravodlivé,no nie? neveru myslím že isto nie,nema nikoho,ved nema ani cas,stale je tam alebo v praci...ale uz dokázal od nás odíst asi 6x že už to nezvlada...2x som ho teda vyhodila ja...ked vidím že nema problem odíst,kde možem mat v nom istotu? vačšinu sa vadíme kvoli mojim rodičom, a domu...raz mi kupil auto na narodeniny,ale take športove že som mu povedala ak ho nepredá,rozvediem sa s nim...a tam to zacalo,viem nemala som,co uz

patriciaa32
autor
20. máj 2014

@zabka88 nie kupili sme ho 4mes po svadbe,ale za peniaze co mal manžel našporene za slobodna...ja som nemala ani cent....

eeffka
20. máj 2014

@patriciaa32 vies co? rozved sa , aspon sa mu ulavi... kkso nemam slov

anami_84
20. máj 2014

@patriciaa32 - ty musis byt pekne rozmaznana dievcina 🙄

lenka1208
20. máj 2014

...raz mi kupil auto na narodeniny ale take sportove, ze som mu povedala ze ak ho nepreda rozvediem sa s nim...nemam slov, to hocico co ten chudak muz urobi, hrozi mu rozvod..ak to myslis vazne tak podaj navrh na rozvod, ak nie tak sa len zbytocne nevyhrazaj

patriciaa32
autor
20. máj 2014

@lenka1208 ved ok,kupil mi auto,ale sa ma neopýtal,ci sa mi take pači! kupil to zo svojich bočných príjmov,ale tak niesu aj tieto prijmy naše spoločne? zobral ani sa neopýtal a kupil auto! ešte som mu povedala,že mame pokazený vysavač a on kupi auto...tak kupil aj vysavač! neviem fakt som až taka trúba?alebo som len naivná?aj deti rozbili plazmu,kupil novú na druhý den.není zlý,len ten dom nech sa da aj na mna a možme fungovat dalej

cvrcek12345
20. máj 2014

Prosim ta kde tvoj manzel kupil taku stvoru ako si ty ???

kaktusik007
20. máj 2014

@patriciaa32 a ja si myslim, ze to nie je spravodlive voci nam vsetkym ostatnym zenam, ktore rozmyslaju, ci mozu svojmu dietatu kupit za tyzden o jogurt viac - aby vysli s peniazmi.

Kokos, 200 eur mat na dieta!!! A sotva z toho platis este energie...

No chudak manzel... Fakt. Kde ten mal hlavu, ked si ta bral...

zabka88
20. máj 2014

@patriciaa32 viem čo tým chceš povedať, len musíš rozoznávať či ide o príjem firmy alebo je to skutočne príjem tvojho manžela..

patriciaa32
autor
20. máj 2014

@kaktusik007 lenže to 600€ platí a v tom je zahrnute aj nanho.ja mu periem,žehlim,varím a on toto spraví s chalupou? to nie!!!

kaktusik007
20. máj 2014

A este jedna vec. Ak sa dom kupil za peniaze, co boli preukazatelne pred manzelstvom manzelove, aj dom bol vlastne manzelov ( napriek tomu ze si figurovala na LV), pretoze jeho majetok len zmenil formu....

Normalne, prajem Ti to co chces - teda ten rozvod. Potom padnes na hubu a dostanes facky od zivota a mozno pochopis, ze si bola fakt krava.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zabka88
20. máj 2014

@kaktusik007 toto som jej už písala, ale dom nadobudli až počas manželstva , kuk hore 😉 ale neviem ako majú bsm, keď muž podniká, či ho nemajú zúžené, čo by bol vcelku logické...

patriciaa32
autor
20. máj 2014

inak moj oco mu raz povedal,keby ma on jeho sestru za ženu tak ju do týždna zabije! to ho ranilo,od vtedy to ide cele dole vodou...a ked naši prišli na vianoce ráno malej blahoželat na meniny,on ozdoboval stromček so synom a mama ho zobrala von,že stromček si ešte uzije,tak sa nahneval a utiekol od nas k mamke pod sukňu a 2mesiace neprisiel! čo je na tom že mji rodičia chceli pomoct na vianoce? nikto nechodí blahoželat na vianoce rano o 9tej??? isto chodia

kaktusik007
20. máj 2014

@zabka88 ano, nadobudli po svadbe - ale priznala, ze za peniaze, co malnasetrene jej manzel a ze ona nasetrene nemala nic.

Ak by mali poriesene zuzenie bsm, dom by bol na neho - nie na jeho sestru- nemusel by to takto riesit

effie81
20. máj 2014

To je dalsi vymysleny pribeh?Aspon dufam.Takato zena nemoze existovat..